Druhý pôrod koncom panvovým

dianka3
2. mar 2013

Ahote maminky, je tu niektora maminka co sa po druhy krat opakuje poloha KP? Prve dve deticky boli dole hlavickami uz od 6 mesiaca ale tretie bolo kp a teraz pri stvrtom je maly zase KP je to vobec mozne? Mate nejaka z vas skusenosti s polohami kp za sebou? Mne doktor vravel ze je mala sanca ze kp sa zopakuje,ale ako vydim tak ano ☹ som nestastna uz nechcem sekciu, je mozne ze sa este babo otoci? Mam zle skusenosti a mam velky strach lebo mala sa mi neotocila a bojim sa ze uz ani tento drobec sa neotoci ☹

dianka3
autor
3. mar 2013

@adulikka och prave som pozerala porod -sekciu kp pozri si to 😒 vyzera to strasne preto radsej ten prirodzeny 😒

https://www.youtube.com/watch?v=Jo9qiCc26i4
dianka3
autor
3. mar 2013

@adulikka tak to bolo super ze tii to dovolili lebo podla mna tu vmartine urcite nedovoli a zase to skonci sekciou 😢

adulikka
3. mar 2013

@dianka3 tak to video nič moc... ☹

koľko kilov má tvoje bábo teraz ? moje mali do 3 kg ,tak boli malinké ,tak akurát .

kedy máš ísť najbližšie na kontrolu ? no skús sa porozprávať...no je nechcela aby ma zašívali...ja som už dve hodiny po pôrode sedela...aj chodila...

dianka3
autor
3. mar 2013

@adulikka Ze? och ked toto robia doktori pri cisarskom och, preto ta uspia radsej sak to co s nou robili och ☹
No ja som bola ten utorok na to sono a bola som 27+0 cize zacinajuci 28 tt a maly vazil len 1050g ale mala sa narodila v 38 tt a vazila 2540g ja rodim drobne babetka 😅 a chlapci mali v 36 tt prvy 2170g a druhy 2280g
No a na poradnu mam ist 14,ale to sa s nim o tom bavit nebudem je to len ambulanty gynekolog on uz neri v nemocke.
To sa skusim porozpravat s tym dokim co k nemu chodim na sono on je priamo gynekolog-porodnik z nemocky
A este som nasla ukazku kp rodenia ale je to len figurina a krasne to vydiet,ale rodi sa zial zadockom nie nozkami

https://www.youtube.com/watch?v=ofEPfoK-y9M
zata2
9. mar 2013

@dianka3 ten cisarsky je taky isty aj pri normalnej polohe. Vo stvrtok som sa rozopravala s anesteziologickou a oni odporucaji pri sekcii spinal lebo maju vyse casu na babo aby sa k nemu nedostali tie latky na umrtvenie.

dianka3
autor
9. mar 2013

@zata2 nechapem, co je to spinal?a ozaj ja som vydela jedno video kde rodila jedna zena trojcata a dve sli hlavou a jedno nozickami a normalne rodila

michaelka5
9. mar 2013

ja som rodila KP a normalne...bol to druhy porod, prvy isiel hlavickou, a druhy sa neotocil☹ ale bol to omnoho rýchlejsi a lahsi porod ako ten prvy...maly mal porodnu vahu 3400gr...tipovali viac.hlavne nepanikarit a pocuvat doktorov.podla mna by si mohla porodit aj normalne ak nebudu komplikacie.

adulikka
9. mar 2013

@michaelka5 aj ja si myslím ,že môže rodiť aj normálne ,ako čítala nie je jej to prvé dieťa...stačí opýtať sa doktora

dianka3
autor
11. mar 2013

@michaelka5 a aka poloha to bola? kp? ci kp nozicky? a kde si rodila? a co povedali na to ze to bol chlapcek? co tu vravie ze v niektorych nemockach kp chlapcekov nechcu rodit ☹

dianka3
autor
11. mar 2013

@adulikka ja sa skusim opytat,len ci budu chciet,vies koli tomu ze to je chlapcek a mozu sa poskodit tie semeniky 😒

barboritta
11. mar 2013

@dianka3 Ja som mala kp nožičkami dievčatko,jedine cisársky vraj.strašne som chcela rodiť normálne,ale vraj v martine to nedovolia.bolo to pred 16 mesiacmi.asi by som sa nespoliehala na prirodzený pôrod

dianka3
autor
11. mar 2013

@barboritta ☹ ale keby bola mala iba kp zadockom tak by si urcite rodila normalne ze? a kdo ta vtedy mal rodit? a v ktorom tt si rodila? a teraz cakas tretie babo a ono je uz dole hlavickou? lebo mne aj prva dole zadockom bola aj tento ☹

barboritta
11. mar 2013

ja som šla do nemocky s tým že mám kontrakcie silné,presne na termín,aj otvorená som bola na 5cm.neviem ako sa volal ten dr.pozeralo ma viacero lekárov,aj primár.povedali že kp nožičky normálne rodiť nepustia nikoho,kôli prepadnutiu pupočníka.teraz je malá hlavičkou,tak dúfam že pôjdem normálne,ale prešlo ešte málo času,tak neviem.inak mne sa snažila malá otočiť ešte v deň pôrodu,len jej to nešlo,mám vadu maternice.

dianka3
autor
11. mar 2013

@barboritta jaj to koli prepadnutiu pupocnika? o tom som nepocula, vies videla som jedno video na ktorom zena rodila trojicky prve dievcatko sa narodilo hlavickou a druhy chlapcek kp nozickami a pohode a tretie dievcatko zase hlavickou.ale prepadnut pupocnik moze aj po prepichnuti plodovej vody,to mi doki vravel ked som rodila druheho syna.Vav to je super ze malinka sa ti otocila pekne a je dole hlavickou 🙂 a ako vies ze sa ti mala snazila otocit? a aku mas vadu? lebo ja mam dvojrohu maternicu a prvy dvaja boli pohode dole hlavickami mala dole zadockom len jej tam prepadla jedna nozicka a mne dr biringer vravel ze to sa neda lebo druhu nozicku ma pri hlavicke a jednu dole,ze to by musely vyklbovat nozicky a koli tomu ta sekcia,ale tento je tiez dole ritkou navysie tie nozky, myslis ze sa mi otoci? ja som malu rodila skor 38tt

michaelka5
11. mar 2013

@dianka3 rodila som v Bojniciach...mala som kp zadockom...aj tak isiel, najprv zadocek, subezne nozicky a potom chvilu pauza, som t predýchala a vytlacila som hlavicku...nastrihli ma len kusok tak ako pri prvom 4 stichy...celkovo to hodnotim ako lepsi porod ako prvy...aj rychlejsie aj menej kontrakcii...proste asi 4 bolesti kontrakcie a ze ideme rodit...muz to skoro nestihol 🙂 ...ale kazdy porod je iny, ja som mala stastie. bola som psychycky nachystana na 15 hodinove utrpenie lebo tak ma vsetci strasili....a nakoniec porod v pohode ale s krpcom uz rok beham koli zlym klbikom a nedobre vyvynutej oblicke...26teho marca ideme na operaciu ☹..takze tato poloha je hlavne nebezpecna pre babo ale o tom malokto hovori.

michaelka5
11. mar 2013

@dianka3 no a inak niektorý nechcu rodit KP normalne lebo je mozne ocakavat komplikacie tak si to radsej rovno skratia a sup sekcia...alebo nemaju dostatocne skusenosti...moja doktorka takto rodila uz 5 deticiek tak som jej verila...a aj sa oplatilo. nech ti to dobre dopadne a este sa mozno otoci...ale ked aj nie, pokial si veris ze to zvladnes tak to skus normalne. drzim palce 🙂

mitinka
11. mar 2013
barboritta
11. mar 2013

@dianka3 no vraj mám srdcového tvaru maternicu,to asi to myslel čo máš ty.po sekcii mi povedal ten čo mi robil sc že polku maternice som mala zakrpatenú len takú guličku,tak teda neviem.nevedel čo so mnou,čo to je 😖 .malá strašne kopala aj dolu aj do boku,sa metala ale sa jej nedalo obrátiť,dosť to bolelo.ona tak bola ale od asi 15tt.možno sa tebe otočí ešte.tuším to bol biringer ten dr.a ešte vraj ked sa tlačia von deti kp tak hrozí že im rúčky vystrelia dohora lebo sú v strese a zakliesnia sa v pôrodných cestách a môžu sa pridusiť.tebe povedali že kp môžeš odrodiť normálne?mne biringer povedal že už len sc,ale ja nechceeeeem 😠

dianka3
autor
12. mar 2013

@barboritta tak to mam aj ja do srdcoveho tvaru, to je ta dvojroha maternica, ale podla mn to s tym nema nic,lebo prveho a druheho som odrodila normalne,obaja boli dole hlavami a mne pritom doktori vypravali ze cim viac mam tehotenstiev tym viac sa mi natiahne maternica ale zial neviem co sa stalo ze sa mala proste neotocila a kp som mala rodit normalne ale kedze tam prepadla ta nozicka tak koli tomu sa to nestalo a sla sekcia.Zase mne pred dvoma tyzdnami povedal biringer ze kludne sa moze otocit ze robil prieskum a len 2 % boli zeny ktorym sa kp porod zopakoval,a este mi povedal ze kedze som rodila malu predcasne v 38tt tak to preto sa nestihla otocit ze cim blizsie mam k terminu tym mam vetsiu sancu ze sa mi maly otoci 😖 neni to cudne? sak kazdy ti povie cim vetsie diea tym je mensia sanca 😒 no a mne povedal ze oni tam mali zenu co mala 3 sekcia a 4 dieta rodila normalne, a ked ja som sa pytala keby bol dole hlavickou ci mozem rodit normalne a on povedal ze ano, preco nie?
tebe nedovolil koli tomu ze si mala jednu sekciu? uz ti nechce dovolit rodit normalne? 😕

olejka
12. mar 2013

@dianka3 Tak to blahozelam, ked sa podarilo pri takej maternici.normalny porod..mala som s podobnym problemom dve deti koncom panvovym a v 36 tyzdni...obe sekcie... a koniec panvovy to je uz diagnoza pre detskeho neurologa...udajne

Citala som ze niektori lekari otacaju deti nasilu a dost to boli...jaj

https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimestr/nasi...

dianka3
autor
12. mar 2013

@olejka ale moj prvy a druhy syn boli dole hlavickami tak nebol dovod na sekciu, preco je to pre neurologa?

barboritta
12. mar 2013

@dianka3 no ja som mala prvú normálne a druhú sekcou.vraj po cisárskom len už taký.ja tiež dúfam že ma pustia normálne.nechcem cisársky.ozaj a čo je pravdy na tom že naplánovanú sekciu berú v mt len ženy odtiaľ?ja nechcem do žiliny 😠 tam je to hroznéééé hrozné

dianka3
autor
12. mar 2013

@barboritta ale ved tvoja je otocena dole hlavickou nie? no a zalezi to aj podla rany zo sekcie, aj moja znama mala jeden cisarsky a aj druhy aj treti musela sekciou koli tej jazve z prveho, ak ta zle zoperuju alebo rana nie je dostatosne zahojena a silna tak ides sekciou.. ty si zo ziliny? preco tam nie? a to ci je natom je nieco pravdy vobec neviem 😒 ked som ja rodila sekcoiou tak tam somnou na izbe boli len zeny z martina a okolia, vobec neviem, kdo ti to vravel?

barboritta
12. mar 2013

@dianka3 zatiaľ je malá otočená dobre,tak dúfam že jej to ostane.no ja sa bojím toho že prešlo málo času od sekcie.inak zatiaľ sa cítim dobre,jazva je ok.myslím že sa aj zahojila pekne.ja som bola v žiline 2x hospitalizovaná, no des.keby ma dr nebol poslal ten prvý pôrod do mt,tak by mi malá umrela v brušku,lebo mi zastavovali pôrod lebo sa im nezdala ešte.bola som v termíne ale že ešte ponosím a na druhý deň po tom ako ma prepustili zo za som šla do mt a hned ma brali že rodiť,lebo malá odchádzala.skalená voda,ja na 7 prstov otvorená.rýchly pôrod.proste žilina ani za nič.odborníci 😠 😠 😠

dianka3
autor
13. mar 2013

@barboritta no vies neviem ale oni na konci tehu pred porodom meraju a zistuju dlzku a hrubku rezu a podla toho povedia ci mozes alebo je nutna sekcia, ako vravim znama po 2 rokoch otehotnela a pred porodom jej zhodnotili ze sa neda ze to neni dobre tak znova sekcia, aky cas presial od sekcie? kedy si otehotnela lebo pod dva roky rbia automaticky sekciu,to mi doktor vravel lebo nikto si ta nezoberie na riziko,prasknu stehy a maternica a ty vykrvacas,takze skor sekcia nez neormalny porod ☹ ani ja nedufam 😔 je to 50 na 50 tak neviem. a ta zilina, no to ma mrzi ale niektore maminy si ju chvalili 😒 mozno si vychitala na prd lekarov,neboj sa aj v martine su poniektory taky 😠
Ked som ja rodila prveho syna tam tam bola jedna zena po termine a noci dostala kontrakcie,neviem jak sa volala ta lekarka ale vysetrila ju a povedala ,, no to mate este casu dajte si sprchu a chodte spat ved je len 2 hodin rano,, Naziapala na nu, a ona sla do izby , a sla si dat sprchu a naraz pac a ona porodila a dietatko padlo rovno na hlavicku v tej sprache ☹ rychlo druha co s nou bola na izbe sla po pomoc, neviem co sa stalo potom s nou a jej babom lebo ja som uz odisla,ale poviem ti to bolo svinstvo 😠 podla mna to zalezi hodne aj od lekarov

potom si pametam jednu co prisla z bojnic bola v 23tt a cakala dvojicky ale brusko mala obrovske a ja som si myslela ze uz ide rodit ale ona ze nie ze lekari z bojnic ju poslali do mt lebo mala vela plodovej vody 3 dni s nou nic nerobili,ona chudatko nespala vobec,bolelo ju to a raz uprostred v noci uz mala tak neueritelne silne bolesti ze dosli lekari a zobrali ju nas sal,tam sa nakoniec rozhodly ze nebudu cakat na primara ale ze jej tu vodu odsaju a len co sa doktor otocil ,ona praskla ☹ chudatko marcelka-tak sa volala bola zasita a tym tlakom z tolkej vody sa rozttrhol krcok a sestricku zalialo litre vody, a uz bol koniec,musela porodit ☹ doktor jej este povedal ze mala stastie ze jej neroztrhlo krcok tym tlakom a a zato ze bol zosity,sa koli tomu hnevali a povedali ze tam mohla mat aj 5 litrov vody. tak plakala chudatko mmoje 😢 vtedy mam aj ja zle srdce na tu nemocku,lebo keby jej to spravili v ten den ako prisla a nenechali ju trait mohla mat zive a zdrave babatka 😔

barboritta
13. mar 2013

@dianka3 tak to mi je ľúto tej žienky,aj jednej aj druhej.asi veľa záleží od lekára kto ťa prijíma.ja budem mať medzi pôrodmi asi 20 mesiacov,možno aj menej.to je teda asi málo na normálny pôrod a ty ešte menej ako ja,takže to máme asi jasné 😖 určite som zvedavá ako dopadneš ty.myslíš že pôjdeš na príjem skôr ako máš termín?

dianka3
autor
13. mar 2013

@barboritta aj mne a hlavne tej marcelky ktora somnou lezala,ja som bola na udrziavani,ale zial ona o babatka prisla 😢 vies ako som aj ja plakala? ked som vydela aku bolest ma v ociach, tak mi to zlomilo srdce, viem ako sa musela citit 😢 ja som tak potratila v 19tt a musela som porodit mrtveho chlapceka 😔
pozeram ze mi mame rovnako stare dievcatka 🙂 tiez rok a 4 mesiace ,cize sme natom rovnako 😅 jasne ak pojdem skor tak ti napisem oki? vies co,nemam ani len sajnu ci pojdem skor alebo nie, ale zatial som vzdy rodila skor chlapcov oboch v 36tt a malu v 38tt, ale bolo to ze som mala sex a ten par hodin po nom rozbehol porod.
Inac kedy sa ti mala narodila? mne 31 oktobra 🙂 ale mala to byt novembrovka

sirinka
13. mar 2013

@barboritta ja som mala po CR dalsi termin porodu o 22mesiacov a lekari sa vyjadrili, ze mozem kludne rodit vaginalne, ze ta rana je zahojena velmi rychlo, nakoniec ale kvoli babatku bol zase CR.

olejka
14. mar 2013

@dianka3 preco je to na neurologa..neviem asi ta poloha babatka nie je stastna ...vies gravitacia a tak...

svalstvo babatka nie je dost pevne po tejto polohe, my sme s prvym ,,kp ckom" take problemy nemali ale s druhym sme cvicili vojtovku...
no mozno tych faktorov bolo viac...predcasniatko ...anemia...nie som si ista ci to bolo iba kvoli polohe babatka v maternici koncom panvovym.. 😒 😒

barboritta
14. mar 2013

@dianka3 ja som rodila 21.oktobra,presne na termín.no ja neviem,keby to bolo sexom,tak asi nedonosím ani jedno babo 😀 v mojom prípade.tvojho synčeka mi je ľúto a čo sa stalo?prišli na to?musí to byť strašne takto rodiť.no som zvedavá čo s nami vymyslia.inak ja som bola otvorená dosť vždy už v 35tt tak myslím že prenášať asi nebudem,no dá sa odpočívať pri malých deťoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre