Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

srnkamt
1. aug 2008

yara2....nikto ti nebere tvoj nazor...len som chcela reagovat na tvoje slova..a mimo toho..neviem ako je to v inych porodniciach ale v MT je to tak ze ked ti daju klystir v takej malej "ako keby kupelnicke s postelou"a ty si po urcitej dobe potrebujes ulavit..tak zrovna v tej chvili sa rozletia dvere a vojde ti tam sestra a este dalsia rodicka ktorej dava klystir 😖 ...neviem mne bolo toto najneprijemnejsie na celom porode...no a potom po porode ked uz ma ohmatalo a vydelo nespocetne mnozstvo doktorov a sestier mi bolo vsetko jedno...sa mi mohol kazdy s prepacenim aj "do riti pozreit"a bolo by mi to jedno.... 😀

erikasadek
1. aug 2008

to ti nezavidim teda

konja
6. aug 2008

Holky tak já v sobotu při porodu použila yal gel a naprostá spokojenost. Rychlá aplikace a hlavně - vydržela jsem téměř dvacet minut.Pak stačilo jednou na záchod a bylo to v pohodě.

deni
6. aug 2008

hoj, holky 🙂 dotázek - v pátek 8.8. v 7hod ráno jdu na vyvolávačku, jen jsem se zapomněla zeptat, zda mám přijít na lačno... nebo raději už od večera nic nejíst.... tak jako tak mě stejně vyprázdní, ne? teda i kdyby to nenabídli ráda si o to řeknu, než se jim tam pos... 😅

konja
6. aug 2008

deni tak já bych teda jedla.Nikdy totiž nevíš za jak dlouho opravdu porodíš a tam už nedostaneš nic.Najes se ať máš sílu,může to být dlouhý 😉

deni
6. aug 2008

konja: díky, asi máš pravdu... a sebou si stejně ještě něco málo přibalím - krekry a tak...

weroni
6. aug 2008

ja som klystir musela absolvovat kedze som rodila do vody a nebolo to vobec hrozne, jedine co bolo fakt des bolo udrzat to v sebe pocas dvoch kontrakcii 😀 ale zvladla som to, su aj horsie veci 🙂
Inac ten yal vraj dlho trva kym sa uplne vyprazdnite, pri klasickom ste do 5 minut total empty 😀

geegee
6. aug 2008

a mate niekto skusenosti s glycerinovymi cipkami? Mne pri prvom porode nestihli dat klystir, teraz to bude zrejme rovnake...a tie cipky zaberaju vraj do 10-15 minut. Len neviem, ci ozaj funguju 😅

bianca
6. aug 2008

geegee glycerinove cipky nefunguju u kazdeho

geegee
6. aug 2008

hm...tak to risknem, nic ine mi nezostava 😉 😀

martinka79
6. aug 2008

co já bych za klystír dala. přijela jsem rodit na 5cm otevřená a v nemocnici, kde normálně ho dávají mi ho už nedali. moc moc jsme je prosila ať mi ho dají. hrozně mi bylo trapně a hlavně psych blok tlačit..... a to jsme ho u dcery nechtěla a hledala porodnici, kde ho nedávají u ní jsme se vyprázdnila průběžně ovšem u syna to nějak nešlo. 😉

ivis
7. aug 2008

deni: já jsem rodila spontánně, ale v noci na mě přišly kontrakce, klystýr mi udělaly hned ráno cca v 7h, tak jsem kolem 10h byla totálně vyhladovělá dala jsem si kousek banánu a pak jsem při kontrákcích blila jak alík ☹ ☹ ☹

petule.h
7. aug 2008

u prvího nic, byl to císař, teď čerstvě po porodu jsem si dala yal a stejně to nepomohlo, spoustu toho ze mě ještě šlo jak jsem tlačila, takže klystýr doporučuji, i když není tak příjemný..pak bylo nepříjemně mě, teď je mi to ovšem fuk

konja
7. aug 2008

ivis:To zvracení určitě nebylo z toho banánu.Zvracení se občas při bolestech objevuje a to prý z toho důvodu jak hlavička sestupuje a tlačí na nervová zakončení.Já se při prvním porodu taky pozvracela a to až někdy v půlce.

zukab
7. aug 2008

no tak ja klystir mat asi nebudem, pretoze v UK sa take nieco nerobi. tu nedavaju klystir, neholia, nerobia nastrihy, prirodzenost nado vsetko. az sa mi zda, ze to obcas prehanaju a lezie mi to trocha na nerf.
tak som zvedava.
uprimne povedane, pri myslienke, ze sa im tam pototo na porodnej posteli mi zrovna do smiechu nie je, ale na druhej strane si hovorim, ze ked je to bezne, asi to ocakavaju.
ale ten vnutorny pocit akejsi trapnosti vo mne stale je. co uz 😉

jankapo
7. aug 2008

zukab, bude ti to sum a fuk, mne klystir nestihli dat a kaka bola posledne naco som myslela ked som tlacila... 😉
trapne mi nebolo ani potom, hrda som bola na seba, ze som porodila, kaslat tam na pridavky...lekari ine humusinky vidia pocas svojej praxe podla mna

melody
7. aug 2008

podla mna je klystir super vec. tiez som o tom pred porodom pocula vselico a obavala sa toho a potom ked porod prisiel tak som nim bola jednoducho nadsena. po prve preto, lebo som mala uz nejaky cas zapchu (ako zrejme viac mamiciek) 😀 a druhy krat som za to bola vdacna pri tlaceni - aj ja som zial mala z toho psychicky blok, ktory nastastie rychlo presiel ked som si uvedomila, ze by malo byt vsetko v pohode a povedala som si - vdaka bohu za klystir 😀

zukab
7. aug 2008

jankapo, aj ja si myslim, ale psychika je zatial mrcha.
ked som to vsak spomenula mojej porodnej sestre, co ma bude rodit a pytala som sa, co a ako, tak na mna pozrela ako na mimozemstana, ze co stresujem.
ze ved ona a este jedna tam budu od toho, aby sa o vsetko postarali, co ma take "hluposti" vobec napadaju 😀

yara2
8. aug 2008

no ja sa este len chystam rodit a modlim sa aby som klystir stihla. aj ked vsetci v nemocke su na to zvyknuti,tak mne pri predstave ze okrem mimi vytlacim aj nieco ine beha mraz po chrbte.
to je jedna vec a druha: s radostou odopriem mojmu dietatu ten zazitok,ze este len hlavu na svet vystrci tak prve co uvidi a zaciti bude ...(nechcem tu napisat to jedno nepekne slovo co ma napada) ja tam dole hlavu mat nebudem ale mimi a doky a asistentka ano
dalsia vec je hygiena: pripada mi potom uplne zbytocne rodit v cistom prostredi,pouzivat sterilne rukavice a najtroje a babatko utierat sterillnym platnom,ked aj tak bude vsade ...
a v neposlednom rade je ta "aroma". v porovnami s tou mi nemocnicny pach pripada ako parfem od Diora
takze klystir ANO ANO ANO

hlavinka
8. aug 2008

myslite, ze je velky rozdil mezi klystyrem jako takovym a yal gelem? Ja se hlavne bojim toho, ze to v sobe neudrzim 😀

lukin
8. aug 2008

hlavinka: Já myslím, že jo. Yal není tak účinný jako klystýr. A o to právě jde, abys to v sobě neudržela 😀

misakulicka
8. aug 2008

halo halo!!!!pro všechny co se toho bojí-----NEBOJTE SE!!!fakt-je to za chvilku, nebolí to a prohřeje to tělíčko, takže to uspíší stahy, tím pádem to pomůže miminkovi na svět-asi víc než ten Yal-ten tolik prý neprohřeje----takže nebát se - říkám to z vlastní zkušenosti----nebolí to a moc to pomůže---a odpadá takový to strachování, že se vytlačí něco jiného...já ho tedy DOPORUČUJU!!!!!a ještě-kdyby vám náhodou nabízeli propíchnutí plodového vaku, aby odtekla plodová voda-tak toho se taky nebojte...nebolí to. Pokud vám tedy neodteče plodová voda dřív...nám ne a ne prasknout, tak to řešili tím propíchnutím...zní to asi hrozně, ale nebolí o a pak teče jen teplá voda....a taky to uspíší porod....já měla ten nejkrásnější porod na světě.....

coriven
14. aug 2008

ahojky nečtu celou diskuzi 😅 , ale ohledně klistýru se přikládám k názoru misikuličky - nebolí to, prohřeje to, je to trošku nepříjemné, ale uspíší to porod - snad i ulehčí 🙂
nejhorší je to v sobě asi udržet delší dobu (sestra mi řekla - tak cca 10 minut nechat prohřát), nu ale přišel stah a už sem musela na záchod 😅 , ale pomohla i ta chvilka 😉

zoozi
14. aug 2008

Ahojda,připojuju se k poslednímu příspěvku. Já teda měla YAL gel, který je prý šetrnější, ale i tak mě to pěkně prohnalo 😀 Také mi sestra řekla ať vydržím 10 min, ale samozřejmě se to nedalo udržet 😖
No byl to zajímavý zážitek, ale jsem ráda, že mi ho dali, protože lepší se.... v soukromí než na sále, že 😎

xstelinka
14. aug 2008

presne ako pisete, radsej sa po.rat na zachode ako na porodnom stole 😉

papisa
18. aug 2008

Ahojda, já se klistýru strašně bála, před porodem jsem ho v životě nedostala 😨 Ale byla to nakonec docela sranda, vůbec jsem necítila, že do mě napouští nějakou vodu či co a dalo se to i těch 10 min udržet, ale každý to má asi trochu jinak... 😅

listicka20
18. aug 2008

zukab, taky jsem rodila v UK a když jsem tam přiša, tak mě sestra prohmatala a řekla, že nejsem vyprázdněná a dala mi čípek, po něm jsem se krásně vykakala a pak jsem to už celý porod neřešila, spíš jsem se bála, že se počůrám, protože jsem tam vypila asi litr vody, ale ani to se nekonalo, takže neboj. Klasickej klystýr opravdu nedávaj, ale jde to i jinak 😀

marku
18. aug 2008

Já za něj byla moc ráda, protože na konci těhu ..jít na velkou... byl docela problém, tak jsem raději chtěla klasický nálev, aby se mi při porodu nestala nějaká nehoda 😲 . Není to žádá hrůza.Ale musím říct, že jediné co na tom nebylo fajn, že s ním čekali až mi začnou pořádné kontrakce. Tak jsem ho samozdřejmě vydržela v sobě mít jen minutu, mezi kontrakcema.....ale účel splnil. 😅

katulka2
18. aug 2008

Prosim Vas, co znamena cievkovanie? Nikdy som nerodila, ani nie som tehu... ale chcem o tom vediet co najviac... Kujeem🙂

luciakubista
19. aug 2008

cievkovanie je,ze ti zasunu hadicku priamo do mocoveho mechura a odsaju moc, mne to robili strasne davno na urologii a vobec som to necitila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre