Dajú mi niečo, aby som pri pôrode necítila šitie?

tereza33
10. okt 2012

Baby prosím vás ako to je, keď by som rodila bez epi respektíve by mi ju nestihli pichnúť, potom pri zašivaní mi dajú niečo, aby som to šitie necítila alebo vôbec nič? Mám síce už jeden pôrod za sebou, rodila som prirodzene s epidurálkou. Po pôrode má šili trištvrte hodinu a vtedy mi tiež dali dávku epi, takže som to necítila, ale ako by to bolo bez epi? Ďakujem za každú vašu odpoveď 🙂

svetlusska
11. okt 2012

nooo mne pichli po porode na umrtvenie tusim dve injekcie ale iba zvonku, zvnutra mi to umrtvit nemohli ale aj tak som citila sitie....a kedze som mala stehov pozehnane tak som si to uzila....

1234lubka
11. okt 2012

Ano normalne ti pichnu injekciu na umrtvenie

libad
11. okt 2012

Ahoj.Ja som epi nemala ani by som nechcela a ked ma zasivali tak som nieco dostala ale mna to aj tak strasne bolelo,porod nebol taky bolestivy ako toto.Mna zasivali hodinu aj pol nakolko som bola dost roztrhana celu noc nespala tak ma to stipalo ani chodit a sediet?pff to bolo nieco strasne len na jednej strane.A ked som prisla domov tak to bolo vzdy horsie o tyzden sa mi na to pozrel partner a vravi:ved ty si sa zase roztrhla tak ma hned zobral na pohotovost vraveli ze ma musia znovu zasit ale to ma uz musia uspat,tak som sa zlakla aj som sa rozplakal este ma nikdy neuspali tak som sa bala ale vsetko dopadlo dobre,konecne.Az o mesiac bolo vsetko ok.

susanerose
11. okt 2012

no tak z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že šitie nechutne bolelo. Ja som si myslela, že to nebude cítiť, lebo na predpôrodnej príprave nám tvrdili, že to nebolí, ale je to nepríjemné, no prd. Bolelo to jak šlak a podobné skúsenosti majú všetky moje kamošky. Na druhej strane vraveli, že nástrih bolí, no pri tých pôrodných bolestiach som to vôbec nespozorovala. Takže asi tak.

aduskatt
11. okt 2012

mne dali dve ampulky lidokainu a necitila som vobec nic............aj ked je teda pravda, ze u mna to boli len dva stehy

mirka200
11. okt 2012

mne nedali nič na umrtvenie,všetko som cítila ☹

butterfly24
11. okt 2012

ja sm rodila iba pred tydznom,takze to mam pekne v pameti🙂samozrejme ze daju nieco na stlmenie bolesti,pichnu ti taku injekciu,ale to ty ani citis nebudes,lenze ked sa dotrhas aj znutra tak bohuzial ani ta injekcia nepomoze...zvonka to zasivanie citit nebudes ale vnutorne stehy bohuzial ano...aspon ja sm citila...nakolko sm sa pocas porodu dotrhala ako mapa🙂a sm zasita az po zadok... 😒

gerci90
11. okt 2012

No ja som mala epi, ci ma napichli potom si nepametam ale šili ma neskutočne dlho,bolelo a hlavne ma znervoznoval ked hovoril este jeden, este jeden este jeden... to bolo neskutočne....ja som si nemohla ani sadnut ked som chcela malu kojiť a tak mi jedna znama poradila detske koleso dat na postel a sadnut donho, no to bol blbý napad lebo sice som si donho sadla ale mm mi kupil to mini koliesko,sice ked som v nom sedela stichy som necitila,ale mne v nom strpla rit a ked som sa postavila tak aj s kolesom na zadku... dlhsiu dobu som ho nemohla odlepit a tak som behala s kolesom na zadku po izbe katastrofa 😀 ale neboj boliet bude, ale prebolí...hlavne že som mala malu zdravú a super zažitok s kolesom 😉

snopkulka
11. okt 2012

Tiež som rodila prirodzene a bez epidurálky a nespomínam si, že by mi pri zašívaní niečo dávali 😕 vôbec sa toho báť nemusíš, pocítiš len nepríjemné štipnutia, nie je to nič hrozné. Po celý čas som držala malého v náručí, takže som sa sústredila na neho a šitie išlo mimo 😵

nina_ba
16. okt 2012

Ahojte mamičky. Odrodila som dve deti prirodzeným spôsobom, bez epidurálky. Obidve deti ma roztrhali, tak ma zašívali zaživa, bez umŕtvenia. Zaťala som zuby a bolo. 😉

pingu1
16. okt 2012

@tereza33 mozu ti dat akekolvek lieky od bolesti, ale ta bolest samotna najvacsia pride po porode, ked sa ti to bude hojit
a kukam, ze si estelen v 19tt, kludne mozes podstupit aj cisara a tam je bolest ovela vacsia

zuzanockamt
16. okt 2012

rodila som bez epi, pichli mi nieco pri siti na lokalne znecitlivenie, ale citila som vsetko aj tak ... lekar skonstatoval, ze som prilis vnimava 😝 , lebo aj ked mi davku este dopichol, tak aj tak som vsetko citila

liza2222
11. nov 2012

pytaj si epidural radšej ,ja som bola šita naživo a nič horšie som nezažila otrasna bolesť až taka že druhe som za nič nechcela ,,ked som ostala tehotna chcela som dať preč ,,no nedala som a o svojom srtachu pred šitim som povedala por,asistentke ktora ma nestrihala a nevolala lekara ,druhe som porodila bez nastrihu ale nikdy viac by som nastrih nedovolila nikdy

loulou02811
28. mar 2013

Poznáte to, keď sa povie : tak toto už nikdy nechcem zažiť!
Tak šitie po pôrode bol pre mňa tej najhorší zážitok v mojom živote. Nepichli mi nič na znecitlivenie! Strašná bolesť, ktorú neprajem nikomu. Preklínala som doktora, keď hovoril stále dookola "ešte jeden" a vravela som si, že už nikdy nechcem mať viac detí. Pôrodné bolesti sú oproti tomu nič.. Ja som proti EPI, oxitocínu a nástrihu.. Ide to aj bez toho. Dlhšie to trvá, ale je to prirodzenejšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre