Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

marikac
30. júl 2013

ja som tiez nic nedostala! 😔

pingu1
30. júl 2013

@kaktusik007 jako oni su fakt pribrzdeni?kedysi sa davali drahe kozuchy a ine kraviny.... moooj chudak nevedela, ze sa to dava.....ooo boooze

dhaarma
30. júl 2013

kyticu a zlaty nahrdelnik so zlatym srdieckom.,take nezne, jemne...mam ho moc rada, kazdy den ho mam na sebe a casto si to srdiecko trem a vzdy pri tom myslim na to aku stelesnenu lasku sme priviedli na svet 🙂

jankatt1
30. júl 2013

Ja som hned v den, ked sa syncek narodil dpstala prsten s 11 diamantikm, po prichode vyluxovany cely byt a na 6 mesiacov pani, ktora mi upratala a vyzehlila pradlo 2x tyzdenne. Aj tak najviac, co somohla dostat od priatela je neustala pomoc so syncekom a neskutocna laska 🙂

ivana.natasha
30. júl 2013

ja som dostala ešte pred pôrodom strieborný prsteň, ktorý som si vybrala, ale neberiem to tak, že za dieťa alebo za to, že som porodila dieťa, lebo to je to najprirodzenejšie čo som mohla urobiť, ale na pamiatku. na pamiatku toho, že moje dieťa prišlo na svet. nosím ho stále- pri obrúčke a stále cítim ako by boli moji dvaja bobáci somnou. 😉

kaktusik007
30. júl 2013

@pingu1 ano.. pribrzdeni...
ale uz som ho poslala niekam a je z neho ex... a kupila som si naramok pandora .- takze jedna koralka za narodenie prveho syna, druha za narodenie druheho a treita za zbavenie sa psychopata....

hold, nekupil on, kupim si ja.... co uz...

zuzicka322
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ppetinka
27. sep 2013

fúúha, to čítam 1x, že takto muži ďakujú svojim ženám za porodenie dieťaťa 🙂 Mne to príde ako úplne prirodzená vec, ktorú chceli obaja, ani by ma nenapadlo, že by mi môj manžel mal niečo kupovať 🙂 Ale je to pekné gesto, ak to muž urobí ... aj tak, mňa by najviac potešilo, keby mi muž pomáhal s dieťaťkom tak často, ako sa len bude dať, ... to bude pre mňa najväčší darček 🙂))))

zlte_kuriatko
8. okt 2013

ja ked som prisla z porodnice dostala som kompletne vyriadený byt a poskladaný nábytok, lebo tri dni pred porodom sme sa sťahovali 🙂 a darčeky dostávam bez príležitosti rovnomerne počas roka 😎

bibina32
25. okt 2013

moja švagrina tiež dostala, raz prsten a raz zl. náramok. Ale ja by som nič drahé nechcela, ja by som môjho sprdla za to, načo vyhadzuje peniaze. Mne stačila čokoláda. A u nás na väčšie výdavky rozhodujeme spolu či to kúpime alebo nie. Zlato mi kupoval ,ked sme spolu chodili a teraz radšej kúpime niečo užitočnejšie.

emilia25
25. okt 2013

od manzela som dostala zlate nausnice a od svokry zlaty naramok a zlate pismeno e.

bea13
25. okt 2013

ja som od manzela nic necakala, vobec sme sa o tom pred porodom nebavili i ked kolegyne ho podpichovali a nakoniec sam od seba mi nejaky cas po porode podaroval cervene srdce od swarovskeho, ale dodnes som presvedcena, ze to nebolo za "porod", ale z lasky k nam obom dievcatam a z tej radosti z nasej princeznej

amadea3
25. okt 2013

ja som muzovi povedala nech kupi iba bonbonieru a kyticu ruzi 🙂 sperky nenosim, iba bizu nausnice a svadobnu obrucku takze sperky by bolo zbytocne aby kupoval. skor ma potesilo ze krasne upratal (3 dni oslavoval narodenie dcerky a pred prichodom z porodnice celu tu partiu chlapov nahnal ku nam domov a svorne upratovali :D ) a vzal si dva tyzdne dovolenky 🙂

miku1
25. okt 2013

Áno, dostala som. Za prvú dcérku zlaté náušnice, za druhú dcérku som dostala zlatý prsteň. Určite ma to potešilo, aspoň budú mať moje princezné čo po mne na pamiatku podediť 🙂

radkanika
25. okt 2013

Budete sa smiat, este ked som bola pred letom tehu, uz tu bola taka nejaka tema, kde sa jedna mamicka stazovala, ze nic nedostala za porodne :D mne to prislo tak vtipne, ze som neodolala a precitala aj manzelovi, nech sa zasmeje...a veru sme sa aj smiali este niekolko dni, ze "aaa milacik, a ty si mi nic za prvu dcerku nekupil a pod.", pretoze uprimne, mne to pride smiesne, aby MUSEL darovat manzel zene darcek pre nieco take, ved porodenie dietata je darcek nie len manzelovi, ale aj sebe samej a to uz je samotna vdaka aspon pre mna mat milujuceho muza, ktory mi pomaha a lubi nas :D (samozrejme je ine, ak muz chce sam darovat ako podakovanie, to je o inom, ale ta mamicka vyslovene bola z toho "oduta", ze nic nedostala, xixi). No a tak sa aj nam narodil o par mesiacov syncek a ako si tak pridem z porodnice, na stole novy netbook previazany ruzovou maslou a s textom...dakujem, ze si mi porodila synceka :DDD no nie je ten moj muz uzasny? 🙂

miku1
25. okt 2013

@radkanika No vidíš, niekedy je celkom na "úžitok" podeliť sa so svojimi manželmi o tú srandu, čo sa tu na MK píše 🙂

tanapeta
25. okt 2013

ja som dostala po prvom pôrode prekvapko (čo muž radšej mi dá peniaze a nech si kúpim čo chcem) prsteň.
Inak za prvý pôrod som dostala aj od mojich rodičov za ich prvé vnúča zlatý náramok 🙂

06katka
25. okt 2013

ja som dostala od manzela k narodeniu dvojiciek zacatie stavby nasho domceka 🙂 ...ja som rodila a on zacal kopat zaklady 😉

dominika_sk
25. okt 2013

Ja som sice kvety nedostala, ale par tyždňov po porode som dostala auto 😎

moni244
25. okt 2013

ja som tiež nič nedostala, stačili mi tie slzy radosti v jeho očiach, keď 1. krát držal našu dcérku na rukách 🙂

venija
25. okt 2013

ja som dostala kyticu, ktora zvadla uz na ceste z porodnice domov 😀

andrealicha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saimonkaa
11. nov 2013

Dnesny muzi su nepozorny, ja ked som sa pytala priatela ze co mi kupi, kukal jak puk....Ich to ma samych napadnut, ze za tu bolest nas to potesi, lebo vieme ze myslia na nas...

lulistek
7. dec 2013

Podla mna v tomto nehra rolu nic materialne. Ak sa Vas partner stane tym najlepsim otcom a Vam tou najvacsou oporou, je to pre Vas vyhra. Ci uz stal ten moj pri mne pri porode alebo to ze mi pomaha so vsetkym doteraz!

kuwait
7. dec 2013

Ja som dostala briliantovy prsten a moja mama za mna dostala od oca zlaty s dymovym topasom,je to zvyk davat zene darcek ale co to je to zalezi od financii manzela

lelatt
7. dec 2013

Ja nic od priatela nechcem. Pre mna je najkrajsi darcek ze si hned ako sa maly narodi zoberie 3tyzdne dovolenky a bude s nami doma. To bol najkrajsi darcek uz popredu ked mi povedal ako on do prace nepojde lebo sa od nas nechce pohnut aspon tak dlho ako sa da. Materialne by som nechcela ani nechcela(aj ked viem ze bez povsimnutia nezostanem)...no podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze..

mimzy123
17. dec 2013

Ja som bola z toho smutna, ze my priatel nic nedal. Stacila by mi len jedna ruza, ked nechcel minat peniaze. Najviac ma vsak mrzi, ze ma nepocuval, ze som nieco chcela ☹

metisa
17. dec 2013

ja som nic nedostala od manzela 🙂 my sme dostali obaja krasneho maleho zdraveho synceka 🙂

zuzanalv
17. dec 2013

ja som za kazdeho syna dostala prsten....ked budu dospeli ,kazdy jeden dostane

marika39
17. dec 2013

Ja som pri prvej dcérke dostala krásnu súpravu od swarovského , čo bolo pre mna riadne prekvapenie a teraz pri druhej sa prekecol že by mi chcel kúpiť prstienok ale ja by som sa najviac potešila keby bol s nami po príchode z pôrodnice aspon zo dva týždne doma. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre