Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

lucia18
16. mar 2008

ahoj. ani mne ho nestihli dat a som celkom aj rada. a ci som sa ... neviem. Ved DR. a sestricky su profesionali, a ak by sa Vam aj take nieco stalo nebudete prva a ani posledna. Nemusite sa hanbit. Neviem ci by Vas to po porode vobec napadlo. 😎

svetluska.l
16. mar 2008

Tak mne by se ten klystyr hodil uz ted...brala sem zelezo a dojit si poadne na wc to uz je malem mala domaci oslava🙂)

kacenqa
16. mar 2008

caute kocky, kebyze niektora chcete, mam k dispozicii 2 flasticky Yalu kupene teraz vo februari. nedovolili mi ho pouzit.

som z BA. kebyze nate zaujem,piste do IP.

mirka8429
16. mar 2008

ahojte baby...ja mam naozaj strach z toho klystiru...ja neviem...co ak stiahnem polky...fnuuk a nebude mi to tam vediet dat 😒

kacenqa
17. mar 2008

mirka neboj. ja som mala tiez mentalny blok predtym, takisto panicky strach ('mne nikto nic do zadku strkat nebude') ale ked som tam uz na tej koze lezala a oni povedali, ze yal nie, a klystir bol jedina moznost, tak sa to dalo. ono uz ked si v tej situacii, tak myslis na vsetko mozne okolo porodu a nevnimas to tak tragicky, resp. to ani riadne nestihas vnimat... ata hadicka je celkom tenka.

drzim palec 😉

mirka8429
17. mar 2008

kacenqa tensia ako yal?a dufam ze to nestrkaju veela dovnutra tu hadicku 😖

kacenqa
17. mar 2008

zhruba taka ako yal. ja som teda cakala nieco podstatne hrubsie, cize ked som videla toto, tak ma strach presiel. 😉

misa84
17. mar 2008

ahoj holky, ja si tak rikam - co takhle to zkusit doma, sama, nikym nerusena at vim, do ceho jdu. pry se ta souprava da koupit v lekarne a jsou lidi, kteri si klistyr davaji sami jako soucast zdraveho zivotniho stylu...kdyz to nikym neruseni zkusite, treba pak budete vedet, do ceho jdete...
ja jsem to teda jeste nezkusila, ale prijde mi to jako dobra pruprava 😅

alami
18. mar 2008

mirka - ja som mala s klystíru tiež stres - a mám 2 deti a žiadny klystír som nemala. Ani sa ma nepýtali či chcem a ani mi ho nedali (a žiadny problém nenastal 😀 ). tak sa do predu ani nestresuj. ono, pri tom pôrode to ani nevnímaš, bála som sa aj nástrihu a pri oboch deťoch som SKUTOČNE ani nevedela, kedy ma nastrihli!!!
Dobrá rada, netreba sa tak sústrediť na ten pôrod - dopredu myslím, na čo sa skutočne treba "prichystať" je kojenie - na to sa sústreďte, aby ste už v pôrodnici vedeli, čo máte robiť a nebáť sa svoje si u sestričiwek presadiť - nedávať flašku, priložiť do pol hod. po pôrode, správna technika dojčenia... skutočne, toto je dôležité 🙂 neskôr to oceníte!

veva1
18. mar 2008

tak mne sa po tom klystiru ulavilo,bolo to dokonca fajn. 😉

certica
18. mar 2008

baby, ved uz nerobte okolo toho klystiru take halo 😀 , ved je to uplne normalna vec...

violetka1
18. mar 2008

Klystir bola ta najnormalnejsia a najbezbolestnejsia vec pri porode..ked porodis, uvidis sama. Mne ho davali uz pri dobre rozbehnutych kontrakciach..nejakú mydlovú vodu som ani nevnimala. Nejako po pamati som urobila, co mi kazali- udrzat to v crevach niekolko minut, poprechadzat sa a z potom utekat na WC. Mozem poradit hned ako porodite a spamatate sa, majte so sebou niekolko balickov susenych sliviek. Jedzte a jedzte! Ocenine pri prvej velkej potrebe, na ktoru sa vas budu pytat. Verte, so slivkami to slo takmer bezbolestne. Creva su vyplachnute a nefunguju normalne- trva to, kym nieco vyjde🙂)
Vela zdaru!!

lenerka
18. mar 2008

ahoj

já jsem si taky nechla dát klistýr a bylo to vše ok
horší bylo,když mi to dali při kontrakcích tak aspoň 5minut vydržet!
No vydržela jsem,ale pak jsem utíkala,abych to stihla
no utíkala jak se to vezme s tím břichem?a ještě při kontrakcích no byl to zážitek,ale dalo se to zvládnout
ale pak už po porodě,když se nás na vizitách ptali jestli už jsem byla na velký tak furt nic a 3den co mě chtěli pustit tak jsem musela říct,že bylo jinak by mě nupustili s malou domů,ale na cestu mi dali čípky a doma v klidu se vše zpravilo!
ale šetrnější je Jal gel předepíše vám ho na recept gynelolog

mirka8429
18. mar 2008

baby.... tak snad bude ok..ja asi pojdem na cisarsky lebo maly sa neotocil...tak mam strach este aj z toho katetra co strkaju do mocovej rury....boze 😖

martina21
19. mar 2008

mirka8429: 🙂 myslis cievkovanie,ze..poviem ti ze ani to moc nezaregistujes ani nebudes vediet kedy ti to dr. spravi, mne to robil nejko popri siti len povedal ze to bola cievka a bolo,trosicku som to zacitila, viem ze teraz to vsetko prezivas lebo si to nevies predstavit,hlavne ked nastane den D doveruj lekarom

keri
19. mar 2008

moja kamoška mala plánovanú sekciu a cievkovali ju až pri anestéze, takže to vôbec necítila. Mňa cievkovali po normálnom pôrode - nebolo to nič strašné. len to bolo nepríjemné 😖

kembo
19. mar 2008

Tak já souhlasím s Violetkou, že klystýr byl kolem porodu to nejmíň bolestivé a nepříjemné. Například bylo horší, jak se pak pořád ptali, jestli už jsem byla na velké. Dali mi čípky a nějaký projímací sirup, ale nic moc. Možná, že bych už spíš snesla znovu ten klystýr, než tlačit přes tu bolest, co jsme měla po nástřihu a šití.
Mně se navíc při porodu udělal hematom - malej měl 3,96 kg a jak měl větší hlavičku, tak mi při průchodu ven zatlačil na nějakou cévku a ta praskla. Když jsem si pak už na pokoji stěžovala, že mě hrozně bolí to šití, tak nade mnou všichni kroutili hlavou, že to mám v normálu, nic mi neotíká a že si to mám ledovat. Jenže to otíkalo zevnitř. Když už jsem lezla bolestí po zdi, tak mě naštěstí vzali na vyšetřovnu a doktor na to přišel - to už jsem prý měla hematom velikosti mužské pěsti 😨 Do hodinky jsem šla na sál, kde mi to spravili. Jenže jsem šla pod narkózu, tak po mně chtěli, abych šla na malou. A to nešlo. Když sestřička vyslovila to hrozné slovo - cévkování, tak jsem šla málem do kolen, protože jsem čekala, že to teda bude hrůza maximální - tak nějak jsem si spíš dokázala představit hadičku v zadku při klystýru, než cokoliv v té mnohem menší dírce 😖 😅 Ale dalo se přežít i tohle, jenom to štíplo a bylo to 😕

zajo510
19. mar 2008

s violetkou súhlasím aj ja, na nešťastie mne to po pôrode nik neporadil a tak ma upchalo, že som 3 dni nebola na wecku, čo som celé tehu nemala so stolicou problém, tak po pôrode až niekoľkokrát....v nemocnici mi na to dali nejaký sirup ale doma to bolo fakt trápenie a ešte aj to bolo blbé, že prvé 2 týždne po pôrode som si ani črevá vôbec necítila. mala som zápchu 3 dni, nič ma nebolelo, nebola som ani nafuknutá ani som nevedela na wecku potlačiť, lebo akoby boli prázdne ale desilo ma pomyslenie, že už 3 dni nič.....prvé 2 mesiace som nejedla nič čo sa len zdaleka na čokoládu podobalo ☹ a potom som mala raz doma sušené marhule, a tak som ich na posedenie zjedla a to ma preháňalo pol dňa 😀 , takže na další pôrod sa vyzbrojím sušenými slivkami a barackami.

mirka8429
20. mar 2008

baby..som bola na poradni a maly sa otocil dolu hlavickou..tak asi bude normalny pôrod...no neviem ci sa mam tesit alebo nie...lebo rodim prvykrat 😀
zajo tie marhule a slivky je dobra vec..aj mna ked zapekalo som toto jedla a pila stavu zo zavaranych sliviek...dobra to vec...maly mal teraz na uvz cca 2600g tak len nech pekne bude vaha v pohode,,neze dajaky valibuk..ved ja mam len 158cm ☹

giovannajana
20. mar 2008

ahojte. Nečítala som síce všetky strany tejto témy, tak neviem, či to tu niekto spomenul. Keď som rodila ja, na predpôrodnom kurze nám poradili YAL gel. Používa sa na čistenie hrubého čreva pred pôrodom rovnako ako klystír. Treba len požiadať lekára o recept (ak ho ešte treba), vyzdvihnúť si ho v lekárni a potom si ho zobrať do pôrodnice. Sestrička vám dá na požiadanie namiesto klystýru tento gel. Je to vraj pre črevá šetrnejšie a naozaj aplikácia nie je veľmi nepríjemná. Tu je jeden link: http://www.rakgroup.sk/?p=yal

mirka8429
20. mar 2008

giovanna hej ja mam ten yal..ale ta hadicka co sa strka do zadku je akasi dlha hehe tak som dostala strach 😀 a bolo mi povedane ze klystir tak hlboko nedavaju tak preto som radsej myslela ze dam klystir..

pampuliacik
20. mar 2008

baby prosim vas a aky je rozdiel medzi obycajnym klistirom a Yal-om? ma vobec vyznam pytat si od lekara Yal alebo je to jedno? v com je akoze setrnejsi? 😕

keri
20. mar 2008

ja som dostala obyčajný klystír a nebolo to nič strašné. To, že mi sestrička strčila hadičku do zadku som ani necítila. Ak by som rodila znova tak by som sa rozhodla pre klystír - neviem si totiž predstaviť ako si sama strkám hadičku do zadku 😀

mirka8429
20. mar 2008

pampuliacik no yal je taka flasticka 70ml roztoku a klystir cca 2litre mydlovej vody..len v tom

keri aj ja sii asi dam klystir..ale mam aj ten yal...ale tak somm sa rozhodla..snad to nezmenim

keri
20. mar 2008

miri, ja by som si sama do zadku hadičku nestrčila 😀 😀 😀 😀

pebi
21. mar 2008

taky mi dávali klystír a nepřišlo mi, že by toho bylo 2litry... každopádně to není vůbec strašné, holky, nebojte se toho 😉

alififi
21. mar 2008

2 litre urcite nee 😉 bol to taky vacsi hrncek mydlovej vody

martina21
21. mar 2008

nie to vobec nie su 2 litre, teda mne dali tak max pol litra a ci tobola mydlova voda to sa mi nechce verit to by asi moc tie creva podrazdilo nie??ja myslim ze bola obyc.cista 😨

sasiki
21. mar 2008

pre mňa osobne bol klystír nepríjemný. Veď ja som toho v ten deň toooľko pojedla 😲 😲 😲 , do toho kontrakcie 🤐 , ale dalo sa to prežiť a sestra ma nechala ísť hneď 🤐 🤐 🤐 a nedržať to v sebe, lebo som ju presviedčala už v polovici, že už by aj stačilo 😎 No a určite to neboli 2 litre, vyzeralo to tak na 3-4dcl. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre