Dieťatko po IVF. Museli ste ísť na sekciu?

engelina
20. sep 2007

Ahojte maminky 😵
chcem sa opytat maminiek co cakali babetka po IVF ci museli podstupit sekciu namiesto klasickeho porodu aj napriek dobrej polohe babetka?
Mna sekcia pravdepodobne caka prave kvoli tomu,ze IVF nam vyslo na 3.pokus a vraj nikto nebude riskovat pri klasickom porode...

a tiez sa chcem spytat kedy sa Vam tieto Vase deticky narodili-po termine ci pred? 😵

dakujem vsetkym...

1234lubka
29. jan 2016

@gagik aj to je diskutabilne ja som s prvym otehotnela hned na supu-neplanovane, druhe nebola taka rychlovka...trvalo to dost dlho... neviem ako by som prezila keby sa babetku nieco stalo....a kde je napisane ze by som po 3 alebo neviem kolkych mesiacoch otehotnela zas....uz by sa to tiez nemuselo podarit...

gagik
29. jan 2016

@1234lubka jasne ze s istotou sa neda povedat ze by sa to podarilo, ale pravdepodobnejsie asi je ze ta co nema problem s otehotnenim otehotnie znovu. Proste koniec diskusie, kto chce ten pochopi co som chcela povedat .

1234lubka
29. jan 2016

@gagik sak ja som pochopila 🙂 neidem sa hadat 🙂

kubena
29. jan 2016

@gagik nechápem ako môžeš takto ty posudzovať a súdiť ľudí

zuzkavladko
30. jan 2016

Ja som po IVF a dnes prenasam druhy den. Mna ani raz pocas tehotenstva nenapadlo rozmyslat nad sekciou, dokonca ani teraz, ked odhadovana vaha nasho drobca je uz 4kg.Tehotenstvo bolo bezproblemove, preto nevidim dovod stresovat svoje telo, toboz nie nase vysnivane babatko, planovanou sekciou. Pri prvej poradni v porodnici na mna sice hned automaticky vybalili, ze tak teda porod sekciou, ale ten som odmietla, pokial na to nie je vazny zdravotny dovod. Moj porodnik s tym uplne suhlasi a do sekcie ma uz nikto nenabada.

sidlo
2. feb 2016

@stanka2612, som v 36 tyzdni, takze o tyzden ma uz caka poradna na Antolskej. Dlho som vahala kam ist lebo cele tehu chodim do KOCHA ale urpimne tam niesom velmi spokojna. No mozno len ja som rozmaznana vysokoprofesionalnym pristupom z reprodukcnych centier. Ale ked uz je nieco sukromne tak si to teda inac predstavujem. No vsetko jedno jak uz sa porodi len aby bol malicky v poriadku. Lebo som bola prve 3 mesiace na liekoch a v podstate aj mesiac pred otehotnenim. Lieky na tlak sa nam nastastie podarilo nebrat ale to len preto ze som doma na PN. Prd robim tak nemam mat z coho tlak. No staci malo a sme v takych hodnotach ze na pohotovost. Aj preto chcem radsej ten cisarak planovany v klude jak neviem kolko hodin snazenia sa o prirodzeny porod ktory aj tak dost pravdepodobne skonci cisarskym len pod vacsim tlakom a stresom. Sak hovoria ze ked je matka v pohode tak je aj dieta. Tak neviem preco by pre neho planovany cisarak mal byt traumou. Navyse ten nas je cely mimo prirodzenu normu tak by to pre neho mohlo byt v pohode.
@gagi, ktory lekar ti dal vybrat ze ako chces rodit?
Ja suhlasim z tym ze niet nad prirodzeny porod ked vsetko ide ako ma. Ale ja proste po IVF v 35 rokoch a po takom dlhom snazeni sa chcem aspon pokusit aby ten nas maly poklad prisiel na svet co najbezpecnesie. Ja potom mozem aj po 4 chodit ale maly nech je v poriadku. Sak nech si aj manzel uzije na zaciatku ked bude treba 😉
Mozno som len velmi ovplyvnena nazorom mojej internistky ktora odporuca cisarsky, ale poznam seba a svoj tlak, navyse som zmatkar ktory pod tlakom nemusi spolupracovat a cele tehu som vobec necvicila lebo som sa bala.
@zuzkavladko drzim palce nech mas male skoro pri sebe a hlavne nech ste zdravi.

sidlo
2. feb 2016

@mircala, dik za info. Dost som vahala kam ist lebo nepoznam ziadneho lekara v nemocniciach ani trosku. Ale kazdy koho poznam tak chodi rodit na Antolsku. Ale vzdialenostou to mam asi tak najedno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre