Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

afrika
22. okt 2015

Nepotrebovala som žiadny darček.. stačil mi pohľad tatinka na jeho synčeka, to ako vidno, že ho miluje 🙂 🙂 napriek tomu som dostala mixér, ktorý som si chcela už dávnejšie kúpiť.. Onedlho ma čaká opäť pôrod a zas mi bude stačiť len to, že uvidím ako tatinko miluje naše detičky 🙂 nič viac mi netreba 🙂 🙂

nkem
22. okt 2015

Nie nic a ani som to necakala😉

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sardinka32
22. okt 2015

Manzel bol pri oboch porodoch, podakoval za kazde jedno dieta, ktore som odrodila...doma ma vzdy cakala kyticka a nejaky sperk ako "bolestne" za porod. 🙂 Cakala som aspon kyticu, dostala som aj nieco naviac...no a co...ci si niekto mysli, ze je to snobske alebo nie...to je inak vacsinou argument tych, ktore nedostali nic. Myslim, ze na jednu kyticku alebo aspon ruzu naskriabe kazdy chlap...to ci kupi aj nejaky sperk k tomu, je individualne.

evi_b
22. okt 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

@sardinka32 Maximálny súhlas- určite každý chlap naškriabe na kvet a ak aj šperk istotne sa nenahnevá niktorá z nás 🙂 ja som bola brutálne nadšená z náramku od izlato factory. Na tommi síce nezáležalo ale napokon potešilo ešte viac :D :D

dilino
22. okt 2015

@chanel5 ale nejako to prišlo mala som zbabrani pôrod malu sme žiaľ doniesli z nemocnice domov na zomretie preto možno to bolo take pre potešenie srdca ale aj keby mi nedal nič som šťastna zostal somnou aj ked mame život s dcerkou ležiacou veľmi ťažky

evana11
10. nov 2015

Darček po pôrode neriesimneriešim, hlavne nech sme zdraví.. Ale dáka drobnost a pekne slová by isto potešili. Môj priatel mi ale povedal ze mi kúpi obrovskú čokoládu lebo tu milujem a pôjdeme na večeru, ze vraj hneď ako nás pustia z nemocnice ale to si robil srandu. Moja mamina dostala po mojom narodeni kyticu a šperk ale po sestrinom nic, buď moj otec čakal syna alebo si myslel ze druhy pôrod už nieje taky hrozný ako prvý 🙂

zuzana76
10. nov 2015

@sandra551 ja som tiez nedostala nic za porod a neriesila som to a my si nekupujeme nic ani na vianoce ani na ziadny sviatok, niekedy cokoladu, alebo dezert, ja vsak sladke velmi nemam rada, kvety si nekupujeme, lebo muz je silny alergik a sperky nenosim, napr. , ale skor sa odmeníme inak, napr. mi muz kupil auto alebo parfem, teda veci co naozaj skutocne vyuzijem , darceky som zrusila po tom, co som sa nikdy netrafila do muzovho vkusu a nic co som mu kupila, tak nevyuzil, knihu neprecital, kravatu nenosil, vonavka sa mu nepacila a putovala môjmu otcovi atd... No co uz , nevieme si navzájom kupovat darceky a ked si nieco ideme kupit, tak si to najskôr nechame odobrit u toho druhého.

sardinka32
10. nov 2015

@zuzana76 Odporucam zostavit "zoznam priani"...ja si priebezne do jedneho suboru ukladam linky na veci, ktore by sa mi pacili dostat - teraz najblizsie pod stromcek :D Tak mam zaruku, ze mm kupi nieco, co realne aj chcem a je tam aj troska prekvapenia, lebo neviem, co z toho mojho zoznamu vybral. 😉

zuzana76
10. nov 2015

@sardinka32 ja mam taky zoznam vytvoreny na sashe, ale to aj keby som mu preposlala, tak on na take nie je, proste hand made vyrobky ho neberu, ked mu poviem , ze paci sa mi tamten sveter, ten by som chcela, tak mi povie ze ved mam kreditku , alebo ideme hned ked mu to poviem a povie mi, ze nech si ho kupim, proste nejake obdarovavanie a prekvapko na to on nie je. Ale ine je to s nasimi detmi, Tam sa vysanti ako maly, mame chalanov, nakupuje tiez rozumne, teda ziadne braky a lacne hracky, skor naozaj veci ako korcule, lietajuca helikoptera, domcek a hrad z naozajstných malých tehal, ktore bolo treba "murovat" a potom sa spolu pekne hraju. takze ja si radsej poviem, ze nech nakupi detom a ja si kupim sama. Na prekvapenia on nikdy nebol.

zuzana76
10. nov 2015

Uz to beriem ako jeho povahovu crtu, hoci niekedy sa naozaj blysne, minule sondoval od kolegyn, velmi sa mu pacila jedna vona, tak nakoniec vysondoval 2 vone, jedna uz taka chronicky znama Chloe a druha Narciso Rodriguez, ta druha je fakt krasna a zaujimava, dokonca aj ziaci mi neraz spomenuli, ze dobre voniam. Takze niekedy mu to vyjde aj s darcekom a prekvapkom, ale ozaj málokedy

sardinka32
10. nov 2015

@zuzana76 Dnes akurat toto rozoberali v Damskom klube...ze chlapovi treba polopate povedat, ze toto a toto chcem. Ja tomu svojmu som narovinu pred par rokmi povedala, ze tu je zoznam, daco vyber z toho a basta. A tento rok som mu ziaden zoznam este nedala, tak uz si ho pred par dnami pytal. 😀 Sa mi chcelo normalne z neho smiat, asi mu to uz aj zacalo vyhovovat a zvykol si na to. Ale tak aspon Vase detvaky si pridu na svoje. 🙂

zuzana76
10. nov 2015

@sardinka32 a to sa zase mne tak nerata, ked mu to poviem, to nie je ono, tak si radsej kupim sama, ale ako vravim, raz za cas ma fakt prekvapi a zase ja sa obdarujem aj castejsie nez je treba 😀 , ten zoznam je fajn napad, len moj by asi aj nan zabudol 😀 , tento rok si asi kupim cinovany nahrdelnik zo sashe 😀

monikacap
24. nov 2015

Ahojte, tak mna manzel prekvapil este v porodnici so zlatym náhrdelníkom tak mne sa oplatilo trpiet🙂 a teraz vo februari bude druhe tak som zvedava ci aj teraz nieco vymysli..potesi to.. nejde ani tak o to zlato ako o ten pocit ze mu na vas zalezi a vasa bolest mu neje lahostajna a takto vam to chce vynahradit.

celasapremenim
24. nov 2015

pri prvych dvoch som nedostala vobec nic, pri tretom hodinky a manzel mi to doteraz pripomina, aby som nahodou nezabudla, aky je macho :D:D:D:D
moja svagrina dostala od svokry obraz do domu 🙂 ale to uz bolo tretie vnuca v poradi, pri nasich dvoch prvych jej to bolo jedno :D:D:D:D

bielavila
29. nov 2015

za synceka som dostala velky diamantovy prsten , ked budem cakat dcerku dufam ze bavorak 🙂 ale nie srandujem, stacilo by volvo 😀

zabka788
14. mar 2017
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

S tým zoznamom je to dobrý nápad. Ja som sa už naučila, že ak niečo chcem, musím to povedať. Chlapom také veci nedojdu. Mimochodom darček som dostala až po druhom porode, lebo som mu to stále otrieskavala o hlavu, že mi po prvom nedal nič. Možno keby si to niekedy museli prežiť, napadlo by ich to 🙂

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
22. mar 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Ja som dostala zlatý prívesok na retiazku - miminko s ružovou plienkou 🙂

alerka
19. jún 2017

Dostala som briliantovy prsten.. stratila som ho po 4rokoch ;(

martina_se
12. aug 2018

Ja som nedostala nič lebo som manželovi vyslovene zakázala aby mi čokoľvek kúpil. Boli by to zbytočne vyhodené peniaze, za ktoré sme radšej kúpili niečo pre nášho drobčeka ❤️

celasapremenim
13. aug 2018

Mne to príde po rokoch veľmi milé, krásna pripomienka krásneho momentu v živote a že môj chlap myslel aj na mna popri tých chystackach domácnosti pre bábätko. Neberiem to vôbec materiálne a teším sa, že to bolo spontánne. Je to ako pohladenie v tomto momente.

titimata
13. aug 2018

Mne manžel chcel kupit nejaký sperk, ze oni to tak maju ked sa narodi male tak kupia nieco pre zenu,ale som mu povedala ze nic take nepotrebujem aby ostal v krabicke lezat

ressankajanka
13. aug 2018

@mari.m To by ma ani nenapadlo, príde mi to ako obchod 😀 Ale kvety kedykoľvek, tie ľúbim 😍🌹🌷

laura_222
13. aug 2018

Ano dostala prsten, necakala som nic ale potesil velmi je totiz speci😍

yvonlee
13. aug 2018

Ja som nic take osobne nedostala, kvety a tesne pred narodenim prvého syna sme kupili pre mna auto, kedze som ho potrebovala, aby som sa vedela dostat na poradne s drobcom.... pri druhom synovi to zas boli kluce od nasho noveho domu, akosi to tak vyslo, neplanovane, a pre toto mi to tak utkvelo v pamati, ale najvacsie dary uz su skolaci a tieto materialne veci su iba ako spomienka na ten cas, ktory tak neskutocne rychlo leti...

sixas
13. aug 2018

Ja som dostala zlate náušnice.. ale mala som vtedy aj narodeniny..tri dni po narodení malej.. tak to spojil 😁😁

monula20
13. aug 2018

Ahoj mne muž kúpil prsteň z 24karatoveho zlata 😁

celasapremenim
13. aug 2018

@sixas ja štyri dni 🙂 a zlaté Tissot hodinky

mamicka1313
10. apr 2019

Ahojte. Ja mám perfektý nápad na darček manžela po pôrode. Vyrábam šperky z materského mlieka - je to unikátne, jedinečné a kaaaždú mamičku to musí potešíť. Pozrite si môj album, tam je viac fotiek... najviac nájdete na fb pod "Mlieko nad zlato". Píšte správu, rada Vám odpoviem na všetky otázky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre