Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

mokuska
24. jún 2009

Milá dominika nie si sama ,ani ja som za dve deti nedostala nič a tak si kupujem šperky sama,keby som mala čakať kým sa moj muž rozhýbe už by som bola asi ,mrtva.

nikka.vo
24. jún 2009

Schwarzovka, to bych nesrovnávala...když plodil, tak si užil dost a ještě dárek za to, jo? Pokud byl tvůj porod orgasmickej, tak to pak chápu tvé srovnání 😀 V opačném případě já teda nejsem masochistka 😅 😀
Markiza, nikdo si to nenechává zaplatit, je to jen na muži, jak dá najevo své díky manželce, někdo dárkem, někdo slovem a pohlazením a jiní pomocí v domácnosti 😵 a někteří zabedněnci nijak 😅

bielanevesta
24. jún 2009

Ja som dostala strieborné náušnice a kytičku 😵 🙂

bohca77
24. jún 2009

Ja si musim jeste neco dodatecne vybrat sama, ale porad se k tomu nejak nenuzu dostat. Sperky ted na materske moc neunosim, tak premyslim o nejakym sikovnym kavovaru 😎 Prece jen ten kofein ted potrebuju vic! 😀 A sperk mozna casem...

dvojka
24. jún 2009

ahoj,nedostala jsem vůbec nic,ani jsem to neřešila,byla jsem ráda za každou návštěvu,to byl ten nejlepší dárek a taky to,že doma po propuštění z porodky pomáhal 🙂
souhlas s nikka.vo 😉

dominka11
24. jún 2009

ja som dostala retiazku so srdiečkom z bieleho zlata, ale vybrala som si sama, lebo MM si na to netrufol. Myslím, že je to pekný zvyk, pretože to srdiečko mi pripomína narodenie nášho zlatíčka 😉

nikka.vo
24. jún 2009

dvojka, tak to tě obdivuju, já jsem pak byla z těch návštěv odrovnaná, ale já jsem byla v porodnici týden a fakt denně návštěvy.

dvojka
24. jún 2009

nikka.vo-pro mě to nebylo lehké v porodnici,malou mi pochovat ze začátku vůbec nedali,tak co si víc přát než někoho kdo je mi nejbližší 🙂

romcatko
24. jún 2009

Já myslím, že nejde o to za každou cenu něco dostat. Ale o projevení vděčnosti, třeba i za to, že dítě máme. Nejen o porod jako takový. Je to podle mě hezký zvyk a připomínka. na mě kytice čekala doma a dostala sjem zlatý silnější řetízek ze žlutého a bílého zlata. A na těch malých plýškách jous vyryté hvězdičky, protože Ester znamená hvzda. To my přšlo opravu milé a domyšlené.

senja
24. jún 2009

Zajimave tema 😉
Moje maminka od taty jako darek k porodu dostala uzasny zlaty retizek z Italie, dodnes ho nosi a je to krasna pamatka 😵
Ja jsem sveho manzela jeste pred tehotenstvim z legrace upozornovala na to, ze kdybych jednou rodila na jare, chci dostat kytici tulipanu, a pokud na zacatku leta, tak pivonek, zadne lilie nebo ruze (jsou sice krasne, ale prijdou mi fadni). Ted nedavno se mne manzel "nenapadne" ptal kdy se zene k porodu davaji kytky - primo do porodnice nebo az se vrati domu 😝 😀 No co na to rict 😖 😀 Sice chapu, ze mezi nasimi znamymi a prateli jsme prvnim parem, ktery ceka dite, a tak neni koho se zeptat a nechat si poradit, ale... 😀 Takovy transparentni...
No a co se tyce darku, tak vzhledem k tomu, ze ted zrovna vydelava jen manzel a veskere vydelane penize jdou do spolecneho rozpoctu hned, jakmile je obdrzi (pro sebe si nechava jen nutne minimum na nejaka ta piva s kamarady apod.), nedokazu si predstavit, jak by mi mohl neco koupit "za svy". Takze az na kytici nic neocekavam, vlastne radeji ani tu ne, abych pak nebyla zklamana, kdyz na ni zapomene nebo nestihne koupit nebo jeste neco 😉
Od tchanovcu take nic neocekavam. S nimi je to takove, ze byli jsme s manzelem hodne prekvapeni, kdyz nam chteli zaplatit kocarek, takze tak nejak.
Proto me moje mamina nedavno upozornila, at si neco koupim za porodne. To by slo. Zatim mam vymysleno, ze za porodne + mesicni materskou si koupim novou zrcdlovku.
Ale je pravda, ze byla bych radsi, kdybych se po letech mohla na neco podivat a rict si "tak toto mam od narozeni syna", i kdyby to byla priserna kycovita soska andelicka nebo dalsi kravinka za par kacek z kvetinarstvi 🙂

senja
24. jún 2009

supina: Tak to je moc mile 😵 To jen tak nekdo nema 😀

lea79
8. júl 2009

ja som nič nečakala a tak som ani nebola sklamaná keď som nič nedostala...vlastne mi to nejak ani nedochádzalo až kým sa ma moja matka nespýtala, že čo som dostala ....a ja že nič... ani kvety...moju matku to nahnevalo viac ako mňa a začala dohovárať mojmu mužovi...že je takým milým zvykom niečo kúpiť....manžel sa obhajoval iba slovami, že nemal čas nič kúpiť...a že sa mám nechať prekvapiť...tak som zvedavá čo to bude 😕 a stále čakám...

chanel_no5
8. júl 2009

já sem dostala kytičku a krabičku, v keteré byl naušnice, řetízek s přívěskem, prstýnek 🙂 celá sada... jenomže jednu naušnici už sem stratila ☹

nikollette
8. júl 2009

krásny prsten swarovski 😉

anatanka
8. júl 2009

Ja jsem dostala nausnice, ale do posledni chvile jsem si nebyla jista, jestli ho to trkne a neco mi za Miri da, uz jen pro ten muj pocit. Nejsou zrovna uplne to, co bych si predstavovala, ale nosim je od porodu porad, protoze k nim mam ten nejhezci vztah, jaky zatim muzu k darku mit. Az mi Mirinka prinese svuj prvni darecek, tak to budu mit taky v pameti naporad.

schwarzovka
8. júl 2009

nikka.vo... neměla jsem lehký porod, ale stejně furt nechápu, proč chtít za to dárek...a je sice fakt, že si při oplodnění užil (což já taky), ale stejně by malej bez něj nebyl....že jsem musela malýho porodit já a ne manžel za to nemůžu...to je prostě tak od přírody...

samozřejmě každý dárek potěší 😉

danu
14. dec 2009

klara.t • 36tt • Dnes o 12:29
Holky, stále je ten zvyk zvykem? Co vám daroval tatínek za porod. Dříve to býval např. prstýnek nebo něco takového, ale ten já ani moc nechci. Nevím, co jiného navrhnout a ani nevím, jestli se dárky ještě za porod dávají.

jabera • 1d • Dnes o 12:32
klari, jasne, ze sa darky za porod davaju... pokial tatinek ma pocit, ze si to maminka zasluzi 😉 a podla mna si to teda sakra, ze zasluzi! len sa na to obcas pozabudne. ja som dostala kytku a na prsten staaaale marne cakam.. tak proste navrhni to, co sa ti paci... tie sperky su to zrejme preto, ze je to taka trvala hodnota, ale urcite si mozes vypytat aj nieco ine.

lea132 • 1d • Dnes o 12:53
ahoj Klara, ja som mazelovi povedala, ze si nejaky sperk za porod vyberiem sama 😀 Lenze doteraz som si nic nevybrala, prstene su mi vsetky velke, retiazku ani naramok nechcem a nausnice mi zatial ziadne nepadli do oka 😝

tymothy • 1d • Dnes o 12:58
Já teda za porod dostala akorát pusu. A nic hezčího jsem dostata nemohla. 😉

janeyzelvicka • 1d • Dnes o 12:59
Já dostala prstýnek 🙂

margitkas • Dnes o 13:03
Ahoj,já jsem za porod dostala řetízek s příveskem z bílého zlata. 🙂

karotky • 1d • Dnes o 13:06
Já dostala za dárek jeho přítomnost u porodu,několikadenní návštěvy v porodnici a to,že jsme se s miminkem mohli vrátit do uklízeného bytečku. 🙂 Já na věcné dary moc nejsem(ikdyž možná tu kytku bych uvítala).Jsem radši,když cítím,že mě ten člověk má rád a je jedno,jak mi to dává na jevo. 😉

lamarika • 1d • Dnes o 13:24
Tak já za porod chtěla kytku, ale tý jsem se od manžela nedočkala. . . Nakonec mi ji dala kamarádka 😉

shaula • 2d • Dnes o 13:26
Karotky - přesně tak 🙂 U nás to bylo stejné (včetně toho uklizeného bytečku) a nic jiného bych ani nechtěla, přijde mi to divné, chtít dárek za to, že jsem porodila dítě, které jsme chtěli oba... Vždyť jsem to nedělala pro manžela, chtěla jsem ho i já, tak proč nějaké dary 😕

rimmel • 1d • Dnes o 13:31
ja som dostala nivu syr! 😀 😀

blue04
14. dec 2009

U kazdeho je to samozrejme inak.My taketo zvyky nemame ale moj muz ma prekvapil este pocas tehotenstva.Podaroval mi prsten s troma ockami,ktore znamenaju minulost,pritomnost a buducnost.Ja som od neho necakala ziadne sperky ale poviem vam,ze mi srdiecko zabusilo poriadne 😀

blazka24
14. dec 2009

tak ja sa pridám - my sme prišli do novučičkého vymaľovaného bytíka a ako mangel spratoval vecičky tak mi stratil retiazku na ruku čo som dostala od našich na svadbu aj keď som nepochopila že prečo ved som sa len vydávala 😀

rimmel
14. dec 2009

blazka mozem sa spytat taku odveci otazku..preco ze mangel..to G..uz som sa stym viackrat stretla no neviem odkial resp z coho je to odvodene? 😅

marselina
14. dec 2009

já jsem dostala nááádherný prsten,vybrala jsemsi ho sama,ale manža potom koupil a donesl do porodky.

samik2008
14. dec 2009

já sem dostala krásnou kytku a ta mi stačila,pro mě bylo důležité že byl semnou u obou porodů,nepotřebuju aby mi za to něco dával.

luciarisko
14. dec 2009

ja som dostala kvety a prsten z bieleho zlata

blazka24
14. dec 2009

rimel lebo to tak lepšie znie - manžel je dosť otrepané asi tak ako karimatka alebo ty si kváder a nie káder, to používam bežne v komunikácii 😀

anndrea
14. dec 2009

Kvety a zlatý náramok ako sadu k obrúčke a snubnému prsteňu. Ale najväčším darčekom bola pre oboch naša bobulka a manželova prítomnosť a trpezlivosť pri pôrode 😉

janulka182
14. dec 2009

Ja som dostala retiazku s priveskom-srdieckom, kde je vygravirovane meno nasej dcerky.

munu
14. dec 2009

na mna cakalo od manzela prekvapko po prichode domov z porodnice..prisiel po nas do porodky, zobral nas domov a doma ked otvoril dvere, tak cez celu obyvacku bol obrovsky napis VITAJTE DOMA DUSKA A MATKO🙂)) a na stole vo vaze obrovska krasna kytica.. to ma strasne dojalo, bolo to skutocne prekvapko a vobec som to necakala 🙂 nikdy som predtym ani nerozmyslala, zeby zena mala dostat nieco od manzela za porod..ani som necakala nic, hoci som vedela, ze kytica isto bude, citila som, ze mi ju kupi 😀
Matko je nas najvacsi darcek a ziadny iny darcek sa mu nevyrovna.. je nasa kazdodenna radost a stastie.. 😉

mufinka1
14. dec 2009

tak ja si puvodne vybrala diamantovy prstynek z bileho zlata, ale nakonec jsem se rozhodla, ze za obe deti chci darek dohromady a dostanu nova prsa a abdominoplastiku 😀 ( teda uvidim jak bricho bude po obou detech vypadat...) ale prsa budou stoprocentne 😀 proste darek, ktery ocenim vic nez zlato 😀

dolda
14. dec 2009

Já jsem dostala kytku a zlatý prstýnek 😵

bets
15. dec 2009

ja som toto po porodoch neriesila... aj ked baby uz v porodnici hovorili, ze co si priali. vacsina nejake zlate sperky. keby som nieco chcela, tak radsej nie ako prekvapenie, ale sama by som si vybrala. ale vtedy mi to prislo zbytovne, ze kam to budem nosit, ked som doma a nosit len tak von by som neriskovala, aby nas s detmi niekto neprepadol.

ale nedavno sme si hovorili, ze si kupime (dame kupit, lacnejsie mimo SR) k desiatemu vyrociu sobasa nove obrucky s briliantovym ockom (teda aspon na zenskej obrucke, myslim ze na muzskej to nie je standardne, ale na objednavku).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre