Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

sisstin
28. jan 2008

funilieta: kup si yal..ten je šetrnější než klistýr klasickej..nic to není..krásně se uvolníš, kontrakce nejsou u toho tak strašný..na sále nebudeš mít žádnou nehodu....a mimču to fakt ublížit nemůže 😉

marse
28. jan 2008

funilieta, dnes sa viacmenej mozes rozhodnut ci klystir chces alebo nie. mne bolo odporucene ze je to lepsie. aj som si ho dala. a dam urcite aj ked to nei je najprijemnejsie. 😅

mam znamu co to odmietla a sprepacenim sa na porodnej sale pokakala 😀 hold aj take sa stava 😀

marinka
28. jan 2008

jak píše siss, pokud myslíš, že ho u vás nedávají automaticky (u nás třeba jo a spíš když ho nechceš, tak se musíš domluvit se sestřičkama), tak si kup yal. Jinak já jsem pro klustýr všema deseti, uleví si to a nemusíš se bát při tlačení, že s mimískem vyletí ven i něco jiného 😀

sstefi
28. jan 2008

mna sa nikto nepýtal či chcem či nie, bolo to na štýl - chcete? nechcete? dostanete!. 😝 😀 😀 ale v poho, nie je to nič strašné(mala som z toho obrovskú obavu, ale v poho) 😉

majulcek
28. jan 2008

ja som tiez dostala klystir bez otazok ci chcem alebo nechcem...a dalo sa zniest hoci to vobec neboli je to skor neprijemne...to vies do zadku pchat hadicku..ale aspon si si ista ze ides na salu prazdna a nemusis sa obavat ze vytlacis dvojcata 😀

lenkka
28. jan 2008

dozvedela som sa ze klystir dokonca urychluje porod, tak nam bolo povedane na prednaske, pretoze precisti nie len to dole ale aj creva, urcite to musi byt neprijemne ale takisto si neviem predstavit vytlacit babatko spolu z niecim inym 😀 radsej prezijem hadicku do zadku ako spinu na sale 😀 😀

sisstin
28. jan 2008

ten yal fakt nic není..to ani není hadička..vypadá to jako nosní kapky s tenkou špičkou 😉 jsem si říkala, že mi to nic nedělá..vydržela jsem 20minut..a pak jsem šla asi stokrát na záchod..ale dobrý...šlo to v poho přežít 😅

karotky
28. jan 2008

Mě s tím Yalem málem PA propíchla střevo. 😀 Ale jinak bych řekla,že(co do účinnosti)je lepší klasický klistýr............dělali mi ho před laparkou.Po něm jsem byla vyprázdněná hned,ale po Yalu jsem šla asi 5krát po půlhodinách. 😅

jahodka11
28. jan 2008

funilieta,ja som mala klystir, bala som sa toho a vobec nic to nebolo...len na konci taky tlak...ale to je naozaj nic...neviem, aky je rozdiel medzi vlastnym kupenym klystirom v lekarni a tym nemocnicnym, ja som dostala v nemocnici a nemala som s tym ziadny problem 🙂 zevraj, ked su prazdne creva, babatko moze rychlejsie postupovat von 🙂

terkajesterka
28. jan 2008

myslím, že téma klistýr se zbytečně moc řeší 😀 Osobně si myslím, že je fajn se před porodem vyprázdnit, tak máš volbu, jestli Yal nebo klistýr. Mně dali klistýr, ani mě nenapadlo nějak protestovat, za chvilku jsem šla 1x na záchod a šlo všechno ven. Dokonce bych řekla, že mi to udělalo dobře a pak jsem pustila z hlavy obavy, abych se nepo..... na sále.

alionuska
28. jan 2008

A ja som mala z klistiru obrovsky strach,ale potom ked som sa nad tym zamyslela,to bolo asi " najprijemnejsie "z celeho porodu. 😀

petraluk
28. jan 2008

Ahojky, já jsme si o klistýr řekla sama, ale už na něj prý bylo pozdě, takže mi ho nedali. Žádný problém s tím spojený jsem neměla, člověk se celkem dobře vyprázdní už před tím a vzhledem k tomu, že jsem celý den před tím nic nejedla, byla jsem hospitalizovaná kvůli přenášení. Než jsem nastoupila tak jsem z těch nervů měla doma průjem a pak jsem zase nesměla nic jíst, tak to bylo v pohodě. 😉

aajina
28. jan 2008

I mě bylo řečeno že klasický je lepší než ten gel že to krásně uvolní porodní cesty.A hlavně to nic není a člověk se nemusí bát nějaký nehody při porodu.Myslím že se to zbytečně zveličuje a pak mají rodičky zbytečný strach 🙂

paolin
28. jan 2008

nam PA taky rikala, ze je klasicky klistyr lepsi, nez Yal. nejde jen o procisteni strev, ale klistyr prohreje brisko a porodni cesty a urychli porod. i pres to, ze jsem mela Yal, tak jsem nakonec zvolila nalev a bylo to v poho 😉

sicilia79
28. jan 2008

Mňa sa nikto nepýtal či chcem, rovno mi ho dali, keď ma prečisťovalo už tretí krát, tak som si myslela, že už odpadnem, taká som bola z toho mimo. Takže ja poviem, že pre mňa bol klistýr úplná pohroma, ale keď pôjdem rodiť ešte raz, dám si ho, pretože nerada by som s dieťatkom vytlačila aj niečo iné.
A píšete tu kočky, že to urýchli pôrod a uvoľní cesty, tak môj pôrod trval 17 hodín, takže neviem...

natal
28. jan 2008

mna sa tiez nikto nic nepytal, ale bola som rada, ze mi ho dali. Nechcela som sa pokaki na porodnom stole. A aj dobre mi to padlo, som sa precistila.

alexandra
28. jan 2008

Tiaz mam pocit ze sa to s tym halo okolo klystyru prehana, je to uplne v pohode, nic tragicke, nehovorim ze je to prijemne, ale asi ani jedna z buducich mamiciek necaka nejaky wellness ked ide do porodnice 🙂

veva55
28. jan 2008

no mne keby v mojej porodnici nedavali klystir, sama si ho kupim v lekarni, lebo to posledne co by som chcela je, aby som sa pocas tlacenia babatka na porodnom boxe zaroven aj pokakala. No a vraj je klystir dobry aj na zrychlenie porodu, vraj po nom sa obvykle porod pekne rozbehne, kedze sa to tam cele uvolni. Sicily, mozno ty by si bez klystiru rodila tiez dlhsie, to nemozes vediet, bohuzial, niektore porodia do 5-tich hodin, ine sa trapia 2 dni. Ale v kazdom pripade klystir ma len plusy. A na babatko nema ziadne negativne vplyvy.

inac vraj ten Yal nie je taky ucinny, kedze pri klasickom klystire do teba daju az 1 liter vody. Ale urcite je lepsie dat aspon ten Yal ako nic.

gween
28. jan 2008

No konečne tu diskutujú samé múdre a inteligentné baby, ktoré nelamentujú nad tým, že klysír je najhorší z celého pôrodu. Som PA a úplne s Vami súhlasím v tom, že klysír je potrebný. Yal je šetrnejší ako klasický kl., ale aj ten sa dá v pohode vydržať. Ak Vám podajú Yal, musíte počkať na účinok asi 20-30 min, pri klasickom kl. veľké množstvo vody okamžite vytlačí stolicu / asi 5 min/. .....a po podaní / či už Yalu alebo kl. klystíru/ máte istotu, že pri samotnom pôrode neznečistíte to sterilné prostredie pod Vami, kam sa má narodiť vaše dieťatko. Prajem vám príjemný zážitok z pôrodu a radosť z dieťatka.

sue
28. jan 2008

..mne klystír dať nestihli... na sále som sa nepo..., ale na druhý deň na WC som slzila ☹ som jednoznačne za klystír - má svoj význam, aj kvôli tlačeniu a postupu bábätka (je logické, že keď sú prázdne črevá, dieťatko má viac miesta na tlačenie sa von), aj kvôli neznečisteniu priestoru a aj kvôli veľkej potrebe na druhý deň po pôrode - skúste tlačiť, ke%d ste šité po epiziotómii 😔

zuzla2
28. jan 2008

ja som ho nemala, lebo mi ho nestihli dat 😉
sue u mna to nebolo na druhy den vobec strasne....ale asi kvoli tomu,ze som mala len jeden steh 😀

alysea
28. jan 2008

nO mne dali klystír v čase keď som mala kontrakcie každé 3 minúty, tá aplikácia v pohode, to je nič, ale ked prišlo na vec, som myslela, že zomriem, som skoro aj odpadla ako mi už zle z kontrakcií bolo a ešte aj záchod obiehať a u mňa to nebolo na jedenkrát, ale som bola trikrát a pre mňa to bol dosť stresujúci zážitok.

luciask
28. jan 2008

no takze ja som tyzden pred porodom zacala mat hrozne bolesti z toho ze som nemohla ist na velku potrebu, mavala som dost neprijemne krce a ked som isla do porodnice, lebo mi bolo zle zistili ze este nerodim(to bolo 9 dni po termine) a tak mi dali klystir ze nech mi pomozu aby mi bolo lepsie. No lenze klystir nezabral, nic zo mna nevyslo, tak skusili na druhy krat, ani potom nie. Bolesti som mala stale hrozne tak sme sa dohodli na vyvolavacke, kedze mi mala asi sedela na crevach a tak ma pekne blokovala. pocas porodu samozrejme aj ine vyslo(to mi az manzel povedal, kedze ja som to pri porode vobec necitila). Vobec som sa blbo necitila , kedze som o tom ani nevedela a ani personal nemocnice a moj lekar mi nic nedal najavo, myslim ze vela z nich je na taketo nehody zvyknutych, pre nich je hlavne ze sa dietatko narodilo a vsetko po tej stranke je v poriadku.
sue, myslim ze viacero rodiciek ma problemso stolicou po porode, kedze tam dole mas rankupo strihani, trhani alebo zasivani. Myslim ze klystir na to enma vplyv ci mas problem s velkou potrebou po.

dzej
28. jan 2008

můžu se zeptat, a ten klystír nebo Yal se má dávat kdy? Kdykoliv nebo jen když chodím nepravidelně na WC? Já teda zatím každý den chodím pravidelně, ale taky bych měla radši jistotu, že vytlačím jen mimi.

alysea
28. jan 2008

dzej klystír alebo yal pred pôrodom, ked už vieš že to prišlo 😉 inak to netreba.

mory
28. jan 2008

ja som pri prvom porode mala klistir a pri druhom mi nestihli dat lebo vyslo vsetko samo aj bez sedela som na zachode asi hodinu ale fak tie kontrakcie boli miernejsie lebo som sa sustredila na sra..e 😀

iza
28. jan 2008

ahoj tak já měla klasickej klistýr a nepřišlo mi to jako nic děsnýho....vydržela jsem teda jen cca 7minut 😅 ..aůe je fakt, že se mi ulevilo...aplikace nebyla vůbec děsná, bylo to rychlý a celkem i příjemný 😎

hedunecka
28. jan 2008

ja som mala sice 2cisarske ale ani raz mi ho nedali 😕

luckahr
28. jan 2008

taky mi příjde, že se z klistýru dělá drama 😉 já jsem ho absolvovala (taky se mě teda neptali, jestli chci nebo ne a ani by mě nenapadlo si vymýšlet, že nechci, nedělaj to jen tak pro zábavu) a v pohodě, už nevim, jak dlouho jsem to vydržela, moc dlouho ne 😀 , ale krásně se člověk vyprázdnil 😉

valka
28. jan 2008

myslim si, ze by mal byt na vyber...mnoho zien nie je proti, mnoho je...proste ta, co by chcela - tak by jej ho dali, inej zasa nie...
co sa tyka infekcie, tak pokial mi je zname, nezistila sa vyssia chorobnost alebo zvyseny vyskyt infekcii u deti, ktorych matky klystir nedostali, pripadne okrem mimi vyslo aj nieco ine...rovnako je to s holenim...ziadny vyssi vyskyt infekcie...len je sitie jednoduchsie, ak je pokozka bez chlpkov...na druhej strane, su zeny, ktorym chlpky zarastaju a 2-3 dni po holeni je to utrpenie...tak preco im pridavat bolest?
preco vsetko pausalizovat? jednoducho by si zena mohla vybrat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre