Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

aktak
31. júl 2008

klystir je dolezity z hygienickeho hladiska, lebo pri tlaceni zena pouziva podobne svaly ako pri velkej potrebe a to pri porode naozaj neni treba 😀 a ano, je fajn ze aspon den dva potom netreba ist na velku, ak ano tak si vpytajte glycerinovy cipok od sestriciek

erikasadek
31. júl 2008

tak kocky musim vam povedat ze su krajiny kde sa nepouziva klystir pre nich je to normalne a su nato zvyknuty
ze ked tiskate tak ide niekedy aj to ostatne

peta1510
31. júl 2008

Tak mna sa pytali,ci klistyr chcem alebo nie a urcite som si ho dala radsej,ako zazit nejaky trapa na sale.Musim vsak podotknut,ze klistyr je z celeho porodu to najmenej 🙂 Urcite sa to da zvladnut.

zukana
31. júl 2008

Mne v noci o 2 odtiekla doma plodová voda. Do nemocnice som sa dostala okolo 4 ráno a klystír mi robili okolo 5. Keďže som nemala ani bolesti a ani som sa neotvárala dali ma spať do vzdychárne. Okolo 9 doobeda mi doniesli raňajky, s tým že si môžem dať lebo aj tak do obeda porodím. Nestalo sa. Okolo 2 poobede mi dovolili zjesť polievku. A zasa nič. Vymenili sa zmeny a prišiel nový lekár. Potom som už mala bolesti, ale aj tak som sa neotvárala, tak mi večer o 8 pichli infúziu. o 9:20 sa narodila malá. A lekár sa ma pri zašívaní pýta: "A vám nedali klyzmu? 😨 " Hovorím dali, ale potom som ešte aj jedla. A to čo som zjedla na raňajky som do večera strávila a pri pôrode to išlo von. A viete, čo vôbec mi to nevadilo, ani som sa necítila trápne ani nijaké iné zlé pocity. Bola som šťastná, že mám krásnu zdravú dcérku a iné ma v tú chvílu nezaujímalo. Preto nech si každá žena vychutná pôrod a ten úžasný pocit s bábätka a nech sa nezaťažuje takými banálnosťami.

konja
1. aug 2008

Zukana: přesně jak píšeš!Přemýšlet při tlačení miminka nad tím jestli náhodou netlačím i něco jiného je teda podlě mě nadlidský úkol.Holky,není vám trapně spíš teď,když nad tím doma v klidu přemýšlíte,než že by vám bylo trapně na porodním sále,v bolestech?Já klystýr neměla,protože jsem hned na začátku kontrakcí chytla strašný preůjem.S každou kontra jsem běžela na záchod,tělo se prostě vyprázdnilo samo. A vůbec mě při tlačení nenapadlo jestli náhodou nejde io něco jiného.Vždyť to byla taková bolest,takové soustředění na vytlačení mimíska,že se prostě nedalo myslet ani na nic jiného.A když pak byl malý venku,tak už jsem zase myslela jen a jen na něj. 🙂

lukin
1. aug 2008

Myslím si, že kolem klystýru hodně naděláte. Však to ani nebolí. A může i pěkně rozjet kontrakce - jako u mě a pak už to byla rychlovka 🙂 A další výhoda je, že jsem se nemusela obávat, že s mimčem vyjede i něco jiného. Cítila jsem se vnitřně prostě líp.

jitdan
1. aug 2008

ahojky všem: já doporučuji klystýr..... Já porodila 29 hodin po odtoku plodové vody. Dali mi ho 3 hodiny před narozením malého a musím říct, že to opravdu není vůbec nic nepříjemného. Naopak to velmi uvolní....V nemocnici máte úplně jiné myšlenky než řešit klystýr. Také jsem to doma řešila...Jestli klystýr nebo YAL, atd....Nevěděla jsem co mě vůbec všechno čeká. A klystýr je u porodu opravdu úplná malichernost. Zeptala jsem se 2 doktorů jaký mají na to názor a odpověď byla jasná-klystýr je lepší.....po něm se opravdu celá vyprázdníte. No a tak jsem si řekla proč ne.....Nejde opravdu o to jestli něco s mimi vytlačíte, ale jde o to, že mimi se rodí hlavičkou otočenou ke konečníku a tak jde hlavně o to, aby nešlo rovnou do takového prostředí....To mi Dr. říkali.
Jinak musím souhlasit s KONJA. Při tlačení na toto opravdu ani nepomyslíte. Jste hodně soustředění jen na vytlačení mimíska a vše ostatní jde úplně kolem....
Přeji všem hodně štěstí a zdravá miminka!

alexandra
1. aug 2008

Mne dali pri oboch porodoch a pamatam si len ulavu, ktoru mi to sposobilo. Chvilku samozrejme clovek lieta na WC, ale mala som pocit, ze vdaka tej klyzme mam lepsie zvladnutelne kontrakcie. No a samozrejme, ziadna nehoda 🙂

yara2
1. aug 2008

kocky, nevravte mi prosim vas,na co pocas porodu budem alebo nebudem mysliet a co vsetko mi v tej chvili bude jedno a cim sa budem zaoberat alebo nebudem. to snad viem ja sama najlepsie..
a ak mam moznost zabranit tomu,aby som vytlacila okrem mimi aj nieco ine,tak pre to spravim maximum.
aj ked su na to lekari zvyknuti a je to pre nich normalne,ale JA na to zvyknuta nie som a mne to nepride normalne aby som sa pred niekym po.... proste by mi to vadilo a nechcem aby sa mi to stalo.
tu predsa nejde o to,ako sa v tej chvili bude citit personal,ale ako sa budem citit ja. doteraz to bola pre mna moja sukromna zalezitost a chcem aby to aj tak ostalo.
a druha vec je,ze chcem svoje dieta priviest do co najcistejsieho prostredia a nie aby prva vec co uvidi a zaciti ...(nechcem tu pisat skarede slovo)
takze klystyr na 100%,dufam ze ho stihnem,radsej ozeliem teplu sprchu a skakanie na lopte...

kacka.va
1. aug 2008

no klystýr se dává jednak kvůli hygieně, ale taky kvůli tomu, že když jsou střeva prázdná, mimčo tam má o troch u víc místa na průchod.

alexandra
1. aug 2008

Mimochodom, ani jeden z tych 2 razov mi nebolo jedno, ci zo mna vyjde naozaj iba dietatko.. 🙂

yara2
1. aug 2008

alexandra - 😉 ani mne to jedno nebude. proste je to pre moj lepsi pocit a moze mi hocikto tvrdit,ze sa tym nemam zaoberat,ze to je prirodzene a neviem co este. tebe ho stihli v pohode dat? a ako dlho pred porodom sa dava? hned jak prides do porodky?

lukin
1. aug 2008

yara: Souhlasím s tebou, mě by bylo taky trapně.

dula_renka
1. aug 2008

Klystir tiez nie je liek na vsek, aj po klystire moze mimovolne odchadzat velmi riedka stolica, ktora bola rozriedena velkym mnozstvom tekutiny, dnu sme to dostali, ale dostat to naraz von sa nemusi podarit kazdej rodicke. YAL vyprazdnute z tela tvarovanu stolicu. Ak daka zostane v creve, tak je *normalnej* konzistencie a neodchadza mimovolne. Naozaj je to o pocitoch kazdej mamicky a o poznani vlastneho tela. Sama poznas svoje telo a vies co ti vyhovuje a co nie. Mimochodom v zahranici sa klystir uz davno nepouziva 🙂 Prajem krasne tehotenstvo a zdarny porod plny tych najkrajsich a neopakovatelnych zazitkov.

yara2
1. aug 2008

lukin - 😉 no konecne niekto,kto trochu aj realistickejsie rozmysla a nie len ze: "to je normalne,to je prirodzene,oni su zvyknuti...
ano,vyprazdnovanie je ludske,ale pre mna za takychto podmienok nepredstavitelne.
no mne az mraz po chrbte ide ked si predstavim,ze ja tam lezim rozcapena s roztiahnutymi nohami a doktor chyta mimi a sestricka do misy nieco ine.... a potom s tym ide cez salu neviem kam...
bezbrannejsi a potupnejsi pocit si uz snad ani neviem predstavit ☹

yara2
1. aug 2008

dula renka - a preco sa nepouziva??? to je nejaka nova moda??

yara2
1. aug 2008

srnkamt - dik za reakciu,ale moje pocity sa neriadia podla toho,kolkym zenam sa to uz predo mnou stalo.
aj keby ich bolo 10 aj keby 10000000 tak mi to je jedno,nebudem sa nemej hanbit a lepsie citit...
takze argumenty tipu " ved nebudes prva ani posledna" so mnou nic nerobia,ta predstava ze by sa mi to malo stat ostava pre mna mocnou morou...

erikasadek
1. aug 2008

Yara nepouziva sa pretoze pre nich je to zbytocne a oni su nato zvyknuty ,aspon tak mi to povedal moj lekar avsak nikto ti ho nezakazuje dat si doma pred porodom ak chces ale v nemocnici nikto je to nieco uplne normalne

yara2
1. aug 2008

erikasadek - hmmm zvyknuti. ale ako som uz vravela,mne nejde o to ci je na to niekto zvyknuty,mne ide o to,ze JA na to nie som zvyknuta. mne je jedno,ze ci to oni videli uz milion krat.
a ako to myslis ze "pre nich je to zbytocne"? ved tym klystyrom nerobia sluzbu sebe,ale tej zene a dietatu. no ale tak trochu aj sebe,nemaju to tam potom az take znecistene...

erikasadek
1. aug 2008

asi nie maju nato misy nie vobec nie pokial viem vela krajin takto funguje zase oni su prekvapeny ze sa to u nas este roby pravidelne je to otazka zvyku

erikasadek
1. aug 2008

este som chcela dodat, kazda krajina ma svoje zvyky ,to mas ako v brazilii rodia len cisarskym ale zase vsetky koja umele mlieko zas skoro neexistuje vsetko je to len zvyk u nas na slovensku je automaticky klystir a v inych vobec ber to tak rodis na slovensku tak ho budes mat tak sa nad tym netrap

yara2
1. aug 2008

erikasadek - 😉 stare dobre slovensko 🙂 chvalabohu ze budem rodit tu.

novako
1. aug 2008

Pokud porod běží dobře, klystýr vůbec není nutný. Jsem živoucím důkazem. Měla jsem skvělou PA, která dává klystýr jen, pokud je to nutné a účelné.

Yara: Byla jsem bez klystýru a přesto jsem se na sále nepokajdila. 😉 A když Ti dají klystýr pozdě a nestihneš se vyprázdnit včas, tak ta pohroma na sále je pak mnohem horší. 😉 A upřímně. Představa, že při bolestech ještě běhám na záchod, mne vůbec nenaplňuje radostí. 😒

erikasadek
1. aug 2008

no ja by som zase neskakala do neba ,pretoze co citam vase zazitky a problemy tak ja by som na slovensku nerodila ,nic v zlom ,ale to ti povie vela bab ,ktore su von.
starostlivost o mna ahlavne aj po porode sa neda porovnavat ver mi

aktak
1. aug 2008

ja som po Zale na zachod nebehala, isla som raz a bolo hotovo 😕 a dobre mi to padlo, neni na tom nic neprijemne podla mna, keby bolo tak nad tym rozmyslam ale toto nic nebolo tak som to vobec neriesila, su aj dolezitejsie veci pri porode

alififi
1. aug 2008

yara suhlasim s tebou. radsej 100x klystir ako mat stale v hlave, ze sa niekde po...
ved je to uplna prkotina. 😉
dufam, ze sa tu zas nebudeme opicit po zahranici a klystir bude aj nadalej.
nic to kocky neni, nebojte sa

konja
1. aug 2008

alififi: No ono to právě budeš mít pouze v té hlavě, ve chvíly kdy budeš tlačit si na to vůbec nevzpomeneš a i kdyby vylelo i něco jiného tak rostě o tom nebudeš vědět.A jak už tu psala novako, může se stát,že se po i s klystyrem.Holky myslím,že to až zbytečně řešíte.Kdo má strach ať si ho dá, kdo ho nechce,tak mu přeji ať mu vyjdou v porodnici vstříc.Já jsem jen svým příspěvkem o něco výš, chtěla zdělit svoji zkušenost - klystýr jsem nepotřebovala,protože jsem se během prvních kontrakcích vyprázdnila sama.Pokaždé bolesti mě to honilo na záchod jak o život.Takže když jsem dorazila do porodnice už jsem byla tak vyprázdněná,že by ze mě klystyrem už nic nevyšlo.A má to tak prý spousta žen,PA mě povídala, že tělo se samo připravuje na příchod miminka, příroda si to prostě umí dobře zařídit.Ale tím netvrdím,že je klystýr na nic!Kdybych neměla běhavku,tak mě ho taky dají a svět se bude točit dál 😉

kaczka
1. aug 2008

Holky dle mého názoru je klistýr to nejmenší na porodu!Já to ani necítila!!Jen když mi PA řekla,že to mám yvdržet tak 10-15 minut,tak jsem si řekla,že je hoooooooooooooodně naivní 😀 A vydržela jsem to tak 4 minuty max 😀

montinka
1. aug 2008

kaczka aj ja som sa bala klystiru hlavne toho ci budem schopna dobehnut na zachod. avobec som to necitila ked mi to robila a vydrzala som 5 minut.🙂 takze klystir je v pohode

mucha
1. aug 2008

no ja som hadam nevydrzala ani tych 5 minut,.. uz ked mi ho sestricka davala, tak sa mi chcelo 😀
ale pre mna to bolo v pohode, omnoho lepsie, ako keby som sa mala pokadit na porodnom stole. aj ked to sa tiez stava a tie sestry a doktory to beru asi normalne... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre