Druhý cisársky v pôrodnici v Bojniciach

verca2687
28. nov 2013

Ahojte mamičky. Prosím Vás o radu. Ak ste rodili v Bojniciach cisárskym prvé dieťatko, pri druhom pôrode ste rodili opäť cisárskym? Aký tam majú k tomu lekári prístup? Ja som prvé rodila v roku 2009 v Ilave a teraz po 4 rokoch ma čaká druhý pôrod. Ilava je zavretá, takže idem do Bojnic. Pri prvom ma nechali 36 hodín rodiť normálne a nakoniec mi robili sekciu, kvôli nepostupujúcemu pôrodu a veľkému dieťatku.... 4350g/54cm. Mala som aj tlak 150/90. Čo myslíte, ako sa postavia k tomu v Bojniciach? Máte skúsenosť? Ja revem každý druhý deň od strachu z nemocnice a hlavne, že by mi praskla jazva. (potichúčku do vankúša) A moja doki mi na to povie, no uvidíme, takže tak... Vytáča ma jej odpoveď na to, ako vidí druhý pôrod. Ďakujem za každú jednú skúsenosť a odpoveď.

orsulka
28. nov 2013

ahoj....ja som mala cisársky v Bojniciach, lebo to boli dvojičky, plus moj vek k tomu, bolo to vopred dohodnuté...celkovo ten prístup v nemocniciach je dosť zlý a pokial Ti ani tvoja doky k tomu nič nepovie, tak je to na figu. Viem že primár Ďurčenka nie je za cisárske a pokial by sa mal robiť, tak žiadal vyslovenie potvrdenie a to od primára toho oddelenia, kvoli čomu sa nemôže rodiť normálne....keď mala kamoška problémy s očami,že pri tlakoch mohla oslepnúť, tak chcel potvrdenie od primára očného oddelenia, že nemôže rodiť normálne,ale cisárskym... myslím si, že pokiaľ nemáš nejaké zdravotné problémy, tak nebude dôvod na cisársky.... po 4 rokoch by jazva nemala prasknúť, je to dosť dlhá doba....ak by si chcela cisársky tak potom asi najlepšie nájsť niekoho kto sa pozná s primárom a vybaviť to priamo s ním.
ja som pri dvojičkách neváhala a zaplatila som si lekára, ktorého som chcela aby mi bol pri pôrode

verca2687
autor
28. nov 2013

Juuuj, keď ja sama neviem, ako chcem rodiť. Najradšej by som to zvládla v pohode prirodzene. Ale mám strach z prasknutia jazvy. No uvidím, ako sa vyjadrí k tomu, že dieťatko bude asi opäť väčšie...Švagrina rodila v Bojniciach minulý rok. A vzhľadom na veľkosť bábätka, bolo malinké, jej sám primár naplánoval cisársky. Po cisárskom jej ešte podal ruku a zagratuloval. Švagrina nechápala, lebo mala z neho tiež strach... nemali nikoho vybaveného... Je smutné, že doktor sa k tebe chová podľa toho, ako sa vyspí ☹ Ďakujem za odpoveď.

orsulka
28. nov 2013

@verca2687 nemáš zač moja...za posledné obdobie co som počula, tak sú tam aj mladé doky, ktoré sú velmi velmi schopné a dobré k mamičkám...niekedy je to horšie so setričkami...ale to si jeden nevyberie
prajem nech všetko dobre dopadne, predovšetkým pre bábetko ale aj pre Teba...držím palce 🙂

verca2687
autor
28. nov 2013

@orsulka Vďaka

lenocka24
28. nov 2013

Ahoj.Ja som v roku 2009 mala plánovanú sekciu kvôli Kp.Všetko bolo ok a dr mi povedala že s ďalším tehu mam počkať 2 roky.Tento rok som v júny som rodila prirodzene.Bola tam dr.Baková.skvelý človek.mne odtiekla ráno o 5.30 voda a malá sa narodila O 19.56.nemohli to siliť liekmi kvôli jazve.Ale všetko dopadlo na jednotku.Neboj sa oni ti určite jazvu skontrolujú pred pôrodom či je dostatočne hrubá.Držím palce

verca2687
autor
29. nov 2013

@lenocka24 Ked mas porovnat cisarsky a prirodzeny porod. Lepsi aj ked asi bolestivejsi bol prirodzeny, vsak? Ako ti prosim kontrolovali jazvu? Tak vravis, ze pristup je ok? Primar ti nezneprijemnil vysetrenie. Pocas porodu si urcite predychavala bolesti... Nekricali po tebe, aby si bola ticho? Lebo v Ilave to bol des, upozornovali kazdu jednu mamicku, aby bola ticho. bojim sa toho, ak budem predychavat bolesti nahodou, aby neboli zly... PS: rozhodne nie som histerka, vydrzim daco 😀 Dakujem

lenocka24
29. nov 2013

Tak aj cisársky mal výhody asi len tan že to bola bezpečnejšie pre malú kedže bola kp a ten že som si hneď mohla sadnúť.Inak nič moc.A prirodzený bol skvelý.Jasné predýchavanie kontrakcií nič moc ale potom je to ok.Až na to že si nemôžeš sadnúť 🙂A prirodzený vôbec nie je bolestivý tie kontrakcie dajú zabrať ale samotný pôrod už ani nevnímaš.Sústredila som sa na to ako sa teším na malú a bolo to raz dva.A všetci boli milí,dokonca jedna sestrička Barborka bola poslednú hodinu celú so mnou.Držala ma a predýchavala so mnou kontrakcie aj manžel bol pri pôrode.A primár tam nebol prišiel až ráno na vizitu 😀 A keď už bolo po všetkom tak som sa pýtala že či som veľmi nekričala alebo nerobila moc krik a že vôbec.Pri prevej som zažila že jednu napomenuli ale to robila akoby ju drali z kože.Ja som bola spokojná.Ale pravdou je že som tam rodila v ten deň druhá.Doobeda jedna a ja až večer.Takže nikto nebol v strese.Ale ak by som išla ešte raz tak idem tiež do Bojníc.Jasné všade sa nájdu aj nespokojné maminky.Ale ja patrím medzi tie spokojné.

verca2687
autor
30. nov 2013

@lenocka24 Ďakujem moja. Tak si ma utešila. Myslím si, že som neni histerka, bolesti určite trošku predýcham, ale vydržíme. Keď budem poslúchať, bude fajn 😀

lenocka24
30. nov 2013

@verca2687 Mysli na to pre trochu bolesti veľa radosti 🙂 Držím palce a daj potom vedieť ako ti to všetko dopadlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre