Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

dzej
28. jan 2008

alysea to chápu, spíš jsem myslela, jako, že když např. ráno půjdu na WC a odpoledne začnu rodit, tak jestli je vhodný ho dát nebo jestli stačí, když jsem nebyla na WC např. 24h nebo dýl. 😀

alififi
29. jan 2008

tiez si myslim, ze je klystir ok. aspon sa aj creva trochu oplachnu :o)
takze sa netreba bat.
ja by som tiez mala najvacsiu traumu, aby som sa na sale nepo....

ivka19
29. jan 2008

tak to je super,ze mi na sr tuto moznost mame,ale ja zijem v uk kde som aj rodila a tu to vobec nedavaju ☹ co si myslim,ze by bolo asi lepsie a hlavne bez stresujuce,co sa prihodi na porodnej sale,ale tu to odovodnuju,ze ma byt vsetko prirodzene 😕 😅 😀 ale zvladla som to aj bez klystiru 😉

mikca
29. jan 2008

tak já mlěa klasickej..ne že by to bylo nějak příjemné, ale měla jsem křížové bolesti a klystír mi děsně pomohl ta teplá voda byla super....a anvís jsem nemusela mít při porodu obavy..u druhého jsme ho nestihli a já se víc soustředila na to jestli něco není pode mnou ☹

mimakro
29. jan 2008

Mňa sa spýtali, či chcem klystír, ale z otázky som vycítila, že moja odpoveď má byť áno. Dvakrát príjemné mi to nebolo, ale "nehoda" pri pôrode by bola oveľa horšia. Doniesla som si Yal, sestrička mi ho aplikovala. Do 20 minút bolo po všetkom, dala som si sprchu a hurá na rodenie 😀 Ešte mi jedna fľaška zostala, ak by ste niektorá chceli. 😉

ava
29. jan 2008

holky,to je zvláštní číst, že máte strach, abyste se na sále nepokakaly. Vždyt při tom tlačení je to jasné, nebo chcete tlačit tak, aby jste nevytlačily to, co nechcete? Já tomu nerozumím....viděla jsem red nedávno v TV porod a bylo to tam....předtím, než vyšlo mimčo

magdalenka1
30. jan 2008

děvčata, klid, já měl klystýr a stejně jsem měla na sále menší nehodu...a žiju 😀

digysa
30. jan 2008

KLISTYR: fuj, fuj, fuj, fuj, nikdy, panicky strach.........radsej sa s prepacenim poseriem, ale klistyr nikdy....neprijemne, nechutne....fuj
Nemala som klystir pri prvom a nebudem mat ani pri druhom....a ziadnu nehodu som nemala....

Asi tolko som chcela... 🤐

digysa
30. jan 2008

mimakro: to neviem odkial mas, ze nehoda by bola ovela horsia....Je to uplne normalne. Ja som nevedela, ze sa to stava pri porode, az lekari mi to povedali a uplne v pohodicke, ma upozornili, ze sa nemusim tym trapit, vraj oni su na to pripraveni.....V nasej nemocnici ani klistyr nedavali....

otrivinkajanka
30. jan 2008

no mne ho ani nemuseli davat ked som zistila,ze pojdem rodit a chytili ma porodne bolesti tak som od strachu sedela na zachode a tak ma prehnalo,ze mi ho ani dat nemuseli tak som sa bala porodu a toho ma caka nervy su nervy

evelyin
30. jan 2008

Baby ja som sa bála klistýru ako čert kríža, a nič to nebolo. Sestrička sa smiala, že takú pacientku ešte nevidela: Povedala som jej, že kedykoľvek.Mne ho robili pred laparkou, bolo to uplne v pohode - stále som čakala že príde niečo strašné a keď vytiahla zo mňa hadičku som bola prekvapená že to bolo ono.NIČ to neni. 😉

majcik
31. jan 2008

Otrivinkajanka - aj to je riesenie 🙂

biba12
31. jan 2008

Ahoj,

ja som ho nedostala, pretoze mne porod zacal tak, ze ma bolelo brucho. Tak som sla na WC. Potom som si sla lahnut. Po 10 minutach dlasia prehanka na Wc. A takto to bolo spolu 5 krat a lekar povedal, ze teda uz ho nemusim dostat, naco, ked to mam za sebou. Chvalabohu, aspon nieco sa mi vyhlo.

ginger01
1. feb 2008

otrivinkajanka, normalne si ma rozosmiala 😀 😀
vtipne a ucinne !!
ale inak nechapem, preco sa tie holky tak boja klistyru. Su aj horsie veci ako toto 😒

arietiska
1. feb 2008

Mně klistýr nedělali. Rodila jsem v Brně v Bohunicích a jen se zeptali zda ho chci a zda ne tak ho mít nemusím. Pak samozřejmě při tlačení bylo jasný, že nevytlačím jen mimi. Pač se tlačí jako, když se jde na velkou ... já první tlačení to jaksi držela a nevědělajak tlačit, abych se neposr ..., pak jsem se přiznala a sestřčka se začala smát a říkala, že to je v pořádku, že vždycky něco vyjde a já si z toho nemám nic dělat a mám tlačit a vytlačit všechno ... takže asi ani klistýr nezaručí čistotu, takže pokud ho nechceš není nutný si ho dát ...

arietiska
1. feb 2008

Sorry klystýr se píše s tvrdým y. 😀

teruli
1. feb 2008

Klistýr je uplná pohodička. Nic děsného to není. Naopak se říká, že i při porodu pomáhá. Yal je sice šetrnější, ale kolikrát tě tak dokonale nevyprázdní a musíš absolvovat stejně ještě klistýr.

zabkatt
1. feb 2008

Babulky chcem sa spýtať ohľadom toho klistýru, kamoška mi hovorila, že ona si ho robí sama doma, že si dá do flaštičky teplú vodu, trošku oleja a do 5min je na wc. Že to tak skúsila pred pôrodom a teraz si to tak raz za 3 mesiace normálne doma robí. Myslíte že to nemôže uškodiť?

magdalenka1
1. feb 2008

uškodit to asi nemůže, ale nevidím důvod, proč si ho dělat, vždyť je spousta přírodních věcí, jak se dobře vyprázdnit....vločky nebo jiné nesmysly. Myslím, že je dobré si uvědomit, že ten, kdo vás bude rodit, už viděl desítky nebo stovky takových věcí a že to teda určitě s ním nesekne...konec konců, zdravotní personál je zvyklý na různé tělesné tekutiny....pořád i pokaděné budete vypadat líp než kdyby vás dovezly po autonehodě.....to asi budete taky po....a cévkování ....to vám přijde vkusnější než hovínko 😀 ?

danuska24
1. feb 2008

ja sa tiez priklanam za yal 😉

danciacik
1. feb 2008

ahojte. Zabkatt no ja by som zase nepovedala, že klystýr je dobré si dávať tak často. my máme doma tiež tú somarinku na klystýr ale mne to rodičia robili iba vtedy, keď som mala fakt silnú zápchu. Raz začas nie je zlé prepláchnuť si črevá ale zase nie často, aby si nenarušila ich funkciu.

susik77
1. feb 2008

ahojte, ja som mala yal, 1 davka stacila, bolo to uplne v poho 🙂 ten klas.ze vraj viac posunie porod, ale bala by som sa, ze nedobejnem na wc 😀

susik77
1. feb 2008

zabka: ja by som to nerobila, je to drast.sposob vyprazdnovania, mozu zleniviet creva a potom mozes mat dobry problem normal. ist na velku ☹

vitaka
1. feb 2008

klistýr je to poslední co bych řešila......je rozhodně lepší ho mít...pokud se to stihne......hezky to tělo uvolní.....nahřeje.....a určitě i povolí...pak se líp určitě tlačí a všechno..........ovšem, mě ho dali a po 20h bolestí jsem stejně šla na sál (celkové uspání a císař)....a můžu ti říct jen jedno........měla jsem klistýr 3x - poprvé před operací (laparoskopií), a to mi moc pomohl....byla jsem strašně nervozní před operací a měla křeče a po klistýru jsem se cítila lehoučká jak pírko bylo mi dobře........a při porodu mi to také moc nevadilo, i když jsem měla bolesti co 5minut (a hnusné-zádové), ale šlo to taky dobře.............ale co bylo nejhorší, byl klistýr po tom císaři na druhý den!!! Měla jsem po císaři moc nafouklé břicho....a řeknu ti, že mít na břiše 20cm jizvu (díra do břicha), a mít to všechno čerstvé a bolavé...být vyřízená po dlouhém porodě a sotva dojít na WC s pomocí sestry...a pak tlačit....a držet si to břicho....je fakt šílenééééééé.....a pak jsem málem omdlela....tak tak mě sestra podpírala, takže ...rozhodně si z nějakých klistýrů nedělat hlavu a nechat si ho dát....pomůže!!!
(mě i po tom císaři pomohl...ale byl nejtěžší).

riuska
1. feb 2008

podla mna je jedno aky tip klystiru vam sestricka poda (mne davala teplu vodu hadickou), hlavne sa treba vyprazdnit aby bolo telo krasne ciste 😵

veronika13
1. feb 2008

digysa, ty si sa asi spredu nevidela a pochybujem že ti ukazovali čo z teba vyšlo okrem mimča 🤐
klystír, v pohode, nevravím, že je to príjemné, ale je to uvoľnenie a nemusím sa tam stresovať a cítiť nepríjemne, že mi bude dieťa umývať od h...a 😔

lucenek
1. feb 2008

čus holky...tak klystýr vůbec neuškodí, pokud nemáte hemeroidy či ragády..trhliny a pod jiná poranění...s olejem je to ůčinné, my ještě dáváme s tekutým mýdlem nebo se solí...ale olej je lepší....

rinuska
2. feb 2008

Ja si neviem predstaviť , čo by sa stalo, keby mi ho nedali.Je to nepríjemné, ale nikdy bz som klystír neodmietala pred pôrodom, aj keď som pred tým bola na WC.Akurát mi ho dali už v silných bolestiach a nevedela som , či zo mňa ide jedno, alebo druhé .

bakule
7. feb 2008

jsem pro klystyr na 100%. i mne bylo doporucovano radeji klystyr nez yal, ze to prijemne uvolni cesty a rozebehne porod. docela se tesim, pry se krasne ulevi a v brisku zas o kousek vic mista 😀 😀 😀

ammalka
7. feb 2008

jáměla yel a nemůžu si ho vynachválit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre