Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

moniqe3
21. mar 2008

Môj názor na klystír je veľmi veľmi fantastický.. mala som veľmi silné a časté kontrakcie a nemala som epi... a už som cítila, že ako ma tlačí stolica v črevách.. keď mi dali klystír tak ma to krásne prečistilo, teplá voda mi urobila dobre a zmiernila kontrakcie a cítila som sa dobre. Po pôrode som mala problém so stolicou tak som si sama klystír vypýtala a nemôžem si vynachváliť ako mi znova pomohol. Vôbec to nebolí iba je to také zvláštne neznáme a trošku nepríjemné, ale ten výsledok stojí za to... 😀 😀

moniqe3
21. mar 2008

martina21: väčšinou sa zvykne dávať mydlová voda... asi nejaké zvláštne vyhradené na klystír...no to je jedno, lebo aj tak to všetko z Teba víjde von... 😀 😉

kembo
21. mar 2008

Tak já teda nevím, kolik mi toho při klystýru dali, ale neřekla bychm, že to byly dva litry. No možné je všechno.
Každopádně je pravda, že se říká, že ta teplá voda pomůže - vevnitř to prohřeje, což je dobře i pro porodní cesty a zmírnění kontrakcí. No mně ho dávali, když jsem měla kontrakce co 6 minut a ještě nebyly moc silný, takže myslím, že kdyby to dali později, tak efekt by byl lepší - jako na ty kontrakce. Jsem kvůli té teplé vodě pro klystýr a ne pro yal. Ale taky znám pár holek, který měly s klystýrem nepříjemnou zkušenost, protože už měly silný kontrakce a měly problém to v sobě udržet.

mirka8429
21. mar 2008

keri ved ani ja by som si tam sama nic nestrcila hehe

pebi no mne to povedala sestricka ze je toho cca 2 litre...tak odtial to mam

martina zvycajne je to mydlova voda..

alififi
22. mar 2008

sestricka si asi spravila zartik :o)). neviem si predstavit 2 litre. ked sa pozrem na 2 litrovu flasu mineralky tak mam dost 😎 .

livika
22. mar 2008

Caute!
Ja som bola pred nedavnom rodit v Ruzinovskej nemocnici a tam klystir nedavaju,dostala som len a glycerinove cipky,ale bolo to OK!

keri
22. mar 2008

až 2 litre to nie sú, je to tak necelí litrík vodičky - aspoň mne sa tak zdalo

mirka8429
23. mar 2008

alififi no som len rada ked zartik 😀 ja tu uz stresujem nad 2 litrami 😀

keri tak snad to bude tak hehe lebo ani ja som si to nevedela predstavit 😀 a pocuj..ked sa mi maly otocil normalne...uz by sa nemal otocit nazad nie?

keri
24. mar 2008

miri, po 36. tt. by sa už bábätká nezvyknú otáčať zadočkom

nevesta
24. mar 2008

Mne dali tak 3/4 litra... viac sa nevoslo 😀

zuzpolka
24. mar 2008

ahojte,
livika ja chcem ist tiež do RUžinova, sestra tam pred 3 mesiacmi rodila a tiež jej dali len čipky....No ja by som prave chcela radšej klystir, snad mi ho daju ked si vypytam 😀 mne čipky moc nezaberaju, doma si ich sem tam davam 😝

giovannajana
24. mar 2008

mirka8429, ja som k Yalu žiadnu hadičku nemala 😅 . Sestrička mi ho dala priamo z tej fľaštičky asi na 3x. Nebolo to nič hrozné. Oproti tomu, čo som sa napočúvala o klystíre... 😉

umlaufova
24. mar 2008

Ahojky rodila jsem v Kadani, klystýr jsem měla, neni to dvakrát příjemné ale dá se to překonat. Určitě to patří k předporodní přípravě.

kathus
25. mar 2008

ahojky ja rodila v Kromerizi .. a muzu rict ze klystir je celkem v poho .. akorat si myslim ze mi ho dala uz docela pozde v tech velkych bolestech se nevedela jestli mam prodychavat nebo drzet zatahlej zadek :D .. a to jejich 15 minut vydrzet .. mno ani nehodou .. po 5 minutach sem sla :D ... ale jinak zadna hruza 🙂 je to prirozena vec a podle me je to lepsi nez byt bez 🙂

mirka8429
25. mar 2008

giovana no nieje tam hadicka ale ma dlhe hrdlo ten yal hi

mirka8429
25. mar 2008

keri snad mas pravdu 😀

denousek
25. mar 2008

ja teda a klystyr nic nerikam me to neprijemny nepripadlo je to proste jak kdyby se vam chtelo na velkou a musite to co nejdyl udrzet...to je vsechno...normalka...

laura851
26. mar 2008

ahoj, chcela by som sa spýtať či ten yal je na voľný predaj alebo na predpis, lebo na nete je napísané, že je to na predpis????

livika
26. mar 2008

Zuzpolka:Ahoj,nas sa vobec nepytali(teda tie baby,co som sa snimi poznala) a automaticky nam dali do ruky 2 cipky.
Ale viem,ze jedna baba mala klystir,tak neviem z akeho dovodu.Urcite ti vyhovia,neboj.

laura851
26. mar 2008

ahojte, nevie mi niekto poradiť či je ten yal je len na predpis, alebo ho dávajú aj bez predpisu????

zuzpolka
26. mar 2008

ahojte 😀
livika, no snad mi vyhoveju, bola by som radšej, lebo tie čipky su fakt nič moc......

laura851, myslim,že ten yal ti normalne predaju ja som si ho minule chcela kupit aj mi to v lekarni ukazali ako to vobec vyzera, ale nakoniec som si ho nezobrala......potom maju ešte aj domaci klystir.......

mery101
27. mar 2008

ahoj laura,Yall ti predajú aj bez predpisu,ale môže ti to napísať tvoj gynekolog na recept budeš to mať za polovičnú cenu 🙂

micanek
27. mar 2008

ahojky babule.
Chtěla jsem od doktotky napsat yal a řekla mě, ať se na to vykašlu. Že prej stejně teď dávaj čípky ... tak douvám, že dostanu ty čípky .... určo je to nejpříjemnější.

lencici
27. mar 2008

Ja som mala cisársky a klystrír mi dali ale fungoval na 2x 😝 a po 2dnoch od cisarskeho mi hodali zase lebo som sa vôbec nevedela vy... nemohla som tlačiť myslela som, že mi roztrhne bruško od bolesti 😒

yara2
29. júl 2008

no ja dam urcite prednost klystiru pred yal gelom alebo cipkom. je to urcite silnejsie a ucinejsie,lepsie to precisti. ved ked si predstavim,ze by som sa tam na stole mala po.... tak sa ma zmocni strasne neprijemny pocit,sklucenost,hanba,neviem to ani opisat... 😒
nech mi daju radsej dva a poriadne objemne 😀

petule.h
30. júl 2008

první porod byl tak rychlej, že mi nestačili dát nic(císař), te´d mám opět plánovanej a než nastoupím do nemocnice, tak si dám doma v klidu yal(stál na doplatek asi 39kč s předpisem) a budu mít klid...a lepší pocit..že nebudu někde na záchodě s 3 jinejma ženskejma...

dnada
30. júl 2008

ahoj holky,tak pro mě osobně byl klystýr něco úžasnýho...krásně se uvolnil velký tlak na bříško,takže i kontrakce byly snesitelnější,ale jen na chvilku,pak to byl stejně hukot 😉

martamarta
30. júl 2008

A máte niekto skúsenosti s yalom alebo klystírom pri boľvých hemeroidoch??? 😝 Ja som pred prvým pôrodom mala hnačku,ale dala som si ešte aj ten yal,podľa výsledku na wc už úplne zbytočne,ale tak som mala z toho všetkého ubolený konečník,že po pôrode som mala 3cm hemeroidy. ☹ A teraz neviem,ako sa mám zachovať pred druhým pôrodom,už teraz mám menšie hemeroidy.

aktak
30. júl 2008

ja som mala Yal a bol super, uz mam nachystany aj na teraz, nemala som ziadne problemy

srnkamt
31. júl 2008

yara2....klystir sa dava aj kôli pôrodu ale hlavne preto aby si po pôrode nešla na velku aspon 1-2 dni...neviem si predstaviť tú bolesť hned po pôrode...ved niektoré maminky majú problém sa vycikať po pôrode a nieto ešte isť na veľkú...nieje to žiadna hanba sa "pototo" na koze pri pôrode...koľkym pred tebou sa to stalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre