Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

baileysa
16. jan 2008

ja som dostala sperk z bieleo zlata a bolo to pre mna krasne, myslim, ze zeny si zasluzia byt rozmaznavane, aspon na chvilku 😉

nikusa9
16. jan 2008

Nas tatik, na mna tiež nezabudol 🙂 dal mi doviesť zlatú retiazku na krk+na ruku až z Turecka 😲 sice mi vobec nepasuje, ta na ruku mi len tak spadne sama, co mi je velka.. 😀 😀 😀 ale bola som veeeelmi rada, že si spomenul a chcel ma takto prekvapiť 😵 😵 bol velmi zlatý 😉

ella1
17. jan 2008

ja som tak isto dostala šperk a manžel to nebral ako povinnosť alebo,že musí.u nich sa to nerobilo u nás áno,ale chcel to.
a určite by som dostala aj za dalšie.

num7976
17. jan 2008

ahojte,tak moja mamina tiez dostala zlato za kazde dietatko,tak to ocakavam aj od mojho manzelika,i ked sme sa zatial o takychto "zvykoch" nerozpravali,ale snad ho napadne 😀 ale aj tak bude najvacsim darcekom,ked porodim zdrave babatko a manzelik bude asistovat... 😵

seki
17. jan 2008

My sme dostali spolocny darcek nasho synceka. Ja si na tento typ darov vobec nepotrpim, zlato nenosim dokonca ani obrucku a naco mat dalsi kus niekde v sufliku? pre mna je dolezite ze je ochotny pomahat aby som si aj ja oddychla a ze sa o nas stara.
manzel mali zvyk ze ich oco kupil vzdy detom privesok. ale zatial sme mu nevybrali a zda sa mi to take divne.

tribitka
17. jan 2008

ja som od partnera zatial nedostala nic,ale on ma rozmaznáva darčekmi celý rok, takže mi to nevadí....
podla mna by si darček zaslúžil skôr môj partner, kedže som mala velmi rizikové tehotenstvo, celých 7 mesiacov sa úplne sám staral o naše staršie dieťa, o domácnosť , o nákupy a to je doooosť pracovne vyťažený, a pritom ma dvakrát denne navštevoval v nemocnici a trpezlivo znášal moje nálady, plač, strach, depresie..... neskutočne pri mne po celé toto obdobie stál, takže skôr by som mala kúpiť niečo ja jemu..... 😵

angua27
17. jan 2008

u nás v rodine zvyk obdarovať ženu za pôrod nebol. v drahého rodine neviem. ale hovorila mi o tom kamoška, keď som bola asi v 5. mesiaci. tak som drahému povedala, že nech ho ani nenapadne, aby mi kupoval nejaké šperky, ja toho aj tak moc nenosím. dostala som notebook, ešte pred narodením Mateja, aby som bola v kontakte so svetom, ale ten by sme asi kúpili aj tak (podobne ako u bihan). a to sme sa dohodli, že tým to hasne.
no a prekvapko bolo, keď som prišla domov. čakala ma tam obrovská kytica červených ruží a šepot do uška, že druhá polovica darčeka bude neskôť. tú som dostala na prvom výlete aj so synom (mal už tri mesiace), v bratislavskej Danubiane. drahý mi daroval kópie sošiek bojovníkov čínskej armády, po ktorých som túžila už niekoľko rokov. je to proste zlatíčko.

expertka8
17. jan 2008

...aj ja som dostala "darcek" od mangela....vyprskol zo mna rovno na porodnej sale 😀 😀 😀

julia225
17. jan 2008

moja dcera.... a poznamka, hmmm no nic nabuduce to uz bude chlapec... 😒 😅

geegee
17. jan 2008

pre mna bol darcek, ze bol manzel so mnou pri porode. A ked sme sa vratili domoc, dostala som krasnu kyticu u, ak by sa ruzi a striebornu retiazku - s vysvetlenim, ze nechcel kupovat zlatu, ak by sa mi nepacila nahodou, ale ze si mozem kupit akukolvek chcem. Nekupila som si ziadnu - nepotrebujem darceky za porod 🙂

marse
17. jan 2008

moj drahy mi dal niekolko darcekov uz pred porodom, najma to ze som k porodu vobec mohla ist 😅 , potom podpora v skole ( podotykam strednej) a nakoniec ze sa rozhodol ist k porodu. pre mna su dolezite taketo psychickejsie darceky aj ked samozrejme ako kazda zena rada dostanem nieco materialne. Doma ma čakala krasna kytica s nejakym exotickym kvetom a zlata suprava prstienka , nausnicky a retiazky s priveskom. 😵

andrea78
17. jan 2008

za dcéru zlatú súpravičku, za syna umývačku riadu, lebo ma počas tehotenstva aj po pôrode bolieval strašne chrbát a riady umýval on 😀 😀 😀 zlato som nechcela, keď to má byť bolestné, tak som si povedala, že toto mi od bolesti uľaví

kukona1
17. jan 2008

ja som od manžela nedostala nič ☹ ani na 3o narodeniny ktoré som oslavovala v den svadby.Tak som mu to patrične dala najavo,že nech si to nezvyká zabúdat 😀 ved sme pred svadbou žili spolu 5 rokov a predtým sme sa poznali 6 rokov kým sme spolu začali chodit a za tie roky ,,trápenia" si snád nejakú maličkost zaslúžim,ked som zažila dva potraty

dobromila
17. jan 2008

pridavam sa k tym, ktorych manzelia obdarovavaju cely rok hlavne nehmotnymi darmi vo forme porozumenia, podpory a hlavne praktickej pomoci so vsetkym v domacnosti aj okolo maleho. V minulosti som bola zatazena na rezane kvety - konkretne okruhle kytice, ale uz ma to akosi preslo 😉

smejko1
18. jan 2008

jaj, babule, Vy ste take skromne - ved jasne, ze babo je najvacsi dar 🙂 , ale aj tak

ja uz od zaciatku naseho chodenia drahemu opakujem, ze za porod sa dava sperk 😀 a minuly rok som si aj vyhliadla nadherny prstienok - tak si snad zapamatal co som to chcela..... no a ked sa mi narodi dievcatko, tak jej ten prstienok dam na 16 alebo 18ste narodky a ak chlapcek, tak nech ho daruje svojej vyvolenej 😀

no zatial ani tehu niesom, ale naplanovane to mam pekne, nie?? 😀

PS. mojej maminke ukradli prstienok s cervenym kamienkom, co dostala od ocka za mna a ja som to citila ako velku stratu, lebo sa mi pacilo ako sa ocko zo mna tesil a aky krasny prsten vlastne uz pre mna vybral 😀

bihan
18. jan 2008

Baby, čo stále máte s tými šperkami? 😅 Mne to neskutočne lezie na nervy, že na všetky väčšie sviatky a udalosti dostanem zlato - za maturitu, za promócie, pri krste.. k tomu ak prirátam tie šperky, čo som dostala od manžela na vianoce, keď sme sa po dlhšom čase nevideli (dokonca mi daroval prstienok s rubínom, keď som sa k nemu nasťahovala)... to už by som si pomaly mohla otvoriť bižutérku 😅

majcik
18. jan 2008

Ja tiez nie som zatazena na sperky, maturitny prsten je doma v skatulke, dokonca poriadne nenosim ani snubny a obrucku ☹ Proste mi to zavadzia, retiazku len obcas, akurat nausnice pravidelne.
Budem stastna, ked sa dietatko stastne narodi a ak bude moct pri mne byt manzel v tej chvili ... To bude to najkrajsie 🙂

maaja
18. jan 2008

taka divna vec - dostat darcek od manzela za dieta ...

biccy
18. jan 2008

Maaja,kazdy to berie inac...

Ja som si tiez vybrala prsten.. 😉 😉 Nenosim ho stale,ale ked ho mam a pozriem sa nan,stale si spomeniem pri akej krasnej prilezitosti som ho dostala. 😉 😉 😉 😉

goja
18. jan 2008

Vzdy sa hovori, ze priviest na svet dieta je zivotnym poslanim zeny, tak si myslim, ze je namieste, no a prinajmensom velmi pekne a prijemne, ked partner prejavi ocenenie tejto bezpochyby zivotnej udalosti. Ci uz to urobi sperkom, alebo inym materialnym darom (pretoze pomoc, opora, porozumenie a vsetko, co ste tu spomenuli, je podla mna sucast vzajomneho vztahu nakolko to dostavaju aj oni od nas) je na vybere dotycneho muza, kazdy svoju milovanu pozna a vie, ako a cim potesi jej srdce...

zzz
18. jan 2008

Dominica, podla toho ako si to napisala, tak si ani nic nezasluzis......manzel zzz

kacenqa
18. jan 2008

manzel zzz - 😀 😀 skoda, ze zeny sa malokedy vyjadria tak briskne s takym malym poctom slov. maju tendenciu to nejako uhladene zaobalit.... 😉

biccy
19. jan 2008

Goja,velmi pekne si to napisala. 😉 😉 😉 Myslim,ze tak to aj autorka temy myslela. 🙂

biccy
19. jan 2008

Manzel zzz-si asi rovnaky ako manzel Dominici. 🙄

jul
19. jan 2008

ani ja som nic nedostala za porod 😖 🙄 a ked som prisla domov z porodnice,cakal ma tam bordel jak v tanku,ze som tyzden musela upratovat 😠 😠 😠

arabeska
19. jan 2008

jul,uplne rovnako.....po cisarskom som sa vratila do bordelu a musela robit a ani kvet som nedostala 🙄

wighy
19. jan 2008

ja som dostal obrovsku kyticu, zlaty prsten,prerobenu detska izba, upratany a vyzdobeny byt 😉 a bolo to obrovske prekvapko pretoze som cakala ako pisala jul bordel jak v tanku 😉
na chvile ked som prisla domov s malou nikdy nezabudnem a veru dnes cerpam z tcyh chvil hlavne ked mam chut roztrhat manzela 😀 😀 😀

weroni
19. jan 2008

no neviem ale mna uplne zaskocilo ze za porodenie babatka sa dava niekde darcek 😕
predsa ten najuzasnejsi darcek je prave to narodene dietatko no nie? 😕

arabeska
19. jan 2008

wig,aj ja xcem tajkeho muza 😅

wighy
19. jan 2008

weroni ten darcek je myslene ako bolestne za porod a samozrejme za 9 mesiacov tehu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre