Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

larakroft
19. nov 2008

ZZuzana2: To jsem si trošku chtěla rýpnout do Renky. Jasněže za tebe dula nemůže bojovat, ale když ví, že se ti představa klystýru nezamlouvá, tak tě prostě podpoří v tom, že si ho dát nenecháš, když ti někdo v porodnici bude tvrdit, jak je báječný a skvělý, případně že oni ho prostě dělají.
¨
Renko: výběr porodnice je sice fajn, ale zase né každý pojede v kontrakcích do té jediné pravé, když je třeba 50, 100 km, někdy máš třeba v dosahu dvě tři, všechny zhruba stejné...tak co asi zvolíš?
Pokud chceš, budu tedy konkrétní. Bydlím v Dc. Porodnice menší, ale nevyhověla by mi (bez dohadů). Pak asi 30 km na jednu stranu Ústí, na druhou Č. Lípa. Nevybrala bych si. Vyhovoval by mi CAP v Kadani, ale mám to cca 80-90 km. No tak holt zůstanu v Dc, ale budu připravená na vyjednávání, evt. si seženu vlastní PA, domluvím ambu porod.... a jsou rodiny, kde nemají auto, často je orgabnizace příbuzných a známých složitá, taxík do porodnice 50 km daleko???

panterka
19. nov 2008

klystýr jsem měla při obou porodech a naprosto v pohodě, při třetím bych do něj šla zas 😉 není to nic ponižujícího ani to není tak nepříjemný

dula_renka
19. nov 2008

larakroft je to o prioritách. Švagrina odišla neplánovane do pôrodnice 250 km vzdialenej.Čítaš dobre, nepomýlila som sa, naozaj 250 km. Najbližsia porodnica k jej bydlisku je 70 km. Nemohli sa dovolať zazmluvneného lekára a na príjme bol veľmi neochotný personál a môj bra reagoval skratovo. Vďaka bohu za ten skrat 😉 dostali sa z neosobného nemocničného prostredia s drzým a neochotným personálom *do raja*. 😉 Strávili tam 5 krásnych dovolenkových dní a vrátili sa s malou princeznou 😉 . Takže moja rada znie: Hejbni zadkom 😉 a chod tam, kde je *raj na zemi*. Tých pár kilometrov navyše predsa hravo zvládneš a kvôli takej podstanej veci akou pôrod nepochybne je sa to určite oplatí. kilometre zvládneš Ty aj rodina, nerodíš predsa každý deň. Maximálne tak každý rok 😀 😀 😀 a raz do roka si môžete predsa spraviť výlet do vzdialenejšej pôrodnice 😉 .
Aj keď vzdialenosť 80-90 km je malina 😀

larakroft
19. nov 2008

Renko: Jak říkáš, je to o prioritách, já bych se zase s kontrakcemi autem vláčet nechtěla, to spíš zvolím domácí porod, když už budu mít svou PA, v případě komplikací je to k nám 5 min autem (do Dc porodnice, myslím), navíc si v oblasti porodů už dost věřím, můj muž je kliďas a důvěřuje mi, takže bych případně v něm měla velikou oporu, klidně bych si teď už i v té naší porodnici troufla, svou bych si jistě prosadila...beztak se v mém případě bavíme velmi hypoteticky, v nejbližších 5 letech se rodit nechystám. Škoda, rodit mě fakt baví 😉

damin
20. nov 2008

dula renka: nechci Ti kazit iluze - ale moje sestřenice - prvorodička - přijela do porodnice a porodila do 10 ti minut. Z domova odjela okamžitě - neměla žádné kontrkace. A švagrová u druhýho dítěte porodila do 20ti minut - takže ono je hezké nabádat někoho, aby jel dál - ale v některých a docela častých případech je člověk rád, že to stihne do nejbližší porodnice. Já bych si určitě neriskla jet 100 km - ani náhodou - připadá mi to jako hazard. A rozhodně to není výjimečné. A určitě nemůže nikdo přesně říct - jak dlouho bude, která žena rodit - to neodhanou kolikrát ani doktoři - mě řekli, že to může trvati 2 dny, ale že nejsou pánbůh, aby to věděli - no do 5ti hodin po příjezdu do porodnice jsem porodila. Prostě nikdo nikdy nemůže říct, za jak dlouho bude rodit - a proto cestovat x desítek km může být v některých případech orpavdu hazard.
Proč tak reaguju - mě se nelíbí nucení - a ty vyloženě nutíš - odjeď do vzdálenější porodnice, nerodíš přeci každý den, hejbni zadkem a jeď tam, kde je ráj na zemi - to je prostě rozkaz. Kdyby jsi to podala typem: mohla by jsi jet do vzdálenější porodnice, když se na to budeš v daný okamžik cítit - tak to beru - to je doporučení.

dula_renka
20. nov 2008

larakroft.....som si vsimla, ze nemas ziadne babo vo vyhlade ☹ ☹ ☹ .......a jasne, ze sa bavime hypoteticky a s humorom 😀 😀 😀
damin ...nikoho vylozene nenutim, s larakroft vyslovene zartujeme. Ja neznasam nutenie a nedam sa do nicoho nutit a tiez nechcem nikoho k nicomu nutit. Hlavne nie maminku, ktora je dospela a ma svoj rozum

damin
20. nov 2008

dula renka - tak to se omlouvám, že jsem se vám nabourala do žertování 😝

larakroft
20. nov 2008

Damin: nic se neomlouvej, diskuzi tu nečte jen Renka a já (teda doufám), takže jsem ráda, že podporuješ můj názor ;)

dula_renka
20. nov 2008

larakroft...tak *řádit* už asi budeme v IP, aby sme niekoho nevydesili 😀 😀 😀

larakroft
20. nov 2008

Renko, myslíš v interní poště? Budu to umět? No já fakt myslím, že ve svý podstatě nám fakt jde o jedno...o blaho a informovanost rodiček 😉 ...že řádíme zbytečně.

dula_renka
20. nov 2008

larakroft....to bol len obava, aby si nikto humor nevysvetlil vážne 😒

larakroft
20. nov 2008

Renko, no jo, budem muset používat víc ty smajlíky 😀 😀 😀 ...aby to jakože bylo každýmu jasný 😵

dula_renka
21. nov 2008

😀 😀 😀

dadka999
21. nov 2008

Ahojte kocky, prajem Vam pekny dnik..ja som pred tyzdnom rodila a tiez som mala traumu z klystiru.. nieje to sice prijemny pocit , ale dokaze to dost pri tych porodnych bolestiach uvolnit.. zena sa potom citi aspon trosku prijemnejsie a lahsie..))))Preto sa nebojte ked som to prezila ja prezijete to aj vy..ved je to zalezitost na par minut..pekny dnik papa

zdenus
22. nov 2008

caute, pridavam svoj postreh 😉 , pri obidvoch porodoch som dobrovolne podstupila klystir....poznam sice aj prijemnejsie veci, ale pre mna to vobec nebolo take hrozne, ako sa o tom vsade pise 😝 , da sa to v pohode vydrzat a neviem si predstavit, ze pri tlaceni by som im to tam nechala pod stolom 😀

konja
23. nov 2008

zdenus: tak já si zas neumím představit, že bych v tom stavu v jakém jsem při tlačení vždy byla řešila co jím pod tím stolem nechávám!I kdybych jim tam nechala celá střeva, tak by mě to bylo opravdu šumák 😀 Měla jsem jaksi úplně jiné starosti než ještě kontrolovat co ze mě vše leze...Nad tím se možná pozastavíš zpětně, když už má člověk odrodíno, nebo se na to chystá, ale v tu nejdůležitější dobu by mě bylo jedno i kdybych nahodila doktora! 😀 😀 😀

ejusa
5. dec 2008

Chcem sa spytat taku vec 🙂 Ked vam daju klystir a idete na wcko,ako viete ze uz je vsetko vonku?Sorry za blbu otazku,ale fakt ma to zaujima.Co ak si budem mysliet ze uz je vsetko vonku,pojde´m sa osprchovat a znova ma to chyti?

qetinka
5. dec 2008

no mozne to je...a velmi pravdepodobne... 😉

ejusa
5. dec 2008

Co?Ze aj po klystire sa moze stat na sale nehoda? 😲

qetinka
5. dec 2008

Nie,ale po nom pojdes asi viac x na wcko nielen raz...je to velke kvantum vody co ti daju klystirom...obsahovo je to fakt dost...

ejusa
5. dec 2008

Ja som myslela ze len raz a dost...aaach jaj,co ma to len vsetko caka..a pri tom su aj krce?

zajo79
5. dec 2008

ejusa, neboj sa, nieje to take strasne... a babatku sa lahsie pojde na svet, ked budes mat prazdne creva.

zajo79
5. dec 2008

klystir bolo asi to najmenej neprijemne v porodnici 😀

ejusa
5. dec 2008

Neviem..ale ako vravis zajo,to je asi to najmenej,ale teraz ked sa to uz blizi,uz myslim na vsetko 😒

sasanka78
5. dec 2008

ejusa, neboj, zvladnes to v pohode 😉

larakroft
5. dec 2008

ejusa: vždyť klystýr není žádná povinnost. Můžeš ho odmítout. S velkou pravděpodobností se vyprázdníš sama už při první době porodní, na sále se ti nemusí přihodit vůbec nic. P/ro mě osobně byla přijatelnější představa, že ze mě na sále vypadne tuhej bobek, než že by ze mě při kontrakcích vytejkalo smrďutý cosi, což je po klystýru opravdu velmi pravděpodobný. Je to na tobě.

ejusa
5. dec 2008

Ja neviem,ale asi by som sa bala odmietnut klystir a ani neviem ci vobe aku moznost u nas davaju.

larakroft
5. dec 2008

Ježiš rodíš přece ty! Nikdo tě ke klystýru nemůže nutit!!! Co takhle práva pacientů, to vaši doktoři neznají?

ejusa
5. dec 2008

No vsak uvidim,mna to len tak dneska napadlo,ked sa to uz blizi,ze co a ako 😝

larakroft
5. dec 2008

Každopádně ty jako pacient musíš dát doktorům souhlas se vším, co s tebou budou provádět, pokud ti teda nepůjde o život (což u klystýru nejde). Odmítnout můžeš všechno, klystýr, oholení, dirupci blan, nástřih...měli by ti ke všemu podat vysvětlení, k čemu to je dobrý, jaký to má rizika, jaký jsou rizika, když to nepodstoupíš...smůla je, že často podávají informace stylem "je to dobý pro miminko, ...přece neohrozíte dítě...." atp.
No každopádně ti držím palce, ať vše zvládneš a ať máš na porod hezké vzpomínky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre