Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

22beba
17. dec 2013

hofno z makem pod padakem 😀 ostatne kamky dostali 🙂

11nika11
17. dec 2013

Ja som dostala retiazku s príveskom.Ale sama som si ju vybrala,dotiahla ho pred obchod a že "aha,nedostanem za pôrod"? Inak by ho to ani nenapadlo 😀

donna11
17. dec 2013

..mne pride zvratene nieco dostat za porod..nas najstastnejsich spravil nas syncek, nad neho nic neni..

adelakk
6. jan 2014

Donna11, podla mna to zvratene nie je. Ak ma niekto taky zvyk, nech si ho aj nadalej udrzuje a ak niekto nema tak sa nic nedeje. Moja mama tiez dostala zlaty prsten pri prvom dietati, pri dalsich troch uz nic 🙂 . Ja som pri prvom nic nedostala, zajtra mam termin porodu druheho dietata a nic necakam. Viem, ze keby som manzelovi povedala, ze by som nieco chcela dostat tak by mi to kupil, sameho ho to nenapadne 🙂 . Teda pri prvom som dostala velku kyticu kvetov od manzela, aby som na to nezabudla. Keby mi nieco kupil tak by ma to potesilo, ale ked nic nedostanem tak aspon usetrime (lebo peniaze mame spolocne).

fazulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maryah
26. sep 2015

ja som od manžela dostala veľa lásky a uznania, že to bolo náročné 🙂 najkrajšie bolo keď sme si po pôrode ďakovali za syna 🙂

lucinkaboz
27. sep 2015

kytica a laska by mala stacit, ostatne sa mi zda zvlastne najma drahe darčeky.....darček za dieta?????

david93
27. sep 2015

porodila "mu"
toto keď počujem, alebo čítam v novinách (XY porodila známemu hercovi/moderátorov) tak sa mi nožík vo vrecku otvára, čo rodila na objednávku, odovzdala a odišla?

snáď narodilo sa NÁM, IM

buttergirl
21. okt 2015
Používateľ buttergirl je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od buttergirl.

Ja som od partnera dostala úžasný prstienok od izlata, ktorý sa mi v kútiku duše páčil už dlhšie ale cenovo sa mi zdal pridrahý a napokon mi ho priniesol ako bolestné 🙂 Tak som povedala, že za takýto darček aj častejšie 😀 😀 😀

slavomiraaa
21. okt 2015

Ja som dostala prsteň , prvá švagrina nič a druhá kvety . 🙂

maminkynafazulka
21. okt 2015

to mne priateľ povedal že dostanem retiazku..:D ale keďže mám schopnosť všetko stratiť..:D tak dúúfam že ho prehovorím na čokoláádu a odhovorím od retiazky! :D uvidíme,do mája ďaleko.::D

staninka
21. okt 2015

Podla mna, zvratene to urcite nie je. Ak muz chce kupit nech kupi.

srdeenko19
21. okt 2015

Ja som dostala krásny prstienok z bieleho a žltého zlata a vnútri je vygravirovane meno dcérky a dátum narodenia 🙂 mám úžasného muža 😀

jana_eyre
21. okt 2015

mila tema, hoci uz stara.. no, moj darcek za prvy porod je na zasmiatie, dostala som sijaci stroj.. moj muz bol totiz pri prvom synovi uplne v tranze, bol kupit plienky v tescu a ked rozmyslal ako by ma potesil, tak mu padol do oka sijaci stroj 😀 😀

no ked som ho dostala, povedala som mu, ze by mi uplne stacili kvety a sijaci stroj ostal zabaleny, dodnes je.. ja na sitie totiz nie som, som rada ze viem prisit gombik 😅
bol ocividne sklamany, ale uprimne z toho darceka som bola sklamana aj ja, hoci ja si teda na dary nepotrpim..

/moj muz celkovo nevie davat darceky, keby ste ho videli ako ma ziadal o ruku... do dnes sa smejem, ale inak je to vyborny manzel a otec/

pri druhej mi kupil kvety a to mi uplne stacilo.. 😀

sandra551
21. okt 2015

No mne by prišlo divné nedostať vôbec nič, už len z toho dôvodu, že otec dieťaťa neznáša v podstate žiadne zdravotné riziká a obmedzenia a všetko je na žene a normálny chlap si to uvedomí nielen pomocou žene, ale je pekné to vyjadriť aj symbolicky. Povedať, že aspoň veľa neminie, máme spoločné peniaze... to si ani na Vianoce radšej nič nekúpite alebo ani na narodeniny, aby ste si spoločne ušetrili? 😕 Veď život je krajší s prekvapeniami a keby na to peniaze boli tak určite aj tie čo toto tvrdia tak povedia niečo iné. Samozrejme, že v prvom rade je to o radosti z dieťatka, to je prvoradé, ale obrovská kytica ruží a nejaký šperk, to by sa patrilo každému mužovi za tú obetu, čo ženy podstúpia 😉

kaktusik007
21. okt 2015

@sandra551 tak.. pekne si to napisala.... uplnu pravdu mas... a kedze ten moj idiot sa zachoval ako zachoval, o to som radsej, ze je uz byvaly.... hanba mu a hanba vsetkym muzom, co maju takyto sprosty pristup.....

evkakd
21. okt 2015

Ja som dostala nadhernu kyticu a zlatu retiazku zo srdieckom pri prvom synovi a pri dcerke mi kupil tak isto kyticu a druhe srdiecko. Tu retiazku som od vtedy co som ju dostala nedala dole z krku a ma m ju velmi rada aj ked zlato nemusim a celkovo sperky moc nenosim 🙂

sandra551
21. okt 2015

@kaktusik007 Nečítala som tvoje predošlé správy, ale mrzí ma ak si mala ťažký osud ☹ Niektorých chlapov je lepšie sa asi len zbaviť...

erickatt
21. okt 2015

@jana_eyre nepredas? Xi. A ja som dostale prstienok pri dcere. Ten potom skoncil v zalozni ako vsetko zlato. ( muz potreboval hotovost)

jana_eyre
21. okt 2015

@erickatt uz som nad tym rozmyslala, ale stale mi to je blbe - aby mu to nebolo luto 😀 hoci ja som ten stroj fakt ani nevybalila a to uz syn bude mat vo februari 4 roky..

erickatt
21. okt 2015

A zisti to?

canama
21. okt 2015

Ja som nedostala nic, ale muz zaplatil oba porody: prvy v sukromnej porodnici a druhy v zahranici.

henamichal
21. okt 2015

Zeny neuveritelne co by ste chceli zato ze ste porodili. Mate sa tesit z toho,ze porod prebehol bez vaznych nasledkov a mate zdrave babatko. Dobre ze si nezelate od manzelov korunu na vasu hlavu z diamantu. Fakt ste velmi nevdacne. Nie je pre vas cennejsie mat zdrave babo nez retiazku a vselijake bezcenne veci? Ved dieta je najcennejsi dar od muza!

jana_eyre
21. okt 2015

@henamichal a ukaz mi jediny prispevok, ktory by naznacoval, ze by si tu niekto vazil viac dar ako zdrave babo..

mozes si precitat prispevok
@sandra551 tam najdes vysvetlenie, preco je zvlastne nedostat nic.. porod je fuska, ludia su stastni ak je babo v poriadku, ale nepoznam zenu, ktora by sa nahnevala za to, ze jej muz daroval kyticu z lasky za to, ze zvladla taku tazku ulohu..

jana_eyre
21. okt 2015

@erickatt to neviem, je mozne ze uz na neho zabudol 🙂

henamichal
21. okt 2015

Chyba je v tom ze nie ste skromne ! Vzdy len darceky cakate a uznania.... Este stastie ze nie som muz!

jana_eyre
21. okt 2015

mimochodom, ked sa narodili moji surodenci a ja, po kazdom porode moja mama dostala inu kyticu kvetov.. take iste kvety sme potom dostavali od otca na kazde narodeniny, pride mi to krasna symbolika..

moja najstarsia sestra dostala orgovan /narodila sa 1.maja a nic nebolo otvorene, tak ho otec odtrhol/, druha sestra oranzove gerbery, brat myslim cervene karafiaty a ja som mala biele karafiaty.. zvolila som si ich aj ako svadobnu kyticu..

canama
21. okt 2015

@henamichal narodenie dietatka vnimaju nielen zeny ale aj muzi ako jeden z najvyznamnejsich okamihov vo svojom zivote, nevidim preto nic divne na tom ze muz nieco na pamiatku pri tejto prilezitosti daruje zene. vynucovat by som si to ale asi nevynucovala...asi hlavne preto ze by to nebol uz dar od srdca. a ono velmi zalezi na to aky je kto clovek, niekto dary miluje a niekto preferuje ine prejavy lasky.

jana_eyre
21. okt 2015

@henamichal hej, nie sme skromne - muz by si taky porod vlastne ani vsimnut nemal, nie?

je to najvacsia udalost v zivote, ziadna ina ju nepredbehne - neviem preco by zeny nemali byt za to na seba hrde a neviem preco by za to nemali byt hrdi aj ich muzi na svoje zeny..

ako pisem, mne na daroch nikdy nezalezalo, ale kytica ma velmi potesila ked som sa vratila z porodnice..

mirorka
21. okt 2015

Ja si myslim, ze diskusie tohto typu vedu k tomu, ze zena, ktora nedostala nic alebo ta, co ju to este len caka, ak nedostane nic, sa chtiac-nechtiac napaprci na svojho muza, ktory je inak mozno dobry muz a otec. To je otazka povahy toho chlapa, v akej rodine vyrastal, aky je to typ, proste, pre niekoho takeho pozornosti nie su prirodzene a hoci to jeho zena caka, tak jeho to ani nenapadne a treba to brat tak, ako to je. Su chlapi, ktori by nesli k porodu a celkovo su im babatka v podstate cudzie a pripadaju im ako mimozemstania, ale budu z nich dobri otcovia, ktori sa o deti budu cely zivot naozaj starat, viest ich a podporovat. Netreba to sudit tak, ze kto kupil dar za porod, je automaticky super a opacne, ze sa treba rozvadzat, ked sa chlapovi jezia chlpy na hlave uz len pri predstave nejakeho porodu.
Zaroven mi pripada zvlastne porod povazovat za nejaku obetu a za nejaku mimoriadne zasluznu vec, je to prirodzena vec, ktora patri k zivotu, nie je to dovod dozadovat sa uznania. Je nas tu na svete 7 miliard, takze nie je to az take vynimocne, ked zena porodi (inak by nas tu bola len hrstka). Navyse ja som presvedcena, ze tuzba mat dieta je hlboko zakorenena predovsetkym v zene a chlap je obycajne, ten co s dietatom suhlasi, malokedy ten, co na nom trva, lebo inak bude rozchod/rozvod (ako to dost casto byva u nas zien). Takze chlap povazuje uz ten fakt, ze pristal na dieta, za obetu, lebo ho to tiez bude stat vela usilia a stratu toho pohodlia, ktoru mal ako bezdetny. Aj takto sa treba na to pozriet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre