Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

nika245
21. okt 2015

My ked sme sa pred porodom bavili o daroch, tak jasne, ze som nic nechcela a priatel sa tiez tak tvaril, ze nic. No po prichode domov z porodnice ma cakalo nadherne prekvapenie. Myslim, ze tym, ze bol primojom porode, kt bol mimochodom uplne cely zle, si uvedomil, co si musim prezit a chcel mi tym darcekom dat najavo, ze si to vazi a ze sa neskutocne tesi, ze som to nakoniec zvladla. Je jedno aky to bol darcek, no myslim si, ze potesi kazdu zenu. A nie je to o tom, ze to chcem, cakam, ci na tom trvam. Niekedy staci slovo, niekedy kvietok, niekedy sperk. Ked je to uprimne a zo srdca, je to krasne.

petra7777
21. okt 2015

@katka432 Nechcem rýpať, ale čo si robila ty, ak všetko okolo dieťaťa a domácnosti robil manžel? Predpokladám, že ešte aj do práce chodil....

vierkac
21. okt 2015

Nedostala a ja neviem, ani som nic necakala, ani ma to nenapadlo! Mne pride, ze nase dieta je uz nas spolocny dar. Ked sme sa vratili z porodnice, doma bolo upratane, navarene, vzal si 2 tyzdne dovolenku, ja som len kojila a spala...

mirorka
21. okt 2015

Este taka vec, "hrda na to, ze som porodila"? Porodit nie je nasa zasluha, je to vec prirody (pre veriacich je to Bozia vola), je to aj zasluha dobrych porodnikov a naseho aktualneho zdravia, ktore nie je mozne drzat pevne v rukach (ako napriklad svoje financie a pod.). Mozem byt stastna a vdacna, ze som porodila, mozem byt stastna za svoju rodinu, ze pri mne stoji. Hrdi by sme mali byt na vec, ktore sme si zasluzili svojim usilim, ucenim, pracou, odriekanim... Ale porod sme si nazasluzili, to sme dostali. A kto to nedostal, ten zase nema byt preco zahanbeny, lebo takisto to asi nemohol ovplyvnit (jedine ak o ten dar nestal). Hrda moze byt matka, ktorej sa podarilo z deti vychovat slusnych ludi.

jana_eyre
21. okt 2015

@mirorka ano, v tom mas pravdu - zle som zvolila slova, ale neviem najst vhodnejsie..

michaelamilan
21. okt 2015

Darček???? Nedostala som nečakala som, aj keď teda vždy sa mi páčilo keď tu dávali baby fotky kytičiek čo im muži priniesli 🙂))
Resp mi nosil stále /normálne/ jedlo 😀 😅 😅 😅 😅 😅 😅 V pôrodnici nič moc, ale však som nebola v hoteli a môj apetít sa počas tehu zdvojnásobil 😀

Ale k tomu darčeku......... 2x potrat, a GARANTUJEM VÁM že najväčší, najúžasnejší darček bude, ak porodíte ŽIVÉ A ZDRAVÉ DIEŤA!!!!!! ČO TAM PO KYTICI KEĎ...........

evi_b
21. okt 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

Takisto som nič neočakávala resp. v tom strese a zhone ma ani nič rozumné nestihlo napadnúť. Manžel na druhý deň došiel s kyticou modrých ruží a náramkom z izlata s iniciálkami nás troch a dátumom narodenia drobca. Bol to podľa mňa perfektný darček a teší ma dodnes

michaelamilan
21. okt 2015

@jana_eyre nič proti, ale píšeš tu ako keby bol pôrod nejaká nadprirodzená schopnosť........ denne sa rodí xy detí.....áno dar, poteší, ale netreba tu z toho robiť vedu a sklaňať obeť pred ženami že čo si vytrpeli apd apd.....mi to príde troška choré....

jana_eyre
21. okt 2015

@michaelamilan uz som napisala, ze som zle zvolila slova - ospravedlnujem sa ak sa to niekoho dotklo..

ked som porodila zdrave dieta, bola som najstastnejsia vo svojom zivote a ano, bola som hrda na to, ze som to dokazala a zvladla, pretoze to bolo vlastne to najvacsie a najdolezitejsie co som v zivote dovtedy dokazala, nebudem klamat..

ak to niekto berie tak, ved ludi je vela, nech sa paci, premna to bol proste najvacsi moment v zivote, zaciatok najkrajsieho obdobia v mojom zivote a to neprehanam..

dar som tiez neocakavala ani sme sa o nom nikdy nebavili.. ale naozaj ma potesil a neviem preco by som mala byt zrovna ja ta, ktora sa bude citit neskromne a malicherne preto, ze mi dobre padlo to, ze muz na mna pri kupovani kytice, alebo aj stroja myslel..

brckava36
21. okt 2015

ja som nedostala nic,ledva pusu, ktoru som si musela spytat

michaelamilan
21. okt 2015

@jana_eyre predpokladám, že pre každú jednu ženu to je najšťastnejšia udalosť, najjj obdobie apd a ani jedna z nás nepreháňa.....Tie pocity, emócie sú silné....jedna plače, z druhej sa od radosti nedostane nič, len ľahký povzdych, áno zvládla som to a v tento moment sa začína nová etapa v živote.......
ženy po pôrode sú troška citlivejšia a áno, každá z nás potrebuje niečo iné,.....niektorá pohladenie, niektorá kyticu(a verím že by žiadna mužovi za ňu nenadávala), niektorá ako bolestné zlato či dovolenku........
každá sme iná a asi sa tu nezhodneme......dôležité je to, čo v danej rodine funguje 🙂
Pre mňa bolo to najjjjj že sa mi podarilo donosiť a že mám zdravé dieťa!

jana_eyre
21. okt 2015

@michaelamilan pre mna bolo tiez to naj, ze sa mi podarilo donosit dve zdrave deti a ani netvrdim opak.. dala by som vsetko na svete za to, aby boli obe deti aj s mojim muzom zdravi navzdy - podla mna to ale nema nic spolocne s tym, ze zenu potesi nejaka malickost po porode..

podla mna je dar po porode darom z lasky... tak ako mi muz pogratuluje k narodeninam, tak mi pogratuloval aj k narodeniu mojich deti.. lebo ved vlastne len pre narodenie sa oslavuju narodeniny, nie?

mirorka
21. okt 2015

@brckava36 To je OK, hlavne, ze sa dostavil do porodnice. Kolki ani nedorazia (od samej radosti).

michaelamilan
21. okt 2015

@jana_eyre
nechajme to tak........ nechce sa mi to tu rozpisovať....čo som napísala som napísala....každá si točíme stále svoje.

mirorka
21. okt 2015

@jana_eyre Určite je super, keď je manžel pozorný a keď je všetko ako z románu.
Ja však apelujem na všetky ženy, ktoré nemajú za mužov romantické duše: kašlite na to, nehnevajte sa na neho, nekazte si ten krásny deň, a kúpte si darček sama alebo poproste mamu či sestru 😀

jana_eyre
21. okt 2015

@michaelamilan a zasa sa mi to stalo - mam opacny nazor a hned ma druha strana pocit, ze sa hadame a ja ta nejako presviedcam.. netocim dokola, len pisem svoj nazor a kym mam pocit, ze mam co napisat, tak to napisem.. dobru noc..

michaelamilan
21. okt 2015

@jana_eyre ja som nikde nenapísala že sa hádame.....len nemám chuť písať stále dookola....čo som chcela som napísala

mircalla
21. okt 2015

Neviem, ci som to tu uz nepisala...ja som dostala fererro rocher🙂 kedze cokolada je alergen, tak vlastne nic....no myslim, ze ma len tak niekto netromfne🙂...ale dako si na to nepotrpim

maary11
21. okt 2015

Ja som si pred porodom este chcela kupit novu kabelku na sashe, no manzel mi povedal, ze to dostanem.. tak som mu poslala niekolko moznosti, ktore sa mi pacili, nakoniec vybral sam taku, ktora sa mi pacila, ale zdala sa mi uz moc draha (asi 70e) a strasne ma tym prekvapil a potesil, lebo sama by som si ju uz nekupila 🙂 Kvety kupit nestihol 🙂 Ze sa ponahlal pre nas xixi
Pre mna to bolo pekne gesto, hlavne po tom co mi povedal, ze ved ten porod bol uplne v pohode!

brckava36
21. okt 2015

@mirorka musel ma tam odviest,tak ostal cakat,mali sme to rychlo za sebou 😉

sandra551
22. okt 2015

@mirorka Je to prirodzená vec, ale zasa taká jednoduchá nie je... Keby to bolo ako sa povie "nič" tak by celý tento Modrý koník neexistoval, lebo by nebolo o čom diskutovať. Mať dieťa mi obeta zo strany matky príde teda maximálna, zo strany otca, ak je finančne na tom dobre, tak v podstate žiadna - ak NECHCE a citový vzťah k dieťaťu sa tiež vytvára u matky a otca trošku odlišne. U otca nie je nič úplne záväzné, matka je tá, ktorej dieťa zostane v 99 % či už je choré alebo zdravé... Takže rozhodne matky podstupujú obrovskú obetu. Tým nechcem povedať, že otcovia žiadnu, ale vieme ako to býva. A k darčekom, ak žena dostáva kvety od muža často, tak samozrejme že by som čakala aj za takú udalosť ako je pôrod. Ale ako si písala, je to asi na povahe toho muža. A nemyslím si, že by nejakú nepotešili kvety 🙂

ikaa76
22. okt 2015

Ja som od mojho muza za porod dostala zlaty prsten, a potesil ma vetou na ktoru nikdy nezabunem,
Je obdivuhodne kolko si musi zena vytrpet aby priviedla na svet dieta. To ma fakt dostalo.
Zeny nebudte prilis skromne, ak sa vas muz spyta na darcek zabudnite na trapne skromne frazy typu naco, ja nic nechcem atd. Druhy krat sa na vas vyserka a vy akurat vtedy budete nieco cakat....

vedorka
22. okt 2015

NIC, vobec sme to obaja nepovazovali za dolezite, ani som pomaly nevedela. ze nieco take existuje. 🙂
asi nerozumiem darcekom za donosenie, urobenie, porodenie deti a podobne 🙂

vydrnik
22. okt 2015

Ja som rodila dva mesiace pred narodeninami takze to bol darcek za syna a k narodeninam strieborny prstienok z kamienkami.Lebo ja zlata nemozem nosit v tej dobe zme este neboli manzelia.

womankc
22. okt 2015

ja som dostatala vždy kyticu a pri poslednej mi manžel daroval krásny prsteň, to tak nejak vzal , ako za všetky detičky a mňa to potešilo. Mne sa taký zvyk páči. Ja to beriem tak, že mi tým proste prejaví úctu a lásku a nevidím na tom nič zlé. 😀 Osobne dary mám rada a aj ich rada dávam ,,

cartridge
22. okt 2015

Zábavné čítanie ! Ako sa len predbiehate jedna pred druhou, ktorá aký zlatý prsteň dostala a ako ju muž obdaroval za pôrod ! Žeby dievčatá - zlatokopky? Podľa mňa je to úbohosť ženy, ak za každú cenu očakáva za najprirodzenejší akt /pôrod/ nejakú vecnú alebo finančnú odmenu. Načo sa potom dala oplodniť, ak čaká, že za to dostane zlato, alebo peniaze? Ako odškodné ? Pôrod a narodenie zdravého bábätka nevyváži celá vlečka zlata, dievčatá ! Pre mňa to bol a je najväčší dar, že som porodila zdravé a krásne deti mne a môjmu mužovi, že rastú, že sú zdravé, šikovné, nezbedné. A že som pri pôrodoch trpela? No čo už, tak to bolo a aj to tak bude, čo je svet svetom a jedna zlatá reťaz na Vašom krku to vôbec nezmení ... Ale aspoň som sa pobavila na Vašich príspevkoch, kým mi vychladla káva ...

andy077
22. okt 2015

Mne chcel manžel niečo kúpiť..nie pre to, že je to zvyk, alebo že sa to patrí.Prešla som si "cestu trnistú" vieme, čo nás stálo.... sme radi, že máme zdravého chlapčeka. Ja si na žiadne dary, prstene nepotrpím a preto som odmietla akýkolvek dar. 😀

xevulax
22. okt 2015

Ja som nedostala nic, pardon dostala som kvet. Pre nas voli dolezitejsie ine veci nie darceky. A po druhom porode ked sa nam narodili dvojicky by som mu ruky dolamala keby vHodi peniaze na nieco nezmyselne. Peniaze sme potrebovali pre deticky, nie na sperky a podobne somariny.

chanel5
22. okt 2015

@mari.m ja som dostala a dokonca ked som prisla z porodnice ma cakala oznacena cesticka kde ma caka 🙂
Ano zdrave dieta je ten naj dar ale nech mi nikto nevavi, ze nepotesi darcek ktory tento jedinecny zazitok bude stale pripominat 🙂

dilino
22. okt 2015

ja som za pôrod dostala od priateľa značkovi kuchynsky robot a zišlo sa mi ale dohoda bola taka že nič ale povedal že za bolestne kedže mi dobabrali pôrod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre