Keď prestane účinkovať epidurálka

sonicka96
17. mar 2018

Ahojte,rozmýšľam že si pri pôrode dám pichnúť Epiduralku z osobných dôvodov. Ake ste mali pocity a bolesti keď prestala účinkovať?

veronikastrickova
17. mar 2018

Rozdelili mi davku na 3x, na zaciatku, ked som sa prestala otvarat, potom ked mi dali oxytocin a ked ma sli sit. Bez nej by som to nedala.

veronikastrickova
17. mar 2018

A dalo sa to vydrzat, ked uz prestavala ucinkovat, mne strasne pomohla si oddychnut, bola som po vyvolavacke a tie kontrakcie boli hned silne pravidelne

conspi
17. mar 2018

Mám dve deti. Obe bez a myslím, že sa to dá v pohode zvládnuť i keď ja som z tých šťastnejších a bolesti boli pri prvom cca 3hodiny a pri druhom cca 6hodín. V každom prípade si myslím, že po skončení účinkov budeš cítiť, že si po pôrode. Otázka skôr znie aký máš prah bolesti. Niektoré ženy si po šití nevedia vraj ani sadnúť. Ja som o pôrode nevedela už po tom ako prišli deti na svet

ivec16
17. mar 2018

nemala som nejake extra bolesti, stale mi davali tabletky od bolesti, bolesti som mala
len pri dojceni ked sa zavinovala maternica... pocity? nemyslim
ze suviseli s epi, mala som vela energie, normalny naval hormonov stastia 🙂

kovacikovajana
17. mar 2018

@sonicka96 rodila som 3x bez -da sa to uvladnut, vzdy si vies vypytat nieco od bolesti 😉. Z mojho okolia su s epiduralkou skor negativne skusenosti - kliestove porody, vakuova pumpa a tlacenie ma brucho personalom. Pre zdravie babatka by som volila bez byt tebou (ak je to samozrejme mozne ). Drzkajte sa

veronikastrickova
17. mar 2018

@conspi presne ide o prah bolesti, myslela som ze ho mam vyssi, ale ja som odpadavala pri kontrakciach, aj ked po vyvolavacke su bolesti horsie, takze pre mna to bol vykupenie a obrovska pomoc

pribinak
17. mar 2018

Rodila som s epidurálkou. Mozem len a len odporučiť. Rozdelili mi to do 3 dávok. Poslednu 3tiu som dostala pred šitím. Ja by dom to inak asi nevydržala. Mam nízky prah bolesti.
Nemala som ziadne komplikácie, ani tolko omielane bolesti hlavy a tak.

sonicka96
autor
17. mar 2018

@conspi prah bolesti mam taky že po operácii keď som sa prebrala tak som všetky sestričky a doktora poslala do p*** od bolesti 🙂

veronikastrickova
17. mar 2018

@sonicka96 tak to urcite epi ano

sonicka96
autor
17. mar 2018

A ked ste sa prebrali po pôrode,celkovo aj po šiti,bolelo to???pardon za sproste otazky ale idem rodiť prvy krat a neviem ako čo prebieha 🙂

veronikastrickova
17. mar 2018

@sonicka96 tak mna nastrihli a ja som bola uplne v pohode, bol to divny pocit ked som sla prvy krat curat, ale na druhy den som uz pobehovala, potom mojou chybou sa mi uvolnil steh, ale inac pohoda.

deti95060810
17. mar 2018

rodila som 4 krát, ale nikdy nič som nemala....žiadne epi, ukľudňováky, oblbováky, ani cisársky... samozrejme bolesti sú, ale po pôrode som mohla odísť domov...prvý pôrod býva spravidla najdlhší... Každý ďalší som mala o polovicu kratší...Takže neboj, to dáš. držím palce.

bublina_
17. mar 2018

Ahoj, dovolim si zdielat aj svoju negativnu skusenost s epi, vopred prepac ak take nechces citat.. nemusis pokracovat :D

Rodila som pred 5 rokmi na Kramaroch, a kedze som na bolest hrozne citliva, bola to pre mna jasna volba. Porod nebol rychly, cize casu na zavedenie bolo dost. Vpich do chrbta bol bolestivy, ale dalo sa to prezit.. anesteza vsak z nejakeho dovodu neucinkovala. Citila som vsetko. Skusili to teda druhy krat (druhy vpich), stale nic. Az ked mi podali 3. davku a stale som necitila rozdiel tak sme pochopili ze to nikam nevedie, a rodila som teda bez nej..

Samotny porod bol pre mna znesitelny, nebolo to tak hrozne ako som si predstavovala, najhorsie pre mna bolo sitie, z toho mam zimomriavky doteraz :’D A som opat tehotna, termin mam v auguste, tak som tiez na vazkach ci dat epi dalsi pokus alebo nie.. Kazdopadne drzim palce a verim ze toto sa bezne nestava a ze som len vynimocny pripad :D

lus2909
17. mar 2018

@sonicka96 je rozdiel ci ides na prirodzeny alebo sekciu. Ja som mala vyvolavacku a dala som si pichnut epi cela bola nic moc az pri siti mi pomohla inac po porode som nemala ziadne bolesti,nejak som to uz nevnimala

sonicka96
autor
18. mar 2018

@pribinak keď jednu rozdelia na 3x ma to účinky pri pôrode? :O lebo mi to tak vychádza čím menej toho je tým je väčšia bolest :O ak nie tak ma prosím opravte, vy ste to zažila

lula313
18. mar 2018

@sonicka96 ale to nie je jedna dávka, ktorú ti rozdelia, ak bude treba, pichnú ti aj 10litrov epiduralky. Delia to na dávky, lebo nevedia, aké množstvo ti zaberie. Máš veľmi daleko do porodu, teraz sa nad tým zbytočne trápiš, ver mi. Budeš musieť absolvovať poučenie o epi, tam ti všetko vysvetlia, aj že pri nej v podstate nie sú žiadne rizika, takze no stress😉

vandica
18. mar 2018

@sonicka96 tiez mi 3krat pichali, no nezabrala ani jedna. Nepomohla mi ani len o trosku. Mala som vyvolavacku, samozrejme oxytocin, cize bolesti boli vkuse bez prestavky 8hodin, ani na minutu neprestali, nakoniec aj tak cisarsky. Vtedy som myslela, ze to uz nezvladnem, jedna minuta bola ako hodina. Ale zvladli sme vsetky 🙂 akurat som mala asi 2mesiace bolestive to miesto vpichu. Kontrakcie som mala tak silne, ze som nejak extra necitila ked mi ju pichali. Ale urcite si ju vypytaj pokial to uz bude neznesitelne.

pribinak
18. mar 2018

@sonicka96 počúvaj sem, ty co si slon? 😀nieco aj musis citit aby si vedela tlačiť a cítila ako babatko zišlo dolu

henikav
18. mar 2018

@sonicka96 po porode s epiduralkou si hlavne musis davat pozor ked sa postavis, aby si nespadla, nevies dokedy bude ucinkovat, ale ak neznasas bolest, urcite odporucam. Porodis s usmevom na tvari. Len ti ju musia vpichnut vcas aby to stihlo zaposobit

diana20
18. mar 2018

@sonicka96 ahoj.. Ja som. Rodila dvakrát a prvýkrát som rodila bez epi, mala som vyvolavacku a tiež som hovorila dá sa to zvládnuť.. Druhýkrát som však ostala zaseknuta na dvoch centimetroch a bolesti boli už také, že som odpadávala, tak som si dala pichnúť epi.. Pomohla mi, oddýchla som si a mala som silu tlačiť.. Necítila som tak veľmi šitie ako pri prvom ale aj som sa menej roztrhla.. Pri prvom tak, že som si naozaj nemohla sadnúť.. Pri druhom som mala len asi 7 stichov dokopy a naozaj som necítila, že som rodila, mohla som sedieť, vstať, chodiť atď... Vždy to bolo aj tak krásne, krásny zážitok aj keď bolesť veľká.. 😊keď budem tehotná tretíkrát tak sa budem tešiť na pôrod a skúsim zase bez epi, hádam už tretie pôjde ľahšie ☺️nestresuj, tes sa na bábo..

misinka0611
18. mar 2018

Trošku zvláštna otázka, ze aké ste mali bolesti. No veľké, veď je to porod. Na finale som ju uz odpichnutú nemala ani na šitie. Každá mame prah bolesti iný, ja vysoký ale napriek tomu som si ju dala a neľutujem 🙂

frederico
18. mar 2018

@sonicka96 ahoj aj ja som sa rozhodla druhe babatko porodit s epiduralkou. Moj prvy porod bol s vyvolavackou pretoze mi odtekala plodova voda a neotvarala som sa. Tie bolesti po vyvolavacke boli neskutocne dieta som uz nevedela dotlacit odpadla som od bolesti a uz nikdy by som tu bolest znovu nechcela zazit. Tak ako som sa tesila na to ze uz budem drzat svoju dcerku v naruci tak som na to vsetko zabudla. Obdivujem zeny ktore rodia bez epiduralky a bolesti opisjju za lahke💪 🙂

kasokri
19. mar 2018

@sonicka96 so mnou na izbe bola mamicka prvorodicka, dala si epidurál, nevládala vyrlaciť dieťa , tak ho z nej tahali. Zlomili rucku babatku. stáva sa to pri epi.

sonicka96
autor
19. mar 2018

@kasokri 😱😱😱🙈pane bože na nebi.....

shades3
19. mar 2018

@sonicka96 ja som tiez chcela, ale zivot chcel inak - zasmiali sa mi do oci, ze pani, vy uz rodite, nic nebude :P len to, ze mozes planovat, ale niekedy to nevyjde :D

bulharkaneli
22. mar 2018

@sonicka96 mne ani nezabrala 🙂 pichli čakali pošteglili ma po nohe povedala som kde presne to citim a tak...rodila som potom normalne ,vôbec mi nezabrala vraj sa to obcas stava

katulienkax
22. mar 2018

Ja moc nemam rada reči typu sak ja som zvládla tak to musíš aj ty zvládnuť bez. Každá sme ina. Niektoré psychicky odolnejšie, niektoré sa zosypú pri ebemensich ťažkostiach. Keby takto zamýšľali aj v minulosti, tak doteraz operujú bez narkózy, sak boh nám prisúdil trpieť bolesťami, vsakze.aj moja sestra bola hrdinka a potom sa plazila po zemi a pýtala epi. Niektorým deti vypadnú z brucha ani nevedia kedy. Neporovnávajte sa a ani netvrdte co je dobre pre jednu tak je aj pre druhu.ja už b som si napriklad v živote nedala spinalna analgezu. Mala som a krat a obidva razy negatívne skusenosti .

romina1912
22. mar 2018

Ja som mala vyvolavacku, 12 dni som prenasala, kontrakcie nastupili do hodiny max 2 hned 5 min a chvilu na to 3 min. , prah bolesti mam vysoky, tlacila som niekolko hodin ziadna epi ale tu bolest si pamatam dodnes. Epi mi pichli na operacke po neuspesnom tlaceni, mala bola zaseknuta ramenani a tvarou hore, takze ju bolo treba otocit spravne a vytiahnut kliestami, neviem a nechcem si to predstavit bez epiduralky 😣 jazvu mam velku, trvalo dost dlho kym som si sadla, nehovoriac pouzit toaletu, odmietala som jest aby mi nebolo treba urobit velku potrebu.....ja som sedela na zachode hodiny a bala sa tlacit....no aj napriek tomu by som isla zase bez epiduralky.
My ti tu mozeme povedat nase skusenosti pre a proti ale sama zistis podla mna pri kontrakciach ci to vydrzis. Ja som sa chcela po stene skrabat od bolesti ale aj tak som ju odmietala.
Drzim ti palce aby to bolo co najrychlejsie ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre