Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

andrea.m
7. jan 2007

miss ty si ešte tu?To nezabrala ani dalšia vyvolávačka?Kde sa chystáš rodiť?

miss
autor
7. jan 2007

andrea- dnes 4tá vyvolavacka a nic...no ja sa chystam už od 1.1.2007 😀 este sa musim opýtat mojho Samuela kedy mieni vyjst von 😀 😀

erika153
7. jan 2007

miss ty si este v tom. moja zlata tak uz do tyzdna si mama ci chces alebo nie tak uz to jadam vydrzis nie? 😉 ale prajem ti aby to bolo coskoro..myslim na teba furt bo viem ze uz si na rade 😀

vavka33
7. jan 2007

Ale to su fakt divne vyvolavacky.Idem skusit popozerat,co je to za injekcia,ak to niekde najdem.

andrea.m
7. jan 2007

ja som myslela,že vyvolávačka sa dáva v infúzii a žena už ostane ležať na pôrodnej sále...či nie???

vavka33
7. jan 2007

Ved prave,oni ti pichaju nieco ine.Skusam to hladat.Jedine co viem je,ze tiamin je len vitamin B1 a to s vyvolanim porodu moc nema.

vavka33
7. jan 2007

Miss,nebol to nahodou agoffolin?Ale to nie je asi tie vyvolavacka,taka ta priama ako davaju na sale,je to len zensky pohl.hormon-estrogen.
Andy,vyvolavacka je v infuzke a dava sa az na sale,ale nemusis lezat,mozech chodit aj so stojanom 😉

danka2
7. jan 2007

vavka asi máš pravdu lebo keby miss pichli priamo oxytocín už by ju domov asi nepustili ale miss pokial sa dá vydrž a chrán sa oxytocínu....pokial netreba porod vyvolávat tak je dobre....🙂

vavka33
7. jan 2007

Preco sa ma chranit oxitocinu?To sa dava v tych infuzkach?Ja som mala vyvolavacku,ale neviem co to bolo.
Viem ze oxitocin pichali na spustenie tvorby mliecka.

danka2
7. jan 2007

no ano oxytocín je hormon ktorý ti porod vyvoláva a ked sa podá umelo porod je bolestivejší a vraj idlhší ako ked porod prebehne prirodzene. Prirodzene sa porod spusti tiež oxytocínom ale z tela matky prirodzene. Tým začína porod a následne po porode sa spustí i laktácia - dojčenie.

danka2
7. jan 2007

samozrejme ak treba porod vyvolat a ide o zdravie bábätka vtedy už nie je čo riešit... 😉

vavka33
7. jan 2007

Nie je dlhsi,je o dost kratsi 😉

danka2
7. jan 2007

može byt neviem to presne a práve to študujem v jednej knižke ale vraj aj o dost bolestivejší a strecujusejší pre matku i dieťa....

andrea.m
7. jan 2007

Tiež mám info,že vyvolávačka ma pôrod urýchliť.U prvorodičiek sú tie normál dosť dlhé a skoro každá prenáša.

Miss neboj ved prenášaš iba 2 dni to by ešte nemalo bábu uškodiť,nakoniec všetko dopadne OK 😉

yesno22
7. jan 2007

miss, ak ti pichaju agofolin+thiamin tak to nie je klasicka "vyvolacka"...toto som sa docitala:

.. uvedená ordinácia(agofolin+thiamin) sa považuje za tzv. senzibilizáciu. Po nej by malo dôjsť k zlepošeniu hormonálnej pripravenosti pôrodných ciest. Pokužíva sa pri nepripravených pôrodných cestách v termíne alebo po vypočítanom termíne pôrodu, preto sa nemusíte obávať ani negatívneho vplyvu na plod.

vavka33
7. jan 2007

Jeeej,aj som mala pravdu.
Yesno,kde si to vycitala?Ak na nete,das mi link?Rada sa ucim nieco nove.Dakujem.

certica
7. jan 2007

oxitocin je na vyvolanie a oxifilin je naopak na ukludnenie maternice

certica
7. jan 2007

oxitocin myslim telo okrem ineho vylucuje aj pri orgazme 😉

vavka33
7. jan 2007

No to uz by som mala mat porod davno za sebou. 😉

yesno22
7. jan 2007

vavka, dala som si na google agofolin 😀 aj som studovala vademekum co mam doma, ale tam ani pri agofoline ani pri agolutine nie je nic konktretne o porode, len menzes a menopauza...a este som kdesi citala, ze tato kombinacia je vraj v zahranici "obsolentna", cize zastarala 😀

certica
7. jan 2007

agolutin som kedysi davno uzivala v tabletkach na privolanie chybajucej menstruacie

vavka33
7. jan 2007

Ja ale neviem,ci jej pichaju to,ja len ze ine nepoznam.
A vobec nechapem,ze to do nej pchaju,len oblbuju mamicky.

danka2
7. jan 2007

pri orgazme sa oxytocín fakt vylučuje 🙂 A tiež pri podraždení bradaviem pred kojením 🙂
vavka ešte asi nie je ten správny čas 😉

certica
7. jan 2007

tiez sa mi nezdalo ze oxytocin, oxyfylin s makkym i 😀

vavka33
7. jan 2007

Asi nie 😉

lidka619
7. jan 2007

No žienky, máte tu ozaj dobrú debatu - ja z vlastnej skúsenosti mozem povedat, že som prenášala 9 dní, na 9-viaty deň ráno mi pichli oxitocín do žily, trvalo to asi 5 minút, viac nie. Musela som byť však stále prijatá v nemocnici, pretože do 24-hod. to môže vyvolať pôrod. A predstavte si, že keď som mala ísť spať okolo 21.00 hod., začali u mňa z ničoho nič kontrakcie, najpr štvorminútové a zachvíľu dvojminútové. Bolesti som mala väčšie ako pri prvom /spontánnom pôrode/, avšak trval kratšie. Malá sa mi narodila o 3-tej ráno. Takže asi takáto moja skúsenosť s vyvolávačkou.

miss
autor
7. jan 2007

yesno- aj ja mam doma teda v starom domove 😀 knihu Vademecum Medici už je cela roztrhana z toho citania 😀 dik sa info agofolin no jo to mi pichaju ževraj priprava porodných ciest no akosi nepomaha 😠

lidka- asi sa takisto oxytocinu nevyhnem...

ale baby už mi to je jedno..ak by to malo byt na nevydržanie s tou bolestou pri umelom vyvolani dam si epi hoci stoji 2200 korun, vsak bude jednorazový prispevok celkom slusný.

erika- hm...dik..ale už som unavena z toho cakania..až placem ako ma bolia panvove kosti...som na tom horsie ako nejaka 100 rocna babka

katulka11
7. jan 2007

Čavenko všetky prenášačky! Tak my stále pokope a stále nič. Total nič. Dnes sme mali 2 návštevy, vlastne mala lebo drahý bol v práci tak som sa okolo nich ulietala, obslúžila a ešte mali so sebou 2 malé deti - strašných nezbedníkov za ktorými trebalo behať takže ako šarkan a stále nič. Uvidíme čo noc prinesie... 😀
Miss, ja som si už x-krát povedala, že do pôrodu ani prstom nepohnem lebo fakt nevládzem, len potom ma chytí ošiaľ, začnem upratovať ale nič nepomáha.
A čo sa týka váhy bábätka, nerob si starosti lebo fakt je, že po termíne už bábo nepriberá z placenty ale berie si výživu z tela mamičky. Skôr chudne, pretože placenta starne. Ja sa chystám zajtra do poradne, uvidíme či ma pošlú do nemocky na to vyšetrenie (asi monitoring) či je s nami všetko OK. Ak sa neozvem, tak si nás tam nechali. 😲 😅
Zatiaľ pá a pevné nervičky pri naších pokladíkoch.

miss
autor
8. jan 2007

katulka- je to na nervy nie? mne dnes pri kontrole posunuli termín na 6.1.2007 co mam z toho ked dnes už je 8.1. 😅 😀 😀 malý že je stale hrozne vysoko a preto sa neotvaram netlaci na krcok este...Dr. mi povedala, že tak týžden ma as este necha potiahnut 😝 som už unavena z toho lebo každý den dochadzam už pekne dlho do porodnice a stale to tak dlho trvaaaa 😠 ktovie ako je to s tým priberanim babetka ja mam pocit, že som schudla 😲 pozeram na seba do zrkadla a normalne zapnem rifle co som mala pred tehu..ale vraj schudnutie pred porodom znamena blizky porod tak snad 😀 😀

vavka33
8. jan 2007

Miss,kolko si pribrala,ked zapnes rifle spred tehu?Brusko ti nezavadzia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre