Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

ritusuk
15. nov 2012

@digysa ja nehovorim,ze je zle nieco dostat. ja hovorim,ze je podla mna nemiestne si nieco pytat.ako odskodnenie...to je rozdiel.ak chlap sam od seba kupi sperk,pretoze ho to sameho napadlo,je to krasne.ale vypytat si za porod fotak napr.to mi pride troska ako barter🙂

lck79
15. nov 2012

@ritusuk Ale tady snad ani nikdo nepsal, že si o něco vyloženě řekl, ne?

betuna
15. nov 2012

ja som dostala pri obidvoch deťoch pri synovi zlatý náramok pri dcére hodinky potešilo 🙂

ritusuk
15. nov 2012

@lck79 ja netusim ci to niekde niekto vylozene napisal. Potrebujes pri slovach ako bolestne,odskodnenie a pod.vyslovene mat napisane,ze ano,pytala som?a keby aj,kazdeho vec,mne to pride ako obchod,pokial je to dotycnej prirodzene,tak nevidim problem🙂

zuzana76
15. nov 2012

ani mne sa nepaci slovo - bolestne a odskodnenie pri tejto prilezitosti . to ako keby sme my zeny to dieta nechceli, ale museli to pretrpiet.

m.a.r.t.i.n.a
15. nov 2012

Ja som dostala zlatý náhrdelník 🙂 Bola som veľmi prekvapená,pretože som vôbec netušila, že sa za pôrod niečo dostáva od otca dieťatka. Až neskôr som sa dozvedela, že mu to poradila jeho mamina 🙂

selu
15. nov 2012

ja jsem dostala za prvni holcicku zlaty retizek a za druhou na ten samy retizek privesek se srdcem 😉

lck79
15. nov 2012

No ano, samozřejmě, že potřebuju, jsou to úplně rozdílné věci, já mluvím o voze a ty o koze (a nechytej mě zase za slovo 😀) Já jsem doslova psala, že to beru jako něco jako bolestné a ne, že jsem si o to řekla! A to, o čem ty tu píšeš, beru jako celkem běžnou součást rodinného života, že se chlap podílí na péči o děti a ne jako ten největší dar... Rozhodně nebudu chlapa ještě litovat, že je chudáček u porodu a musí se dívat jak trpím... Holt každá to máme prostě jinak, my si teda dáváme dárky, třeba jen malou pozornost při významných příležitostech jako jsou vánoce, narozeniny a tak a aspoň pro mě bylo teda narození našich dětí snad tou nejvýznamější událostí, takže nevidím nic špatného na tom, že muž obdaruje svou ženu něčím, co jí bude tento den připomínat, mně to prostě přijde hezké 😉

ritusuk
16. nov 2012

@lck79 si mimo 🙂

ritusuk
16. nov 2012

@lck79 mimo a vztahovacna, ja som tvoj prispevok ohladne tohoto ani necitala 🙂 kto kedy spomenul Teba? preco meles, ze ja hovorim, ze si pytala? 🙂

dai
16. nov 2012

len odppved na otazku... ano dostala som pri oboch detoch prekrasnu obrovsku kyticu cervenych ruzi... pru malej prstwn z bielwho zlata s 3mi diamantami - bolo to prrkvapenie velke kedze viem ze moj muz ziadne bolestne a podobne neuznava a nikdy som od neho nieco take ne cakala - uz tie ruze ma velmi potesili...
problem je ze ja sperky nosim len prilexitostne... pri tomto som citila akysi zavaezok to nosit a zial som ho samozrejme stratila - bolo mi to nenormalne luto ... ani tak nie kvoli hodnoye materialnej ako skor tej symbolickej. takze som muza vyslovene pri malom poptosila sby mi nic nedaval. takze nejaka bizu typu swarovski bola - to mam totiz rada a na rozdiel od sperkov to aj normalne nosim ale deahy sperk ux nie...

ritusuk
16. nov 2012

@lck79 a citaj poriadne,ja som -a uz po 3x opakujem-nikde nenapisala,ze dostat od muza pozornost je zle!napisala som,ze je to divne to ocakavat!pre mna je to divne a tym to hasne,viris vodu tam kde nic nie je.a este jedna vec,pre mna spravanie mojho muza prirodzene nie je!je to moje obrovske stastie a dar🙂 a na tomto fore si to neustale potvrdzujem🙂

tinushka13
16. nov 2012

baby keď ja by som chcela za pôrod dostať jeden jediný deň, kedy by mi môj drahý plnil želania.. a hneď by som mala jedno veľké.. keďže super varí a veeeľmi maličko.. tak by som si ho postavila do kuchyne nech mi niečo fajné navarí a potom by som chcela naozaj to po čom túžim už nejakú dobu.. SEX! 😀 😀 😀 😀 nie som náročná.. či ? 😀 😀

mahalo
16. nov 2012

:DDD keby to dopadlo inak a vasi muzi by vas obdarovali niecim na pamiatku, pisali by ste tu uplne inak :D alebo by ste mu povedali, vies co toto je uplne nevhodne a dehonestujuce aby si ma obdaroval v tento den? :DDDD kazdu by to potesilo..proti darcekom na vianoce, ci meniny a podobne nikto neohrns nos..ale darcek nas pamiatku na tento nadherny den? A samozrjeme niet pochyb o tom, ze zdrave babatko ten najkrajsi darcek, ale toto je nieco uplne ine..akoze ohrnat nos nad tym :DDD vtipne..nezavidte..samozrjeme to neznamena, ze ked ste nedostali mate zleho manzela 😉 ale bat 😉 tgo ako nieco zle no lol :D

shaga
16. nov 2012

Ahojte ja som dostala zlaty privesok na ruku.podla mna zene patri darcek 🙂

monikusa
16. nov 2012

Ja som si vždy myslela, že sa kupuje šperk. Ide o výnimočnú udalosť a žene za to patrí primerane výnimočný darček. Môj manžel je cudzinec, tak som ho patrične o tomto zvyku poučila o)) Za syna som dostala diamantový prsteň, ktorý som si sama vybrala.

lck79
16. nov 2012

@ritusuk Nápodobně 🙂
Já a vztahovačná? 🙂 To ty tady překrucuješ, co tady kdo napíše. O tom, že si někdo něco "pýta od manžela za porod" tu píšeš ty jediná a pak to ještě odsuzuješ 😀 V jednom příspěvku píšeš, že chování tvého manžela je nepřirozené, ale pak je to zas největší dar... 😀 Ale je mi to jedno, přeju ti všechno dobré, jen máme prostě na jednu věc rozdílné názory a tím bych celou tu naši debatu uzavřela 😉 🙂

ritusuk
16. nov 2012

@mahalo nie, nepisali, lebo symbolicku kyticu som dostala doma aj ja. nepletme sem zavist a taktiez nikto nepovedal, ze zena ma dar vratit s tym, ze je to dehonestujuce...povedala som len, ze sa mi nepaci, ked niekto pouziva slova ako bolestne a odskodne, tu mam pred ocami prispevky, kde zeny tvrdia, ze si to zasluzia, ale niekto samozrejme moje slova zobere a uplne prekruti. Sama som v inom prispevku napisala, ze ked zena dostane sperk, ktory jej muz kupi na pamiatku, tak je to krasne...su tu aj prispevky, ze niekto dostal fotak, bicykel atd, no to mi pride jak obchod, ze ja som porodila, ty mi kup fotak, ale taktiez som uviedla, ze ak to tak niekto ma, jeho vec a moj problem, ze to nechapem.
@lck79 sama si napisala slovo bolestne, je to tak? ja sa len pytam, ake bolestne??? zaco? vsak manzel by Ti kupil zrejme nieco tak ci tak, ved je to krasne, tak naco potom take pojmy? ano, chovanie mojho mileho je pre mna obcas neprirodzene, jednak som mala iny vzor v rodine (moj ocino nikdy v zivote nevaril, nepral, neprebaloval) a jednak mi pride obcas zvlastne, ze cez to vsetko cim sme si presli, mi stale pise tie smsky a sprava sa velmi pozorne,kedze castokrat to uz po detoch byva inak...

gabika2206
17. nov 2012

@kacenqa krasne si to napisala ,kazda mama dostane ten najvacsi dar svoje dietatko a to sa neda vyvazit ziadnymi drahymi cennostami ...am sa narodil zdravy chlapcek a moj manzel tam bol so mnou a to je to najviac 🙂))

lin123
17. nov 2012

najkrajsi dar je zdrave babatko. Tiez by som necakala od muza nejaky materialny dar akoze za porod. Velmi som si priala rodit prirodzene s tym, aby tam bol muz so mnou. Zial, dopadlo to uplne inak a mala som problem sa s tym vyrovnat. Manzel mi bol vtedy obrovskou oporou a som stastna, ze ho mam. Doma ma privital s krasnou kyticou ruzi, co ma dojalo, lebo som to ani necakala.

simonceli
17. nov 2012

Ahoj, já jsem dostala za porod dcery stavební parcelu 😀

zuzicka322
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pragmaticka
16. máj 2013

sestra dostala diamantovu retiazku..ja sa necham prekvapit co moj drahy vymysli..ale pravdu povediac bude mi stacit usmev na tvari, radost v ociach ze sme doma, spokojne zdrave dietatko a upratany domcek.. 😉

grazi88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fajnzienka
30. júl 2013

Mňa manžel prekvapil zlatým prsteňom 🙂

pingu1
30. júl 2013

mne nedal NIC, tak som mu to v hormonalnej burke povedala, doniesol tri ruze a tie skapali do rana 😀 😀 😀 😀

moon1979
30. júl 2013

@pingu1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anny1984
30. júl 2013

nič

pingu1
30. júl 2013

ale nebojte sa, ja si to tentoraz vynahradim. 😎 😎 😎 😎

kaktusik007
30. júl 2013

@pingu1 vitaj v klube....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre