Druhý pôrod sa blíži a ja mám strach

23. aug 2020

Ahojte blíži sa môj druhý pôrod naposledy som rodila rped rokom a aj keď skôr tak ten pôrod bol podľa mňa rýchly a veľmi ľahký...myslím, že to neboli až také ukrutné bolesti aj keď jasné bolelo to a hlavne samotné tlačenie ale proste na prvorodičku aj vzhľadom na malú váhu keďže nemal ani 3kg to bol fajn pôrod bez nástrihu...No a teraz som dnes 31+0tt a ja a na pôrod necítim...viem že to musí prísť brucho mám už riadne ani vo vani si poriadne neporadím už som pribrala 13kg zle sa mi hýbe a najradšej by som to mala za sebou, ale jednoducho aj keď sa snažím myslieť pozitívne neviem sa na to v hlave nastaviť. Strašne sa bojím tej bolesti aj že to bude oveľa horšie, že malý bude väčší, že budem dotrhaná, že budem mať problém vytlačiť ho, že budem mať strašné bolesti jednoducho myslím len na najhoršie a myslím že takýmto zmýšľaním si to privolám ale neviem si pomôcť...aniball kupovať nechcem ten mi neraďte. A ešte mám v hlave aj čo ak sa niečo stane a už neuvidím druhého malého. Neviem už som z toho na prášky bolia ma strašne kríže, vnútorná časť stehien, nohy, ruky, podbrušie pri chôdzi ledva sa hýbem najradšej by som to mala za sebou ale preskočila pôrod asi ako každá. Psychológa určite nevyhľadám. Ja sa bojím že tam budem hysterická...

zuzana_ilkova
23. aug 2020

Ahoj mozno ma tu niektore zeny “ukamenuju” za to co napisem, ale ak sa na to necitis, vyhladaj porodnika a dohodni si sekciu... ja som ju mala tiez dohodnutu, no osud to zariadil tak ze som nakoniec rodila skor a musela som cisarsky kvoli komplikaciam... sice si ju budes musiet zaplatit ale budes aspon pokojna...

autor
23. aug 2020

@zuzana_ilkova no len ja neviem či sekcia by bola výhra a hlavne neviem kde by som si to dohodla a potom tá rana bolí asi ešte viac a obracať sa pri dvoch malých deťoch by tiež asi nebola výhra...:/ okrem toho v mojom okolí sú pôrodnice, kde skôr preferujú prirodzené pôrody

ayanamirei
23. aug 2020

nechces SC, nechces cvicit s anibalom, nechces pomoc psychologa, len mrncis... nuz a ano dieta este narastie, kedze mas do porodu 9tyzdnov - ked nechces cvicit s anibalom, tak sa modli ,aby si trafila normalneho porodnika (lebo tipujem, ze aj zaplatit si takeho co vedie porod jemne sa ti nebude chciet, lebo budes mat nejaku vyhovorku). A inak ti ostava asi len to co doteraz - fnukat a stazovat sa na svoju situaciu ,s ktorou nie si ochotna absolutne nic urobit.

danica2711
23. aug 2020

pozri, moja, na rovinu:
1. Porodiť musíš, nevyhneš sa tomu, či sa budeš stresovať a báť alebo nie, tak lepšie neblbnúť, nie?
2. Ak máš pocit, že to nezvládneš, ako ti radili hore, dohodni si sekciu. A kde by si si ju dohodla? No u pôrodníka, na Hlavnej stanici asi ťažko.
3. Bolesti po sekcii nie sú vôbec také strašné. Už si len vyber, či chceš mať bolesti predtým alebo potom.
4. Neľutuj sa, nič mimoriadne sa ti nedeje a ani sa nebude.

pribinak
23. aug 2020

Epidural?

mariejenka
23. aug 2020

Ja tiež rodim o 9 týždňov, a tiež mám strach, rešpekt pred bolesťou. Prvé dieťa mám už síce 4 ročne,ale keby je menší presne pre tu rýchlu rekonvalescenciu by som chcela rodiť prirodzene. Sa na stav v hlave že bolesť bude, dáš to,a v sekunde keď bábo výjde bude len a len lepšie...bude inak, prídu iné problémy... výhovorky, ti nepomôžu!

jaskolka
23. aug 2020

Ja o pár týždňov rodím prvýkrát, čiže neviem, do čoho idem, ale beriem to tak, ako doteraz všetky problémy v tehotenstve. Jednoducho to patri k tomu. Dieťa ísť von musí, s tým nič neurobíš, tehotenstvo nebude trvať celý život. Katastrofické scenáre si nemalujem, ani nepripúšťam, porodili ženy predo mnou, porodia aj po mne, telo je tak prispôsobene. Keby niečo, dôverujem doktorom a sestrám, že vedia, čo majú robiť. Nijako si nepomôžem, keby som dopredu salela od strachu, mucila sa predstavami ako z hororu, a robila si kadejaké scenáre, čo budú napokon len v mojej hlave. Daj sa do kľudu, prestaň mysliet na hrôzy a skôr sa zameraj, ako ti dajú do náručia to bábätko, ako ono bude pekne sa tulit k tebe a k prsníku a podobne, skrátka na tu "krásnu časť" sa zameraj, lebo za ten čas do pôrodu sa takto zosypes

anavi951
23. aug 2020

Ja som už po druhom pôrode.psychicky som ale horšie znášala ako prvý.bolesti boli menšie aj lepšie sa rodilo ale psychicky som to nedala.bola som po pôrode depresívna.pri prvom mi hodne pomohla predporodna príprava.pri druhom som už nešla.vsak načo.uz som raz rodila tak všetko viem.chyba.skus tu predporodnu prípravu ak u vás býva.

krisbar
23. aug 2020

Ja som bola ka kurze hypnopprodu - prirodzeneho porodu a velmi mi to pomohlo odburat strach. Porod je prirodzeny, vobec nemusi boliet ak vies spravnr dychat, mas polohu ktora ti vyhovuje, mas prijemne prostredie. A zarove vela pracuju s afirmaciami a vizualizaciou. Skus si o tom nieco precitat.

autor
23. aug 2020

@ayanamirei pozri to nie sú výhovorky ja sa predčasne otváram takže nie nebudem cvičiť s aniballom nepríde mi to zrovna bezpečné, to že nechcem sekciu tiež nie je výhovorka nemyslím si, že je také jednoduché si ju niekde zaplatiť len tak bez indikácie a ani mi to nepríde zdravé pre dieťa. A keďže som väčšinu času s malým sama nakoľko muž chodí do práce tak naozaj nemám kedy vysedávať u psychológa ak ti to príde ako výhovorky ok beriem, ale je to fakt...

autor
23. aug 2020

@danica2711 tak v trenčíne si sekciu asi ťažko len tak dohodnem...nepoznám pôrodníka u ktorého by sa to dalo

brezza
23. aug 2020

Ale ved s aniballom by si necvicila tak skoro. To nevadi, ze sa teraz otvaras. Cvicila by si len v poslednom mesiaci. Ak je toto jediny dovod, tak to nie je problem. Skor sa ti do toho asi nechce.
A s tym cisarskym mas pravdu, je to operacia. Z bezneho porodu sa zena dostane ovela skor.
To das, neboj.

danica2711
24. aug 2020

v TRENČÍNE si sekciu nedohodneš? A čo je Trenčín hlavné mesto Amišskej rezervácie či skanzenu socializmu? Už si sa nejakého pôrodníka aj pýtala, či si to len myslíš, aby si naďalej mohla fňukať?
A čo tak prirodzený pôrod s epidurálkou, či ani to sa v tom zlom, zaostalom a neochotnom Trenčíne nedá?

ajka0207
24. aug 2020

@danica2711 rodila si v Trenčíne? Tam sa ozaj veľmi ťažko dá dohodnúť sekcia, nechávajú tam rodiť prirodzene aj ženy s indikaciou k sekcii.

danica2711
24. aug 2020

@ajka0207 nie, rodila som v Bratislave a vo Viedni. Ty si rodila v Trenčíne, či si to len počula? Nechce sa mi veriť, že v celom Trenčíne sa nenájde pôrodník, s ktorým by sa na tom dalo dohodnúť... Ja osobne by som len kvôli strachu sekciou nerodila, ale tak každý sme iný - "ponúkla" som jej aj inú možnosť, som zvedavá, prečo sa ani toto nedá...

ajka0207
24. aug 2020

@danica2711 nerodila, rodila tam švagriná aj veľa známych, a neviem čo si predstavujes pod "v celom Trenčíne" ale v Trenčíne je len jedna pôrodnica. Väčšinou to riešia ženy tak že idú do Považskej alebo Žiliny kde sekcia až taký problém nie je.

danica2711
24. aug 2020

@ajka0207 no tak super, ponúkla si jej ďalšie riešenie

lucia147852
24. aug 2020

@danica2711 v Trenčíne si ju naozaj nedohodne. Tam tá radšej nechajú umrieť ako robiť sekciu. Ani indikáciu od iných dr neberú.

danica2711
24. aug 2020

@lucia147852 tak potom fakt radšej ísť inde. Alebo proste pozbierať odvahu a zdravý rozum (ako väčšina rodičiek) a porodiť prirodzene, príp. s epidurálkou... Veď zdravotné ťažkosti nemá, len sa bojí, či...?

lenka2710
24. aug 2020

Ahojik, ja som tiež rodila druhykrat po 6 rokoch pred 2dvomi mesiacmi! Znasala som to horšie ako prvý pôrod, lebo som vedela co ma čaká, takže v tomto ti rozumiem! Posledný mesiac bolo peklo, aj som to už chcela mať za sebou aj som chcela ostať tehotná do konca života 😂😂 jeden večer mi odišla voda a už to šlo rýchlym spadom, do 5 hodin bol malý na svete! Nebudem ti klamať, mala som také bolesti, že som myslela, že tam skapem, krútilo mi prstami na nohách! Ale keď som videla malého, na všetko som zabudla a dve hodiny po pôrode som už fungovala úplne normálne, mala som len drobné trhlinky, žiaden nástrih
Sekciu by som nechcela, až keby to bolo naozaj nevyhnutné, tie žienky sa tam ledva hýbali 🙄
Takže hlavu hore, si žena, dáš to, ako my všetky okolo teba! Nastav sa tak a bude dobre 😉

zuzanka.zuzu
24. aug 2020

@danica2711 ahoj. kde vo viedni si rodila? ktorý rok? a prirodzene či sekcia? spokojná alebo riešila by si inde? ďakujem

danica2711
24. aug 2020

@zuzanka.zuzu na jednej súkromnej klinike, ktorá už nie je vo Viedni, presídlila do Innsbrucku. A keby aj nie, bolo to pred 20 rokmi, takže akékoľvek informácie sú už irelevantné. Ale spokojná som bola nadmieru

lulu0123
24. aug 2020

Zvladla si to prvykrat,zvladnej to aj teraz.Podla mna je strach uplne normalny.Ale das to urcite.Sekcia je podla uplne mimo v tvojom pripade.Tiez odporucam zariadit si epidural.Hoci mne pri druhom ani nestihli dat.
Aj kvoli 2rocnej dcere som si zas vybrala sukromnu porodnicu, kde su navstevy od 9 do 21.Este som aj mala sama izbu,tak tam mohli byt s manzelom hocikedy a tak dlho ako chceli.Hoci teraz pocas corony by to uz nebolo mozne.