Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

bubliinka
19. okt 2011

nedostala jsem a ani jsem nepotřebovala . Rodila jsem normálně a při třech hodinách tlačení se divím ,že ´jsem se tam nepo... :D

tinki
19. okt 2011

áno pri oboch deťoch. nebolelo to, len to bolo nepríjemné. Ale aspoň som potom nemala stres, či náhodou nepustím pri porode a tak som veselo tlačila a obe dievky mi vyšli približne po 4 zatlačeniach... 😉 🙂

amouramour
19. okt 2011

ja by som sa klystiru nebala a neodmietala ho....je to pre tvoje dobro, babu neuskodi a predsa ho nechcem ziadna priviest s prepacenim do vykalov....

xsaleen
19. okt 2011

já klystýr neměla.. byla jsme sama několikrát doma, a pak v porodnici..Akorát jako blbá prvorodička, jsem tam pak už nějakou dobu tlačila malýho...ale vše dobře dopadlo.. narodil se normálně na sále.. 😉

stardust
19. okt 2011

nikto mi neponukal pred porodmi klystir a ani som on neziadala. Ak sa aj vysuchne maly bobek von a personal v nemocnici s tym ma ocividny problem, tak tam ti ludia nemaju co robit a mali by si hladat ine povolanie.

zuzana17
19. okt 2011

dostala som pri oboch pôrodoch, dokonca aj pri plánovanej sekcii 🙂

pimpulienka
19. okt 2011

Ano samozrejme, je veľmi dôležitý. Vôbec som nerozmyšľala nad tym, žeby som ho nechcela. Napr. na holenie sa ma sestrička pytala, ale to nemusela vykonať to som stihla doma 😉

magali
19. okt 2011

ja som mala klystir, vobec to nebolo nic strasne, je to trosku trapna situacia, teda pre mna bola ale inak to bolo v pohode, ja som bola aj rada, ze som isla na zachod, lebo som predtym asi dva dni nebola, pretoze som brala zelezo a strasne ma zapekalo z neho 😀 😀 😀

andika10
19. okt 2011

ja som nedostala , ale ani jesť mi nedali 2 dni pred pôrodom, aj som citila že mi pri pôrode niečo vyšlo ale nikto s tím nemal problem, ale keby mi ho núkali tak by som ho prijala

florentina
19. okt 2011

Ano a myslím si, že je to vhodné. Při normálním porodu pro lepší průchod mimča i pro pocit maminky, že se nebojí, že se u toho po..., což není příjemné. A i u sekce je to důležité, to je operace a při té by měla být střeva prázdná. Rozhodně to nebolí. Mimochodem trapné či trochu pocitově "nechutné" se to sice někomu může zdát, ale upřímně porod, šestinedělí, očistky apod. jsout celé v takovém duchu...prostě to k tomu patří, člověk to brzo přestane řešit a vnímat, protože má úplně jiné starosti...s kontrakcemi, miminkem...

evlyn
19. okt 2011

Ne, strávila jsem víceméně půlku času s kontrakcemi jak doma tak v porodnici v sedě na záchodě, takže si to sestra jen zapsala a nechala tak.

cicusmicus30
20. okt 2011

Nedostala som,lebo mi ho nestihli dat,kedze vsetko slo tak rychlo...

martina149
21. okt 2011

Mám 3 deti a pri všetkých troch som pred pôrodom mala klystír pri prvých dvoch prirodzených a aj pri treťom cisaráku.Nie je to nič strašné a aj ja som bola kľudnejšia aspoň pri prvých dvoch že sa tam nep....

ramzesa
22. okt 2011

Mám deti dve, pri prvom som klystír mala, pri druhom mi ho nestihli dať a absolútne sa nič nestalo. A som rada, že pri druhom som toho bola ušetrená 🙂 , mne to dvakrát príjemné nebolo teda.

vodnicka
28. okt 2011

Ahoj sa som mala dve porody ani pri jednom som klistir nemala stolicu som mala tesne pred porodom ...priroda to tak zariadila adakujem ,ze to tak aj bolo boli to lahke porody jeden v nemocke a druhy doma a hvala bohu vsetko ok 😉

andreasek82
28. okt 2011

ano, pri obou porodech, pomohl mi krasne porody rozjet, hlavne ten druhy, no nic moc prijemne mi to nebylo, ale co je to oproti porodnim bolestem, ze? 😅 😀

vejinka
28. okt 2011

pri prvom nebol potrebny rano som bola na velkej a vecer ma chytili bolesti a na druhy den sa narodil ale cisarskym a pri druhom aj ked som oklamala ze som bola na velkej ..musela som to absolvovat a veru nic prijemne.. naviac ma to vobec nevyprazdilo len som "prdela vodu".. ale na sale nebola nehoda s hovienkom takze som spokojna 😀

adellaide03
28. okt 2011

Ano. Měla jsem z toho obavy, ale nakonec se mi to tak hrozné nezdálo

miskadis
28. okt 2011

Ano. Teda docela jsem se toho bála, ale dalo se to... 😀

leonik
28. okt 2011

mám dvě děti, ale neměla jsem ani u jednoho 🙂

lucisa
28. okt 2011

Ano, já u všech třech porodů a byla jsem jen ráda.
1) se mi ulevilo, protože poslední dny před porodem jsem měla spíš zácpu
2) krásně se mi prohřál spodek a okamžitě to urychlilo a zesílilo kontrakce, takže i porod
3) ulevilo se mi i psychicky, že riziko "nehody" u porody je menší, i když je mi jasné, že vždycky (nebo většinou) něco ještě vyjde a je to naprosto normální.

kacab
29. okt 2011

U prvního yal a už nikdy více bych ho nechtěla.... Lítala jsem po něm i dalších 8hod, hlásila personálu, ale vždy jen mávly rukou... při tlačení miminka jsem pak měla "únik" stolice a bylo to nepopsatelně ponižující, nepříjemné a potupné... personál byl skvělý, ale pro mě děsná vzpomínka.... na druhý porod jsem šla s rozhodnutím, že jedině klasický klistýr, ale nakonec jsem ho ani nedostala a porod proběhl v pohodě a ve vší důstojnosti!!!! Jinak paní co s semnou ležela v porodnici - povoláním sestra v nemocnici - říkala, že u nich primář Yal zakázal, že jsou po něm pacienti špatně vyčištění.... vůbec bych neřešila jak moc je či není příjemný samotný klistýr.... pořád lepší než se bát možného trapasu... absolvovat ho je na samém porodu to nejmenš!!!!!

magdalena77
8. nov 2012

@elisss - ako co by mi malo chybat na tehotenskom brusku s ktorym som uplne nemotorna, fucim a v podstate zavadzia???? som rada ze to trva "len" 9 mesiacov !

zankaj
8. nov 2012

No sestra mala pri oboch porodoch klystyr a aj tak mala nehodu. Stava sa ale ked mna chytia kontrakcie sama sa pos.... doma od strachu :D :D a klystyr nebude treba hadam :D

majuska0407
9. nov 2012

mne pri prvom nestihli klystír podať, ale telo sa mi už tyžden pred porodom pripravovala a prehanalo ma 😀 aj pred porodom to tak bolo.
no pri druhej dcerke mi ho dali len preto, aby sa mi urychlili kontrakcie kedže sa nechceli rozbehnuť ako sa mali 😠 a nebolo to NIČ STRAŠNE a keby som sa po.. na sale asi by som, sa dosť blbo citila potom pred doktormi aj
ostatnými hi mala som nejkych učnov pri porode tak si ma tam obzerali komentovali no vtedy mi to bolo ale že uuuplne jedno 😀 😀 😀

majuska0407
9. nov 2012

@zankaj presne ked ma chitili kontrakcie automaticky som sa doma pototo 😅 😅 a rodila so dve detičky pri oboch tak isto 😉

lucinocka
9. nov 2012

dostala som, bola to parada 😀 kedze posledny mesiac som chodila na zachod raz za 7 dni, tak to pre mna bolo ciste uzivanie 😀 narozdiel od toho co nasledovalo:D

zankaj
9. nov 2012

@majuska0407 jj preto vravim ze niekedy klystyr vazne netreba 🙂 ale tak ja aj pri menzese ked som mala tie bolesti hned som sa pototo a ked su tie kontrakcie silnejsie tak sto percent som cista ako lalia :D

majuska0407
9. nov 2012

@zankaj presne ako ja aj pri menzese 😝
a gratulujem ku malej prajem rychli porodik 🙂

majuska0407
9. nov 2012

@bubliinka waw klobuk dole 3 hodky tlačiť teda ja som 1-ho robila 4 hodky s toho 10 min tlačenia 2-hu 1O hod. s toho 10 min taktiež.
😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre