Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

petrusew
11. nov 2012

já dostala mobil.Nic jsem nechtěla,ale měsíc na to mám narozeniny,tak to spojil🙂

jarmila1977
11. nov 2012

ahoj,ja som za starsieho syna dostala nausnice,za dceru privesok na retiazku a teraz za najmladsieho novy fotak,lebo stary som stratila v meste ☹ ale to sme sa len nahodne od znamych dozvedeli,ze sa taketo darceky vraj aj davaju,ale je to na dohode tych dvoch.tak sme si to osvojili aj my .nausnice a privesok nosim stale pri sebe a je to uz taky talizman.tak rozmyslame este nad niecim.je sice pravda,ze aj fotak mam neustake v ruke,lebo fotim ostosest 🙂 🙂 ale to sa az tak nerata.mozno tohtorocny jezisko to uz zmeni 🙂)))

zmrzlinka
11. nov 2012

ja som dostala od manzela kvietky a bombonieru,od svokra kvety a od nasich vonavku..... 🙂

zzaneta
11. nov 2012

My se ještě před porodem bavili že dárky za porod jsou podle nás zbytečné, nic jsem nečekala. Manžel pak ale do porodnice přišel s náušnicemi, že prý když viděl co jsem si musela prožít, chtěl ať něco mám 🙂 Potěšilo mne to 🙂

bettypo
11. nov 2012

hmm no ja som preležala 9 mesiacov a nedostala som ani kvety ☹

kika1111
11. nov 2012

ja som dostala náušnice z bieleho a žltého zlata, a tak isto náramok z bieleho a žltého zlata... za nášho synčeka.. a prekvapenie pri návrate domov - Vitajte doma Kika a Marek - kopec balónov, výzdoba a kvietky 🙂 nečakala som to, max. čokoládu, ale potešilo 🙂

marlene
11. nov 2012

u nas si manzel vybavil 2 mesiace volna a pomahal mi doma s malou a kedze ja sperky nenosim,ale som zatazena na kabelky,dostala som znackovu tasku od LV.

strapocka
11. nov 2012

MYČKU NÁDOBÍ 🙂 lepší dárek jsem dostat nemohla, hned potom, že mám skvělého muže a zdravé miminko🙂

evina57
11. nov 2012

tiež som nič nedostala 😒

kvetinka211
11. nov 2012

ja som dostala od manzela krasne kvietky a najlepsieho otecka pre nasho synceka 🙂

emily_666
11. nov 2012

síce som nič nedostala, ale nechápem tento zvyk. Vy ste manžela niečím obdarovali, keď vás oplodnil ??? 😀

mahalo
11. nov 2012

dostala som zlatu retiazku a zlaty privesok a samozrejme kyticu..a doma bolo vyluxovane a navarene 🙂

jasmika
11. nov 2012

Keď som potratila dvojičky, dostala som od manžela zlatú retiazku z krížikom a keď sa nám narodila dcérka, tak som dostala tiež zlatú retiazku, takú platničkovú bez prívesku 😀 ľúbim svojho manžela.. no nie tieto dary..ale za to aký je.. za to, že aj keď sa bál, premohol strach a bol so mnou pri pôrode..." V šťastní a v nešťastí, v zdraví a v chorobe, a že Ťa budem milovať a ctiť, po všetky dni môjho života. Tak mi Pán Boh pomáhaj." -snažíme sa tento manželský sľub plniť, pokiaľ to len bude možné 😀

mahalo
11. nov 2012

@emily_666 to sa ako da porovnavat? Manzel bol pri oplodneni plny slasti predsa 🙂 ja som si v tehotenstve uzila niekolko mesacne nevolnosti a ked skoncili tak zacali zdravotne problemy a porod ma bolel ako nic v zivote..takze bolestne uplne na mieste..aj babatku sa dava kinderko po navsteve u doktorky.. 🙂

mahalo
11. nov 2012

a je to krasne..retiazku s priveskom nosim kazdy den a pripomina mi ten najkrajsi den v zivote 😵

emily_666
11. nov 2012

@mahalo nuž ja bábätku kinderko, ani inú odmenu po návšteve doktorky nedávam. 😉 moju poznámku ber ako odľahčenie tejto témy. To čo som dostala nebudem písať na verejnom fóre, hlavne keď tu mám svoju fotku. 😀 😀 😀

jasmika
11. nov 2012

ženički, či sme už niečo dostali alebo nie.. prežili sme mnohé ťažké časy pri tehotenstve aj s detičkami.. no jedno je isté , najdlôležitejšie je že máme svoje detičky a aj keď niektorí muži na takéto drobnôstky občas zabudnú... tak neva, hlavné je že sú s nami, a máme sa s kým porozprávať a zdieľať našu radosť z dieťatka a vidieť ako milujú to malé stvorenie, ktoré mi práve sadá po nohe až to bolí 😀 😀
😀 😀

mahalo
11. nov 2012

@emily_666 :D jasnee ved aj to kinderko bolo na odlahcenie 😉

bombulka
11. nov 2012

mne sa tento zvyk zdal velmi staromodny a divny, raz niekto nadhodil tuto temu, povedala som, ze ja nic nechcem a nenapadlo by ma, ze dostanem nieco okrem kvetov, ale nakoniec ma darcekom manzel velmi potesil, vlastne ma potesilo to, ze si dal tu namahu a chcel ma potesit 🙂
@emily_666 tak vies, muz si pri oplodneni fajn uzije a tym to prenho konci, zena si v tehotenstve a hlavne pri porode uz "uzije" menej, to je podstata tohto zvyku, "bolestne" 😉

denaalubos
11. nov 2012

Ja som dostala kyticu ruzi,aj ked som to vobec necakala a ani som nepocula od znamych ze dostali zlato a podobne ale mne to nevadi,ze nebolo zlato pre mna je zlato moj muz a moja krasna dcerka takze asi tak a stastna som aj tak 😉

sarinka
11. nov 2012

Já velkou kytici a prstýnek se symbolikou..má tři kamínky - největší je jako můj m, menší já, a nejmenší naše holčička 🙂

lila69
13. nov 2012

Ja som od priatela necakala ziadny darcek, nejako si na ne nepotrpim, Akurat ked ma viezol do porodnice - o 4tej rano s odtekajucou plodovou vodou, tak zahlasil: " a kde ti ja teraz v noci kupim kvety ked sa maly narodi?" Tak som na neho pozrela, a hovorim: "no mat tvoje starosti... 😀 😀 😀 😀 😀 " (inak dodnes som ziadne kvety nedostala) 😲 😲 😲 Doma ma cakala neupratana, nevyvetrana izba, takze po navrate z porodnice, pozasivana a 3 tyzdne pred statnicami som isla upratovat 🙂 On je proste bordelar a to uz neriesim...
Ale vlastne som dostala darcek, na dovolenke ked mal maly 2 roky mi kupil krasny prstienok s diamantikom a aj privesok s retiazkou. Skoda ze nebol pri porode, keby videl co to bolo roboty a vo finale pouzite vakua tak by mi kupil mozno aj diamantovu banu 😀 😀 😀 😀 😀

misela12
15. nov 2012

od exmanžela som pri prvom bábetku nedostala ani kvety, prsteň po vyše mesiaci a to na tvrdný nátlak mojej mamy, že sa to patrí :-/ takže z jeho presvedčenia to určite nebolo. pri druhej dcérke som od priateľa dostala prsteň už mesiac vopred - ako motiváciu k pôrodu 🙂 a pri návrate z pôrodnice kyticu ruží. ale najkrajší darček sú pre mňa aj tak zdravé detičky.

katka121
15. nov 2012

Ja som dostala obrúčku - presne rovnakú ako svadobnú len je z bieleho zlata - vo vnútri gravír s menom syna a dátumom - pri dcérke to isté - nosím ich všetky tri - biela, zlatá, biela na jednom prste - nech ich mám spolu.... je to pekné a všetkým sa to moc páči....

cawes
15. nov 2012

Ja som dostala kvety supravu ang.kozmetiky pre mamicky a kavovar jura posledny model ktory mi urobi latte macciato a ine dobrotky 😀

barbora84
15. nov 2012

Ja zatial nic, ale prave vcera mi manzel pripomenul, nech si vyberem nejaky sperk, bo vie, ze si najradsej vybetem sama. Planujem nausnice z bieleho zlata, len je otazne kedy sa vysismem do zlatnictva ;)

bamboa
15. nov 2012

ja som nedostala nic (a vobec ma to netrapi). pre mna je najvacsim darom zdravy syncek a otecko, ktory ho strasne miluje 🙂

horana
15. nov 2012

Vzdy som brala porod ako vysadu zeny, teda sa pripravovala ze to vyjde (samozrejme s pokorou lebo komplikacie sa predsa len nedaju vylucit), no napriek tomu som silno verila a robila vsetko preto aby sa prirodzene porody zadarili. Osud chcel, ze skutocne zadarili, druhy dokonca az mierne orgasticky. Oba som si uzila a mam na ne najkrajsie spomienky ako bezkonkurencne dva najlepsie zivotne zazitky vobec. Casto sa k nim v spomienkach vraciam a "prehravam si ich". Manzel bol oba razy pritomny a bol to prenho silny zazitok, ktory mi potom aj zavidel, ked som mu vsetko popisovala ako som vnimala.
Chapem to doteraz tak ze najvacsia odmena za porod je prave ten porod, uz dopredu som informovala okolie ze preboha len ziadne dary (chystali sa), nakolko by som si pripadala divne v tejto suvislosti a nesvoja. Vnimam to podobne ze dostat za to dar, akoby mi manzel platil za sex.
Jeho "darom" (ak sa to v tejto suvislosti da tak nazvat) vsak bolo to, ze mi velmi pomahal ako len mohol, aby som sa po porode mohla dostat v klude do formy a necitila sa pretazena. Postupne sme sa naucili byt zohrani a plne zastupitelni, co sa v dalsom zivote len hodilo.

kokorunecka
15. nov 2012

@horana Konečne niekto kto má na "darček za pôrod" triezvy názor a dokonca totožný s mojím.
Súhlasím, súhlasím, keby môžem 1000like dám.

ebsian
15. nov 2012

No já teda nic neočekávám a koukám, že se dávají docela velké dary jako zlato atd..Fakt bych teda byla překvapená z nějakého dárku za porod, to mimčo je pro oba dárek samo o sobě..No, třeba budu překvapená.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre