Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

krasulka
8. jún 2009

nahodou ja som kvietka pochopila ako to mysli 😨 ale zas mne sa pacia take tradicie..ze niekto pri narodeni dietatka zasadi strom alebo podobne. zakope flasu k 18 stke atd...

mywiel 😀 😀 😀 😀 to teda hej

beruska2x
8. jún 2009

pekny darek je i treba vlastnorucne od manzi uvarena slavnostni vecere 😉

sirinka
8. jún 2009

podla mna ziadny prsten nie je dolezity...mozno tak ten arabelin... 😉
ale zase obcas potesi... 😀

mywiel
8. jún 2009

Akoze nechapem co si tu idete pisat? To akoze celé str. o tom ze ja som dostala retiazku, je zlaty prsten, ja perly, ja auto... 😕 🤐

hasleerka
8. jún 2009

beruska to ja by som umrela hladom ... bohužial ten môj vôbec nevie variť ... ale zas ma poteší, ked mi nachystá kávičku a ranajky ... no vie guláš, ale to sa neráta medzi slávnostné

krasulka
8. jún 2009

veru potesi kazda malickost...arabelin prsten by som brala aj ja 🙂

mywiel
8. jún 2009

S tym stromom sa to tu robi tiez ale nie vsetci, tiez mi to pride ako krasny zvyk. 🙂

beruska2x
8. jún 2009

haslerka no neni kazdemu dano nadani, tak proto kazdy podle svych moznosti 😉

veronika81
8. jún 2009

baby, zasmiala som sa 😉

Tak mne ten moj doniesol kyticu, co som bola dost prekvapena, lebo som to necakala..a potom vytiahol malu krabicku a mna prve co napadlo..kedze nie sme zosobaseni..ze aha, snubny prsten, on ma tu ide ziadat o ruku 😨 😀 ale nakoniec to bola "iba" retiazka s peknym priveskom /strieborna, zlato nenosim/, samozrejme ma to velmi potesilo, fakt som to necakala 😵

nikka.vo
8. jún 2009

Krasul, ale tady se furt řeší nějaké prsteny, že nám jde o prsteny a šperky... myslim, že tady o to nejde žádné, nebo nějaké vyjímce... tady jde o to, že nějakým způsobem dá muž ženě najevo (ať květinou, pomocí, přáním, slovy nebo šperkem) že jí obdivuje jak to zvládla a současně poděkování za porození dítěte. Bych je frajery chtěla vidět kdyby rodili oni, to by na světě byli jen jedináčci 😝

nikka.vo
8. jún 2009

Jo tak, zasazení stromu, nebo zakopání slívky se mi taky líbí. 🙂

mywiel
8. jún 2009

Tak to hadam kazdy chlap oceni, ze mu zena porodila dieta nie? 😕 Aspon dufam, ze si to teda vazia! 😠

beruska2x
8. jún 2009

hele kamarad nechal zene vyrobit na zakazku prsten s pocatecnim pismenem jmena miminka, neslo o ten prsten jako takovej ale vite jak vymyslel ten napad a jak to navrhnout aby se ji to libilo, jak to hlavne utajit 😀 ..
"makal" na tom cele mesice a to se mi libi, ze si da praci s prekvapenim, chce potesit 😉

mywiel
8. jún 2009

Tak to chapem, to ze si dal tu namahu to sa ceni. 😉

mywiel
8. jún 2009

Beruska este ze sa im nenarodilo nieco iné lebo by bol v keli, uz sa stalo, ze cakali dievca a bol to nakoniec chlapec alebo naopak. 😀

mywiel
8. jún 2009

Lebo ak by planovali napr. Adamka a bola by to holka tak by to musela byt holt Andrea... 😀

mywiel
8. jún 2009

Mojej spolubyvajucej na izbe v porodnici sa to stalo, prisla do porodnice so vsetkym ruzovym, pyzamka, bodycka a tak a narodil sa jej druhy chlapec... 😀

krasulka
8. jún 2009

beruska, tak to bol veru krasny darcek 😵 😵 😵 😵

nikka jasne chapeme vsetky o co nam ide pri dostavani darcekov 😉 😀 😀 😀

mywiel, ale su aj taki chlapi na svete 😨

nikka.vo
9. jún 2009

Jen bych chtěla dodat, že mě osobně se už ale nelíbí, když si ženská jde za porod něco vybrat sama, to už ztrácí to kouzlo. To bych určitě neudělala... 😉

jituskak
9. jún 2009

tak já se taky podělím... když pro mě manža přijel do porodnice, bylo to takový smutný, protože chlapečka jsme měli už v jiné nemocnici a my jeli domů bez něj, tak jsem čekala, že dojede s kytkou. nic. tak jsme se stavovali v hypernově pro kytku mojí mamce, protože bylo zrovna den matek. a ten můj mi řekl, že si mám vybrat nějakou i pro sebe ☹ . jak jsem byla celá ubrečená, tak to mě vzalo taky a já řvala celou cestu domů. v duchu jsem na něho nadávala, že si ani tu práci nedá, aby mi tajně koupil kytku. a doma mi asi po hodině jen tak mimochodem dal sametovou krabičku a v ní sada naušnic, řetízku s přívěškem a prstýnku... potom jsem samozřejmě brečela dojetím a i zahanbením. ještě musím napsat, že co se vybírání dárků týče, tak zrovna manža je v tom antitalent.

natalia7
20. jún 2009

ja jsem dostala fotjak,moc jsem si ho přala 🙂

gabbi
20. jún 2009

Tak koukam, ze docela bourliva diskuze🙂.

Ja pri odjezdu do porodnice manzelovi vyhrozovala, ze zadne zlato ani sperky nechci - mam jich doma plnou krabici a stejne nosim furt jeden snubak, nausnice a retizek a nesnasim to vymenovat🙂. Takze jsem ho asi dost dorazila, ale prisel s fantastickym darkem. Koupil moji mamce a brachovi letenky tady do USA, aby se prijeli podivat na maleho. Reknu Vam, ze tohle byl ten nejlepsi darecek co jsem si mohla prat.

markiza
20. jún 2009

to naozaj? darcek za porodenie deti? mozno keby som bola nahradna matka, tak si to necham zaplatit... ale inak... 😀

schwarzovka
21. jún 2009

nic...ani nic nechci...myslím, že bude lepší, když mi bude pomáhat a mít malého rád, než aby mi dával dárky....já mu taky nic nedala, když mě oplodnil...a bez něj by malej asi nebyl... 😉

supina
21. jún 2009

Asi vás pobavím - dostala jsem kytku z lízátek, protože je miluju. No lízala jsem dlouho 😀 😀 😀

markiza
21. jún 2009

schwarzovka, to je dobry postreh s tym oplodnenim 😉

linddi
22. jún 2009

ja som dostala krásne náušničky 😵 - bolo to milé 😉

danullinnka
22. jún 2009

Jituskak,
tak to mě dojalo 😵 bylo to od něj krááásné 😵
Já jsem dostala od manži prstýnek,za každého prdolku jeden 😉 a ted nosím jen snubák a pstýnky za děti 😵
A od manžovi mamky jsem dostala zlatý řetízek se čtyřlístkem 😵

marlene
22. jún 2009

ked sa nam narodilaa mala a ako extra dostala do vienka jeden gen naviac s ktorym sme vobec nepocitali,najkrajsi darcek pre mna bol,ze manzel hoci nenavidi nemocnice a z mojho placu je uplne na nervy,ostal so mnou prve tri dni v nemocnici aj v noci ,ktore som len preplakala na izbe a dodaval mi odvahu.a po navrate domov si vybavil 2 mesiace dovolenky ,kedze sme vedeli ze nas caka neuveritelne mnozstvo vysetreni ,aby mi to ulahcil.
a ked mala tri roky tak sa v praci bavili o darcekoch pre mamicky,kedze kolegovi sa narodila dcera a moj muz uplne spanikaril,ze on mi nic nedaroval a tak som k jej narodeninam dostala krasny obraz -olej na platne madonnu s dietatom 😉

carodejnica
23. jún 2009

Tak ja si na toto vôbec nepotrpím, donedávna som ani len netušila, že existuje niečo ako "bolestné" od manžela.
Ja som šťastná za toho drobčeka, čo mi narástol v brušku, to je ten najkrajší darček.
Minule sme sa však o tom aj s manželom rozprávali, tak som vymyslela (keďže ja prstene a šperky "nemusím"), že ak by silou mocou chcel, tak by som si želala stacionárny bicykel 😀 - aby som sa po pôrode dostala do formy 😀
Tak som zvedavá.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre