Čo zaberá na urýchlenie spustenia pôrodu?

evka_
16. nov 2008

ahojte 🙂

chcem sa opytat, ake mate skusenosti s touto temou? co najlepsie zabera? A co pripadne zabralo/nezabralo vam??

🙂 dik za kazdy tip 😉

petruci6
27. dec 2008

itinka a ty co? dokedy ta nechaju prenasat?? 😕

sassi
27. dec 2008

moja mam jedla grepy na kilá, ked bola so mnou tehu a sice soms a narodila o 2 týždne skor, ale donosená

a porod vraj spušťaju aj mužske spermie ... vyskušajte 😉
ale ja som moje porody nijako nespúšťala
decka sa narodili, ked im prišiel čas, dcera v 40tt (den pred termínom) a syn v 38 tt (14 dni pred termínom

itinka123
27. dec 2008

petru...ja som podla ultrazvuku v 39 tt, takze este neprenasam....mam 2 terminy s 3-tyzdnovym rozostupom...pekne, ze?!

itinka123
27. dec 2008

2.1. idem na kontrolu...tak uvidime 🙂 mohol by sa narodit 3.1. na moje narodky 🙂

petruci6
27. dec 2008

kedy si mala posl MS? mala si pravidelnu?

bebca
27. dec 2008

ja by som ten porod asi nechala tak - ked to ma prist tak to pride

ine je ked sa dlho prenasa tak to potom uz hej ze nejako tomu pomoct

itinka123
27. dec 2008

petru...13 alebo 14.3. a bola vzdy ako hodinky.prvy termin mi vyratali na 19.12

bebca
27. dec 2008

ja som mala 27.3. a pravidelne ako hodinkyjavascript:addEmoticon('😅','vBody')

teda ak si sa pytala mna 😅 😅 😅

petruci6
27. dec 2008

tak si tyzden dopredu,ja som mala 20.3., uz by ti mohli pomoct
skus sa dohodnut s dr nech ti spravi Hamiltona

itinka123
27. dec 2008

bebca...mas recht, ale ked uz sa citim tak hrozne, ze ani spavat v noci neviem, svrbi ma cely clovek, mam zaseknutu celu krizovu kost, tak chodim ako 100 rocna zena,.........uff

itinka123
27. dec 2008

co je ten HAmilton?

bebca
27. dec 2008

peti aj treba svrbi cely clovek???? to som si myslela ze len mna - fuuuu som sa zlakla ze nejaka alergie ci co

itinka123
27. dec 2008

baby, neviete mi prosim povedat ci je k tomu yal gelu vsetko potrebne v krabici, alebo ci k tomu este potrebujete aj nejake ine "naradie"?

petruci6
27. dec 2008

je to taky bolestivy hmat rukou,kt ti pomoze otvorit krcok
ale dost to boli

itinka123
27. dec 2008

peti...ten to robili? to znie dost nechutne

petruci6
27. dec 2008

ten Yal je taka mydlova voda,kt treba pretrepat vo flasticke,v kt to uz kupite a date si dnu
netreba k tomu nic

bebca
27. dec 2008

fuha tak toho ,,Hamiltona" by som si asi nedala spravit, az ma zamrazilo 😝

itinka123
27. dec 2008

bebca....svrbi to jak cert.....a dokonca ma zacina svrbiet aj tvar......mam pocit, akoby som chytila nejaky svrab 😀

itinka123
27. dec 2008

peti...diky. a nevies co to stoji?

bebca
27. dec 2008

iti no mna najviac asi brusko, sice mi ho maly za posledne 3 tt potrhal kapanek ale svrbi to ako hrom. co si na to davas? robis s tym nieco?

funy
27. dec 2008

petruci,

tu sa schovavas?
som prisla pozriet co je nove na konikovi.....
no ja som zvedava ako dopadnem v pondelok
a na teba budem mysliet.
mne to brucho zavadzia ked sedim. mam ho padnute medzi nohy
hehe 🙂 🙂 🙂

petruci6
27. dec 2008

tu som nieco nasla:

Umelé vyvolanie pôrodu sa využíva:
• predĺžené tehotenstvo – ak uplynul viac ako týždeň od očakávaného dátumu pôrodu. Po tridsiatom ôsmom týždni totiž placenta starne a zhoršuje sa zásobenie plodu kyslíkom.

• diabetes mellitus (cukrovka) – pôrod je vhodné indukovať v tridsiatom deviatom až štyridsiatom týždni tehotenstva. Hrozí väčšie riziko veľkého plodu, s čím súvisí aj prípadné viaznutie pôrodu plieckami alebo cisársky rez.

• odtok plodovej vody – pri pôrode v termíne sa pôrod začína vyvolávať dvanásť až dvadsaťštyri hodín po odtečení plodovej vody, hrozí nebezpečenstvo infekcie. Preto sa preventívne podávajú antibiotiká.

• vysoký krvný tlak, ochorenie obličiek

• dvojčatá v tridsiatom deviatom týždni, ak je prvé dvojča v polohe pozdĺžne hlavičkou a druhé v polohe umožňujúcej vaginálny pôrod

• koniec panvový

• mŕtvy plod

• zaťažená pôrodnícka anamnéza

• prehlbujúca sa hypotrofia plodu – zväčšujúci sa rozdiel medzi veľkosťou plodu a dĺžkou tehotenstva znamená zlú funkciu placenty, ktorá nedostatočne zásobuje plod živinami, plod nerastie

Spôsob vykonania
1. Hamiltonov hmat – odlúčenie dolného pólu vaku blán pri vaginálnom vyšetrení, ktoré vedie k uvoľneniu hormónov prostaglandínu spôsobujúcich nazrievanie maternicového hrdla.

2. Dilapan S – tyčinka, ktorá sa zavedie do maternicového hrdla, vstrebáva z okolitého tkaniva vodu, zväčšuje svoj priemer a rozširuje maternicové hrdlo, čo opäť vedie k uvoľňovaniu hormónu prostaglandínu.

3. Disrupcia vaku blán – umelo vyvolaný odtok plodovej vody pri pokročilom vaginálnom náleze.

4. Do pošvy sa vloží tableta alebo gél obsahujúce hormón prostaglandín.

5. Pomocou infúzie podaný hormón oxytocín, ktorý vyvoláva maternicové sťahy. Podmienkou je odtečená plodová voda.

itinka123
27. dec 2008

peti...tebe robili toho Hamiltona? mne dr. povedal naposledy, ze som uplne stiahnuta....neviem ci to moze byt tym, ze som bola vzdy moc sportovo aktivna a tym mam vsetky svaly, slachy,...pevnejsie nez prilezitostni sportovci

itinka123
27. dec 2008

bebca.....ja sa skrabem od hlavy po paty a zo dna na den je to horsie. zatial som s tym nerobila nic specialne. natieram sa tymi istymi pripravkami ako vzdy

itinka123
27. dec 2008

peti...........fiiiiha...to si kde nasla?

petruci6
27. dec 2008

ten Yal stoji okolo 200,- neviem presne
na tejto stranke:
http://www.baby-web.sk/Clanky/a912-Indukcia-por...

ahoj funy, v pondelok mas poradnu?tak drzim palce,nech ma pozit spravy 😉

petruci6
27. dec 2008

inak mna nesvrbi nic ako pisete
ale ja sa natieram kazdy vecer olejom

itinka123
27. dec 2008

peti...tak to ti zavidim.....ja pouzivam x rokov biodermu - lekarenska kvalitna kozmetika a mazem sa cela. Jedna kamoska mala ku koncu tehotenstva problemy s pecenou, ze je mala moc na nu tlacila a taktiez trpela touto svrblavkou....tak neviem ci aj mna to postihlo.

petruci6
27. dec 2008

to bude tym? nechces zmenit kozmetiku?

itinka123
27. dec 2008

neviem ci to bude kozmetikou, ked ju pouzivam uz naozaj zopar rokov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre