Dcéra 13 rokov pri pôrode. Nie je to už moc?

saskia_
7. sep 2007

Moja kamaratka zo strednej skoly, ked sme sa po dlhych rokoch opat stretli, mi povedala, a to citajte, ze vraj uvazuje nad tym aby bola jej 13-rocna dcera pri jej druhom porode...nie je to uz moc? aj ked je ta dcera akokolvek vyspela, tak myslim ze to je na nu moc....ja by som nad tym nikdy ani nerozmyslala...mozno keby uz bola starsia, ale v trinastich? a mali ste niektora pri porode niekoho ineho ako manzela? a bolo to lepsie?

hanka274
7. sep 2007

ineho ako manzela...to je v poho.
ale 13r. dceru sa mi zda zvlastne, okrem toho, myslim, ze ju tam 13r nepustia-predpisy, neviem to naisto, len si myslim

katrin
7. sep 2007

Mám dojem, že sprevádzajúdza osoba musí mať minimálne 18 rokov... 😕 Okrem toho, myslím, že 13r dcéra môže mať z toho, čo uvidí akurát tak traumu.... 😔

saskia_
autor
7. sep 2007

ani ja si to nevim prdstavit...ze by som mala svoju Sasku pri porode...podla mna to je dost silna kava...

sstefi
7. sep 2007

tiež sa mi to zdá prehnané. 😅 😕

glorita
7. sep 2007

mne sa to zda dost teda prehnane 😖 je to o intimite a urcite s dcerou ,ktora je vo vyvoji nebudem prezivat taketo chvile....
podla mna aj pritomnost mamy by som zvazovala,teda ja tuto moznost uplne zavrhujem ,ale to uz je na rozhodnuti kazdeho....

myslim,ze muz by v pripde ak nenamieta mal byt pritomny,ved dieta splodil aj on,ale pritomnost ineho si nejako neviem predstavit,nepatri tam nik iny,ved nik okrem partnera neasistoval,cize nebol pri splodeni... 😀 😀 😀
ja chcem urcite iba manzela. 😵

saskia_
autor
7. sep 2007

Asi Amerika trocha metie mozgy... 😀
Ona je tam tusim uz okolo 10 rokov...
neviem ci teraz to tam je nejaka novinka...ja sa tomu nerozumiem... 😀

hanka274
7. sep 2007

saskia, ja radsej tiez, plne mi stacia pol okom sledovat serialy a filmy pri prepinani...
😀 😀 😀 😀 😀

saskia_
autor
7. sep 2007

sak teraz sa vsade tak strasne amerikanizuje... McDonaldy, fastfoody a taketo veci...ta Amerika uz leze hadam vsade... 😀

hanka274
7. sep 2007

zial vsade saskia... 😔

mory
7. sep 2007

ked si predstavim ze by mala taky porod ako ja ze som vrieskala jak nenormalna 😀 (mala som sice problem ze sa mala nedala vytlacit lebo sa jej zasekla hlavicka o kost)tak neviem ci by to ta 13 rocna dcera zniesla 😅
manzel sa skoro obesil a nie to 13 rocne dieta 😀

elliana
7. sep 2007

fuha, to si teda neviem predstavit. Ale v pohode si viem predstavit niekoho ineho, ako manzela, ale dospelaka, nie adolescenta. Pri mojom porode boli kolegyne/zdravotacky/ a bolo to super. Ja som bola rada, ze mam pri sebe niekoho, kto ma "podrzi" a da pozor, aby doktor nieco nedovrzal. MM sa na to necitil a ani nechcel ist.

ramzesa
7. sep 2007

tak toto rozhodne nie, pri porode sa neodporuca mat niekoho, kto este nerodil. Predpokladam,ze preto aby nemal z toho strach do buducna. 😒

hanka274
7. sep 2007

ramzesa....moj muz nerodil, a ani nebude. 😉 😀 😀 😀 😀

elliana
7. sep 2007

hanka, moj muz na to aj vyzera, ako par dni pred porodom, ale asi sa toho brucha fakt nezbavi tak lahko, ako tehulka 😀 😀 😀

sue
7. sep 2007

...ja som mala 14 keď som "bola" pri narodení môjho bratanca... teda stála som ale pri dverách a krpčeka som videla asi 10min po tom ako sa narodil... prežívala som to úplne neuveriteľne, nemala som z toho žiadnu traumu... bolo to úžasné... ale záleží od tej ktorej osoby... keby som to tak mala riešiť, tak asi by som najprv stiahla z netu video pôrodu a pustila ho danému jedincovi, rozprávala sa s ním o tom a podobne...
...fakt je ale jeden... ja som tam bola len ako divák... a myslím si, že rodička by tam mala mať hlavne človeka, o ktorého sa môže oprieť... a to 13 ročné dieťa určite poskytnúť nemôže (moja teta tam mala ešte manžela...)

emmaelzer
8. sep 2007

tak deti pri porode, to sa mi fakt zda dost morbidne...

marlene
8. sep 2007

no zalezi od vyspelosti dietata a rodinnych vztahov.moj syn chcel byt napr.bezpodmienecne pri narodeni svojej sestry,mal vtedy 11 rokov a nebyt toho ,ze som mala cisarsky,bola by som mu to dovolila.dlho sme sa o tom rozpravali,pozreli me si spolu film a mali sme dohodu,ze ak by som rodila spontanne a on by bol pritom ,v priapade zeby toho bolo nanho vela okamzite odchadza zo saly.
pri cisarskom cakal so svagrinou pred operackou a ked sa mala narodila ,sestricky ho s povolenim primara zaviedli do chodby a tam mu malu na chvilku ukazali.

hanka274
8. sep 2007

jejda, eli, to mame spolocne. Tiez ako tyzden pred cisarskym vypada. Preto cisarskym, lebo ho ma velke ako keby tam mal 3 deti!!
😠 😠 😠 😠
a mna ledva vidiet...
sue, ale je rozdiel byt za dverami a pri porode...veeelky rozdiel.
a presne ako pises, clovek a ktoreho sa moze opriet, podrzi ju, hlavne podpori 😵 😵 😵 😵 , postara....a tak.

tilly
8. sep 2007

ja som mala mamu pri pôrode, môj muž by to nezvládol...

a presne tak, neodporúča sa ženám, ktoré ešte nerobili, aby robili doprovod pri pôrode,

tvoja kamarátka asi nechce byť babička 😀 😀 😀

expertka8
8. sep 2007

..nasla som zaujimave odporucanie 😀
Ak sa napriek tomu partner necíti byť pripravený sprevádzať svoju partnerku (alebo je to neprijateľné pre budúcu mamičku) je vhodné zvoliť inú sprevádzajúcu osobu – dulu, priateľku a pod. (mama a svokra nie sú vo väčšine prípadov vhodné sprevádzajúce osoby).

sue
9. sep 2007

Hanka, nestála som za dverami, ale pri dverách - to znamená, že som stála asi meter od rodičky a pri jej hlave, nie pri nohách... ale stále hovorím, že som bola len divák a nie doprovod rodičky... takže súhlasím... tú 13r. dcéru by som tam vzala po všetkých predošlých konzultáciách a najmä len ak by tam ako moja opora bol ešte niekto ďalší...

lienka79
12. sep 2007

POzdrav kamosku..aei envie, cim zaujat....ze??Urcite to je zazitok jhodny 13-r. dietata...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre