Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

roasha
15. jan 2008

ja som dostala od muska zlatu supravu/nausnice,privesok,prsten/ 🙂
co sa zadarmo trapime? 😉

skrecok
15. jan 2008

Tiez mi mamina hovorila, ze dostala same zlate sperky od manzela a rodicov. Teraz malo pocujem, ze dostavaju darceky, Ja na tom trvam, ak sa nam podari... Za take trapenie treba obdarovat niecim cennym 😵 .

junovka
15. jan 2008

za Timeiku som dostala zlaty naramok a za Nelku mobil s tucnym kreditom 🙂 😉

sofik
15. jan 2008

To je na kazdom ako si ceni svoju zenu. Ja zlato nenosim a ani darcek za malu nepotrebujem. Dostavam ich v priebehu celeho roka, aj mensie potesia.

roasha
15. jan 2008

sofik,ale no!ja mam tiez niekolko suprav,a po porode to bolo prekvapenie,ja som necakala nic. 🙂 -ale potesi. 😀

kacenqa
15. jan 2008

podla mna ocakavat dar za nieco, co ste chceli obaja netreba. jasne, ze tehotenstvo aj porod si 'odtrpi' zena, ale tak je to uz na tomto svete zariadene. dostatocnym darom bude, ak sa mimi narodi zdrave, a ak manzel bude so mnou pri porode. nic viac si nezelam.

sue
15. jan 2008

...no neviem... ale u nás sme ako najväčší dar brali a berieme nášho synčeka... ani vo sne by ma nenapadlo dostať nejaký darček... každý deň si s tatinkom ďakujeme, že sme si dali nášho Macka 😵 veď ani bez jedného z nás by malý nebol...

vesi
15. jan 2008

pre mňa bolo darčekom "za pôrod" že si manžel zobral dovolenku a vstával v noci k malej 😀 ( žiaľ nemohli sme kojiť) 🙂

bihan
15. jan 2008

Ešte som ani neporodila a už som mala nový notebook 😀 Ale nie.. ten by som dostala aj tak... Za pôrod ako taký som nedostala žiadny šperk, lebo som ho nechcela. MM mi kúpil už kopec zlatých prstienkov, jeden úžasný dizajnérsky náhrdelník a bežne nosím jedine tak obrúčku 😅

nera
15. jan 2008

Ja som nežiadala nič, mám predsa zlatučkého manžel a nádhernú a hlavne zdravučkú dcérku, no napriek tomu som dostala zlatý náhrdelník s príveskom v tvare srdiečka, v ktorom bola fotka maličkej. No a ja som tam ešte pridala fotku svojej druhej lásky - manžela 😵 a tak ich mám vo svojom srdiečku stále 😵

maja22
15. jan 2008

Pre mňa bolo darčekom to, že môj mužík sa o mňa staral celé tehotenstvo, normálne na mňa "dával pozor" a bol pri pôrode, čo mi veľmi pomohlo. Prežíval všetko so mnou (z vlastnej skúsenosti viem, že keď vidíš trpieť toho, koho ľúbiš, trpíš podobne, ak nie viac...) a ja som si vtedy ani neuvedomila, že aj on bude po tom všetkom veľmi unavený. Do mňa sa po pôrode vliala nová energia od spokojnosti a on, chudáčik, skoro zaspal za volantom, keď šiel z nemocnice domov (rodili sme v noci, až do bieleho rána 🙂)...
Ale klamala by som, keby som tvrdila, že by ma nejaký darček navyše nepotešil... 😀

katka432
15. jan 2008

ja som dostala od manzela ten najkrajsi darcek po ktorom sme obaja tuzili..nasu neitusku..a som mu zanu vlelmi vdacna,aj za to,ze sa nas cele teho staral,a stale bol snami,obskakoval nas...pri porode sme trpeli obaja,bo bol primne a velmi mi pomahal...ked sme prisli domov z porodnice,staval k malej a podaval mi ju do postele aby sa mohla napapat...nakupoval..kupal ju..a este teraz k nej vnoci stava on a dava jej cajik,papat,kupe ju..hra sa s nou,co viac mozem chciet??
aky darcek??rezane kvety nemam rada,bo zachv ilu zvednu,zlato,to nenosim,a pritom ho mam dost...dako som nikdy tiez nerozmyslala nad tym,ze by som za porod mala chciet este nieco viac..ved to najcennejsie uz mam..

nitka
15. jan 2008

Myslim ze najkrajsim darcekom je ked povie milacik dakujem je nadherna,to padne super po tazkom porode

lulufon
15. jan 2008

Ako tak citam, tak kazda sme bola obdarovana inac, za tie nase porodene poklady 😀 . Moj porod bol celkom rychly, sevsim sudy trval 5hodin, a "najkrajsi" darcek od manzela bolo, ked ako posledny sa dozvedel, ze ma dcerku (bo som ho v praci nemohla na telefone zastihnut), ked ako posledny dosiel na prvu navstevu za nami do nemocnice (este v rychlosti bezal kupit kvietok) a potom ked nas uz mali pustat z nemocnice SLAVNOSTNE domov, tak sme ho hodinu cakali na izbe, mala uz bola pripravena, oblecena a ja tiez, a jeho nikde! A potom ako spravny tato, dosiel vo svadobnom obleku a velkou kyticou kvetov, cez ktoru ho ani vidno nebolo... Skoro som z noh odpadla, ked som ho uvidela! Takze ako spravny chlap, nic nestihal.
Najkrajsi darcek pre nas bola nasa dcerka Ivanka a stale je 🙂

dahlia23
15. jan 2008

ja som tiež nedostala od muža nič. Vlastne, predsa len áno - kvetinky. bol so mnou pri pôrode, to si veľmi cením, takže sme vlastne rodili obaja. 😀 Naši to ale vynahradili - tí mi kúpili umývačku, aby som mohla viac oddychovať. 🙂 Problém je v tom, že teraz sa mi už nechce ani vyložiť z nej umytý riad..... 😒

tilly
15. jan 2008

ja som dostala syna 😀 a pobyt v pôrodnici 😀 v lete to bolo ako v hoteli 😀 😅

a doma som si našla vyupratované a umyté okná 😀

lenka78
15. jan 2008

Ja som dostala za synceka Christianka prsten z bieleho zlata.
Bolo to pre mna prekvapujuce,lebo ja o takychto zvykoch neviem,no manzel ma dotiahol do klenotnictva,tak som si vybrala.Tvrdil,ze aj jeho sestra tak dostala,a ze je to ich tradicia.Prstienok sa mi velmi pacil,no velmi ho nenosim,lebo mam ekzem na rukach.Kedze je do polovice vykladany zirkonmi,tak ho mozno raz dam Christianovi ako zasnubny jeho snubenici. 😉 ak sa mu bude pacit
Ale inac sa mi to zdalo cudne,ze za porod odmenu.Trosku mi to pripada ako splnenie si povinnosti,tak ta odmenime.Ja som skor len za kvety. 😉

janyba
16. jan 2008

za porod som nedostala nic .. boli sme tak radi , ze to nase predcasniatko je v podstate ok , ze nas ani nenapadlo riesit darceky .. vsak to dieta som chcela rovnako. a kedze chlapi rodit nemozu, tak je jasne ,ze porodit som musela ja. teraz je to rovnako .. cele tehotenstvo stresy o male .. vidim na drahom ako sa trapi a boji aj on(strhany, sedivy vlas), ale ako sa snazi posobit silnym dojmom a podrzat ma . ked to dohrabeme do vitazneho konca zelam si hodinky + supravu naramku a nausnic frey wille 🙂 nie ako odmenu za porod , ale tesim sa ze pojdem po mesiacoch lezania doma a v nemocnici do obchodu a nieco pekne si kupim. a kedze postavu na dizajnove kusky asi mat nebudem, hodinky su idealne 😉

certica
16. jan 2008

ja som vlastne dostala od svokry nausnice (aj druha nevesta dostala, maju to tak vo zvyku), ale kedze nemam prepichnute usi... 😅 😀

lyzenka
16. jan 2008

nausnicky z bieleho zlata... 🙂

janyba
16. jan 2008

.. tak to bol prakticky darcek 😉

roasha
16. jan 2008

certica,najvyssi cas dat prepichnut usi... 😉
co ak dostanes druhe nausnice?... 😀

certica
16. jan 2008

roasha, ja neviem ani kde su tie prve 😀
ja som vlastne mala prepichnute ako decko, len mi zarastli. pri druhom sa uz tusim nedava nic 😀

elise
16. jan 2008

ahojte ja som od manželíka za malinkého dostala zlatý prsten a dal mi ho hned ako sme prišli z pôrodnice a to bolo den pred vianocami normálne ma to dojalo k slzám, veľmi ma to potešilo 🙂 😵 😵

martinabarak
16. jan 2008

Ja som dostala hned po porode velikansku kyticu oranzovych ruzi 🙂 a kedze v porodnici mi nedovali mat kvety na izbe, tak si ich manzel musel zobrat domov 😒 Kym som prisla domov boli zvadnute, no ten zazitok vidiet muza vo dvera s kvetmi bol dojemny. Tak som sa rozplakala, ze zacal aj on 😉

elenita
16. jan 2008

certica od svokry? Wau 🙂 . Ja tipujem, ze ta moja nic nekupi ani len vnucatkam......
Nad tym, ze by mi moj manzel mal nieco kupit, som vobec nerozmyslala a podla mna, ak nieco dostanem, tak asi kyticu...
Sestra od svojho veeeelmi setrneho manzela dostalo po kazdom porode ooobrovske medovnikove srdiecko...vsetci sme boli velmi milo prekvapeni 🙂

ada78
16. jan 2008

aj ja si myslim, ze najkrajsie je, ked sa dietatko narodi zdrave a ked tatino pomaha mamine - hlavne v zaciatkoch. 😎

ale tie super krasne hodinky ma potesili. 😀 😀 😀 😀

nadhera
16. jan 2008

ostala som prekvapena, ked som dostala prsten z bieleho zlata. drahy totiz nie je na zlato,tak by som chcela vediet,kto mu ho pomohol vybrat 😀

dominica
16. jan 2008

no, moja mama dostala tuším pri každom, nie som si istá, sme 4 súrodenci, viem, že pri sestre a mne áno a ďalej neviem. Sestra dostala aj od svokry pri prvom a od muža aj pri prvom aj druhom a ja nič. Muž vie, že sa to u nás v rodine dáva, u nich sa asi nedávalo, aj vedel, po čom túžim a nič, doteraz a ani pôrod nestihol ☹ . A myslela som, že aspoň teda na Vianoce to dostanem a ani tam. Môj muž je hrozný, vie po čom jeho žena túži a serie na ňu ☹
Ešteže mám nášho anjelika, ktorému denno-denne rozprávam, že je moje najvaščie šťastie v živote a že ho aj najviac na svete ľúbim 😉

rybecka
16. jan 2008

Ahojte,
ja som dostala zlatu retiazku s priveskom z bieleho zlata vzdy som ju chcela mat a veeelmi ma potesila lebo som ju necakala.Ked som prisla domov tak tam na stole bola krasna kytica sampanske a ta retiazka bolo to krasne a dojimave vsetci sme plakali a aj nas pokladik 🙂 bol hladny.Na ten den tiez nezabudnem lebo moj manzelik sa velmi snazil aby mu vsetko vyslo a vyslo to aj ked samozrejme moj najkrajsi darcek teraz spinka 😔 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre