Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

beruska2x
8. jún 2009

me to taky trapne neprijde, je to mila pripominka toho dne a vzdycky kdyz mas radost tak je to +, navic nidko netvrdi ze to musi byt zlato, a vubec prsten, kamaradka si nechala koupit bundu na lyze, nekdo koupi lahev archivniho vina a vypijou ji kdyz je ditku treba 15 😉 nas Sima taky dostal pametni darky k narozeni (od babicek a dedu), zlaty dukat k narozeni ditete a zlaty retizek s priveskem hvezdneho znameni...
je to mila tradice 😵

roasha
8. jún 2009

suhlasim s evuliki a beruskou,co je na tom trapne,dostat nejaky sperk,za to-ci ono? 😒
inak trapnostou sa ohanaju prave tie maminy,ktore nic nedostali. 😒 😉
kazda jedna sme sa predsa tesili na babatko,a bol to pre nas ten najkrajsi darcek,ale nic trapne na tom,ze sme dostali sperky a kytice nevidim. 😉 🙂

beruska2x
8. jún 2009

kvietok... ber to tak ze nektere mamanky hezke vzpominky na porod nemaji a tohle je mila "zaplata", na tom neni nic spatneho ani trapneho a navic...
az ti ditko v 6-ti letech pomaluje fixou byt , podivas se na prstynek a reknes si - takove to bylo krasne hodne mimi
az ti ditko ve 14-ti bude chodit do parku s piercingovanym a dredovatym exotem, podivas se na prstynek a reknes si jake to bylo krasne a hodne mimi
a kdyz nic jineho tak pak ma po tobe co dedit 😀 😀 😀 😀 😀

roasha
8. jún 2009

beruska,asi tak 😉 😵 😀

hasleerka
8. jún 2009

tak teda ani mne nepripadajú darčeky trápne ... mm bol so mnou pri oboch porodoch, spolu sme to prežívali ... a vždy ma poteší ked mi kúpi aspoň maličkosť 🙂

egyptanka
8. jún 2009

dobra tema ... moja mamina dostala od ocina za porod Tatramatku ... v tej dobe to bola dost draha zalezitost. 😀
co sa tyka mna, tak muz mi zatial nedal nic hmotne, vynahradza to tym, ze sa stara o malu ked moze a ked ja som unavena. Ale mame dohodu, ze ked malicka bude vacsia a samostatnejsia a ja nebudem musiet dojcit tak pojdeme obaja do Pariza (mesto mojich snov) a to bude odmena za porod. Zatial sa stari rodicia o nu radi postaraju.

aponchie
8. jún 2009

ad..nemyslim,ze to povazuje za trapne jen maminka co nic nedostala 😎 cokdyz to opravdu prijde nekomu trapne 😉 takova moznost taky existuje

lienocka235
8. jún 2009

mne darcek od mojho manzela vobec neprijde trapny.. bez rozdielu ci je to kyticka snezienok alebo perly..

mywiel
8. jún 2009

Ja mam ten isty nazor ako kvietok23, ja nepotrebujem sperk aby som si pripominala kedy sa narodila mala, tiez mi to pride divné a to aky sme boli dojati s mm v ten den na to aj tak nikdy nezabudneme. 😵

beruska2x
8. jún 2009

mywiel ale vzdyt to nemusi byt sperk!! muzes dostat vylet, jak pisou holky, mixer, 😀 no cokoliv tady jde hlavne o tradici a tak... chlapi taky chodi mimco zapijet s kamaradama ne?? to je to same, akorat nam darek zustane ajim je akorat 2 dny spatne 😀 😀 😀 😀

mywiel
8. jún 2009

Tu v zahranici taku tradiciu nemaju. Ale od svokry som dostala hruby strieborny naramok, v ich rodine to dedili zeny ked sa im narodilo prvé dieta, ona ma dve dcery co uz maju deti a ten naramok dala mne tak si to vazim. 😉

beruska2x
8. jún 2009

no vidis o to tu jde o tradici... ja kdyz budu mit nekdy holcicku tak mam taky schovany nausnicky jeste po me, koupila mi je babicka kdyz jsem se narodila, a to je to kouzlo 😉

mywiel
8. jún 2009

Ale tu to fakt nemaju, len ich rodina zeny no. A oslavovat s kamaratmi neboj, bol pekne s nami doma 2 tyzdne a staral sa o nas, to bol pre mna najvacsi darcek. 😉

guga
8. jún 2009

ja som dostala od manžela po pôrode zlaté náušnice. Kupoval ich spolu s náušnicami pre dcérku.
Ja som nevedela prijímať darčeky, vždy som si robila výčitky, že čo to stálo a že sa musel pre trápiť, že čo vybrať (potešila som sa z kytičky, ale keď to bolo niečo hodnotnejšie, tak to som nevedela prijať). Až manžel ma po rokoch naučil sa poriadne tešiť z darčekov. Že nech sa pre to netrápim a keby nechcel, tak mi to nekúpi a keď vidí, že sa z toho budem tešiť, tak to poteší aj jeho. Keď som sa netešila, tak bol smutný.

kvietok23
8. jún 2009

mywiel - dakujem za podporu, som rada, ze nie su len materialne zalozene mamicky. Materstvo je o niecom inom , ako o sperkoch a daroch...ale uz radsej neprisievam do tejto temy, lebo bude na mna spachany atentat 😀 😀 😀 😀

kvietok23
8. jún 2009

a toto mi neda vam sem este napisat - co takto si zalozit na tuto temu album, ze by ste si poukazovali jedna druhej svoje sperky? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
8. jún 2009

vis maozna si to uplne nepochopila ale uz asi 2 stranky se tu bavime ze o sperky nejde, muzes dostat COKOLIV, je to vyjadreni pamatky na ten den a diku muze za ditko mamince 😵

aponchie
8. jún 2009
mywiel
8. jún 2009

Kvietok tak ja som dostala kyticu, ale ta zvedla 😀 ale aj tak na ten den nezabudnem... 😉 😵

mywiel
8. jún 2009

Chapem ta ze pri tak krasnom babe ako mas nic viac nepotrebujes... 😉 😵 Blahozelam. 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

alon111
8. jún 2009

mozem sa aj ja pridat.ja na svoj darcek pri narodeni posledneho dietata fakt nikdy nezabudnem,dostala som bordel v byte ako v ruskom filme.😀 ale asi budem trvat na tom aby som dostala aj hmotny darcek 😉

mywiel
8. jún 2009

Alon 😀 😀 😉

lienocka235
8. jún 2009

kvietok23 ale to nie je o materialne.. to je o tradiciach zvykoch... u nas v rodine sa to tiez tak traduje.. a tie prstene co dostala moja mama za nas ma odlozene pre vnucky..
ako ja nechapem jedno ak mi chce chlap moj manzel cosi darovat ako pamiatku na nieco pre nas oboch tak vyznamne a jedinecne.. tak ako to je nieco zle.. o com treba mlcat a prip. sa za to hanbit? alebo mam citit vinu ze niekomu inemu muz k narodeniu dietata nedal dar?

krasulka
8. jún 2009

ja som dostala po porode hemeroid 😀 😀 😀 😀

jasne ze je to pekne kedi manzel preukaze akesi ocenenie zene ze to zvladla, a fakt nejde o to co to je..nikto neocakava prstene ani sperky...podla mna najvacsim darom je to ked si muz sam od seba chce zenu potesit a obdarit na znak obdivu zvladnutia porodu 😉

mywiel
8. jún 2009

Krasulka 😀 😀 ja sa tu uz pocikam z vas aj z Alon 😀 😀 😀

krasulka
8. jún 2009

Alon no mala si ho nakopat hned na privitanie aj ty niekde 🙂

horsie bude ked si chlapi budu narokovat darceky za oplodnenie 😀 to uz neodbijeme len prstenom.. 😨

nikka.vo
8. jún 2009

Tak třeba co tak vim, tak partner o žádném zvyku ani neví, udělal to proto, že to udělat chtěl a ne že by se to očekávalo, že se to tak jakože dělá 😕

Kvietok, opravdu stále nechápeš o čem to tu je, nebo to nechceš pochopit? No a můžu se tě zeptat? Dostáváš něco k narozeninám a případně k Vánocům? Protože proč by si měla něco k narozeninám dostávat, vždyť největší dar je to, že ti dali rodiče život a přeci nejsi materiálně založená, ne? 😝 😝 😝 🙄

mywiel
8. jún 2009

Co za oplodnenie?! 😀 No to urcite, pre niektorych chlapov je uz darcek to ze mozu oplodnovat.... 😀

kvietok23
8. jún 2009

krasul - 100 bodov 😀 😀 😀

beruska2x
8. jún 2009

kvietok ... tvuj manzal musi byt stastny, nemusi se tim zatezovat a penez musite mit nasporeno vic nez moje babi... 😀 😀 😀 😀 jen z toho zivota nebudes mit zadnou trapne zemskou marnivou radost, to je jako bys rekla ze neni dulezity zasnubni prstynek 😉

presne nikka.. neni to o hodnote darku ale o tom ze je po letech na co vzpominat, ze si manzel da praci a napad a neco pekneho vybere a chce sve zene udelat radost 😉

dobrou 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre