Čo vám pomohlo na vyvolanie a urýchlenie pôrodu?

miss
2. jan 2007

Ahojte, čo Vám pomohlo na vyvolanie pôrodu? Nemám žiadne kontrakcie, ani zátka mi ešte neodišla a už som celkom nervózna z toho, rada by som už mala pôrod za sebou, ale momentálne mám pocit, že budem tehotná večne 😅

zuzanka410
12. júl 2012

merilin ahoj tak uz mas po tom ja stale cakam a nic termin mam 14 a uz ma to nebavi 😢

merilin
18. júl 2012

@zuzanka410 este nemam po.. cakam...som ako gulka, nevladzem sa hybat a vsetko dole boli. Asi sa malicka pripravuje a v noci ani nehovorim ake mam bolesti.. to budu tie cvicne kontrakcie asi.. ale ja uz by som chcela naozajstne, aby som sme uz boli traja

zuzanka410
18. júl 2012

@merilin no ja tiez stale nic podvozok ma boli otvorena na tri volne prsty a proste stale nic dnes som prinutila manzela sexovat upratala som cely byt a zacali mi niake bolesti tak dufam ze sa to dnes rozbehne

merilin
19. júl 2012

@zuzanka410 tak drzim palce, asi zacnem upratovat aj ja 😉 dnes som bola na ctg, tak ma doktor aj pozrel, a vravel, ze este nic, malej tam dobre...

merilin
2. aug 2012

@zuzanka410 ahoj, tak co, ako sa mate? Ako prebiehal porod? My este stale cakame, no ked neporodim do nedele, tak mi davaju vyvolavacku. Mam prist na 8-mu rano. TAk uvidime. Malinkej je dobre u mamky v brusku 🙂

zuzanka410
3. aug 2012

@merilin ahoj tak pôrod prebiehal v pohode no ale posledny centimeter to bola hruza tie kontrakcie ma skoro zabili neskoncila jedna a uz zacala druha este ze to netrvalo dlho ☹ ☹ ☹ uz som velmi rada ze to mam konecne za sebou a mozem sa tesit s maleho je nadherny a uz som pri nom zabudla aj na tie bolesti co som mala. nastastie som nemala ziadne zranenie pri pôrode takze sme bez sitia co mne velmi vyhovuje aspon ma nebolí podvozok. no a tebe drzim palecky nech ti do dopadne dobre a nech ti to nemusia vyvolavat ako mne a hlavne nech to mas bezbolestne 😀

merilin
4. aug 2012

@zuzanka410 praveze zajtra idem na vyvolavacku. Rano na 8-mu a ak nepomoze, ta poobede pravdepodobne sekcia... Tak na mna zajtra mysli...Drzte sa obaja, nech vam malicky robi len radost a vela zdravicka prajem 😉

zuzanka410
30. sep 2012

@merilin ahoj dlho som tu nebola tak ako sa mate ako prebiehal pôrod?

merilin
30. sep 2012

@zuzanka410 porod bol celkom v pohode. Uz som nan aj zabudla popri nasej princeznej 🙂 Porodila som nakoniec az 7.8, prirodzene. Az nato, ze bolesti som mala uz od 6-teho vecer, ked som bola v noci na pohotovosti, poslali ma domov, ze ja tak skoro rodit nebudem," ani dnes, ani zajtra" prisla som domov, celu noc som si vytrpela, pockala na menenie smeny a rano ked som dosla, tak sestricka bola zaskocena, ze ma poslali v noci domov, ze ja o chvilu rodim. V noci zo mna spravili hysterku-prvorodicku, ze ma daco zaboli a utekam na pohotovost-pritom som mala bolesti uz 2 tyzdne-poslickovia, no tie boli ine a na pohotovost som prisla 1-krat. Potom to uz islo raz dva a krasavicu moju som mala o chvilu pri sebe 😉
Uz budeme mat 2 mesiace, je zlatucka 🙂 A vy ako?

blackcat8885
2. feb 2013

Ja už som zúfalá,nič nepomáha na vyvolanie.Ani sex,ani čajíky,tonic,námaha 😒

zvedavamt
2. feb 2013

@blackcat8885
a co tak sa uz prestat snazit, skludnit sa a v duchu sa porozpravat s dietatkom a poprosit ho, aby uz prislo do rodiny ,ktoru si vybralo. Ako sa nan tesite a "dohodnut sa ,aby to vsetko prebehlo v klude a ako velmi sa tesite na vase prve stretnutie... Podchvilou na to mysliet a tesit sa, bez strachu a s laskou.
Citavam vo Vitalite clanky od Duly Luby a v jednom bolo nieco taketo pisane a moc sa mi to pacilo.
Drzim palce

didi44
2. feb 2013

@miss ..priateľke pomohla gynekológova ruka...dokonca mi ani nedala vedieť, aby som sa dostavil... 🙂

blackcat8885
2. feb 2013

@zvedavamt Od začiatku tehu si robím takmer každý deň chviľku ked si zapálim sviečky a rozprávam sa s ním,spievam mu.Nejak to nepomáha.Nikdy som nechcela vyvolávačku preto to beriem zle.Navyše máme doma dosť závažné problémy teraz tak to určite cíti len ja sa neviem dať do pohody ked tie problémy sú. ☹

buci
22. apr 2013

vidím, že nie som sama, ktorá chce "vyvolať" pôrod skôr ako by mala prenášať... ☹ Ja mám dnes termín (22.4.) a bola som na poradni... lekár vravel, že hlavička je ešte dosť vysoko, no krček je mäkký. Ak do piatku nič, tak pondelok mám ísť do H na sledovanie a veci s tým spojené. No bola by som radšej keby to prišlo do toho piatku aj samo... Takže asi poprosim manžela nech ma dajako "natlakuje" 😎

nelnarija
15. sep 2013

Mne pomohol ricinovy koktejl od Ingeborg Stadelmann. Ale pozor, je to sila. Ja som potom zazila tzv. Prekotny cize extremne rychly porod. Trval 50 minut od prvej kontrakcie a do porodnice som si hlavicku drzala rukami aby mi maly nevyletel. Vobec nezartujem. Bolo to predvcerom.....

evelynba
15. sep 2013

@nelnarija cozeee? napis nam o tom pls viac 🙂 to znie ako z filmu 🙂

nelnarija
19. sep 2013

No... Den po termine som sa rozhodla ze ak tomu mozem nejako dopomoct, skusim to. Bolasom uz tak velmi vycerpana tehotenstvom, velkym bruskom a bolestami lonovej kosti, krizov a krcovych zil...proste som to chcela uz mat za sebou. Okrem toho som sa extremne bala porodu lebo ma dr.strasila ze maly je velky a ze ci vobec to bude normal porod. Pritom som tajne snivala o naturalnom porode bez medikamentov a zasahov lekarov....Mam knihu Zdrave tehotenstvi a prirozeny porod od Ingeborg Stadelmann, ktora ako jeden z ucinnych sposobov vyvolania porodu ak to ma byt - je koktejl. Ja som ho namiesala presne takto: 20 ml ricinoveho oleja zn. Saloos, 3 dl marhulovy dzus bio, a pol stamprlika Hennessy konaku. Ma to velky laxativny ucinok, slusne povedane prehnalo ma brutalne...po polhodine. Asi 3x. Mala som velmi slabych poslickov, rovnakych ako posledne 3 tyzdne. Asi ich bolo 5-6. Potpm to preslo a nic. Lahla som si spat ze to asi zase nic nebude...po 20 minutach /cca 3 hodiny od koktejlu/ prisla prva kontrakcia - ale s velkym K. Uz som raz rodila ale co prislo teraz sa neda s nicim porovnat. To bola taka sila ze som sa vobec vobec nemohla ovladat.

nelnarija
19. sep 2013

Pokracovanie: Uz prva kontrkcia mala riadny spad, bola dlha a na konci aj riadne bolestiva. Druha prisla asi za 30 sekund. Tretia hned za nou. Nemala som vobec sancu nic predychavat, bola som schopna zvladat ten tlak a bolest len krikom, dodnes nechapem ze sa dcerka neprebudila. Po asi 6 -7 kontrakciach mi praskla voda a ja som si intuitivne siahla dolu. Citila som hlavicku. Bola som vydesena a v bolestiach ale manzel trval na tom aby som napriek tomu sla do auta aby sme nerodili doma. Ani ja som to tak necitila, bala som sa ci sa cela nedotrham taky to bol tlak. Tak som drziac si hlavicku isla s muzovou pomocou a krikom do auta...10 minut a boli sme v nemocke. To som este pred branami chcela vzdat a porodit na schodoch ale uz ma nalozili do kresla a rychlo vytahom na salu. Tam sa mi uz ulavilo, preniesli ma na porodne lehatko a dr.povedala ze pol hlavicky je vonku a ze nemam tlacit / to bolo ale uplne mimo mna kedze on sa tlacil sam/. Pridrzala teda hlavicku a pomaly ju pustala, potom telicko a hotovo. Keby sme to doma rodili tak by sa narodil po 30 minurach od prvej kontrakcie! To by som ani neverila ze je fyzicky mozne. Som bez nastrihu, sedim od prveho dna, bez medikamentov a umelych zasahov do porodu. Som stastna ze sa mi splnil sen o prirodzenom porode. Maly mal 3700 g a pri malej ktora mala o kilo menej ma nastrihli....co dodat. Citim sa skvele a maly je zdravy ako buk. Uz ma zajtra tyzden...no na porod nikdy nezabudnem. Bola to najvacsia "jīzda" mojho zivota. Na koktejl pozor. Dala by som si tak polovicnu davku....radsej 🙂

pinzeta
13. okt 2013

@nelnarija dobry den, citam tu vasu spravu a nemozem uverit 😉 vazne to malo taky spad. Ja mam dnes termin, ale dr.mi povedala, ze to urcite nebude v termine. Necha ma este tyzden a potom vyvola, ale ja sa toho velmi bojim, bo prveho maleho som mala tyzden po termine a vyvolaneho a nakoniec isiel aj tak kliestami, cela som bola dotrhana, no strach. Normalne rozmyslam nad vasim koktejlom. Je to bezpecne??? Strasne by som chcela, aby to zacalo same od seba.
🙂

broskilinka
13. okt 2013

wow, ten koktail znie brutalne!!!! a odporucam ho pit v nemocnici. 🙂))))))))

@nelnarija
@pinzeta

beruska1311
13. okt 2013

Skoda ze som toto necitala pred 6 tyzdnami, nemusela, by som skusit oxytocin...to bola pecka!🙂

nelnarija
15. okt 2013

No k tej bezpecnosti...pre kazdeho je bezpecne nieco ine a mam pocit ze dnesne zeny sa uz vobec neriadia svojou intuiciou ale pokynmi lekarov alebo tym co im povie niekto druhy. Pre mna bol vyvolavany porod nepripustny tak som si urobila koktail. Kniha od Ingeborg ma plno dobrych rad a ja som to intuitivne urobila. Ved je to moje telo a moje babatko tak preco by ho mal vyvolat nejaky cudzi lekar (pritom sme mali dohodnuteho primara ktory je dokonca rodina). Ja verim ze kazda zena ma v kutiku duse miesto ktore presne vie co je spravne. Takze - je koktail bezpecny? Ja neviem. Je ockovanie bezpecne? Antikoncepcia? Pausalne podavane antibiotika? Vigantol? Pre mna teda nie nie nie. Takze to je moj nazor.

zonula
1. nov 2013

chcela by som sa podelit so svojou skusenostou, den po termine v nedelu som si zacala masirovat akupresurne body nad clenkom a medzi ukazovakom a palcom- pozri youtube : how to induce labor, lekarka tam ukazuje, ktore body si masirovat. je tam viacero videii.v nedelu som mala len taky pocit ako uz tyzden, nevyzeralo,ze sa bude nieco diat, do rana mi po trochach odtekala nejaka tekutina, isli sme do nemocnice,ziadne bolesti neboli,len ten odtok tekutiny. sestricka spravila test na vlozke,ale nebola to plodova voda. nechali si ma,ze sa uvidi,ci sa nieco rozbehne. akupresurne body som si masirovala...o 17.30 v pondelok zacali bolesti,hlienova zatka odisla cca 20. 00, 00.25 bol maly na svete..par minut a sihli by sme to este v pondelok. emoticon neviem, ale asi mi ta akupresura pomohla rozbehnut resp. uryclit porod

zonula
1. nov 2013

@nelnarija preco sa ti nezda vigantol bezpecny? je to predsa teraz doporucovany vit.D3 na kosti aj na imunitu..

demo
1. nov 2013

@nelnarija vigantol je teraz ok. Ale pred par rokmi nebol, to je pravda.

maribell
25. feb 2014

mne pomohlo k porodu to ze som bola cely den od rana na nohach ..najskor sme boli u nasich potom u svokrovcov na zahrade potom sme sa boli pozriet ako prerabaju byt ..potom sme boli v kauflande a nakoniec sme skoncili v tescu kde o 22:00 som zacala mat bolesti a opierala som sa o kosik 😀 ..ludia kukali na mna jak puci ..ze aha henta rodi 😀 ... o 23:00 sme prisli domov ..najedli sme sa a o 23:23 presne mi praskla voda ... o 00:00 ma prijali do nemocnice a 02:02 bol maly na svete 😀 ..teraz to urobim urcite tiez tak 😀

ivkadracova
9. máj 2014

Ja mozem vyvrat uplne vsetky metody prirodzeneho vyvolavania porodu..(som cca tyzden po termine). Nefunguje ani fyzicka aktivita, ani lahsi ani tazsia, ani pohylavny styk, ani harmacekovy caj, ani surovy ananas. Ostava mi posledne.. umyt okna :D

luna303
9. máj 2014

@ivkadracova ja som už tiež bola vyše týždňa po termíne a keď som išla gyndoške na kontrolu, tak sa vo mne "vyvŕtala" akoby doslova prederavila. Večer už začali kontrakcie a na druhý deň doobeda som porodila 😀 potom mi hovorí moja mama, že jej urobili to isté keď som sa ja narodila a bola už po termíne...

ivkadracova
9. máj 2014

@luna303 to bol pravdepodobne ten http://www.babyweb.cz/hamiltonuv-hmat-pro-vyvol... "hamiltonov hmat". Toto si ja asi nedam urobit, dojdem az na porod. Vo vsetkych publikaciach sa pise ze do 42t je tehotenstvo bezpecne, takze taketo metody budem zvazovat asi az potom. Ale dik za tip ; ) Vela zien sa inac na tento hmat stazuje, ze im ho urobili bez suhlasu, ze zacali strasne krvacat a citlivejsie sa citili zneuzite.. Kazdy to moze inac vnimat. Ja som s tym v pohode pokial sa tak sama rozhodnem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre