Dieťatko po IVF. Museli ste ísť na sekciu?

engelina
20. sep 2007

Ahojte maminky 😵
chcem sa opytat maminiek co cakali babetka po IVF ci museli podstupit sekciu namiesto klasickeho porodu aj napriek dobrej polohe babetka?
Mna sekcia pravdepodobne caka prave kvoli tomu,ze IVF nam vyslo na 3.pokus a vraj nikto nebude riskovat pri klasickom porode...

a tiez sa chcem spytat kedy sa Vam tieto Vase deticky narodili-po termine ci pred? 😵

dakujem vsetkym...

sisulik
20. sep 2007

engelina...ja co poznam z okolia, nie kazda po ivf mala sekciu..mali aj normalny porod...takisto pred i po termine..

maminka1986
22. jan 2016

obnovujem temu je tu niekto taký prosím čo išiel po IVF na sekciu?

lennulik1
22. jan 2016

@maminka1986 ahoj, mam dietatko z Ketu, rodila som cisarskym nie z dovodu umeleho opl., ale z dovodu, ze mam uzku panvu a babetko bolo na sone velke, takze by som ho nevytlacila. Babatko malo 4,3 kg
Ale nestretla som sa u ziadneho doktora s tym, ze by sa rodilo cisarskym kvoli umelemu oplodneniu.

maminka1986
22. jan 2016

@lennulik1 ahoj diky za odpoved...no ja som sa stým stretla kamoška po IVF mala na vyber či pojde skeciou alebo prirodzene a išla skeciou a je to vraj indikácia k sekcii lebo deťa po IVF ak by nebodaj umrelo žena čo ho ma prirodzene tak vraj otehotnie prirodzene ako ta čo sa natrapila po IVF a ťažšie otehotnie no...ja by osm šla sekciou keby si mam vybrat pre istotu... opýtam sa mojho lekára dakujem

kubena
22. jan 2016

@maminka1986 IVF nie je dovod na sekciu, je to iba mimo oplodnenie a potom prebieha vsetko klasicky po vklade. samozrejem su nemocnice a hlavne urcití doktori ktorí nemaju porblem spravit cisarak ale IVF nie je dovod na sekciu.
ako co matka ktora otehotnela klasicky by mala mat mensiu bolest zo straty dietata ako ta co isla na IVF to je dobra konina ako dovod

mircalla
22. jan 2016

Ja ano, ale vobec to nie je indikacia

maminka1986
22. jan 2016

@kubena ty si absolvovala IVF?

maminka1986
22. jan 2016

@mircalla u niekoho je u niekoho nie... mne povedali v sanatoriu že je...kamoška takisto po IVF išla sekciou mala na vyber

maminka1986
22. jan 2016
kubena
22. jan 2016

@maminka1986 ANO INAK BY SOM SA K TEME NEVYJADROVALA 😉

mircalla
22. jan 2016

@maminka1986 o tom ako budes rodit rozhodne porodnik.....to nie je ze u niekoho je a u niekoho nie - zavisi ake su dalsie okolnosti. porodnik na to moze prihliadnut, to neznamena ze automaticky je to indikacia, na to nie su tabulky. polovica bab po ivf co poznam rodili prirodzene

maminka1986
22. jan 2016

@kubena ok len ja som vobec nepísala o bolesti zo straty dieťaťa ale o tom,že žena ktore prirodzene otehotnela otehotnie skor zase prirodzene ako ta čo musela podstupit IVF a nie jedno v niekotrých pripadoch takže tak ....
ok

izzie27
22. jan 2016

@maminka1986 ja som sla.....ale ja som sa ani neotvarala a aj som bola uz po operaciii myomov aj moj dr.dk karty napisal,ze by bola vhodna sekcia ....ale ako uz bolo spominane pre niekoho to bola indikacia pre niekoho nie

maminka1986
22. jan 2016

@mircalla no uvidim pondelok na poradni či je otočené dole hlavičkou...vraj ked sa neotoči teraz potom s aťažko i ked som počula že sa kludne može otočit aj dva týžd predporodom :p i ked ej to mala pravdepodobnost ked ma málo miesta
viem že nie su tabulky len som sa čudovala že kamoške dali na vyber či chce sekciu či nie lebo že ma nato právo alebo nárok jej povedali po IVF...

maminka1986
22. jan 2016

@izzie27 hej no uvidime ja som chcela prirodzene rodit...všetko ma svoje za aj proti...

mircalla
22. jan 2016

@maminka1986 to je skor vynimka s tym vyberom - o sposobe vedenia porodu rozhoduje lekar....moze zobrat zo uvahy, ze je to ivf a nemusi....ja som mala aj ine dovody ako ivf. a inak spatne vobec nepovazujem sekciu za vyhru...

sidlo
27. jan 2016

Ahojte baby. Tak ja som podobny pripad. Vyslo nam ale az 3tie IVF a aj to az v Brne a po 5 rokoch aktivneho snazenia. Predtym jeden MA. Tiez mam problemy z tlakom. + Este lahsia cukrovka. Moja internistka jednoznacne odporuca cisarsky ale lekari sa k tomu zatial vyjadrili ze ....Preco by to malo ist cisarskym? Ze sa uvidi. Lebo doma na PN som tlakovo stabilizovana ale staci mi malo stresu a sme vo vysokych cislach.
No ja sice viem ze to nemusi byt vyhra no ked je to pre dieta bezpecnejsie tak by som urcite radsej brala cisarak. Ak by sa mu pri porode nieco stalo tak by som to uz nerozdychala.
Tolerujem vsetky zastankine prirodzeneho porodu ale nezelam nikomu si skusit to co si skusili niektore baby pri neuspesnych IVFkach.
Prosim Vas kde su taki ustretovi a nechaju vas vybrat si ako chcete rodit po IVF? Lebo ja uz mam stres len z toho ze ma budu tlacit do prirodzeneho ale nakoniec to aj tak pojde cisarskym. Len to uz moze byt akutne a stresujuce.

stanka2612
27. jan 2016

@maminka1986 @sidlo ja som tiez po IVF nastastie nam vyslo hned prve 😀 a doki mi pri poslednom sone vravel,ze mam babatko otocene priecne...ak sa neotoci,pravdepodobne sekcia,ale ak sa otoci,nevidi problem prirodzene porodit,cize myslim,ze to je blbost aby kazda po IVF automaticky isla na cisarak 🙂 a inak sa netrapim,porodim,ako doktori uznaju za vhodne a bezpecne 😀 pre mna je dolezite,aby sa babo stasne narodilo ci uz prirodzene alebo cisarakom...

berybery
27. jan 2016

@sidlo ak by som bola v takejto situacii, vybrala by som si rodit sekciou, pokial je aj porodnik k tomu nakloneny. Pri sekcii je pravda, ze je dlhsia doba rekonvalescencie, vyssie riziko popôrodných komplikacii, ale pokial je to planovany vykon, riziko komplikacii klesa.. ide o dieta, co sa poraneni tyka, je to bezpecnejsie. Ja som sekciou rodila, ale z inej indikacie a som rada. Sice prve dni je clovek uboleny, ale rychlo na to zabudnes. Co je to par dni pooperacnej bolesti-da sa v pohode zvladnut, ked mas vdaka tomu zdrave dieta. Ja som nemala ziadne komplikacie, az na to, ze mi zhnisal jeden vstrebatelny steh. Pokial mas vyssi tlak, skus sa odvolavat aj na to. A idealne, ak by si to mala aj podlozene internistom, ze tento vykon odporucaju. Porodnik sa ale moze rozhodnut aj pre prirodzeny porod.

sidlo
29. jan 2016

@stanka2612,berybery, Ahojte baby. Sak hej ja si to mozem akurat tak zbozne zelat aj ked verim ze to fakt nemusi byt vyhra. No je to na lekaroch. Internistka slubila ze mi da cisarak do odporucania. No ci to pomoze neviem. Skusim sa spytat este porodnika na Antolskej ze ako sa mi na to zatvari. Prinajhorsom vymenim za ineho ked bude uplne proti. Najradsej by som mala planovany cisarak nech je to organizovane a nie chaos na poslednu chvilu. Nikdy som nejak dlshie v nemocke nebola a moj najvyssi vykon bola laparoskopia. IVFka pre mna boli uplne v pohode. Ale rozrezane brucho.....no neviem. Ale ked to ma byt bezpecnejsie pre maleho tak nech rezu co chcu. 🙂
@stanka keby mi vyslo hned prve IVF tak mozno som kludnejsia ale takto neeee. Blahozelam a drzim palce.

stanka2612
29. jan 2016

@sidlo no ved toto,ze pre to malinke vsetko 🙂 gratulujem vam,ze vam to po tolkych rokoch vyslo 🙂 ak treba tak jasne ze cisarak...a ak mas aj problem s tlakom,myslim,ze asi ta na ten cisarsky daju...ale kazdopadne ti drzim palceky aby sa male narodilo zdrave ci uz tak alebo tak 🙂 a v ktorom si tyzdni ak sa smiem spytat?

mircalla
29. jan 2016

@sidlo no nechcem strasit, ale na antolskej cisarske robit moc nechcu, dost tlacia na prirodzeny. to skor kramare

gagik
29. jan 2016

@kubena jasne ze by nemala mensi smutok, ale je rozdiel ked by sa napr.nieco zle stalo pri porode s dietatkom zene co ma sa k nemu dostala po napr. piatom IVF po X rokoch trapenia a snazenia, asi kedy by takato otehotnela ak vobec. Ja som napr. tiez otehotnela po 5 rokoch snazenie po troch IVF a napriek tomu ze nebola indikacia na sekciu som sekciu chcela, lebo som uz nebola ochotna nic riskovat. A je rozdiel keby sa nieco zle stalo s babom zene ktora otehotnela bez problemov a nasledujuce tehotenstvo by bolo mozno aj o tri mesiace od porodu. a potom este dalsich X tehotenstiev.

gagik
29. jan 2016

mne dal dr. na antolskej na vyber ci chcem sekciu, najskor som chcela prirodzene, ale potom som uz zacala prenasat, takze som privolila k sekcii, nakolko som sa bala aby sa nieco neskomplikovalo

1234lubka
29. jan 2016

ale kde je napisane ze pri cisaraku sa babetku nic nemoze stat? a co zena? Mam znamu co jej pri druhej sekcii zle podali narkozu..."uplnu" vravela ze citila a pocula vsetko, doktor si to vsimol az na konci...mala zavrete oci ale uplne mokru hlavu od slz...nemohla sa pohnut lebo bola paralizovana ale citila ukrutnu bolest. Doktorovy potom porozpravala vsetko o com pocas jej sekcie debatoval zo sestrickami ze planuje kupit zahradku a bla bla...bol to pruser vtedy v nemocnici a riadny..odvtedy ma tak znizeny prah bolesti ze je na polovicnom invalidnom dochodku a aj u zubara keby jej museli vrtat zub tak by musela pod narkozu lebo by nevydrzala...Len som tym chcela povedat ze nieje pravda ze jeden ci druhy porod je bezpecnejsi...jedno je operacia pri ktorej hrozia rizika ako pri kazdej inej operaci a druhe je vec prirody pri ktorej sa toho tiez moze vela skomplikovat...len tolko....prajem vam vsetkym co ste si presli dlhym snazenim aby ste v zdravy ci uz prirodzene ci sekciou priviedli na svet vytuzene deticky 🙂

mircalla
29. jan 2016

@1234lubka jasne, ze moze...ja som kedysi o inom ako sekcii nechcela ani pocut, ale zmenila som nazor.
najma sekcia v celkovej narkoze rozhodne nie je bezrizikova.

1234lubka
29. jan 2016

@mircalla ved ja len tak...pisalo sa tu ze "pre istotu sekciu"... by som sa bala sekcie ale keby som musela tak co uz..a tiez nie kazdej mozu urobit tu polovicnu..neviem ako sa vola 🙂 🙂 🙂 a zase nue kazda moze rodit prirodzene

kubena
29. jan 2016

@gagik nechápem ako môžeš takto niečo napísať ☹ je mi z teba smutno

kubena
29. jan 2016

@1234lubka úplne súhlasím

gagik
29. jan 2016

@kubena a z coho ti je smutno?ze zena po IVF sa uz dalsieho tehotenstva nikdy v zivote nemusi dockat, kym zena co nema problem s otehotnenim aj napriek neviem akemu smutku a zialu sa v blizkej dobe docka svojho zdraveho dietatka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre