Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

zanetak
15. dec 2009

tak ja som nedostala od manžela nič, ale za to jeho babka, čiže malej prababka nám poslala zlaté náušnice, prsteň, prívesok aj pre mňa aj pre malú. rodičia mi dali kvety. 🙂

kay
15. dec 2009

dostala jsem čokoládové srdíčko..

alca85
15. dec 2009

mne chcel mm kúpiť prsteň, ale nakoniec som mu to zatrhla...že až keď budú nejaké peniažky navyše, teraz mi je ľúto za to vyhadzovať prachy....

andara
15. dec 2009

Ja dostala novej fotak kodak,abych mohla malou fotit 😀 😉

quika
15. dec 2009

u nas takyto zvyk nie je, ani som o tom v zivote nepocula. ale ked sme prisli z porodnice, doma bolo krasne cisto, upratane, dokonca okna poumyvane, co moj muz predtym ani nevedel ako sa to robi 😀 a tyzden este zostal doma a vsetky prace pekne robil on, nosil mi ranajky do postele 😵 aj urady mi vsetky poobehaval... to mi vsetko velmi dobre padlo a potesil ma tym viac ako keby som dostala nieco hmotne, ale musela sa sama starat 😵

alca85
15. dec 2009

quika súhlasím s tebou...aj mne tým mm moc pomohol, tiež bol so mnou ešte týždeň doma, teda až na tie okná, tie som umývala pred týždňom ☹ . Ešte doteraz mi pomáha pokiaľ nieje v práci, ale už to začína flákať 😉 . Ale to je predsa ich úloha, hádam si nemyslia, že budú len plodiť... 😀

k.ate
17. dec 2009

Já dostala kytičku opožděně, ale ani bych se nezlobila, když bych nedostala nic... Byla jsem ráda, že u mě manža při porodu byl a hlavně jak lítal za mnou do porodnice nosil mi všechno, co ho napadlo, že bych mohla chtít, až si ze mě zbytek pokoje vždycky dělal srandu, jak se o mě stará... 😀 No a do toho nás stihnul ještě z velké části přestěhovat a po porodu zařizoval všechny úřady a tak on.. Vlastně i teď je toho většina na něm a pomáhá mi hodně i s mrňouskem... To je pro mě víc, než cokoli jinýho 🙂

sabiatko
27. dec 2009

tak ja som mojmu drahemu rovno povedala, ze nic nechcem... zlato nenosim, iba zasnubny a svadobny prsten. ale taka kvetinka by ma potesila, to je mile 🙂

tilly
27. dec 2009

môj ma tiež pozná, že šperky nenosím, rezané kvety nemám rada... a darčeky si nedávame, ani na sviatky, kúpime si čo chceme sami... ale bolo mi smutno, keď som videla, ako muži nosia svojim ženám do pôrodnice kvety, trošku ma tak pichlo pri srdci... nepotrebujem darčeky, len keby som vedela, že si to váži, že má dve krásne deti...

crca
28. dec 2009

Máme po dlouhých letech snažení po umělém oplodnění dvojčátka a ještě ke všemu páreček a taky jsem nedostala nic,ale já řezané kytky taky nemusím a prstýnky a řetízky jsem sundala i ty staré,protože mě za ně stejně tahaj,pro nás je hlavní,že jsou děti v pořádku,donošené do ukončeného 38tt a mají všechno tam kde to mají mít 😉 Ale po pravdě,taky bych se nezlobila,kdyby něco bylo za překvápko 😀 ,já jsem si akorád objednala parfém 😅

petmic
31. dec 2009

žiji v Chorvatsku, kde se dárky za porod nedávají. Ale protože jsem rodila v ČR, tak jsem manželovi nadhodila, že se to u nás dělá...takže za Anetku mám překrásný zlatý prsten.

corasone
1. jan 2010

ahojte, ja som sice dostala prsten s drahokamom a upratany domcek ale aj tak najkrajsi darcek co mi moj mily dal je moj syn. stastny novy rok 2010!.

vladkaz1
1. jan 2010

ja som dostala telefon 😀 .. ale moj si nejako na to nepotrpi .. 😀

vieraj
1. jan 2010

ja som veru nedostala nic, nepotrpime si na to. hlavne ze mi pomaha s malou a sme stastní.

tinika
21. feb 2010

ja som nedostala ani kvety, ale najkrajsim darčekom mi je, ze manzel mi s malym velmi pomaha, prvy mesiac dokonca aj v noci k nemu so mnou staval, potom som ho uz nechala spat 🙂 takze radsej takto ako dalsi sperk na ruke 🙂 je to pre mna ovela cennejsie

tinika
21. feb 2010

a ako pisete vačšinou tiez mi nosil do nemocky kazdy den čo som si priala, a som rada ze sme do porodu stihli prerobit a zariadit novy bytik a ze sme stastni a zdravi to je pre mna to najdolezitejsie

tinika
21. feb 2010

a občas sa trocha zlostim ze neurobi čo mu kazem ale kym ja pracujem po večeroch tak malemu sa venuje on 🙂

eliz
21. feb 2010

Mě manžel ještě do porodnice přinesl krabičku ve tvaru dudlíku ve které byly témeř stejné zlaté naušnice pro mě i pro dcerku 😵 Brečela jsem dojetím,protože jsem nic nečekala 😵 Nosíme je obě dvě s láskou 😉

emilly821
22. feb 2010

ja som dostala od manzela za nasu dcerku nadhernu supravu zo zlata (nahrdelnik, naramok, nausnice, prsten)... ale tiez si cenim najma to, ako mi s malou velmi pomahal, vstaval k nej v noci, kedze som bola po cisarskom a nevladala som sa ani pohnut...a pomaha stale, aj ked uz nie az tak intenzivne ako na zaciatku...ale tak zasa on musi chodit aj do prace 😉

brumdinka
23. feb 2010

tak já sem nic extra za porod nedostala, jen sem si cca půl roku před vánocema vyhlídla jedny hodinky co se mi moc líbili a jen se tak nenápadně zmínila, že se mi moc líběj, ale dál to neřešila, k vánocům se je nedostla 😀
malej se narodil 27.ledna a když se pak za náma Jirka vracel do porodnice, tak přišel i s těmahle hodinkama - nosím je neustále 🙂

brumdinka
23. feb 2010

jé pardon, tam mělo bejt nečekala 😀 dostala jsem hodinky 😎

zuwa
10. nov 2012

🙂 ano dostala som prstienok zlaty....skoda len ze tento rok nas VYKRADLI a uz nemam ani jeden prsten....iba obrucka mi ostala lebo ju nosim ☹

mircalla
10. nov 2012

No hej, cokoladu Ferrero Rocher, ktoru este aj zjedol. Ja mam doma takeho, ze ked ma dat par centov za WC, tak radsej nejde🙂 Dokonca malemu darceky na vianoce ci narodky kupujem vzdy ja...no comment

mochenkaa
10. nov 2012

Nedostala jsem nic

mircalla
10. nov 2012

ale inak si na to nepotrpim, dake prekvapko uz davno necakam, ani na sviaky mi nic nedava

simca06022011
10. nov 2012

Nic 🙂 nikdy nic.. ani pred tym ani potom... vianoce, narodeniny, meniny.. maximalne tak nejaky kvet ak som sa pripomenula vopred 🙂

ruda
11. nov 2012

dáreček za porod není podstatný,ale v každím případě potěší a potěšil by určitě i ty, které tady píšete, že nic nechcete...Dle mě to, že manžel za svou ženou a svým dítětem chodí do porodnice a má je rád a pomáhá jí, by mělo být samozdřejmostí. Moc si vážím svého manžela, že lásku ke mě a našemu synkovi nedává "jako dárek" za něco, že to tak prostě cítí pořád. Za porod jsem dostala hodinky, co jsem si dlouho přála, když se na ně podívám, vzpomenu si..

namarie
11. nov 2012

Ja sa nepamätám, v tom čase bolo tesne po Vianociach a chvíľu pred Valentínom, ale dar bol pre mňa, že si so mnou pretrpel 2 dni v pôrodnici, miesto toho aby šiel zapiť potomka behal po lekárňach a zhanal všetko, čo sestričky vyžadovai, vybavil malej rodný list, chodil za nami v tých najkrutejších mrazoch každučký deň, hoci aj pesi niekoľko kilometrov, doma mi s malou maximálne pomáha a tu na MK som pochopila, ze to vôbec nie je samozrejmost a že sa môžem vykašlať na všetky šperky sveta, pre mňa je najväčší prejav lásky to ako sa o nas stará 🙂

poisonblu
11. nov 2012

ja som dostala netradicny darcek - tablet google nexus7...ale my sme zatazeni skor na elektro ako na sperky...pre mna najpraktickejsi darcek 🙂

bronia13
11. nov 2012

no ja som nedostala nic ale pocas tehotenstva mi kazdy vecer masiroval nohy a chrbat (no to len asi poslednych 4-5 mesiacov) ale robil to pri obidvoch, tak isto bol pri porodoch a 4 dni s nami v porodnici aj tam s nami spaval, potom si zobral volno a prve dni len on prebaloval a kupal deti lebo ja som bola po sekcii pri oboch tak mne to uplne staci.... a najvetsi darcek je ze mame zdrave deticky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre