Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

smejko1
21. jan 2008

kacenqua - to akoze zeny co chcu dostat aj daky darcek take nechcu zdrave dieta a nechcu, aby stal partner pri nich??????????????????

nebol to jeden vyron a musel pocuvat moj plac kazdu noc po mojom spontannom potrate, a stal pri mne bez reptania...... ale ved preto sme manzelia a lubime sa!!
naco sa davaju darceky na meniny???? - ve to meno vyberali rodicia a nie dieta???

podla mna sa tato debata uplne pokazila..... islo o zamer si zistit, ci sa to dava a ci nie a ak dar tak aky??
A nie ci je to spravne, alebo nie!!! to je snad na kazdom pare samostatne....

a to ze je nasicm osudom rodit - neznamena, ze si nas chlapi nemaju zato vazit!!

majcik
21. jan 2008

Ja si tiez myslim, ze poslanie matky je to najkrajsie, co zena moze zazit ... ale bez bolesti, trapenia, neprijemnosti to nejde ... a je podla mna dolezite, aby to dokazali muzi ocenit ... niekomu dobre padne ocenenie v podobe zlateho sperku alebo ineho daru, ja skor preferujem pristup cloveka, ako som uz spominala a to mam.

Kacenqa - este nie som za vodou ... a mnoho neprijemnosti ma este caka, ale snad zabudnem postupne pri pohlade na male babanko 🙂

elise
21. jan 2008

mne manžel dal prstienok, písala somto už vyššie v príspevku, a vôbec to nepovažujem za bolestné alebo niečo. Unás je v rodine taký zvyk aj som mu o nom hovorila, ale nič som odneho nečakala. ked mi ho dal tak som sa spýtala prečo sa tak rozhodol, či tobolo to čo som mu hovorila, povedal mi že nie, on ako bol pri pôrode videl že porodiť dieťatko, nášho synčeka (mala som veľmi ťažký pôrod dokonca bol najťažší aký doktorka počas praxe zažila-a malý sa narodil pridusený) bolo veľmi ťažké a aj ked som sa snažila zo všetkých síl on mi chcel neak pomôcť ale nevedel ako, len ma držal za ruku a podával mi kyslík, chcel mi spraviť radosť, lebo on dostal synčeka a videl ako ťažko tak ma chcel potešiť prstienkom mal 3 lupienky s kamienkami povedal mi že tie tri lupienky sme my traja a nikdo nás nigdy nerozdelí a tie kamienky znamenajú aby sa naše oči leskli šťastím navždy. takže prstienok je symbolika našej rodiny. a dal miho ked sme prišli domou den pred štedrým večerom.plakala som od šťastia. takže darčeky nie sú len aby niečo bolo u nás je to symbolika rodinky ktorú sme narodením synčeka vytvorili 😉

smejko1
21. jan 2008

elise - krasne 😉 a dojimave

elise
21. jan 2008

smejko mne ešte ej teraz vyhrknu slzy ked sa pozriem na prstienok 😉 som šťastná že mám takého chlapa 😉

luculka
21. jan 2008

moj manzel kedze bol pri porode,,, 😉 tak by mi v ten moment ako bolo po vsetkom zniesol aj modre z nebe...stale ma chválil ako ma obdivuje,,,ze som bola silna a ani necekla....hned na druhý den nám priniesol do porodnice velikáááánskeho plišáka...a hned v ten den ako ma pustili ma zobral do zlatnictva vybrat prstienok,,,,,ale urcite by som sa bez neho zaobisla,,,,ale tiez ked nan pozriem spomeniem si za aký krááásny poklad som ho dostala 😵

smejko1
21. jan 2008

elize mas byt preco 🙂 a nech mu to co najdlhie vydrzi 😉

kacenqa
21. jan 2008

smejko - tak to v ziadnom pripade netvrdim. kazda zena si zela zdrave dieta. len mi proste pride divne pytat si zanho daky dar, ako keby to bola nejaka trofej, ktoru ziskali na zavodoch alebo nieco take.

my sme tiez o prve mimi prisli, bolo to mimomaternicove tehu, takze sme si prezili nieco podobne.

ako som uz pred par stranami pisala, je ine, ak to chlap citi sam od seba ako v pripade elise - to je krasne. a proti tomu ani nic nemam. ale ak raz jendoducho nemate takeho chlapa, tak vydupat si nieco, krikom, placom, oduvanim sa alebo dokonca priamym poukazovanim ze toto chcem, to mi pride odveci. o toto mi slo.

a darceky pri meninach a pri narodeninach sa predsa davaju dietatu a nie jeho rodicom, za to ze mu to meno vybrali, alebo za to, ze ho ta matka porodila. preto som pisala, ze nie porod, ale narodenie dietatka je TA udalost, ktoru treba oslavovat

froschka - u vas to uz nie je dar, skor double trouble 😎 😎 to len na odlahcenie a off topic

froschka
21. jan 2008

ja sa tesim baby s vami ake nadherne a vyznamne dary ste dostalia hlavne z lasky

ja len strasne neznasam zeny ktore doslova cakaju ako supy kedy za co co dostanu...tak to je z mojej strany vsetko, nejdem sa uz pozastavovat nad niekym kto iste veci pochopit nedokaze.

uzivajte si babetka a bruska a teste zo zivota ako takeho a nie z materialnych veci

papaaaa

lidka619
21. jan 2008

ahojte - ak môžem aj ja prispieť - mne kúpil za prvé bábenko automatickú práčku, lebo nám ju bolo treba, a dovtedy sme nemali, ale to bola vec, ktorú sme tak-či tak chceli kúpiť, len sme to už spojili jedno s druhým a pri druhom, sme si zas kúpili videokameru, takže mám také veci, ktoré používame nonstop obaja, ale mám to v pamäti zafixované, že to boli dary za detičky.

wighy
21. jan 2008

ja som nepisala ze bolestne za 9 mesiacov tehu ale za porod 😉

ja som tiez vobec nic necakala a ani vo sne by mi nenapadlo ze byt najdem vyzdobeny atd.Bol to fakt nadherny zazitok ked sme prisli domov ,malu som drzala v naruci a manzel mi daval prstienok ako keby ma isiel ziadat o ruku 😵 obaja sme plakali stastim a mala na nas len kukuckovala 🙂

ivka19
21. jan 2008

baby...baby...kazda sme ina 🙂 suhlasim s tebou kacenqa urcite je najdolezitejsie zdravie a laska,ale tak v kutiku duse urcite aj tebe by dobre padlo keby ta manzel prekvapil kyticou alebo darcekom 😉 ci ani nie 😒 podla mna kazdemu ci zene alebo muzovi darcek stisne srdiecko 😉 ale urcite by som "bolestne " za tehu nebrala,tak to nie,bolo to fakt najkrajsie obdobie mojho zivota,aj ked som mala problemy a nevolnosti az do konca tehu ,ale mala nam to teraz vynahradza 🙂

dara9402
21. jan 2008

no ja si myslim dievcence ze najvacsi darcek je zdravucke babatko. nic ine my netreba a ani by som v zivote za take daco dary nechcela. To ze milovanemu muzovi porodim dieta je darm pre oboch

kacenqa
21. jan 2008

ivka - ja som to uz napisala 😉 moj muz na take neni, takze AK motyka vystreli, tak ja asi odpadnem 😉

asi sa budem opakovat, ale neva, este raz to napisem. proti obdarovaniu manzelky manzelom z jeho VLASTNEJ vole a z JEHO napadu nemam absolutne nic, je to pekne, ak to on takt citi, mam problem s tym, ze niektore zeny to ci uz priamo alebo nepriamo vyzaduju a to mi pride nasilu. tak by to nemalo fungovat. ved predsa deti nerodime kvoli darom. a vzbudzovat v muzovi pocit viny - ja som si to odtrpela, tak mi nieco kup! tak to je odveci podla mna.

lubina
21. jan 2008

Citam tuto diskusiu a povedala som si, ze sa tiez zapojim. Nejde o ten darcek ci sper,ale o to, ze aj muz vyjadri svoju radost aj touto formou. Mne moj manzel tiez daroval sperk.Nasla som ho jednu noc, ked som po kojeni isla dat malu do postielky a zakrila som ju perinkou,tak tam bola ta krabicka.Muz este nespal a cakal ma.On mi totiz nosil malu na kojenie vzdy ked sa v noci prebudila a vtedy to tam dal. Potom ako som ho nasla mi povedal, ze mal lubi a ze chce, aby som si vzdy ked si dam ten nahrdelnik spomenula ako sme spolu "rodili" nasu dcerku a ze ho raz ked uz budem "hrozne" stara darovat jej apovedat jej, ake je to "dedicstvo". Plakala som ako blazon,ale bolo to velmi dojimave,jeho dovody a vsetko ako to pripravil a ako ho tam nebadane dal ked bral malu z postielky na krmenie. Aj noc mala svoju moc a tak plakal aj on, ze je stastny ze nas dve ma...co este dodat???

kacenqa
21. jan 2008

vidis lubina, a to je presne to, o co tu ide. ked sa to udeje tymto sposobom, ako u teba, ako u elise, je to nadherne, dojimave a neprekonatelne. je to fantasticke, ked muz ma take citenie. a je fajn, ze taki muzi nevymreli 😉

ale mala by si z toho takyto zazitok aj keby si si to vydupala, alebo mu dokola omielala a henta kamoska dostala za porod toto a tamta zas ine a ja nic???

froschka
21. jan 2008

lubina tak dojala si aj mna veru nadherne
a ja sa tiez nechcem opakovat ale je to tak ako pise kacenka
z vlastnej vole, z lasky, bez vydierania ma to svoje caro a ucel
vyzadovat dar a plieskat sa o zem je veru marnost sediva 😀

lubina
21. jan 2008

Asi nie.Urcite by som si nic neziadala,ved darcekom uz bola nasa dcerka.ale to ako ma muz prekvapil bolo ozaj dojimave a nadherne.Urcite ne tu noc,par dni po porode, nezabudneme ani ja a ani on do konca zivota.

adamko05
21. jan 2008

... ahojte... stretlo sa tu teda veľa názorov...
.. ja som dostala zlatú retiazku na krk... iba tak... tiež som si nič nevyberala... len som po príchode z nemocnice dostala darček.. a potešil... je to asi vec názoru a vkusu... ale keby som aj nedostala celkom nič, nič sa nedeje.... priniesla som predsa obrovský darček domov ja- náš spoločný - Adamka 🙂.... a dúfam, že ešte prinesiem niekedy jeden taký poklad.... 😉

lubina
21. jan 2008

adamko05
aj ja som to brala tak, ze darcekom bola nasa dcerka a tiez by som si priala este jeden taky darcek domov priniest.Tentokrat by to bol darcek pre nasu malu...tak kde vidi babatko v casopise hned ho hladka,ze ona chce take....akurat jej hovorim,ze to sa kupit neda.

adamko05
21. jan 2008

lubina...
deti máme "približne" v rovnakom veku... takže nápady majú pobodné 😀 , tiež chcem všetko kupovať, psíkov, cukríky a detičky tiež 🙂 😉 😉

.... tak ale vy želanie malej možno čoskoro splníte, vidím, že ste už v "snažilkovaní"... my zatiaľ nie... ale hádam sa o to pokúsime už aj tento rok, uvidíme 🙂 😉 😵

lubina
22. jan 2008

adamko05
mas pravdu,velmi by sme chceli mimino,zial jeden pokus nam uz nevysiel ☹ .V okt som potratila,samozrejme lekari nevedia preco,to sa vraj neda zistit.Ale nevzdavame sa a snazime sa dalej,hadam sa to podari teraz. Velmi by som chcela druhe babatko.Tak budem drzat palce aj vam,ked sa zacnete snazit...

chyba
22. jan 2008

ups, to je uz uplne mimo mojho vnimania. To myslite vazne ze sak sa zadarmo trapit nebudeme?
To ste rodili deti preto aby ste dostali darceky? Nebolo vasau najvecsou tuzbov stat sa matkou a mat zdrave dieta?
Nechapem v akych pomeroch zijete ked si vynucujete darceky od svojich manzelov. Ak spolu zijeme mame spolocny ucet a ak mame dost penazi, kazdy si kupi sam po com tuzi.

Este tu chyba cennik ako v bordeli:
Prve dieta chlapec 20g zlata
Prve dieta dievca 15g zlata
Druhe dieta....................
Sex 1x tyzdenne 500 sk
sex 3x tyzdenne 2000sk

PS: poniektore pisete v roznych temach pr. nedava mi peniaze je drzgros atd.. a potom sa chvalite mobilom a zlatom, alebo ako nenavidite svoje svokry a vzpati od nich prijimate dary, take pokrytectvo.

Mozno to cele je iba vymysel internetovych identit ktore tu mate vytvorene.

revayova
23. jan 2008

ahojte. Ja som porodila druhe dieta a nedostala som nic. pri prvej som dostala zlatu retiazku a bola som velmi prekvapena. Teraz sme sa dohodli s manzelom, ze ked kupujeme pozemok a peniaze sa zidu , tak sa nic ani nekupi a mam maleho lapaja, byvame sami, som spokojna, uzivam si matersku a sme zdravi.Ja som sa celu tehotnost trisla , aby bolo vsetko OK, manzel mi dovolil chodit na sono pre samoplatcov atd. ja som spokojna a doma po byte aj tak nemosim sperky. 🙂

radoslava
23. jan 2008

Ja som za porod nic nechcela, moj manzelik ale velmi chcel aby som si nieco vybrala. Po dlhom naliehani som si kupila krasny sveter. 😀 Ktory ked si dam tak mi to akoze pripomina i ked najkrajsie bolo ked bol pri mne a rodila som a drzal ma za ruku.
Chyba ty si si to tu pomylila asi z nejakym inym forom, tu sa navzajom neuražame a podobne. A ako vidim nemas ani tolko chochmesu aby si sa ukazala myslim foto alebo nieco.

kukona1
23. jan 2008

radoslava máš pravdu s ,,chybou"
ja si myslím že všetky čo píšeme na tú to tému,nám nejde o vynucovanie si nejakých darov.Ale každá z nás túži po tom byt obdarovávaná a hýčkaná svojimi manželmi-nikde nie je napísané že to musia byt šperky.... 😀

kukona1
23. jan 2008

a tiež si myslím,že prejavit si svoj názor má právo každá z nás a kto chce urážat nech si otvorí novú tému a tam si možu písat čo chcú 🤐

froschka
23. jan 2008

kukona ano forum je o tom aby si kazdy prejavil svoj nazor a chyba ani nikoho neurazila len chcela poukazat na zeny "extremistky" ktore chodia okolo zlatnictiev a ziraju ako hladne supy do vykladu a cakaju kedy mozu manzelov bombardovat....
hovorim len o extremistkach tak sa nechytajte teraz za srdcia
naozaj tu mnohe pisali o krasnych daroch z lasky ale nasli sa aj take ktore si dary vydupali,vykricali vyplakali a to si myslim ze sem nepatri a mna hneva proste ked sa niekto snazi zidealizovat a zmaterializovat vsetko naokolo.... 😖

kika13
23. jan 2008

ja som dostala ako darcek zdrave dietatko nic viac som nechcela a doma nas cakali kvetinky 😵

denka28
23. jan 2008

baby, akoze ja som este nerodila, ani nechodim muzovi na krk, co mi kupi alebo nekupi. snazilkovali sme 6 rokov , cize nie je na svete dar ktory by sa vyrovnal tomu, ze sa nam narodi zdrave babo... ale-.-- nech mi ani jedna z vas s prepacenim netvrdi ze by neprijala darcek a pod. ked manzel sam od seba si pomysli ze ano chce prejavit lasku-vdaku za babo a prave s tym ze kupi a to bud kyticu alebo sperk alebo hoci co.
netreba nikoho odcudzovat, niektore dostavaju velke dary a niekto nic... je to na kazdom z nas, niekto vyjadruje svoju lasku takto a niekto inak, a co? za to nemusi byt niekto sup a pod. zavist je neskutocna... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre