Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

emita
19. jan 2008

tak moja svokra dostala za každé dieťa zlato a manžel mi chce tiež niečo, ale ja na šperky niesom. Tak sa obaja hrozne tešíme, že mi dopraje stacionárny bicykel po ktorom som túžila ešte pred tehotenstvom. Ale najväčší dar bude ten od Boha: zdravé bábo 🙂

biccy
19. jan 2008

A ja zasa nechapem co je cudne na darceku po porode dietatka. 😕 🙂 🙂 Ved na vsetky zivotne udalosti sa davaju darceky a porod takou udalostou je,nie? 🙂 🙂 🙂

peha
19. jan 2008

ja som nedostala nic, ani som si nepytala nic, aj ked sa ma na to pytal. bola som rada, ze eli sa narodila zdrava a v poriadku, i ked o mesiac skor. darcekom bolo pre mna, ze mi pomahal a nosil ranajky obedy vecere do postele, nakolko som bola este 3 tt po porode uplne rozbita. pre nas vecne dary nemaju nejaky velky vyznam, ja sa skor tesim malickostiam a darceky si davame priebezne pocas roka, nielen narodky a meniny ci vianoce. ja nastastie dostavam kvety, aj pretoze ze je pondelok .... 🙂
a v lete sme si dopriali 3-tyzdnovu dovcu, co bolo krasne...

ivka19
19. jan 2008

peha,vsak to si dostala darcekov viac ako sa patri 😉

ja som dostala tiez od manzela opateru a starostlivost,co si vazim najviac a na pamiatku som dostala krasne zlato 😉

sandrika
19. jan 2008

Ahoj Peha ako sa máte?

astora
19. jan 2008

ahoj kocky mna moj manzel za kazde dieta obdaroval zlatom a pri dvojickach extremne velkou kyticou za to co som si tam vytrpela bolo to mile a pozorne 🙂

kukona1
19. jan 2008

weroni,ja som to pochopila až po 20 hodinových bolestiach že manželby mal minimálne ženu celý život nosit na rukách 😀
žena 9 mesiacov nosí dieta pod srdcom,potom tie bolesti porodné+ výchova dietata........muž donesie domov peniaze ale to nieje všetko ☹

mirka4
19. jan 2008

no ja som nedostala nic ☹ , zevraj ci mi nestaci, ze zaplatil epiduralku a to ze tam bol so mnou. Ze mi aj tak dava toho dost ☹
dost ma to zralo, ale nic s tym nenarobim. Uz som sa s tym ako tak zmierila

goja
19. jan 2008

biccy dakujem 😉

hlucinka
19. jan 2008

najkrajši darček je zdravé bábo- žiaden zlatý šperk sa mu nevyrovná 🙂 ani ja som nedostala žiadne zlato ale krásny exotický kvet v črepe- bohužiaľ zahynul ☹

denik
19. jan 2008

pekné, čo tu píšete.. pre mňa bol najkrajší dar fakt, že sa o mňa manžel staral počas tehu - pomáhal mi s upratovaním, aj pri sprchovaní, masíroval mi chrbát a tak 😉 a veľmi ma dojalo, keď sme už boli doma a dávala som malej papkať, ako vošiel do izby a so slzami vočiach mi povedal "vy ste také krásne, obidve, veľmi vás ľúbim" 😵 no a o týždeň som mala narodeniny, tak som dostala zlatú súpravu (prsteň-náušnice-náhrdelník) 😉

dominica hlavu hore 😉 Alex ťa potrebuje usmiatu 😵

kacenqa
19. jan 2008

biccy - podla mna je zivotnou udalostou narodenie dietatka (ale udalostou pre dieta), ale nie porod. porod je fyziologicka zalezitost. preto nevidim dovody na nejake dary. ved predsa ty dostavas kazdy rok dary na svoje narodeniny a nie tvoja matka, za to ze ta porodila...

a vyraz bolestne za 9 mesiacov tehu??? ved tehotenstvo je jedno z najkrajsich obdobi v zivote zeny, ak nie uplne najkrajsie, citit tie pohyby dietatka, citit ako ma kope, ako sa ukludni, ked ju pohladim, ked sa s nou rozpravam...a aj keby som ho mala cele prelezat s nohami nahor (a ja som zo zaciatku aj musela) tak by mi ani vo sne nenapadlo PYTAT za to 'bolestne'. ved aj ja som to dieta chcela. zivot to jendoducho zariadil tak, ze len zena ma tu VYSADU nosit dietatko pod srdcom, tak si to vazte. o co vsetko su muzi fyzicky aj psychicky v podstate ochudobneni, ked to nemozu precitit 'zvnutra', maximalne tak prilozenim ruky ci ucha na brusko....

je ine, ak to chlap citi sam od seba a zene nieco da, ale ocakavat to? to teraz budete rodit len kvoli dakej suprave sperkov ci co? a kukona - ak tvoj muz iba donesie domov peniaze a to je vsetko (citujem ta) potom mi ta je velmi luto, pretoze to je naozaj to minimum, co chlap MUSI spravit pre zabezpecenie svojej rodiny. nas to teda este len caka, za par tyzdnov, ale moj uz teraz robi co moze, aby mi to ulahcil a planuje, ako to podelit, aby starostlivost o malu po porode neostala len na mne. a kedze ho poznam, viem, aky je zodpovedny, tak viem,z e to nie su len sluby a slova do vetra, ale ze to naozaj aj spravi.

weroni
19. jan 2008

kukona a wighy: no mozno vam pridem divna 😀 ale ja som fakt doteraz nepocula o darceku za porodenie 😕
sice mam svoj prvy porod este len pred sebou (mozno po nom prihodim zmeneny nazor 😅 😀 😅 )ale fakt mi pride ako najkrajsi darcek to drobciatko co z vas "vylezie" 😉 🙂 a samozrejme co sa tyka manzela si myslim ze jeho pritomnost ktora by mala byt podla mna samozrejma

mia85
19. jan 2008

mne manzel tiez nic nekupil a neprisiel za mnou zo slovami to mas za maleho... ale do porodnice mi priniesol co som potrebovala, bol so mnou pocas porodu, v nemocnici so mnou trval kazdu minutu navstevnych hodin a aj nieco navyse... potom ked som prisla domov mi priniesok kyticu ruzi a aj tak ma najviac potesila sms sprava ked prisiel po porode domov: "Mame krasneho syna. Dakujem. Mam ta rad. Cmuk" potesilo ma to uplne najviac. aj to ked som mu v noci volala ze uz chcem ist domov a plakala som mu do telefonu... myslim ze sa cenia tieto veci a nie to co kto kupi... tiez je super ked maleho okupe, prebali, utisi...

froschka
20. jan 2008

a co ste vy dali manzelom za to ze vam pomohli splodit dieta???#podla mna trosku naivne...
ale samozrejme koho by nepotesil pekny darcek a isto si to kazda zasluzi svojim sposobom
len ako som pisala je to podla mna naivita ocakavat dary za prirodzenu vec...tot vsio

roasha
20. jan 2008

sto ludi-sto nazorov. 😉 🙂

lara1znk
20. jan 2008

my sme si darcek dali navzajom a to nasho synceka predsa! 😵 co viac by som si mohla priat
asi by ma potesil nejaky darceka ale ani ma nenapadlo nieco ocakavat, bolo to cele take krasne, tehotentsvo, porod, potom prichod domov, manzel sa o mna stale staral, masaze, vecere, cajiky do postele ked mi byvali zle, bol pri porode, potom doma mi vela pomahal a stale pomaha, takze som spokojna 🙂

estella
20. jan 2008

ahojte vidim ze tu diskutujete o darceku za porod....ja som od manzela dostala kvetinky a hodinky dost drahe na moj vkus ale ked on mal z toho taku radost ked mi ich daval ze som mu to nevycitala....to by bolo odomna hnusne....ale ked ja som si hned predstavila co sme za to mohli kupit malej....
..

mitinka
20. jan 2008

baby ako vas po dlahom case citam je dobre ze dostavate darceky a ake pekne za take trapenie,..... to ja som nedostala absolutne nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!az ked som na svojho muza narevala a ssplacom odchadzala s malou na autobus k nasim tak vtedy ho to napadlo a kupil mi aspon kyticu ruzi a bombonieru ale nic viac a tiez som cakala retiazku,.... prsten,...... alebo,...... a nic ale aspon nieco po tolkom kriku,.... a este v porodnici som mu hovorila ze muzi tam nosia zenam velke kytice a myslela som ze ked pridem domov bude ma cakat prekvapenie no nic,.................. iba prazdny dom,.......... 😔 doteraz na to myslievam a stale ma to trapi lebo za vsetko treba musim kricat az potom mi nieco kupi ako na meniny,narodky,porod atd,.............

froschka
21. jan 2008

mitinka tak len pokracuj v kricani na manzela a do 5 rokov mas rozvod na papieri.Len somar si necha skakat po hlave od zeny...a to ako si sa k nemu zachovala nebolo pekne...
predpokladam ze aj zasnubny prsten a svadbu si si vyplakala

froschka
21. jan 2008

este aby ste ma tu neukamenovali...
samozrejme je to krasne ked vam manzel alebo partner da darcek za to ze ste mu vynosili dietatko, nie som vobec proti a kazda sa tomu nesmierne potesi, ale dary nie su vsetko,nie kazdy muz nysli rovnako.
Niekto je proste rad a stastny ze ste jeho prava,jeho laska sveta,a ta naj matka na svete a nemysli na odmeny ale odmenou mu je vasa laska....
a mitinka nehnevaj sa ze som tak vyletela na teba len si myslim ze je naozaj hlupe a neopodstatnene cakat dary len za to ze ine zeny take dary dostali a ty nie.

elenita
21. jan 2008

froschka, na jednej strane mas pravdu, ale na druhej, aj mna by trapilo, keby som manzelovi otvorene naznacila, ze by ma napr, potesila kytica a nic....................ale najviac luto by mi bolo, ze na to neprisiel sam 😒

froschka
21. jan 2008

elenita no niektori muzi nie su tak romanticky zalozeny ako by sme si predstavovali
treba si vziat jeho ine vlastnosti preco si snim preco ho milujes....
ano nase predstavy su o tom ako nam muzi budu nosit kytice na kazdy sviatok a prilezitost ci udalost, obnasat nas darcekmi a pozornostami ale toto vsetko aj ked je to mile ale je to uz davny prezitok-bohuzial avies kto je tomu na vine?
iba my zeny...nie zrovna ty a ja a tie co su tu ale "zenstvo spolocne" za to ake chceli byt emancipovane a samostatne atd atd....cize netreba sa cudovat a pozastavovat preco je dnesna doba len o stipkou romantiky....

smejko1
21. jan 2008

baby Vy sa tvarite, ze ste svate a dary Vas netrapia..... no ved dobre, ale preco urazate zeny, ktore tuzia aj po peknom sperku na pamiatku?? vas nazor je, ze nic nechcete a my zas chceme ani jendni niesu horisie ani lepsie..... ved ziadna zena nejde rodit koli sperku, ze ano??
ale to, ze si ju manzel vazi a chce jej tovyjadrit aj darom na pamiatku.....

a ked uz pisete ci aj chlapovi dat dar za splodenie - sorry on ma dostat dar za orchazmus?? ako to len mozete porovnavat? zeny vela krat vracaju a pretrpia kopu strastiiii a to chcete porovnavat??

majcik
21. jan 2008

Hm ... rozne nazory ...

Je to strasne individualne, aj co sa tyka tehotenstva, aj porodu. Ja som zatial este nerodila (ale neminie ma to o par tyzdnov 🙂, no nemozem povedat, ze tehotenstvo si vyslovene uzivam ... teraz sa tesim, ze uz 2 tyzdne nezvraciam, lebo toto ma sprevadzalo takmer denne (niekedy aj viackrat) o cca 4 tt az doteraz - minus tie 2 tyzdne ... samozrejme, ze sa tesim, ze vo mne rastie maly zazrak, ktory o sebe dava vediet ... no nie vsetko spojene s tehotenstvom vzdy prijemne, vsak to urcite poznate. No beriem to tak, ze v dnesnej dobe nic nie je zadarmo, ani dieta 🙂 Ale dolezite pre mna je to, ze moj manzel stoji pri mne, prejavuje mi/nam nehu, starostlivost, lasku, uznanie ... proste stara sa o nas, tesi sa na svoje dieta ... atd.

froschka
21. jan 2008

smejo ja respektujem vsetky zeny len mi je proste trapne ked si tu niekto ide vycitat ze nedostal nic lebo jaaaak strasne sa natrapil za celych 9 mesiacov.
Ja vam vsetkym zelam aj diamantove hodinky len ide o princip.
Jasne ze sa treba postazovat ak niekto nedostal co chcel,a respektujem ze sa ten clovek trapi ale zaroven mi je to proste maximalna naivita ked niekto ocakava len zo zavisti alebo z principu ci povinnosti dary.
vyjadrila som sa uz jasne?

smejko1
21. jan 2008

jasne 😉
a snad aj moje bolo jasne..... zda sa mi to ako krasny zvyk 🙂 a na hodnote nezalezi

kacenqa
21. jan 2008

froschka - plne s tebou suhlasim! moj muz napriklad vobec nie je na kvety a som s tym holt zmierena, romantik, co by mi zamilovane sms dozivotne posielal z neho nikdy nebude, ani ziadne vecere s prekvapenim od neho cakat nemozem. ale vynahradza mi to stokrat inymi sposobmi. je len na vas, ci sa tym budete zozierat, ze ine dostali bukretu a vy nie, alebo si najdete ine pozitiva....

smejko - moznoze u teba to bol jeden orgazmus, u inych parov moze ist o dlhorocne snazenie a pri niektorch o narocne vysetrenia odbey a liecby kym nakoniec dospeju k uspesnemu umelemu oplodneniu takze by som to tiez nezovseobecnovala na jeden vyron semena....a to vam poviem, poznam taky par, viem, cim si presli a klobuk dole, ze ten chlap to vsetko zniesol bez reptania, bez jedineho slovicka a to je pritom riadny jesitak...

jo a mimochodom netvarim sa, ze som svata, to v ziadnom pripade, lenze mne je to naozaj ukradnute. ked mi prinesie kyticu, tak budem hotova, nakolko, ako som uz napisala, na kvety nie je, ale nie zeby som to automaticky ocakavala. bude to len prijemny bonus. a iny dar naozaj nechcem. chcem svoje/NASE dietatko a chcem aby bolo zdrave a aby porod prebehol bez komplikacii.

majcik - ja som si tiez presla vselicim pocas tehu a tiez to neboli same prijemne veci, ale na tie neprijemne aj tak po case zabudas a ostavaju v tebe len tie krasne pocity, nie?😉

a stale tvrdim - holt priroda to usposobila tak, ze len zeny mozu rodit, je to nas osud, nase POSLANIE, privadzat na svet deti tak to berte ako vysadu a dar a tak sa k tomu aj stavajte.

froschka
21. jan 2008

kacenqa tak to si vystihla naozaj perfektne 😎 🙂

arabeska
21. jan 2008

ja som v podstate necakala nic,xcela som mat aspon upratane doma ked pridem a ani to sa nekonalo......taky bordel ani v romskej osade neni...

a vykricat si dar je na hlavu padnute,pokial to neni spontanne tak by ma to vooobec nepotesilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre