Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

dadulik
18. dec 2008

tak ja som cakala auto, a dostala som bicykel 😀
ale nie, najkrajsim darcekom bola samozrejme nasa zdrava dcerka a najsilnejsim okamzikom, ked som prvykrat v zivote uvidela slzy v ociach mojho manzela, ked malu konecne zo mna vytlacili 😝
no a na nove auto nemame dodnes, a bicykel si uzivam ako mozem aj s malou 😀

sirinka
18. dec 2008

dadulik dobre... 😀

janette4
18. dec 2008

ja som dostala kyticu, ktorú som si vopred nenápadne vypýtala.
môj muž na kupovanie darčekov akosi neni.

bora8
19. dec 2008

hodinky, ale tie som si vypýtala, lebo po prvom synovi MM ani nenapadlo, že by mi niečo mal kúpiť a potom mi už bolo blbé si pýtať...... a teraz som si na drzovku vypýtla 😉 a aj som ich dostala..... kvety to mu hovoriť nemusím, ale s tými darčekmi..... 😒 ale hlavné je že nás všetkých ľúbi,nie? 😵

sassi
19. dec 2008

kvety samozrejme pri príchode z nemocnice
a za dcerku nahrdelník, za syna prstienok 🙂

nemusela som pýtať, ved vie čosa patrí .... teda keby som si mala pýtať, asi nechcem radšej nič 🙄

janka900
19. dec 2008

Tak ja som dostala prstienok z bieleho zlata a veľmi ma potešil 😵

jarmilka007
19. dec 2008

mňa manžel obdaroval krásnou kyticou,sladkým boštekom,slzami šťastia a slovíčkom ĎAKUJEM 🙂

bejbypd
19. dec 2008

pre mna bol najkraji darcek vidiet jeho slzy stastia a neskutocnu lasku v ociach ..no ale dostala som aj krasnu obrovsku kyticu a prstienok z bieleho zlata 🙂

kikina30
19. dec 2008

Noo ja som nedostala nič, a ani nebol pri pôrode a na návštevu prišiel až na tretí deň od pôrodu. Ale čo už žijeme ďalej a hlavne že je mala zdravá 😒 🙂

ikke
7. jún 2009

bershka • 1d • Dnes o 08:28
no baby, šup sem, nech sa pochválite, čím vás drahý prekvapil

nika251 • 1d, 34tt • Dnes o 08:33
Berska- hehe- pokojnym prichodom z porodnice, poriadkom a prispevkom na nove oblecenie 😀 kedze som za tych par mesiacov hm- akosi narastla do krasy 😀

minusa • 1d • Dnes o 08:42
bolestne? moze byt nieco viac, ako krasne zdrave babatko? 🙂 neviem, vobec som sa nezamyslala nad tym, ze by som mala dostat nejaky diamat alebo cokolvek ine .... prekvapuje ma kazdy den a to roznymi sposobmi 😀

lucie777 • 16tt • Dnes o 09:25
Ale bývá zvykem, že manžel něčím manželku obdaruje, takže i já jsem zvědavá, čím mě překvapí, ale i ten uklizený byt po příchodu z porodnice bude určitým překvapením.. 😀

milisska • 1d • Dnes o 09:54
Mě překvapil druhý den po porodu...přišel s mega obrovským pugetem růží :o) naposledy jsem od něj květiny dostala...no to už si ani nepamatuju :o) ... byla jsem dojatá ... ale první co mi blesklo hlavou...jéžiš to musel být balík za takový kytky :o) ... ale usušila jsem si je a vždycky,když je vidím,tak si vzpomenu... a od přítelovi rodiny jsem dostala zlaté naušnice ... mám je schované ... třeba je jednou zdědí moje dcera,že se z ní stane maminka :o)

lante • 1d, 39tt • Dnes o 09:59
Ahojky Bersh,
ja som dostala to čo som si vybrala............nechcela som naušnice ani iné zlaté veci............moc to nenosím tak som si vybrala radšej to čo som vedela, že chcem a využijem............dogitálnu osobnú váhu 😀
No a teraz za druhého..............ešte neviem..........od zajtra môžem začať rozmýšľať........to už budem dvojnásobná mamina 😝

inka04 • 1d • Dnes o 09:59
tiez som o tom pocula, ze mamicka nieco dostane od svojho manzela od sperku az po auto... ja som manzela vopred upozornila, ze ani nahodou nic nechcem, jednoducho nemam zmysel pre taketo materialne veci - prekvapenia... jednoducho viem, ze by sa aj tak netrafil do mojho vkusu a navyse mi pridu rozne sperky ako zbytocnost - ja oblubujem bizuteriu - kazdy rok je nieco nove-trendy (a nie je mi to luto zahodit, lebo to stoji par korun)... a suhlasim s minusou... nie je nic hodnotnejsie ako zdravie babatka🙂 ... tot moj nazor, ale viem, ze su mamicky, ktore sa potesia, ak ich manzel niecim materialnym prekvapi a neberiem im to... sme predsa rozne... my riesime takto i narodeniny - meniny a sviatky - vzdy si sama nieco "prakticke" vyberiem a mam z toho obrovsku radost🙂 a ty si teda bershka co dostala - ty sa pochval🙂

bershka • 1d • Dnes o 10:33
no ja som dostala veľké h... aj to, že mi mohol aspoň nejakú zelinu kúpiť, aj to som mu musela povedať. bože, že vysokoškolsky vzdelaný človek

bershka • 1d • Dnes o 10:34
inak ja som ani nič nečakala, len kvety. no bohužel, aj tie som si musela vypýtať

bershka • 1d • Dnes o 10:35
ale starého by som nemenila za nič na svete. ja som rada, že je taký aký je a to je najväčší dar a samozrejme naša krasavica

peppapig • 1d • Dnes o 10:40
Tak u meho muzika v zemi, ze ktere pochazi je zvyk trosku jiny. Budouci maminka, tchyne a vlastni mama dostanou darecek pri oznameni, ze zena ceka prirustek do rodiny a pak uz se 'obdarovava' jen novorozene. Muzik teda prekvapil tremi retizky z bileho zlata s diamantem, moje mamka je jeste dodnes z toho paf 😅 Do porodnice pak prinesl velkou kytici lilii.
Podle me to neni o darkovani drahych veci pri kazde prilezitosti, spis jen muzi to tak asi citi, kdyz je zena obdaruje detatkem, maji tendenci zenu obdarovat taky 🙂

bertica.h • 2d • Dnes o 10:40
pri prvej dcére som dostala retiazku z bieleho zlata,teraz ešte len manžel niečo špekuluje..neviem..
nič nechcem,som štastná,že všetko dobre dopadlo a sme v poriadku..to je pre mna naozaj najkrajší darček 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

inka04 • 1d • Dnes o 11:23
bershka 😀 😀 😀

peppapig • 1d • Dnes o 11:36
bershka, taky se tu smeju, no jo chlapy jsou chlapy. Muj taky neni vyjimka, na Den Matek ani kytka pche 😉 , ale pockej ted se blizi Den Otcu haha

lovula • 1d • Dnes o 11:37
Pripájam sa : nedostala som nič, ale ani som nechcela. Bol pri mne pri ťažkom pôrode ( 12 hod.), ktorý skončil cisarákom a to bolo pre mňa viac ako retiazky a prstene. Celý čas ma držal za ruku a naozaj robil čo mohol aby mi bol oporou. Takže ja som maximálne spokojná s tým čo som dostala ako bolestné. On si to totiž vytrpel so mnou.

ejusaaa • 1d • Dnes o 11:41
Nic 😀 teda notebook ale pol roka predtym,s tym ze sa mi to bude ratat,ale ajtak som nieco cakala este 😀 A podobne akotu ste jedna pisala,potom mi kupil novu garderobu,ked pochopil ze do tej starej sa nenavleciem 😠 😉

ivella • 1d, 39tt • Dnes o 11:51
pre mna by bolo najvacsim darkom keby bol so mnou pri porode,ale po prvom zazitku uz nechce ☹ ☹
no pri navrate domov z nemocky(nemohol tam byt osobne)ma cakal cely byt zamoreny pachom kvetin--este dva dni som vetrala,nech male nechyti alergiu,v obyvke nova telka-ze nech mame na com divat rozpravocky,ale aj tak som sa najviac potesila sipke,ktora smerovala do mrazaku a tam 😕 kilova zmrzka ktoru milujeeeem 😅
viem ze aj teraz rozmysla,tak som si povedala sama,dlho tuzim pohodinkach,tak si ich konecne odrodim 😢 😀

zuzula20 • 1d • Dnes o 12:16
Tak ja som draheho dopredu upozornovala, ze nic nechcem, ze mi bude stacit, ked bude pri mne pri porode. A to aj bol. Ale aj tak som dostala ked sme prisli domov z porodnice krasny zlaty prsten a neubranila som sa slzam dojatia. Fakticky som nic necakala.

sirinka • 2d • Dnes o 12:27
mne manzel teraz vlastnorucne upiekol kolacik 🙂

roasha • Dnes o 14:37
urcite tu uz je takato tema 😉 🙂

dadka212 • 2d • Dnes o 14:55
tu je taká istá téma 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nikollette • 1d • Dnes o 16:38
Krásny prsten so swarovski kryštálmi 😀

silvia123
7. jún 2009

ešte v pôrodnici som dostala veľkú kyticu bielych ruží -obdivovali všetky sestričky a zlatý prsteň. Drahý bol aj pri pôrode, aj keď sa všetko na konci skončilo cisárakom na poslednú chvíľu, ale sme zdraví a to je hlavné, aj keby nedostanem nič, môj poklad som si odrodila 😉

najjulinka
7. jún 2009

Naš si za porod, či na narodenie kupovali flašu v Tuzexe... Niekedy vyberala mamka, dakedy ocko.. .Flaše su pamätné na polici v spálni u našich 😉 Ako deti sme si "naše" flaše porovnávali... a občas si ponadavali, že to nie je spravodlive, že ten ma krajšiu a tak 😀 😀 😀 A zas mamka vravela o tom ktorá bolá mňam a ktorá bééé 😀

helenkasabinka
7. jún 2009

ja som dostala ako prvy najkrajsi darcek vytuzenu dcerusku Sabinku a ako druhy zlaty prsten s nadhernym modrym velkym ockom 😉

gabka32
7. jún 2009

MM je dáreček sám o sobě 😀 a taky samozřejmě to že mi daroval tu životaschopnou buňku s ocáskem 😅 😵

do porodnice za mnou jezdil každý den, 4dny vyvolávání, nakonec jsem mu volala, že už má přijet i na sál, bohužel jsem skončila na operačním 😠 takže slzičky štěstí jestli byly, jak malou uviděl, to nevím, děkuji jsem taky neslyšela a jak jsem přijela dom, tak kytku marně hledala.... ale druhý den dorazil s velkou kyticí a po zotavení jsme byli vybrat zlatý prstýnek 😉 taky s modrým kamínkem

ale nejkrásnější je naše maličká, ta je pro nás dáreček každý den 😉

a třebas mamka dostala i dárek od své tchýně, když jsem se narodila...

mukky
7. jún 2009

ja som dostala krasnu kyticu uz v porodnici ,manzel vie ze ja si najradsej darceky vyberam sama i ked dnes ma prekvapil nausnicami a nahrdelnikom,a to bol odcestovany len jeden den 🙂 ,ale nemam vobec chut si vyberat nieco v obchodoch za maleho...ja som taka stastna od kedy ho mam,ze mi nic nechyba ku stastiu,ja som stastna ked sa maly tesi z hraciek 😀
takze ak budem mat chut nieco dostat,vyrazime spolu a kupime...

denduska
8. jún 2009

ja som dostala prstienok s bielym ockom, dala som ho dolu len raz v zivote a vtedy zacal alarmovat monitor dychu, odvtedy som ho radsej nezlozila 😅

hasleerka
8. jún 2009

no mne mm dáva celú výplatu, takže bolo na mne čo si kúpim ... za prvú dcéru sme boli spolu kúpiť prstienok ... pri druhej som rozmýšľala že treba šetriť, dlho som si nič nekúpila, ale nakoniec som dala v zlatníctve starú retiazku a náramok a doplatila som za novú súpravu 😉

lavovka
8. jún 2009

Tiež sa pripojím a chcem ppozdrzviť Hasleerku, skvelú maminu a kamošku. Od môjho MM som sa pri prvej dcérke nedočkala ani kvietka,prišiel po nás do pôrodnice celý zelený 😀 😀 😀 s riadnou hnačkou,zrejme od nervozity,no stačil mi pohľad na neho aký je šťasný. On je proste taký typ, nedočkám sa ničoho ani na deń matiek, MDŽ a podobne. No pri druhej babulke mi kúpil kyticu,no mám pocit,že mu to pripomenula moja mama. No tiež bz som ho nevzmenila, len občas HA HA 😀 😀 😀.

lienocka235
8. jún 2009

kvety a nausnice a nahrdelnik z morskych peral.. taku supravu...

bol pri porode.. tak videl co to obnasa.. hoci som mala relat. lahky porod.. tak to musel nejako odcenit... 😉

aponchie
8. jún 2009

dneska mi udelal snidani o trech chodech a vybral mi auto akorat sem si musela zvolit barvu sama takze to neni prekvapko 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mywiel
8. jún 2009

Ja som dostala krasnu dcérku a lásku od manzela to je pre mna najvacsi dar. 😵 (Zlato nenosim).

beruska2x
8. jún 2009

zlato taktez moc nemusim , takze jsem si zvolila hodinky 😉 ted jsem nasla 1. zoubek, mame 2. vyroci svadby a mam narozky tak to uz ho sperk nemine 😀 a poradny!!!

sheherazada
8. jún 2009

Tak já dostala střííbrné naušnice, ale pravda, musela sem ho trochu poštouchnout🙂)) Pak mi Verča jednu ztratila, tak sem dostala nový🙂)))

iloha
8. jún 2009

já dostala notebook a písničku v rádiu 😵

enilora
8. jún 2009

Ja som nedostala za syna nič...máme spoločnú kasu a teda to považujem za zbytočné vyhodenie peňazí... 🙂

beruska2x
8. jún 2009

eniloa.. udelat si radost a mit pamatku na takovy vyznamny den neni nikdy vyhozeni penez 😉

nikka.vo
8. jún 2009

Já jsem tušila, že něco za porod dostanu, protože se partner ,,nenápadně,, vyptával :- 😅 😅 Znáte chlapy, moc jim nejde něco dělat nenápadně 😀 . No a prvním dárkem pro mě bylo jak byl z narození našeho syna dojatý a ikdyž mi to neřekl, tak bylo vidět, že je mi za to vděčný a je na mě pyšný 😵 No a další dárek pro mě bylo, že jsme přišli po týdnu z porodnice domu, tam bylo naklizeno jako ještě snad nikdy ne 😅 na stole mě čekala kytice růží, řetízek s přívěskem od Swarovski (to jsem nečekala vůbec) a dojemné přáníčko, kde mi děkoval za krásného syna. Přívěsek byl jeden kroužek a uvnitř menší s kamínky a partner mi řekl, že to větší kolečko symbolizuje mně a to měnší s kamínky je náš syn 😵 určitě by mi bohatě stačilo přáníčko, protože to mluvilo za vše.
Myslím, že tady nejde o šperky a zlato, ale o to že nám muž projeví vděčnost za to, že jsme mu (ve většině případů NE lehce) porodily ten malý poklad/y . Ať už to projeví pomocí v domácnosti, pomocí s dítětem,nočním vstáváním k němu, poděkováním, přáním, nebo květninou... hlavní je že něco ,,udělá,, . Ale nelíbí se mi už, když je chlap zabedněnec, neprojeví ani kousek hrdosti na tu ženu a následně s dítětem ani nepomůže - toho tak akorát nakopat do gulí 😝 😝 😝
Já jsem taková povaha, že nemám ráda když se odemně něco očekává automaticky a nezájem. K tomu patří i to co tu bylo několikrát řečeno, že je naše poslání a dar rodit děti a co jako víc si přát 😕 A taky je naše poslání lítat kolem muže, udělat co mu na očích vidíme, když si ukáže tak sexuálně obšťastnit a mlčet 😅 , chodit do práce, pak vyzvednout díte ze školky, uklidit, uvařit a pak vyčerpaná padnout do postele 😝 😝 😝

janka1874
8. jún 2009

ja som dostala skôr od mojich rodičov pri malej krásny prívesok strašne dávno som ho už chcela ale nebol lacný a drahý to akurát vybavoval lebo bol len na objednávku vyrobený pre mňa a on poznal toho výrobcu 🙂 🙂 🙂

kvietok23
8. jún 2009

tak ja som dostala v porodnici krasnu kyticu tulipan ( vo februari a kazdy pozeral, ze kde ich moj drahy zohnal) 😅 😵 a este ked som bola tehotna, som mu povedala, ze nechcem ziadny darcek za porod, ze mi to pripada trapne a tak som ani nic nedostala, mame predsa maleho, jeden druheho a ziadny prsten ani nic podobne mi to nedokaze vynahradit...podla mna je to staromodne. Ked vidim niektore zeny, ako maju 3-4 prstene na rukach, na co, jeden pekny mam a to je obrucka a nie ze mi niekto bude menovat, ze tento je svadobny, tento je za jedneho syna, tento za druheho, tento za tretieho... trapne 😀 😵

evuliki
8. jún 2009

Ja si nemyslim,ze dostavat darceky je "trapne" . Ja ich rada dostavam a este radsej davam. A to,ze mi dal manzel vyrobit privesok a retiazku o akej som basnila,ked sa malinka narodila,tak mna nesmierne potesilo 😵 A od vtedy dostavam kazdy,naoazj KAZDY piatok kvety.Raz kyticu,inokedy jeden kvietok.Stale si ma takto vazi a dakuje za porod nasej babulky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre