Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

katy81
22. sep 2009

ahoj holky,přečetla jsem tady vaše komentáře a nedá mi to jinak než také něco napsat.
Naše péče o těhotnou a neatologická péče patří mezi jedny z nejlepších vůbec v Evropě,to nějaké Anglie(rodila tam známá-děs,Německo,a tak vůbec s námi nemůžou soupeřit) ale je fakt že za 40 let co jsme zvyklý se opičit po někom jiném tak je to snad i v genech,né??Někomu přijde nedůstojné že se u porodu potentní-mě třeba by to přišlo,ale oni jsou zvyklý,mě přijde celá věc okolo jako i ten klistýr i ta větší šance na nehodu stejně blbá,ale klistýr uleví určitě,s plnýma střeva-i když jen kousek-se blbě tlačí a myslím že je to taky příjemnější se vyprázdnit.

lara vůbec nechápu tvůj přístup,ty jsi vážně úkaz hodně velkej a hele s tím nepřirozeným to je ted šíleně in,viď?a co říkáš na anestezií při operacích,to taky není přirozené,nebo nějaké léky a chemií to je dá se říct taky vyloženě nepřirozené,nebo tišící léky při porodu proti bolesti,takže už tě vidím zastánkyně jak si vybereš operaci za živa nebo necháš umřít mimčo jen aby si byla přirozená,což ovšem dokládá hodně o tom jak přirozená si s make-upem a oholenýma chlupama.

katy81
22. sep 2009

ještě dotaz: lara a ty si se v té norské vyhlášené porodnici ptala na klistýr???

julianavia
22. sep 2009

katy. 100 bodov. nechápem, ako si niekto môže myslieť, že čím ďalej tým je to lepšie a tak je to správne.
hmmm, to by bola operácia iba s omámením pol litra vína.........hihi.hlavne prirodzene.
najobľúbenejší predmet môjho budúceho švagra v amerike na medicíne je vraj herectvo!!! určite sa mu dám vyšetriť. keby tam nemali profi lekárov z východného bloku a ich vynálezy, tak sú total v ...
ale ešteže sú tie zahraničné "sci-fi" seriály, kt. nám tlačia do hláv. no darmo sú dokonalí...a ta ich polícia, ach jo.

verled
22. sep 2009

julia: 😵

hexe66
22. sep 2009

😵 😵 😵 😀

siouxsie
22. sep 2009

pred par dnami som rodila bez klystyru. pravdu povediac, s porodnikom sme ani neriesili, ci ho vobec aplikovat. vycapila som sa teda na kozu bez podania klystyru a veru ani mi na um nezislo, ze pri prvom zatlaceni vybehne von aj cosi ine ako tuzobne ocakavane babatenko. v tom momente mi to absolutne neprislo ako nieco dehonestujuce, stresujuce, ponizujuce, ci cosi tomu podobne. hlavu som v tom konkretnom momente mala plnu celkom inych a hlavne dolezitejsich myslienok.

sayast
22. sep 2009

jsem zdravotni sestra, klystyru jsem za praxi dala nespocitane, nikdy mi na tom neprislo nic spatneho. stejne tak mi nikdo neprislo spatne kdyz se nekdo pokakal, ale presto ze vim ze zdravotnici to berou NORMALNE, nepozastavi se nad zadnou nehodou, tak i presto jsem klystyr chtela. nechapu jak se diskuze nad necim tak obycejnym jako je klystyr muze zmenit v hlavni tema porodu 😅
proste bud ho nekdo chce, nekdo ne. Pro me teda bylo prijatelnejsi do sebe dostat trochu teple vody coz bylo prijemne, nez abych se na sale pri porodu po.rala 😅

whoknows
22. sep 2009

ahoj, přečetla jsem teda jen pár posledních příspěvků, ale osobně se přikláním ke klistýru. zaprvé si myslím, že je lepší vydržet klistýr než se potom během porodu po... (nehledě na to, že pocit plných střev v kombinaci s pocitem nucení na tlačení musí být podvědomě nepříjemnej a proto se člověk neuvolní tak dobře) a zadruhé teplá voda uvolňuje střeva a právě přirozenou cestou bříško připraví. rozhodně mi to připadá přirozenější, než třeba ty prijímadla, která se dávají před operací, ale to už jsem někde jinde. toť můj názor 🙂

kualalik
22. sep 2009

Ahoj ženy 😀
Tak jsem se tu tak začetla a přijde mi, že Lara asi spadla z Marsu 😀
No je demokracie, tak že můžu říci svůj názor že 😉

Pokud je Lara zastáncem své nej porodnice v Norsku, tak jako je tady v Čechách nej porodnice (bez zásahů u porodu dle statistik) ve Vrchlabí, tak vám povím, že já bych si tam nenechala ani ostříhat nehty na nohou 😀 Hrůza hrůza hrůza 😖

Abych neodbíhala od tématu, tak říkám ANO klistýru 😉 😀

zzuzzik
22. sep 2009

klistir je uplne pohodka, ja som ho uz mala viac krat a vobec nic necite, len Vam treba dost vela na zachod ale to ako keby ste mali hnacku vobec to nic nie je

k.ate
23. sep 2009

Já klistýr chtěla, ale nějak se nestihl ☹ sice ze mě něco při porodu "vypadlo", ale v tu chvilku mi to bylo fuk už proto, že jsem to tam všem řikala, že musim ještě aspoň na záchod 😀

wacinka
23. sep 2009

tak já se na klistýr ptala když jsme přišli do porodnice a porodní asistentka mi řekla, že je to zbytečné a ať si nedělám hlavu, že jsou zdravotníci a zvyklí. Jinak mně by ani klistýr nestihli dát porod byl šílený fofr. A jinak na záchodě jsem byla ráno v šest. malá se narodila v osm večer a stejně ze mne nic nevyšlo.

sophie1981
24. sep 2009

ahoj...ja som za klystir...aj som ho chcela pri porode, ale bohuzial voda mi odtiekla skor ako som dostala kontrakcie....takze sa nekonal a ja som najprv vytisla to co malo ist von klystirom a potom dceru.....pravdupovediac, nejaku psychicku ujmu alebo nieco som neustedrila...ale je pravda, ze prve zatlacenia som prave koly mojmu plnemu zadku a obave nehody zatlacila do hlavy........az ma sestra s manzelom upozornili, nech tlacim spravne, lebo mi rupne hlava...tak som sa prestala sustredit na to co islo v danej chvili von a tlacila o dusu.....myslim, ze keby mi ten klystir stihnu dat, tak by som bola asi vo vacsaj pohodepri tlaceni...ale teraz to uz neriesim...stalo sa to nie len mne ale vela zenam......ale pri druhom uz urcite, ked to situacia dovoli, budem ziadat o klystir...

a neda mi sa vyjadrit k ahraniciu...plne suhlasim s Katy...neviem ako to chodi v Norsku....ale ja som bola v uk, priamo v Londyne......stretla som sa s viacerymi nazormi, ale podla mojich skusenosti ja by som tam rodit nechcela.....aj preto sme sa rozhodli ist na svk...

mamagaga
24. sep 2009

rovnako sa priklanam ku klystiru, pri prvom porode mi ho dali, a ze zo mna toho vyslo - aj napriek tomu, ze som sa pred porodom zacala samovolne cistit... 😒 pri druhom som klystir nedostala, az ked som sestru upozornila, ze som brala zelezo kvoli anemii a mam z neho zapchu, tak mi dala cipky... to uz vsak prisli tlaky a pamatna otazka - ci citim tlak na stolicu, alebo na tlacenie dietata... no, nevedela som, tak som len tlacila... stolicu 😲 brali to uplne normalne, mne to bolo v tej chvili jedno... ale az by nahodou este jeden porod, tak urcite s klystirom, tym ze ma vycistil, bol ten porod prvy aj lahsi, nemala som taky tlak v brusku...

shaula
24. sep 2009

Sophie - a když ti odteče voda, tak už nemůžeš dostat klystýr? To jsem ještě neslyšela 😕

diapozitiv01
24. sep 2009

ahojte,
mne odtiekla plodova voda v pondelok rano a v utorok pred obedom normalne klystir, takze vsetko to islo von aj ked rano predtym som bola, nakoniec z toho bola sekcia...
Urcite si ho budem ziadat pokazde, aj ked sa v niektorych nemockach robi rutijne.

larakroft
25. sep 2009

Kualalik: Nespadla jsem z Marsu, přijela jsem z Norska 🙂
Abych byla konkrétní, první porod jsem měla v Universitetsykehus Haukeland v Bergenu, což není norská obdoba Vrchlabí, je to fakultní nemocnice s mediky a vším, co s tím souvisí.
A nikomu jeho názor neberu, jen si stojím za tím svým.
To znamená, že klystýr JE nepřirozený, stejně jako císařský řez. Viz výše. Nikde jsem nepsala, že jsem proti SC. Ani proti klystýru. I klystýr může má svá opodstatnění. Ne však u porodu. Pokud si jej někdo přeje, ať jej má, ovšem od "pokakání" při porodu to 100% neuchrání. Toť vše.

hexe66
25. sep 2009

už to tu niekde bolo- čo už v dnešnej dobe prirodzené je. ach jo.....

katrin111
2. okt 2009

principem klistyru,kdyz uz je nabizen,neni ani tak ocista od stolice,ale uvolneni male panve od stolice,cimzse pro plod ziskadalsi prostor v panvi.tim se podpori vznik tzv.fergussova reflexu...................atd..........

larakroft
2. okt 2009

Katrin111: Když už, tak Fergusonova reflexu.

larakroft
2. okt 2009

A není třeba místo klystýru ke zvýšení přirozeného oxytocinu příjemnější stimulace bradavek? 😅

katrin111
3. okt 2009

no pardooooooooooonnnnnnnnnnnnn

larakroft
3. okt 2009

katrin111: Proč se omlouváš?

susisus
3. okt 2009

Ja som rodila cisarskym rezom a klistir mi nerobili, ani nebolo treba, asi hodinu pred som bola na veľkú a potom za 2 dni bez problémov...

sophie1981
3. okt 2009

shaula....mne odtiekla voda v 35tt, nechali ma uz len lezat.....takze na toaletu ma nepustili...hrozilo nam prepadnutie baba cez por. cesty a infekcia.....takze sme sli bez..... 😖 ...ale prezili sme.... 😀

gabika20
14. okt 2009

Ahoj. AKo vlastne podávajú ten klystyr, ako to celé prebieha? V akej polohe musím pri tom byť Ešte mi to nikdy nerobili a pravdepodobne ma to za chvíľu čaká pri pôrode.

katka.po
15. okt 2009

Ahoj maminky,
i já si ho nechala dát.Nijak jsem se tomu nevyhýbala a můžu říct z vlastní zkušenosti,že mi to hodně ulevilo od bolestí.a měla jsem klasický vodový.Ale také vím že v některých porodnicích chtějí ,aby jste si koupili yal.

klematis
15. okt 2009

Já jsem klystýr chtěla, ale nestihli jsme to, porod byl moc rychlý a musela jsem nejdřív dostat antibiotika na streptokoka. Takže bohužel, bylo mi i trapně, ale prý tam na to jsou zvyklý.

rainee
15. okt 2009

pokial si kupim ten klystir z lekarne, budem si to vobec vediet sama spravit? vraj je este alternativa cipky len je otazne ci to tak dobre funguje. mate niektora odskusane?

janzurka
15. okt 2009

Ja som si kupila v lekarni Yal klystir a aplikovali mi ho v nemocnici. Bolo to uplne v pohode - odporucam vzhladom na jeho setrnne balenie a efektivitu. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre