Dedičnosť. Budem rodiť ako moja matka?

zuzankaaa
6. sep 2007

Ahojte.
Nechcem aby moja otazka vyznela hlupo, ale moze sa stat, ze budem rodiť ako moja matka?
Viem, ze vsetko je individualne, ale predsa. Mama rodila dva tyzdne po termine, najprv jej dali vyvolavacky, ale tie akosi nezabrali tak nakoniec robili cisarsky.
Ja mam aj sirsiu panvu a aj zdravotne som na tom lepsie ako bola ona v mojm veku. Mozno je tato moja otazka totalna hlupost, ale chcem vediet vas nazor.

maaja
6. sep 2007

Zuzi, možno na tom niečo bude, že aj hej ... Počula som ale, že s kojením tá dedičnosť súvisí - ja som nekojila vobec, moja sestra asi dva týždne a mamina asi mesiac ... dokonca aj babka s tym mala problemy ...
mamina rodila v pohodke, ja tiez a sestra v podstate tiez ...

zuzankaaa
autor
6. sep 2007

Vdaka Maji 🙂
Ja neviem. S mamou sme sa o tom moc nerozpravali a blizsie detaily neviem☹
Ale v podstate som ina ako ona. Ona pred tehotenstvom absolvovala operaciu slepaku a aj mandle jej vyberali kvoli castym anginam. Ja som v podstate uplne zdrava, raz za par rokov ma chyti dvojdnova horucka a to je vsetko. Mam pocit, ze moje telo je dobre postavene na tehotenstvo a porod. Dufam, ze to zvladnem, ak nenastanu nejake ine komplikacie.

maaja
6. sep 2007

napriklad moja mamina pocas tehu pribrala 6 kg, ja 14 kg a sestra 25 kg ! asi v tom nebude moc suvislost ... to kojenie som si mozno len nahovarala, lebo ma to trapilo ... ono zalezi aj od babetka - ak je velike - urcite nebude lahky porod ...

a neboj, zvladnes to ;) zatial vsetko oki, nie ?
inak mas termin 11.2. a Ema ma meniny 30.1. neva ????

tomaslavka3
6. sep 2007

Neviem,ci je to dedicne.My sme vsetky malo kojili aj porody sme mali priblizne rovnake.Moc neporovnavaj,lebo kazda zena inak znasa bolest a kazda je ina.Niekto porodi aj na ulici a niekto ledva v porodnici za asistencie profesionalov.

wladka
6. sep 2007

zuzanka, ja som zas taky pripad, ze som nerodila ako moja mami.. moja mala so mnou, ako prvorodenou neznesitelne bolesti dlho, tazky porod.. povedala ze nikdy viac 😒 .. a ja som mala 4,15.. tak sa jej necudujem.. 😅 ..

a inac, som povahovo aj fyzicky, aj vyzorovo cela po mami..tak ten vplyv tam nie je.. ale ktovie.. mozno su aj vynimky..

a ja? bezbolestny, ziadne kontrakcie, 2 stehy.. a malinka mala 3,20 😉

zuzankaaa
autor
6. sep 2007

Jasne, kazdy ma iny prah bolesti. Ale kazda bolest je hlavne v hlave. Len ked clovek rodi velmi nemysli na myslenie 😅
Ja som mala bolestivu menstruaciu, a ked som chcela fungovat v spolocnosti, bez tabletiek to neslo. Keby som mohla v ten den ostat uplne sama, lezat v teplej posteli a vsetci by ma respektovali 😎 tak to pokojne rozdycham aj bez tabletiek a este aj trochu porelaxujem. Ale to sa velmi realne neda. 😖
Ale ked clovek rodi a ma bolesti asi nik od neho nechce kadejake blbosti a respektuje ho 😉

tomaslavka3
6. sep 2007

Zelam ti,co najmenejbolestivy porod

emjee
7. sep 2007

tak ja nemam vlastnu skusenost, ale moja babka rodila tak, ze ani nestihli zavolat lekara (vsetky deti) a moja mama prenasala 2 tyzdne a rodila cely den
tak dufam, ze som po babke 😀

bubaczik
7. sep 2007

ahojte..tu moj nazor a skusenost..moja mama mala tazke tri porody,mna porodila po 28hodinach kliestovym porodom ☹ a bratov mala tiez tazko,ale uz bez kliesti..ja som porodila styri deti,a kazde sa narodilo do troch hodin,pri prvej som lustila krizovky 😀 pri poslednom citala zivot..hambila som sa opytat od sestricky pero 😀
s tym kojenim velmi nesuhlasim,u nas v rodine nekojil nikto,len ja..a svagrina,ale to je z druhej strany 😉
vsetko je v hlave,urcite bala som sa aj ja,hlavne ked som sla rodit prve,a neboli ziadne pripravne kurzy,netusila som do coho idem..treba sa riadit heslom,ako voslo dnu,tak vyjde von 😀 😀 drzim palce..a neboj sa,ked sa babo narodi,hned zabudnes na bolesti 😉

moo
7. sep 2007

suhlasím z názorom že všetko je to vnás, moja mama ma rodila viac ako 12 hod mne sa malý narodila za necelé 4 a bola to uplná pohodička aj ked som bola prichistaná na bolest že si dám epi vôbec ani zdaleka som ju nepotrebovala

som spomenula mame žechcem kojit minimálne do pol roka a ona že u nás nikto nekojil viac ako dva mesiace že nech si nerobím plány a ja jej nato že proste je budem a hotovo pozerala na mna ako na blbca že čo ja stým spravím a ano chcela som kojit a kojím už siedmy mesiac a mama sa len čuduje a je štastná,

takže pekne na pôrod mysliet že to bude ok a ked budete pozerat na zvojích drobcov bude vám mliečko striekat to myslím doslovne tak ako mne 🙂 🙂

sstefi
7. sep 2007

Ale od čias naších mám sa už aj medicína zmenila. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre