Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

roasha
23. jan 2008

denka,pekne si to napisala. 🙂 😵

musa
23. jan 2008

ja som dostala zlaty prsten,a ostala som prekvapena,lebo ked som to spominala ze je to zvykom kupit nieco manzelke po porode,tak ze to nie su jeho zvyky.A hla dostala som.

chyba
24. jan 2008

🙂 Joha
moj prispevok nemal v umysle nikoho urazat? Mozno bol az prilis strohym konstatovanim resp prezentovanim mojho nazoru na zeny ktore si nevazia co maju.

Podstatou temy bol zvyk obdarovania pri narodeni dietata a zvrhlo sa to na na vyratuvanie cennosti alebo stazovanie sa na nedostanie daru. Samozrejme ze su tu aj krasne uvahy o narodeni dietata. Tak by malo byt, ale to vo vacsine pisu mamicky ktore si vytrpeli viac ako len porod.

libka1
2. jún 2008

Ahojte, možno trochu od veci otázka, ale my by sme si chceli kúpiť s manželom niečo čo by nám pripomínalo narodenie nášho dieťaťa obom. Napadol ma jedine nejaký prívesok na retiazky pre oboch, nič iné. Nemáte nejaký nápad čo by to mohlo byť? 🙂 A za narodenie bába som dostala slnečnicu v črepníku, po ničom inom ani netúžim, veď to najkrajšie už mám 😎

mywiel
2. jún 2008

Tu taka tradicia nie je ze manzel musi nieco zene darovat, moj mi uz daroval nase buduce babo... 😵

ivca82
2. jún 2008

Libka, môj muž zasadil stromček aby sme videli ako nám rastú naše slniečko a aj čerešnička 😉 Bývame samozrejme v dome, v paneláku si to neviem predstaviť 😀

geegee
2. jún 2008

libka1...zasadte si strom 🙂 Aj my mame jeden taky pamatny zasadeny ...a vidim, ze aj ivca 😀

libka1
3. jún 2008

No my sme panelaci, takze jedine u rodicov. A moze sa v tomto rocnom obdobi sadit stromcek? Mrzelo by ma keby sa nechytil 😢

mywiel
3. jún 2008

Tak to je pekna tradicia to sa mi paci, len treba mat vlastnu zahradu, tu to tiez robia ti co ju maju. 🙂

denisocka
3. jún 2008

ani ja si na dary nepotrpím ale nie preto že nechcem,aĺe preto že máme s manželom diametetrálne rozdielny vkus,takže on zo zasady sam nič nekupi ,lebo ja sa neviem radovať s niečoho čo ma nepoteší 😀 ,to radšej ideme vybrať spolu

no ale k teme,po pôrode ma velmi prekvapil,lebo si zapamätal ktora vôna sa mi páči a kupil mi parfum od naomi cambel - all night (tušim som to neskomolila) a naozaj ma velmi milo prekvapil,lebo som po nej velmi tužila ale cez tehu mi vône nerobili dobre 😖 😖 😖

zlato tiež chcel,ale som to zamietla,okrem retiazky všetko je odložené,po pôrode ešte aj obručka,lebo mi schudli prsty

martina.d.
3. jún 2008

Ahoj baby, tak sa aj ja pridávam. Po narodení dcérky som dostala prsteň a náramok z ušľachtilej ocele (ja zlato nemusím, dokonca nemáme ani obrúčky 😀 ), a po narodení syna som dostala prsteň a naušnice tiež z ocele ale so swarovskymi kryštálikmi. Avšak najväčšiu radosť máme z našich detí, sú to tie najkrajšie darčeky na svete. Ďakujeme jeden druhému. 😀 😀 😀

sylverka
3. jún 2008

Ja som od manžela za narodenie syna dostala 29 ruži pretože sa narodel 29 a to 28 červených a jenu bielu ale nemohla som si ich v porodnici nechať dokonca ani na privatnej izbe škoda ale ruže ešte mám ale už v sušenej forme 😀

ddmoxy
17. dec 2008

Ahojte....tak ja som dostala nadhernu kyticu.mam ju aj v albume a teraz mi aspon skrasluje spalnu.je nadherna a hlavne vydrzi.a mala dostala kresielko 🙂 🙂 🙂 je obrovske tak budeme mat pamiatku.
a pri prvom porode obrovsku kyticu a mala obrovskeho zajaca..... aspon vtedy bol 🙂 🙂

petrahy
17. dec 2008

Ahojte ja pridavam moje darceky: vsetci tvrdili ze to musi byt zlato tak som si nechala kupit zlate nausnicky chodili sme po obchodoch pol dna a nasli sa jedny, druhe babo kedze sme sa stahovali do bytu teda ja z porodnice do noveho tak som si dala kupit od manzela sadu kvalitnych hrncov a teraz pri tretom som si dala kupit naramok na ruku. Nikdy som si nepotrpela na zlato, ale predsa som si povedal preco nie. Manzel na mna naliehal a chcel aby som si nieco vybrala a odvtedy ho nosim skoro stale.

zebricka
17. dec 2008

Reakcie typu Froschka, Chyba, Kacenqa a pod. svedcia o tom, ze ich autorky vobec nepochopili, co tym chceli tie, co sa tu zaluju, povedat....

3558
17. dec 2008

ja som zostala tehotna ako 30rocna. takze ked som zostala tehotna/takto presne pred rokom/ som dostala od draheho prsten z bieleho 18karatoveho zlata a so 1/4tinovym diamantom.
zdalo sa mi to moc, tak sme sa dohodli ze to bude aj snubak. takze dva v jednom. ved ja ani po nicom netuzim. mam dieta a najvacsiu radost mi robi ked pekne papa a kaka. nezaujimaju ma modne vystrelky, make up. to vsetko uz mam za sebou. moj muz mi nekupuje nikdy nic. raz za rok jednu ruzicku. asi si tie roky /6/ chcel takto kompenzovat. som rada, ale na druhej strane som mu vycitala, ze za tie peniaze som mohla mat nove rolldory, alebo nove vchodove dvere.
som skor prakticky typ. no ale sama by som si taku drahu vec nikdy nekupila. 😉 😉 😉

avanka
17. dec 2008

Ja som za Lukaska dostala zlaty prsten s modrym ockom 🙂 za dievcatko by bol ruzovy 🙂

kocurik16
17. dec 2008

ja som za dva cisárske dostala po kytici mojich obľúbených karafiátov a čo bolo cennejšie,že pokiaľ nebol v nočnej ani raz som nemusela v noci vstať k deťom,stáť pri sporáku,aby som uvarila čo má rád,vláčiť tašky plné nákupov,žehliť plienky.Pre mňa to bol cennejší dar ako zlato a diamanty 😀

maja22
17. dec 2008

Teda ženy, ešte aj v tejto téme sa dá pohádať? 😲 Ja som si myslela, že čo sa týka pôrodu, tak všetky by sem mali "držať" spolu... 😅 Ja som sa už na začiatku vyjadrila, že nič materiálne som nedostala, ale teda keby áno, tak by ma taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto veľmi potešilo 😀 . Baby, čo píšete, že niektorí muži na to nie sú a keď to žena pripomenie, je to nejaká chudera alebo čo - mne to zaváňa závisťou... Aj ja som bola z toho po pôrode úplne namäkko, ako sa muž o nás staral, hlavne keď viem o prípadoch, že sú ženy na všetko samé, lebo muži majú život v rodine "v paži" a maximálne donesú domov výplatu... Ale zasa na druhej strane byť k sebe dobrí, pozorní, starostliví by malo byť samozrejmosťou a ten darček vyjadrí, že chcú žene dať aj niečo navyše... A keď to niektorým "nezapaľuje", nevidím v tom nič zlé, ak žena naznačí... Práve preto, že muži často myslia inak ako my, aj ten môj mi hovorí - povedz na rovinu, čo chceš, ja myšlienky čítať neviem 😀 A už som sa veľakrát presvedčila, že naozaj( - napr. bolo treba povysávať, on si to samozrejme "nevšimol", ja som mala svoju robotu, lietala som po dome, buchotala, plieskala zásuvkami, dvermi, potom som sa s ním prestala rozprávať, ofučane som vytiahla vysávač a on sa až vtedy spýtal, čo mi je... Po prvom NIČ sa nevzdal, tak sa napokon dozvedel, v čom je problém, zobral mi z rúk vysávač a povysával 😀 😀 😀 A nabudúce mu to mám rovno povedať, že on z takých "divných" náznakov nepochopí, čo ja od neho chcem... 😀 A má pravdu...) Som sa síce rozpísala úplne od veci, ale to len na margo toho, že niektorým mužom to zapne hneď a niektorým nie, ale darček určite poteší každú ženu. A hlavne po pôrode, keď je plná emócií, ešte ju všetko bolí a pritom premýšľa, aké to bude doma v bežný deň... Pôrod je síce fyziologickou záležitosťou ženy, ale ako ste písali, dieťa je plodom lásky oboch rodičov. Matka prináša istú "obeť" (už len to únavné chodenie v noci každú hodinu na wecko, kým mužík si spokojne odfukuje 😀 ) a otec ju má nadovšetko milovať. A prejaviť lásku aj nejako vecne je veľmi pekné 🙂

etuska
17. dec 2008

Maji-super prispevok 😀 ,veeelmi trefny,aj ja to uz takto doma praktizujem,lebo uz ma nebavi byt ofucana 😅 Hmm, a len tak zo srandy sa opytam draheho co si mysli o darceku "za porod" 😅 -lebo pokial si pamatam tak som dostala kvety,ani to si nie som ista.Nieco som do porodnice dostala,ale uz si nepamatam,ci dezert,alebo kvety.
Muzi jednoducho nemaku 6-ty zmysel 😀

zebricka
17. dec 2008

Suhlasim s Majou22...

maja22
17. dec 2008

Ale ešte premýšľam nad tým, či by ma to tak veľmi potešilo, keby som mužovi rovno povedala - kúp mi niečo... Keď si to tak predstavujem, tak ani veľmi nie... Síce by to bolo pekné, že sa mi snaží splniť prianie, ale už by to nebolo ono... Nuž, asi sa s tým zmierim, že zasa nič nebude 😀 Ale určite mu pripomeniem, aby poriadne upratal 😀 😀 😀

etuska
17. dec 2008

Maji-daj tel. cislo na manzela-hodim s nim rec 😀

maja22
17. dec 2008

Etuš, vďaka za ochotu 😀 Neboj, ja to prežijem, myslím, že po pôrode budem mať plnú hlavu bábätka a domácnosti 😀 😀 😀 Náhodou by mi kúpil nejaký pekný šperk a ešte by som začala ľutovať, že sa s ním nemám kde ukázať 😀 😀 😀 Ale inak, môj muž sa niekedy nezdá, už ma párkrát prekvapil, že som čumela (v dobrom, samozrejme) možno sem chodí potajme na koníka ma špehovať a bude prekvapkooooooooo 😀 😀 😀

addaa
17. dec 2008

No baby mne ani nedošlo, že by som mala byť obdarovaná, ani môjmu manželíkovi nie...až teraz som si to uvedomila 🙂 Myslím, ale že som o nič také neprišla.

maja22
17. dec 2008

Inak, aj ja som si to uvedomila až tu v tejto téme, že "nič špeci" nebolo a že by ma to potešilo 🙂

libka1
18. dec 2008

My sme kupili muzovi retiazku s priveskom na ktorom ma nase mena 😀 😀 😀 Ja nic... ale ani som nechcela... mam cingrlatok dost a ani jedno okrem obrucky nenosim 😅 takze u nas bolesti ja, darceky muz 😀 😀 😀 😀

sirinka
18. dec 2008

nic...mne to pride smiesne, dostavat zlato za porod, ved najvacsim darom pre nas oboch je dietatko... to by som si pripadala ako najomna maternica, keby som dostavala za porod nejake dary hm...

evka_
18. dec 2008

🙂 ja som necakala vobec nic... ved mame nas maly pokladik... ale manzel ma prekvapil nadhernou kyticou (skoro ako svadobnou...) cakala ma po prichode z nemocnice...

...a to mi manzel nezvykne kvety kupovat... vyhnalo mi to slzy do oci

ved posudte sami, mam ju odfotenu v galerii... 😉

sirinka
18. dec 2008

evka_ jaj ako dobre, ze si mi pripomenula...veru aj ja som dostala ruzicky... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre