Čo zaberá na urýchlenie spustenia pôrodu?

evka_
16. nov 2008

ahojte 🙂

chcem sa opytat, ake mate skusenosti s touto temou? co najlepsie zabera? A co pripadne zabralo/nezabralo vam??

🙂 dik za kazdy tip 😉

lakritze
21. okt 2014

Ahojte. Ohladom toho tonicu si precitajte diskusiu asi na druhej tretej strane je o tom pisane že by to malo pomôcť.

tjaden
23. okt 2014

@evka_ jednoznačne sex :D

tjaden
23. okt 2014

@tjaden jedna milá pani mi vravela, že jej dieťatko nechcelo ísť po termine von muž chcel sex a dve hodiny po ňom začala rodiť 1.1. vraj mu potom vynadala prečo ju nepretiahol deň pred tým aby sa narodilo na silvestra :D

dadushka63
30. jan 2015

Ahojte. ja mam termin uz zajtra a som cim dalej tym nervoznejsia ako prvorodička. Uz tyzden mam poslickov, vačšinou v noci takže sa velmi nevyspim len sa prevalujem. Skúšali sme s partnerom sex, chôdzu a chodenie po schodoch mam každý den pretože byvam na 3.poschodi bez vytahu a mam psika ktoreho chodim vencit,takze pohyb mam a stále upratujem. Skúšala som aj fitloptu, horúcu sprchu, teplu vanu, masaže. Viete mi poradit co zaberie na vyvolanie porodu? Lebo ty poslíčkovia ma už nebavia, to radšej už dostat ozajstne kontrakcie a ist rodit 😀

libela
30. jan 2015

možno ma niektoré za to ukameňujete, ale mne pomohol Tonic. nevypila som ho celý, ale asi pol litra a šlo to. poradila som aj kámoške a aj tej to pomohlo. podľa mňa sa už pred pôrodom môže piť,,,, ale len na vyvolanie pôrodu..... 😉

marissenka
30. jan 2015

@dadushka63 ja ked som mala ist na sc ma mala strasne kopala,preto som si stale hladkala resp.masirovala brucho videl to aj dr...po par hodinach mi odtiekla voda a pridli stahy..dr.vravel,ze to z toho hladkania..tak nevim,skus...a pri prvom mi nepomahalo nic..sex,okna,schody...

lubav
30. jan 2015

Ahojte, mne pomohla urychlit a spustit porod alchemilka. Pri prvom porode som je pila 1 mesiac pred terminom- pre lahsie otvaranie (skor sa ani neodporuca, prave koli skoremu otvaraniu). A naozaj to fungovalo - cely porod aj s balenim, cestou trval 3 hod. Do nemocnice som prisla otvorena na 7, a to som nemala ani nejake silne bolesti, len boli pravidelne. A druhy krat mi pomohla pred dvoma rokmi, ked som cakala dvojicky, ale to som bola aj v nemocnici na udrziavani, lebo som sa skoro otvarala, takze vtedy som na alchemilku ani nepomyslela. Ale ked som uz bola v termine (dvojicky sa povazuju za donosene po ukoncenom 37tt) a drobci boli v poriadku, uz mali skoro po 2,5kg a uz to bolo dost narocne- pohyb, spanok,... tak som si jeden den dala alchemilkovy caj-taky slabsi, ze nech sa to pomaly spusti. Cely den v nemocnici prebehol ako kazdy iny, len vecer mi odtiekla plodova voda a ked som prisla na porod.salu bola som otvorena na 7-8 cm. A to podotykam, ze som necitila ziadne bolesti, lezala som v klude na posteli a cakala na vecernu vizitu 🙂 Takze u mna toto naozaj funguje - otvaranie a ked potom odtecie voda, drobcek je velmi rychlo na svete.

patricia128
9. feb 2015

Baby a nemáte niečo overené čo pomôže na rýchlejší pôrod, keď už ste boli v pôrodnici ?( horúca voda, prechádzanie sa,...)??

hypnobirthing
18. feb 2015

@patricia128 Môžete skúsiť prechádzanie sa (zmena prostredia), teplá sprcha (prúd vody smeruje na bruško), vizualizácia, relaxácia, ak je nablízku partner, tak bozkávanie, objatia, masáž.

lucya991
20. mar 2015

Ahojte dievčatá ja mám termín 28marca,ale dnes ráno mi pichly vyvolávačku bo mám menej vody od 10tej wamkaždé 3minúty bolesti a stále nič už si na tie bolesti začínam aj zvykať. Neverím,že dnes porodím a to som sa tešila,že už dnes budem mať potom..

lussiinka
20. mar 2015

ticho zavidim. ja som v nepravidelnych bolestiach uz skoro 2tyzdne, tak ma moj doktor odporucil na hospitalizaciu a v nemocnici ma veselo poslali domov, ze tam nemam co robit.

majulino
20. mar 2015

Mne pomohli maliny mala som mrazene aj kompot.

noname26
20. mar 2015

sex🙂

lucya991
21. mar 2015

Jéminku,že dva týždne :( to si ani predstaviť nechcem mne to na noc prestalo,celu noc som spala ako zabita anivstavat sa mi nechcelo,kedže ma to dnes pravdepodobne čaká opat...Vas poslali domov,a ja v nemocnici ale ziadna zmena.

simona136
28. máj 2015

ja som mala termin 24. maj a skusala som uz vsetko a este stale sa nechce malej von :(

tinki
28. máj 2015

@simona136 neberieš magnezium? ak náhodou áno, tak ho vysaď..

simona136
28. máj 2015

Nie to som vysadila uz davno hlavne preto ze som mala nizsky tlak. Len beriem zelezo co mi predpisal doktor. Uz dva krat ma poslali z nemocnice domov :D od 36. tyzdna pijem aj cajik z ostruziny malinovej, vcera som aj okna umyvala furt chodim peso po schodoch ( a to byvam na siedmom 😒 ) skusam horuci kupel, stioplave jedlo a mala je furt moc tvrdohlava

lucya991
29. máj 2015

Neboj mala príde ked to uzna za vhodne dobre jej tam je 🙂...moja mala sa vypytala az po druhej vyvolavacke 🙂

vierkac
29. máj 2015

@simona136 uz to mas mozno aj za sebou 🙂
Ja som rodila 6 dni po termine, vonku bolo skoro 40°C, porazalo ma. Skusali sme vsetko: caje, skakanie na fit lopte, chodila som hore-dole po schodoch na 5.poschodie skackajuc, sexovali sme kazdy den. A nic. Prisiel, ked sam uznal za vhodne 🙂

simona136
30. máj 2015

Sak uz mam potom. :D Vcera o druhej rano sme utekali. Priatel pol hodinu masiroval brusko a bolo to. Asi ju potlacil spravnym smerom . tych 10 hodin bolesti stalo za to. Par dni si ale poriadne nesadnem:(

vierkac
30. máj 2015

@simona136 tak to srdecne gratulujem! 🙂

simona136
30. máj 2015

Dakujeeem

kuukii
30. máj 2015

@simona136 gratulujem 🙂

rivenka
18. jún 2015

prenasala som 6 dni, co v kombinacii s mojim odhodlanim rodit prirodzene, navyse 160km od domu a nekonecnymi telefonatmi ustrachanej rodiny ci "uuuuz..?" vo mne vyvolavalo chut niekoho od nervov... 🤐 Nakoniec vsetko predsa len bolo podla mojich predstav, dcerka sa na 6.den po termine vybrala von, comu urcite dopomohol v poslednych dnoch aj kazdodenny sex (ze spermie pomahaju krcku otvarat sa mi potvrdilo aj viacero lekarov u nas i v zahranici) a masaz bradaviek - ten posledny den mi doslova vyvolavala veelmi silne kontrakcie, ktorymi som pomahala tym prirodzenym a ovela slabsim dokym to uz neslo tak nejak samo 😀 vsetkym nedockavym a prenasajucim drzim palce, posledne dni su tusim tazsie nez celych tych 9 mesiacov ;)

monicka1988
8. okt 2016

Chcem sa opytat termin porodu mam az 16.10.a uz mam take slabucke bolestí skor pichanie a ked idem na wc sa vymocit prestanu a potom zase zacnu zacal sa uz porod

lussiinka
12. okt 2016

@monicka1988 ak boli pravidelné a stupňovali sa, áno. No pichanie ja mávam tiež. Ako ste dopadli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre