Druhý pôrod po viac ako desiatich rokoch

luucka32
13. nov 2012

Ahojte dievcence mate niektora skusenosti s druhym porodom po viac ako desiatich rokoch?mam dcerku ma 12r.teraz cakame babo co sa velmi rychlo blizi mam trochu strach ake to bude...gynekolog mi hovoril ze budem rodit ako prvorodicka.mozete napisat vase skusenosti?dakujem

janula_b
24. nov 2012

@luucka32 držím palčeky, nech máš ľahký pôrod a nech sa rýchlo zotavíš. Ja mám medzi chlapcami 12-ročný rozdiel, to druhé tehu som si veru užila naplno, aj druhá materská bola taká iná... Neľutujem ani na sekundu, že som toľko čakala, takýto rozdiel medzi deťmi nám vyhovuje a chlapci sa majú neskutočneee radi 🙂 . Staršieho syna sa snažím zapájať iba občas, aby nemal pocit, že kvôli malému bráškovi musí trpieť 😉, ale zasa na druhej strane keď treba, tak pomôže aj sám... Určite by som sa znovu rozhodla mať deti s takýmto odstupom... Druhý pôrod som mala presne taký istý ako ten prvý (obe deti mám sekciou) , takže pohodka. 🙂 🙂 🙂 🙂

majuskacechova
24. nov 2012

@luucka32 ahoj. ja som rodila po deviatich rokoch. tiez mi hovorili ze budem rodit ako prvorodicka. ale opak bol pravdou. vedela som do coho idem. islo to celkom lahko. tri hod a mala bola na svete a nemala som taku traumu ako po prvom porode. taky vekovy rozdiel u deti je super. pretoze tak ako som sa naplno venovala svojmu synovi sa teraz venujem svojej dcere aj syn pomoze a nieco sa aj priuci 😀 😀 proste si to vsetci uzivame 🙂 😉

sotia
24. nov 2012

@sisaha presne môj prípad, ja mám rozdiel 12 rokov.Nikdy by som to nemenila, Takto sme to plánovali...a pôrod.?3/4 hodina so všetkými bolesťami

ivet37
25. nov 2012

@luucka32 ja nie ale chlap v strese je ale zachovali sme chladnu hlavu dosli sme na porodnu salu a mala bola za 5 minut na svete bolo to na chlpok nebala som sa o seba malu som celu cestu prehovarala a ked prisla kontrakcia snazila som sa ani z hlboka nenadichnut vzdy som chcela rodit na poslednu chvilu ale az takto nie doktorka si ma papierovo prijala az po porode bolo to fajn ked sa netrapis o hlade smede a cakas az ta niekto vezme na porod na syna som cakala 2 dni

henikav
25. nov 2012

U nas to bude vyse 12 rokov a este som aj stara, tak som fakt zvedava ako toto dopadne 😀

martinailova
25. nov 2012

@henikav u mna to bude po 18r ;) a nie sme stare ani ty ani ja ;) ...dnesna doba sa tak posunula ze tridsiatnicky su prvorodicky nie ako to bolo kedysi v minulosti 🙂 a zvedava som aj ja ako to dopadne ;)

majuskacechova
25. nov 2012

@henikav
@martinailova ale nieste stare ani jedna. nech vam to dobre dopadne. drzte sa 🙂 😉

luucka32
autor
25. nov 2012

dievcence tak dnes som uz nemala ruzovy vytok to bolo asi predsa tym vysetrenim.hadam aj vydrzime do toho piatku 😀 ...
@ivet37 dnes som sa uz setrila 🙂 dufam ze aj u nas to bude take super napriek tomu vekovemu rozdielu.dcerka ma stale zmiesane pocity. 😢

ivet37
26. nov 2012

@luucka32 dopadne a nemysli ze by nemalo len sa setri a cerka ti ide pomali do puberty to preto ma zmiesane pocity ked som to povedala synovy aj on mal no ked sme malu priniesli sa uplne zmenil vela stastia prajem a tesim sa s vami

luucka32
autor
1. dec 2012

taak dievcence mame to uz za sebou.maly Alex sa narodil 29.11 o 2:57h waw bolo to uzasne vpodstate rychle az taketo som to dobre som to necakala dakujem vam za podporu. 🙂

ninarigova
3. dec 2012

Ja som rodila po 2 detoch po 1O rokoch.No nemozem si to vynachvalit bol to najtasi so vsetkych porodov 🙂 Ale myslim ze to bolo aj preto ze som pribrala 26kg.Teraz cakame 4 dietatko po 4 rokoch tak som velmi zvedava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre