Čo zaberá na urýchlenie spustenia pôrodu?

evka_
16. nov 2008

ahojte 🙂

chcem sa opytat, ake mate skusenosti s touto temou? co najlepsie zabera? A co pripadne zabralo/nezabralo vam??

🙂 dik za kazdy tip 😉

sisa.b
28. nov 2008

tak holky, ja som s drahym posledny mesiac sexovala kazdy den o 106, pila som tonic aj malinik, jedla som pupalku, umyvala som okna, drhla som celu chalupu, kupala som sa v horucej vode, masirovala som bradavky, kazdy vecer dlhe prechadzky a nic. urcite som este na X babskych receptov zabudla. mala sa narodila aj tak 7 dni po termine. osobne si myslim, ze ked sa sami nerozhodnu ist von, tak ich odtial nic nevyzenie 😉 😉 😉

a tu nieco od odbornikov http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/tehotenstvo...

ale kazda sme ina - to co jednej nepomohlo, druhej pomoct moze 😉 😉 😉 ja som prenasala vsetky deti 🙄

gween
29. nov 2008

Sisa- neviem , či autorka " Lotta " je tá správna " odborníčka" na vyvolávanie pôrodu , ale jednu vec viem na 100% - spermie obsahujú prirodzený prostaglandíny. Tieto hormóny stimulujú kontrakcie len vtedy, keď je telo budúcej mamičky pripravené na pôrod. A krásne si to napísala! 😎 To čo jednej nepomôže, druhej pomôcť môže! 🙂

gween
29. nov 2008

jaaaj , oprava- prirodzený prostaglandín- no, ešte je strašne skoro ale radšej sa už idem učiť 😢 ☹

dula_renka
2. dec 2008

...gwen...a tebe pomáha učenie ráno o pol šiestej 😉 ...a inak aj mne to vtedy najlepšie ide 😉

gween
4. dec 2008

Jaj Renka, Ja vstávam okolo tretej, fungujem celý deń a večer odpadnem. 😝 😝 😝

dula_renka
4. dec 2008

gween...dúfam, že je to len dočasné, to sa nedá vydržať dlho. Pozor na seba, doma si nenahraditeľná

funy
4. dec 2008

hankky, si este cela, alebo to uz prislo???
🙂

soncikk
10. dec 2008

skuste to so skoricou, pri druhom som po 4 tanieroch krupicovej kase so skoricou sla v 37tt rodit do 4 hodin.
(som maniak a na jeden tanier si davam tak 1CL!! pozn. v tej dobe mi bolo zo vsetkeho zle )
potom som niekde nasla clanok, ze skorica je v teh. a najma v 3.trimestri nevhodna - sposobuje kontrakcie, pokial teda nechcete porodit predcasne!

evka_
autor
18. dec 2008

skorica?? heh, to by ma nenapadlo... skoricu mozem MNAM... v dalsom tehu urcite vyskusam 😀

petruci6
18. dec 2008

krupicu so skoricou mam skoro kazdy vecer a nic,je pravda,ze sa mi potom mala zacne hybat v bruchu,az to niekedy boli,ale nic sa nedeje
skusam aj vanu,sprchu,prechadzky....

tatolu
24. dec 2008

Akosi to tu stíchlo. Už sú bábätká na svete?

zuzula25
25. dec 2008

ahojte, tak nam ziadne babske recepty nepoholi k vyvolaniu porodu, ked sa mrnousovi nechce von, nic s nim nespravite, skusala som vsetko mozne aj nemozne, kupel, prechadzky, tonic, sexik, umyvanie okien, iba mi to vyvolalo poslickov a nic viac.tak to nesilte von, pokial nie su pripravene porodne cesty, tak zbytocne budete trpiet vy aj deticky.jedine, co si tym vyvolate, je len ze chcete a zbytocne stresy s tym

tatolu
25. dec 2008

Ten istý pocit mám aj ja.
Pri prvom som chodila v nemocnici po schodoch hore-dole - až ma boleli kĺby na nohách. Kým som išla do nemocnice, tak sme s manželom sexovali toľko, že mi už povedal, že nevládze, a to je ten aktívnejší on 😀 😀
Pôrod mi vyvolávali a nakoniec mi doktor povedal, keď odišla plodová voda, že čo tu chcem, že som ešte rodiť nemala.
Asi to bolo zle vyrátané...

Potom som rodila dvojičky a to sa radí medzi rizikové tehotenstvo. Hlavne, keď je to tak skoro za sebou - 1,5 roka. Tam proste odišla plodová voda a už to išlo...

Stále si myslím, že všetko je tak, ako to byť má. Príroda to vie najlepšie.

Najhoršie je však to čakanie a nočné spanie...

stvura
26. dec 2008

No mne pomohol klystir...prenasala som maleho, nie a nie sa otvorit, no a po klystire to slo do dvoch hodin...odporucam!

petruci6
27. dec 2008

coze? po klystire? to si si dala len tak?

mne nepomohlo nic, ani prechadzky,schody,vrela vana,pitie malinikoveho caju,proste nic
tak mam nakoniec naplanovany cisarsky,lebo uz je moc velka

zajo79
27. dec 2008

petruci, aj mne sa to rozbehlo po klystire, len mi to potom doktor stopol, by ma zaujmalo co mi pichol, uz som mohla byt aj z porodnice doma 😔

petruci6
27. dec 2008

takze ked si chcem dat klystir v nedelu vecer pred cisarskym,tak do rana nevydrzim? 😅

zajo79
27. dec 2008

skus vstat skor, a si ho dat v dostatocnom predstihu...pre istotu.

ja som kontrakcie mala male, po klystire mi vyskocili na 80 zo 100...a uz to zacinalo byt huste.

petruci6
27. dec 2008

asi to tak spravim,aj tak nezaspim do rana

tatolu
27. dec 2008

Petrucia veľa šťastia

zajo79
27. dec 2008

juj, petruci, Ty uz pozajtra mas maleho anjelika pri sebe 😵 😵 ubehlo nam to bruchate obdobie

north66
27. dec 2008

ahojte, tak rozmyslam o tom klystire, ze is ho urobim sama pred nastupom do nemocnice. 😕
porod mi chcu vyvolat z 1.1. na 2.1 vecer. tak rozmysalm, ze rano na novy rok si ho urobim. 😅
neviete ako sa to robi?? klasiky vlazna voda? tak 3-4 dcl ?? nemozem tym nic pokazit?

zajo79
27. dec 2008

kup si Yal Gel, to su take dve flasticky, vraj je to ucinne. Sama by som si to doma asi nerobila klasickym sposobom

zunka
27. dec 2008

Neviem či to tu bolo už písané. Ale v tehotenstve by sa nemali jesť grepy, lebo obsahujú chinín a ten spôsobuje sťahy maternice, čo je v skoršom období aj nebezpečné. Ale v čase, keď ten pôrod už môže prísť, tak vraj tie grepy môžeme papať a tým si privolať to sťahovanie maternice - čo sú vlastne kontrakcie. To mi povedala svokra - pôrodná asistentka a sestra na gynekológii.

zajo79
27. dec 2008

alebo zacat pit litre tonicu ...ale to mas tak, ak sa nechce babatku este prist, tak ho este z "brlohu" nevyzenies....

zunka
27. dec 2008

Zajo, mne všetci hovoria. Vydrž ešte do nového roka, to budeš mať lepšie.....no bohovsky mi s tým už lezú na nervy. To ak príde na mňa skôr, tak si mám dať štopel, aby som niekomu urobila radosť? Alebo si plodovú vodu budem doplňať hadicou od spodu! 😠 Zajtra si kúpim tie grepy a basta 😉

bebca
27. dec 2008

ja som jedavala grepy cele tehu, nenormalne mi chutili a malemu sa nechce ani za svet von 😀 😀 😀

itinka123
27. dec 2008

ahojte kinderka, k tomu yalu potrebujete este nieco, ak to chcete doma vyskusat same? alebo je vsetko v krabici, ked ho kupite?

petruci6
27. dec 2008

ja uz neverim nicomu 😀 nic nepomahalo,ale uz to ma zratane 😅

itinka123
27. dec 2008

petru...moc ti drzim zajtra palce...aj ja by som to uz moc chcela mat za sebou 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre