Darček od manžela za porodenie dieťatka. Dostali ste?

mari.m
15. jan 2008

ahojte
mamina mi minule rozprávala, že za to, že ockovi porodila mňa, dostala zlatý náramok a za môjho brata dostala od ocka zlatú retiazku
veľa kamošiek už porodilo, ale nič za to od manželíkov nedostali..
tak sa Vás chcem spýtať, či u Vás sú iné zvyky, alebo sa dnes darčeky za takú výnimočnú vec už nedávajú???

barnica
22. okt 2015

Pre mna bolo darom to ze ma cakal manzel s kyticou vzal mi makeho na dve hodky a mohla dom sa osprchovat umyt vlasy oddychnut si a poriadne ma vystiskal.

rainee
22. okt 2015

Ja som dostala krasnu velku kyticu. Manzel sa pytal ci si vyberiem aj nejaky sperk, ale ja som nechcela. povazujem to za zbytocnost, aj tak nosim len sem tam bizu nausnice,nic ine,tak by mi to len zavadzalo v skrini 😉 Podla mna je pekne ak nieco zena dostane ako pozornost za porod, ale najkrajsi darcek je babo 🙂

wendy62
22. okt 2015

nedostala som nic ani za jeden porod a v zivote som nepocula, ze by sa za porod davali darceky, pravdupovediac by mi to bolo aj velmi cudne keby som za to mala dostat nejaky darcek.

danuska207
22. okt 2015

Praveze v mojom okolí každá dostala okrem mňa... Podľa mňa tento "zvyk" každý nepozná. Manželovi to nijakým spôsobom nezazlievam.

trdelnik234
22. okt 2015

Podla mna sa darceky aj teraz bezne davaju, aspon nejaka pekna kytica. Ja som od manzela dostala hodinky CK ale nie hned po porode ale na prve narodeniny nasho spoolocneho potomka. A odvtedy som zaviedla tradiciu, ze sa kazdy rok za porod na narodeniny nasej dcerky odmenim. Inak mna velmi inspirovala Zuzana Fialova, ked v nejakom rozhovore uviedla, ze odkedy sa stala matkou, tak v den svojich narodenin prinesie svojej mamine kyticu ako podakovanie. Tak sme sa s MM inspirovali a potesili nase mamky.

batwoman
22. okt 2015

Tiež si myslím, že nie každý tento zvyk pozná... mne keby to minule ktosi nespomenul, tak o tom fakt netuším a keď ja raz budem rodiť, tak ma ani nenapadne čakať na nejaký darček od môjho chlapa... mne ako darček plne postačí šťastie v jeho očiach...

nemenovana1999
22. okt 2015

@trdelnik234. Jej tak to budem robit aj ja 🙂

chanel5
22. okt 2015

@dilino ja myslim, ze by ti robota dal tak ci tak len pred muzom sa nesmie rovno povedat chcem to a to, oni proste na to musia ''prist sami '' 😀 😀 😀

marianka0101
22. okt 2015

Ja som nedostala nič a som veru sklamaná. Ale nie preto, že som nedostala zlatý prsteň, nové auto, dom... čakala som možno trochu uznania, keďže deti boli ozaj veľké, odtrpela som si pri oboch pôrodné bolesti a nakoniec oba skončili akutnou sekciou, čakala som od neho trochu pomoci aspoň tie prvé týždne, keďže napriek tomu, že sa rana sa hojila docela dobre, bola som slabá, točila sa mi hlava, v noci som mávala triašku... aspoň keby do obchodu zbehol a niečo na jedlo pripravil, to by bolo pre mňa krásnym darčekom, žiaľ ako mi jedna "kamarátka" povedala, mala si si lepšie vybrať.... 😖

zuzka276
22. okt 2015

Mne prvé týždne od druhého dňa čo som porodila pomáhal manžel, to bol pre mňa dar. Aj keď mi bolo trochu ľúto, že až na tretí deň mi povedal ďakujem, aj to tak zvláštne.

alaguema
22. okt 2015

@batwoman ani ja som nečakala, ale dostala som po oboch pôrodoch a je to pekné. Nie preto, že je to zlatý šperk, ale preto, že je to veľmi dôležitá udalosť pre oboch...ak sa dávajú dary pri iných príležitostiach, prečo nie pri tejto takej krásnej. Pre mňa rozhodne najkrajšej 🙂

batwoman
22. okt 2015

@alaguema samozrejme, je to úplne v poriadku, ja to nijak neodsudzujem a je jasné, že keby som ja dostala darček, tak by ma to potešilo, isto by som mu ho nevrátila 😀

lusina
22. okt 2015

Nie,ani nic nechcem. To mi pride take snobske. Davat si drahe dary,ved uz to spolocne dieta je dar. To staci nie?

chanaaa
22. okt 2015

Neviem prečo sa tomuto zvyku tak čudujete. V minulosti to bolo normálne, vo vyšších vrstvách sa "zaplatilo" za porodenie zdravého dieťaťa. Keďže ženy nemohli pracovať, tak to bol ich jediný príjem. Teraz z toho ostal zvyk darovať niečo na pamiatku. Ja na tom nevidím nič zlé ak manžel (partner) sám chce a žena si dar nevynucuje. Tvrdiť, že je to smiešne (že manžel je pozorný) znamená, že žena by sama chcela aby ten jej taký bol, ale jemu to ani nenapadlo a preto sa bráni vetami, že ostatné sú zlatokopky 🙂

dai
22. okt 2015

za kazdy porod som dostala velikansku krasnu kyticu a deti tiez nieco ( malinka nausnice a malinky retiazku - toto sa u nas v rodine napr. dava na krstiny ale moj muz to chcel pre svoje deti vybrat tak vybral... ) Ja som dostala pri malinkej prsten - bolo to ale fakt prekvapenie - zial som ho stratila tak som to radsej pri synovi zrusila lebo mi to bolo velmi luto...

veronika.nov
22. okt 2015

Ja som dostala retiazku este len ked som ostala tehotna. Bolo to spontanne a neplanovane, a priznam sa, velmi ma to potesilo 🙂 nepoznam zenu, ktora nedostava rada darceky od svojho manzela 🙂

alaguema
22. okt 2015

@lusina nie je to snobstvo. Je to prejav vďaky a uznania...aspoň tak som to vnímala ja. Mala som ukážkové tehotenstvá, ale ťažké pôrody, pri ktorých manžel bol. Mala som pocit, že to vnímal tak, akoby sa on podieľal len na tej príjemnej časti a zvyšok bol na mne 😉 ...tak mi kúpil kvety a prsteň. Nemyslím, že by to bol nejaký mega výdavok...alebo dokonca snobstvo. A ja som to ani nečakala, bolo to pekné prekvapenie, samozrejme pri druhej dcérke, som už tušila 🙂

ladyblcha
22. okt 2015

je to krasne gesto 🙂 je to podakovanie, uznanie, je to prejav lasky a pokory voci tomu, co zena dokaze 🙂

lajlilinka
22. okt 2015

Určite to snobstvo nie je...
My sme si dcéru odrodili s mm spoločne, doslova...

Ako dar som od neho dostala zlatú retiazku na krk (do série k tej na ruku čo som dostala na Vianoce) a obrovskú kyticu červených ruží, ktorú mám ususenu...
Od svokrovcov zlaté náušnice, ktoré veľmi rada nosím...

Neocakavala som nič a urcite nie také drahé dary... Ale v mojom prípade 9 mesačných bolestí a trápenia sa a potom 22 hodín pri pôrode, kedy sa kazilo všetko čo sa dalo, je to nič 😐

cartridge
22. okt 2015

Ochchchh ...

katrin21
22. okt 2015

necitam diskusiu celu...
ale darcek za dieta sa dava... ja pochadzam z robotnickej rodiny, obaja rodicia boli robotnici, ale ocino mamine dal za prvu dceru krasny velky prsten... proste robilo sa to odjakziva...
Ja som dostala za dceru tiez prsten.... kamoska dostala od manzela za dvojicky naramok zlaty...
co dostanem teraz za nase babo neviem, ale nieco to urcite bude .. je to tzv. bolestne a pokial sa da rodine nie je pod hranicou chudoby, tak je to podla mna bežny zvyk. Hlavne , ak ma žena šperky rada...
ak nie, takk ocino vymysli nejaky iny daarcek, co maminu potesi 🙂

trdielko149
22. okt 2015

túto tému som našla náhodou pri dcére som nedostala nič kupovali sme byt nábytok spotrebiče všetko pre bábätko ale na Vianoce som potom dostala aj retiazku,náramok,prsteň ...môj muž nebol vychovávaný aby dával dary nikdy nič nedostal ani na narodky,meniny,Vianoce proste ich mama to neuznávala takže dávať som ho musela naučiť ja 🙂 že proste keď sú v rodine sviatky gratuluje sa a dáva sa darček ... 🙂 teraz pri synčekovi to bolo ťažké a boli sme radi že sme sa dostali domov a prišli sme domov za okolností ktoré bežné nie sú prišli sme domov umrieť ... uvidíme čo bude ďalej ... ale môj muž je úžasný chlap úžasný otec a kytičku dostanem aj bežne cez rok ... 🙂

sharmana
22. okt 2015

Ja som tiež nič nedostala. Nezazlievam to mm, pretože v čase oboch pôrodov sme mali kopec iných vecí na vybavovanie, takže mi to ani neprišlo nejak na mysel. Ale podla mna tú kyticu by mohol ozaj každý chlap tej žienke priniesť, pomôcť jej so starostlivosťou a ukázať, ako ženu aj dieťa/deti lúbi. To je určite dôležitejšie než šperk. No a kto má peniaze na vyhadzovanie, tak samozrejme tam chlap nemá čo váhať 😀

zuska2001
22. okt 2015

nedostala som nič a trošku je mi to ľúto, lebo to bolo vytúžené babatko. ale zase je mi jasné, že moj manžel nie je giving gifts person, ale doing services person - poupratuje, navarí, nakupí... tak sa s tým snažím zmieriť.

chanaaa
22. okt 2015

@zuska2001 taký manžel má cenu zlata 🙂

babulka1978
22. okt 2015

Pre mna bol najkrajsi darcek, ze bol pri oboch porodoch, pri ktorych mi velmi jeho podpora pomahala, a pri oboch detoch mi este na sale povedal so slzami v ociach dakujem......to bol ten naj darcek pre mna....ale dostala som aj prstienky....za dcerku s ruzovym ockom, a za syna s modrym....bolo to necakane, a pre mna velmi prijemne....

sandra551
22. okt 2015

@lusina A čo je na tom snobské? Prečo sa potom dávajú retiazky na krstiny a narodeniny a celkovo ostatné sviatky a nikto sa nad tým nezamýšľa, že je to snobské? Narodenie dieťaťa je pre ženu mnoho krát najnáročnejšie obdobie v živote a muž tak symbolicky môže prejaviť spolupatričnosť a vďaku...

ovaaa
22. okt 2015

Moja mamina porodila 3deti a za kazde dostala aj zlaty prsten a kyticu. U nas v rodine je to tradicia. Ja som od svojho uz par rokov ex dostala kyticu a k tomu kopec starosti, ktore viedli k rozchodu. Mal nazor,ze ak mne kupi prsten za odrodenie tak ja mu mam kupit znackove hodinky. Zrejme pichnut a pustit je vacsia namaha ako odnosit 9mesiacov, porodit a starat sa, kedze ex pracoval ako kamionista a 99% starostlivosti bolo na mne. Asi tak sa k tomu postavil......a pritom viem, ze jeho byvala zena dostala prstienky za rozne prilezitosti....Kazdopadne som rada, ze je koniec....

marcela1992
22. okt 2015

ja som pri oboch dostala velku kyticu a uplne mi to stacilo 🙂

skusenaa
22. okt 2015

2 deti a od manžela žiadny dar za ich narodenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre