Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

lck79
15. nov 2012

Já si naopak myslím, že je hezký, když dá chlap ženě dárek za porod. Dítě jsme přece zplodili spolu a ten dárek od chlapa beru něco jako bolestné 🙂 , že si ten chlap uvědomuje, že to fakt sakra bolí a že si ta ženská za těch 9 měsíců kolikrát užije svý.. Podle mě by dárek měl být, a to něco na památku, třeba náušnice, prstýnek. Asi by mě mrzelo, kdybych nedostala nic, je to jako by ten chlap jen tak mávl rukou "ále, no tak co, tak jsi porodila, no" 🙂 A rozhodně bych to nesrovnávala s placením za sex 😕 ten je přece příjemnej, ale asi málokterá z nás by chtěla rodit denně 😀

vadimka
15. nov 2012

je samozrejme, ze najvacsi darcek je zdrave dietatko, mnohe z nas to tak berieme, ale nech mi nikto nehovori, ze by ho daky sperk od muza nepotesil...ja to neberiem ako bolestne, alebo ze si to zasluzim za porod..ja to beriem ako prejav lasky od muza...je to pekny zvyk hlavne v pripade, ze to muz kupuje nie z tradicie, ale pretoze CHCE POTESIT SVOJU LASKU...

katulik851
15. nov 2012

darčeky za pôrod:? no viem že sa to dáva... Ale nič také som od manžela ani od nikoho neočakávala. Pre mňa bolo darčekom naše zdravé bábo!! A tiež to, že mi manžel od začiatku pomáhal ako mohol, a pomáha doteraz.

ssussie
15. nov 2012

😀 moj manzel mi kupil srdiecko z bieleho zlata - za peniaze co mu v zlatnictve dali ked si musel kupit druhu obrucku, lebo prvu stratil ... a potom ju nasiel 😀

lucynka287
15. nov 2012

ked som porodila synčeka dostala som krasnu kyticu Ruží ktoru mam dodnes odlozenu a pri dcere som dostala velkuuuu sladku pusinku a boli sme velmi radi ze sa nam to podarilo a nic krajsie ako mat princeznu z muzom ktoreho lubite neni🙂))

sarka9832
15. nov 2012

pri prvej zlate nausnice a bicykel ,pri druhej strieborne nausnice a prsten

vadimka
15. nov 2012

@sarka9832 pri tretom bude daco z bronzu? 😀

dadadulka
15. nov 2012

@vadimka 😀 😀 😀 😀 😀

sarka9832
15. nov 2012

tretie naplanujeme ale jeden nevie

ritusuk
15. nov 2012

mojim najkrajsim darom je,ze je kazdy den doma,ze krmi,prebaluje,kupe,kocikuje.vsetok volny cas venuje nam,ked potrebujem hodinku,dve na kavu,vanu,nie je problem,nepinda a robi vsetko.stale pise zalubene sms,nosi kvety,cokoladku,po nociach sa milujeme,pijeme pivo a pocuvame zeppelinov.po porodoch som nedostala vobec nic,mne uplne staci,ze tam bol a plakal.celkom nechapem to bolestne,ok vynosili sme tie deti atd,ale bola to obeta pre ne a nie nasich muzov,ja som otehotnela dobrovolne a nikdy som to tak nevnimala,ze pozri ako ja trpim...on castokrat trpel viac,lebo videl co to obnasa a nevedel mi pomoct...

vadimka
15. nov 2012

@ritusuk
baby, ale ved tu vobec neslo o to, ci vam muz pomaha, aky je fantasticky a ze vam to staci.....

...ale ci vasho muza napadlo, aby z lasky k vam vam okrem ineho nieco pekne kupil...ci ho to vobec napadlo....

...myslim, ze kazda normalna zena neberie porod ako obet,,ale ako zazrak...a pozornost - stedrost muza je len ceresnicka na torte....

fiffinkaa
15. nov 2012

ja som dostala od manžela kyticu ruží a prsteň z bieleho zlata..u mňa každý prsteň na ruke niečo znamená..všetky su od manžela 🙂

gumkacik
15. nov 2012

ja som dostala pri dcery zlaty prsten a pri synovy nausnice zlate s jelenym zubom.manzel je polovnik tak mame grandle s jelena to sa tak volaju jejich zuby,kyticu ruzi

ritusuk
15. nov 2012

@vadimka ja nereagujem na nic ine, len na vypovede ostatnych 🙂 ano, muzov to vacsinou napadne. ale zeny z toho robia dramu a menia zmysel...ide o to, ze si pytaju...za nieco, co je nam od prirody dane...

ritusuk
15. nov 2012

a napr. ked niektora dostane sperk, ktory kupi muz sam od seba, ze nesie posolstvo, nieco, co bude vecna spomienka, to sa mi paci...ale muza to musi sameho napadnut, nieze to budem proste cakat...ako tu citam...ze to ma byt samozrejmost🙂

zuzana76
15. nov 2012

u nas taky zvyk bol, teda moja mama dostala za deti - prstene, ja zlato nenosim, teda sperky vo vseobecnosti velmi nie, darceky si s muzom velmi nekupujeme, pretoze sme obaja dost narocni, takze si kazdy kupi sam pre seba, co sa mu paci a potrebuje, v podstate ma ani nenapadlo nadhodit muzovi tuto vec, ze by mi mal kupit za porod darcek a ani on to neriesil - nie je romantik, ale skor prakticky clovek. Ja som sa najviac tesila z babatka, jedneho aj druheho. No a darceky, teda co som chcela som si nakupila este pocas tehotenstva, po porode som aj tak mala ine starosti a cas na nakupy ziadny.

cajova_lienka
15. nov 2012

@ritusuk aj ja chcem 🙂 nevies nie je taketo spravanie chlapa nakazlive? poslem mojho na prevychovu 😉 by sa mi pacilo aj s tymi Zeppelinmi 😀

moonlight1210
15. nov 2012

ja som darceky za porod dostala, ale pri prvom to skor to bolo prekvapenie, lebo ma to ani nenapadlo. nevedela som, ze je taky zvyk. zato pri druhom som manzela potom vopred dotahovala, cim ma prekvapi tentoraz, no nechcel prezradit. tak som s napatim cakala, co to asi bude. bolo to ako na vianoce. 🙂

bocinka
15. nov 2012

Já dostala náušnice zlaté.... krásné..... nevěděla jsem o tom, je to pěkný zvyk.... za zuby a tak už jsem nedostala nic, ale za ten porod jo 🙂 🙂

ritusuk
15. nov 2012

@cajova_lienka no, my sme sa hned na zaciatku dohodli (ked sme doniesli domov dvojcata), ze si nechame aspon kusok z nasho sveta, toho, co sme zili tak radi predtym...a zatial sa nam to uspesne dari...ta sa vyval raz v noci na postel, otvor flasu vina a tych zeppelinov pusti...podla mna ho urcite nakazis 😀

moruse
15. nov 2012

Já dostala řetízek na krk z bílého zlata.

monika_h_
15. nov 2012

ja som dostala prstienok z bieleho zlata... 🙂

clarissa
15. nov 2012

Ja som dostala od manzela dieta,ktore mi dal uz 9mesiacov pred porodom 😵 😵 😵 😵 a ked sa narodilo,boli sme od radosti tak bez seba,ze nam nejake sperky ani na um nezisli 😉

swarovski
15. nov 2012

ja si mam vybrat 🙂 ale neviem co 🙂 plati mi porod, kupil kociar, odber pupocnikovej krvi... tak mi pride scestne prijmat este nejake dary. ale nastoji si na svojom... takze asi nejaky briliant 🙂

cajova_lienka
15. nov 2012

@ritusuk no teraz moc nehrozi 🙂 cakam kedy sa rozpadnem bo vsetci avizovali ze uz uz a teraz nakoniec nic 😀

strapocka
15. nov 2012

@horana orgasmus a porod mi nejde dohromady, ale už jsem to někde zaslechla, nemohla bys to trochu víc popsat?třeba do interní pošty, pokud ne tady 🙂

lenka_b
15. nov 2012

Ja som dostala retiazku s priveskom, kde muz a zena tvoria srdiecko a v nom je dieta 🙂 Naadherne 🙂 Nosim to kazdy den 😉 Hejze je krasny:

ritusuk
15. nov 2012

@cajova_lienka aha,teraz kukam,ze 39tt🙂 tak zelam vela,vela sil,nech to dobre dopadne🙂 aj my sme to tak mali,od 34tt uz uz a nakoniec som prenasala🙂 bolo to nekonecneee,hlavne pri nasich dvojkach🙂

digysa
15. nov 2012

@ritusuk Kazde vianoce, narodeniny alebo meniny ludia dostvaju darceky na pamiatku a na znak, ze ich ma niekto rad a na nich mysli...

Co je na tom zle, dostat "cokolvek" od manzela na pamiatku narodenia ich dietata????
To mi vysvetli......

PRe zenu je to urcite vacsia udalost (porodit dieta), ako narodeniny....... Na narodeniny sa ludia obdaruvaju hlava-nehlava...

Niekomu sa tato udalost udeje iba raz za zivot....Nemyslis,ze nejaky darcek je uplne normalny prejav pamiakty tohoto dna? Hoci aj mala hracia skrinka...nemusi to byt zlato... 😅

Ja som nedostala ziadny hmotny darcek. My sme s manzelom na to nemysleli.....ale zavolali sme si profesionalneho fotografa, aby nam urobil spolocne fotky hned na druhy den po porode.

mimikas
15. nov 2012

mne moj muz zaplatil pekny porod a to bol asi najlepsi darcek aky mi mohol dat 😀 , moj muz nie je slovak tak ani taku tradiciu nepozna 😝 takze som ani nic necakala a ani mi to nejako nechyba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre