Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

nelinoooocka
14. nov 2010

@pibiska ahoj no ja som už 40 týžden..dnes bol sexik 😉 tak dufam že do rána už pojdem lebo sa citim už fakt strašne🙂)

snehulka24
24. nov 2010

Ahojte, ja som momentalne stvrty den po termine a niekedy ma to uz psychicky zmaha. Sme v BS, ubytovani uz ale 13ty den a stale ziadne velke zmeny. Zevraj babatko je uz zafixovane, ale ja nie som vobec otvorena a nemam ani kontrakcie. Skusame rozne tie recepty, chodza, schody, sex, koreniny, psychicka koncentracia, prihovaranie sa babatku, ale nezabera to. Prave som si citala tieto prispevky a zvazujem este poslednu moznost a to ricinovy olej. Tiez som za to, aby porod isiel prirodzene, preto stale vaham. Este vsak pockame. Drzim palce vsetkym palce, nech sa nam nase ratolesti uz coskoro narodia ;)

leanela
1. mar 2011

@martina46 daj prosim recept na ten napoj ktovie mozno sa zide 😎 dakujem

martina46
1. mar 2011

@leanela ten recept je tu:
modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-vyvolani-porodu-podle-ingeborg-stadelma/
niekde na prvej strane. Ja som mala pomer tuším necele poldeci oleja, tuším možno len 30ml, panaka som si dala asi normálneho a asi 2- 3dl džúsu. Píšu myslím hrušku, no ja som mala iný, už si nepamätám. No ak máš odšťavovač, je super stava z neho.
Držím palce 🙂
Ale až po termíne, skôr nie 😉

timietinka
25. mar 2011

@martina46
... Cauki ... takze sa Ti podarilo vyvolat porod ricinovym olejom? Pises ale ze az po termine, skor nie ... Ak mam silnu tuzbu ist do toho dnes(moj prvorodeny ma dnes 3 roky), ale teda este som pred terminom 3 tyzdne, tak by si mi to neodporucila??? Dakujem

martina46
26. mar 2011

@timietinka
v ziadnom pripade to neskusaj pred terminom!!! je tam aj taketo upozornenie, ricinak az po termine!!

nickuska
10. apr 2011

@timietinka Ahoj, ja som teda ricinovy olej neskusala, ale tiez uz mam kadejake zajacie umysly 😀 baby, ktore to vsak skusali, tak mi pisali, ze ono to vlastne zaberie len vtedy, ked je uz babo pripravene ist von. Takze by to nemalo nejako uskodit. niektorym to dokonca ani nezaberie... tak si myslim, ze fakt to funguje az ked je bobko pripraveny 🙂

zuziqu
11. apr 2011

Ahoj, no to je pravda, bábo musí byť pripravené. Ale myslím si, že mne pomohla alchemilka. Mám 4deti a pri poslednej som ju pila od 36t. a myslím ,že to bol najspontánnejší a najrýchlejší pôrod.Podotýkam, že aj o tri týždne skôr, čo pri ostatných tak o týždeň skôr.

timietinka
12. apr 2011

@nickuska Dakujem Ti velmi pekne za reakciu ... no dnes to uz mame za 6 a ja uz vazne nevladzem byt v strehu 😅 ... Dnes by to bolo uplne super, ale stale nic ... ach ... no a alchemilku nepoznam a asi sa uz aj vzdavam, bo uz som unavena z toho cakania 😵 ... Vcera som umyvala vsetky okna, upratovala, umyvala riad s tancom, nech sa drobcek rozhybe, napiekla tri plechy pizze, nech maju co jest ti moji dvaja chlapi, doktora sa pytala, ci tomu nechce dopomoct a stale nic, kedze mi uz ukazovalo vcera rozbiehajuce sa kontrakcie a stale stale nic ... Dnes by to bolo uplne skvele, kedze mam meniny a tuzim dostat uz ten krasny zivy ozajstny Darcek, no ked do vecera nic, tak rezignujem ... Dnes ma moj trojrocny syncek zobudil o 4.20 hod. a pyta sa: "Mami, kolko je hodin?" Bolo mi to fest mile a smiesne, kedze do prace ani do skolky nejde 😀 ... ale myslela som, ze ma budi, aby som bola pripravena. Tak som vyuzila Yalgel, ale ani ten mi nic nerozbehol ... A Ty si na tom ako? Kolko mate do terminu???

laurita9
14. apr 2011

Ahoj timietinka, čo je to ten Yalgel?

anicka1981
28. máj 2011

ahojte, co zaberie na drobca?, uz som skusila vsetko a jemu sa nechce,,,, 🙂, dlhe prechadzky, umyvanie okien, malinovnik,,, masirovanie bradaviek, rozpravanie sa s drobcom,,, aj sex,,, a on nic,,, a to som si myslela ze uz rodim posledny pondelok, a od vtedy nic, bolesti presli po 3 hodinach,,, a tvrdlo mi brusko,,, od vtedy nic, ani brusko uz netvrdne,,,, 🙄

slavicita
28. máj 2011

@anicka1981 ahoj, viem, že posledné dni a týždne sú desné, tiež som všeličo skúšala..my bývame na piatom bez výťahu, takže som pravidelne chodila pešo a dva týždne pred termínom som si už dávala aj teplé kúpele, ktoré mi veľmi chýbali🙂 malý sa narodil tri dni pred termínom ale zaručený recept to nie je...🙂 bábo si samo povie, kedy pôjde na svet🙂 treba len vydržať

barca25
28. máj 2011

@anicka1981
@slavicita veru veru..aj ja som vyskusala skoro vse a nic..tiez si myslim ze babo si urci cas🙂a preto uz nic nebudem vymyslat a necham to na babo 😎

anicka1981
28. máj 2011

@barca25
@slavicita 🙂 tak to hej, nech si samo urci cas, ale moj drobec bol podla poslednych ultrazvukov popredu, 😉 , tak nechcem sa velmi trapit, typujem ze teraz uz ma asi 3400g,,, takze on by uz aj mohol vyskocit, 🙂, ako jasne nebudem skusat nic drasticke, ale snazim sa mu dohovarat aby uz vysiel, 🙂, ze vonku bude mat viac miesta ako v brusku, tak som zvadava 🙂,,, a co sa tyka schodov no asi na prve by som este vysla ale vyssie to uz pochybujem 🙂), by som len lapala po dychu 🙂 okna nezabrali, neviem co este vymyslim🙂)),

slavicita
28. máj 2011

@anicka1981 skús dať tú vaňu s teplou vodou alebo aspoň sprchu...počula som, že keď si budeš púšťať na brucho teplú vodu, tak to môže vyvolať kontrakcie...ak potom prestanú, tak planý poplach ale ak sa budú zväčšovať, tak ten čas už nastal..ja som si tiež nie istá či to bolo tou vaňou alebo schodmi ( na to som bola zvyknutá ) ale tiež som čakala, že budem prenášať a prišlo to nečakane🙂

ingmiriama
22. aug 2011

ahojte baby tak teplú vodu, schody a prechádzku som vyskúšala a stále nič...umývanie okien to ma manžel ani nepustí 🙂 ale už by som bola rada keby to už začalo...

itusa6
31. jan 2012

@danka2 asi začneme skúšať, ďakujem za radu aj pre iné čakajúce mamičky 😉 😀 😅

zoeastor
2. feb 2012

Ja som prenášala ako prvorodička 13 dní a nič som si z toho nerobila lebo som chodila na pravidelné kontroly a navyše som sa cítila dobre. Žiadne ľudové recepty som neskúšala; užívala som homeopatický liek, ktorý pomáha spustiť pôrod, pokiaľ je už všetko dole pripravené len to potrebuje trochu potlačiť. A veľmi dôležitý fakt je aj ten, že keď vám podľa klasických vyhodnocovaní vychádza, že prenášate, vôbec to tak nemusí byť lebo prvorodičky vraj zvyknú mať dlhšie tehotenstvo - k tomuto záveru došiel nejaký výskum.

Ja by som určite odporúčala homeopatiu. Veľmi kvalitný článok na túto tému je tu:
http://www.homeopath.eu/homeopatia-pri-porode-p...

snehulka24
26. máj 2012

ahojte, ak to tu niekoho zaujima, tak ja som porodila den nato, ako som si dala ricinovy koktail 😉

katecameron
26. máj 2012

@snehulka24 a nemala si zelenu plodovu vodu tu baby písali ze to tomto koktaily mali zelenu plodovu vodu

snehulka24
28. máj 2012

@katecameron nie, nemala som. Voda bola uplne cira a bolo jej aj dost. Rozhodne som nemala ziadne negativne nasledky z toho koktailu 😉

ematko29
28. máj 2012

no ja som si urobila prechadzku po dedine so 4rocnou dcerkou arano mi odtiekla voida 😀 tak snad ten pohyb mi pomohol.dnes už je tomu 3roky

merilin
9. júl 2012

ahojte baby, citam clanky ako vyvolat porod, no nic nieje take, zeby zabralo. Po schodoch chodim kazdy den, sprchujem sa v teplej vode a nic. Mam sice este tyzden cas, ale v tych horucavach je to hrozne... 😒 keby sa trochu ochladilo, lebo tie 38-cky su uz na nevydrzanie. 😖

adusased
9. júl 2012

@merilin ja ak by bolo druhe dieta / co uz neplanujeme/ tak by som uz nerobila nic...predtym ako sa maly narodil mi stale vravel lekar, ze porodim skor /termin posledny som mala 28.6. a rodila som 9.7./ a nic, umyvala som okna, vsade som chodila peso, po schodoch som vramci moznosti bezala, pila som malinikovy caj, sexovali sme posledny mesiac skoro kazdy den, dokonca som si dala aj posledne dni pohar vina cerveneho a este som aj na fit lopte posledne dni skakala len aby mi konecne odisla plodova voda a u nas maly nechcel ist vonku ani za svet, rodila som na 3vyvolavacky,takze ja tomu uz neverim, kedze som to skusila, / a skusila som snad vsetko, este lekar v nemocnici sa mi smial, ze nech pridem umyt okna aj jemu😀/ podla mna, ked to babo chce prist tak pride, mojmu museli pomoct ale som rada aj tak, sice bolesti vacsie, ale keby ma este nechali, tak by som sa viac bala o maleho, ci je vsetko ok. /predsa len prenasanie, nie je bohvieco/ 😒 a tie horucavy...rodila som v juli, takze o tom viem svoje, ale ked si doma vramci moznosti, len v chladnejsom prostredi, tak sa to da..

modrofuzik11
9. júl 2012

tiez som toho nazoru, ze dietatko najlepsie vie, kedy ma prist. toto, bohuzial ci nastastie 🙂 , nie je v nasej moci.

merilin
9. júl 2012

@adusased
@modrofuzik11 ja viem, ze to musi prist samo, len tie horucavy najviac ubijaju...ale tak, co uz. Hlavne nech bude vsetko v poriadku 😉

adusased
9. júl 2012

@merilin to ti verim,ze teraz je to s tym bruskom tazke, ale musis vydrzat 😝 bud vnutri a ochladzuj sa, teraz sa mi to lahko hovori, ale pred rokom som to tiez tazko prezivala, 😀

modrofuzik11
9. júl 2012

tiez drzim palce. neboj, to pride a potom budes ten najstastnejsi clovek na svete 🙂

merilin
10. júl 2012

@adusased
@modrofuzik11 dakujem kocky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre