Vaše skúsenosti s epidurálkou

mirimooch
26. feb 2019

Ahojete 🙂
Aké máte skúsenosti s epidurálkou? Neviem sa rozhodnúť.

jarca1111
26. feb 2019

@mirimooch mne nezabrala, porod uplna hroza... takze urcite s epiduralkou..

pribinak
26. feb 2019

Dohodni si, ze si ju das, ak budes zvladat bolesti, tak si ju nemusis dat pichnúť, ale budes ju mat v zálohe
Ja som mala a bola to obrovská úľava. Neviem ako by som bez epuduralky prežila cely pôrod. Mala dom dost dlhy pôrod a bola som dost vyčerpaná

luccki
26. feb 2019

Ja mam zas oba porody bez. Ale pri oboch som mala to poucenie, keby nahodou... Pri druhom mi dali nieco od bolesti iba cez infuzku. Onedlho budem rodit treti krat, epi bude ako uplne krajne riesenie, a zatial sa rozhodujem, vi vobec budem chciwt nieco od bolesti co i len cez infuzku. Proti bolesti to zabralo uplne super, takze ani nevidim dovod na epi, ale na druhej strane som ani nevedela poriadne kedy mam tlacit a placentu som uz vobec nevedela vyylacit, museli mi dako brucho mackat a tak vytláčat. Takze rozmyslam ze si to zas odtrpim s bolestami, ale aspon mi pojde to tlacenie lepsie.. Podla mna proste sama uvidis, hlavne si vybav to poucenie

jani321
26. feb 2019

Mne tiež nezabrala, bolesti boli rovnaké a zhoršovali sa... Aspoň som mala rýchly pôrod, síce bolestivý ale rýchly 😊

klaudia_kaja
26. feb 2019

Bola to moja záchrana 😊😊 neľutujem

evkamotka
26. feb 2019

Ja som mala nedobrovolne bez, lebo sa na mna vyprdli a bolo to strasne :/

alchemilkazltozelena
26. feb 2019

Mala som a odporucam

kandee1201
26. feb 2019

ja som mala prvy porod bez a druhy s epiduralkou.Bolesti boli miernejsie ,epi porod aj urychlila.Hodinku po tom ako mi ju dali mi uz dalsiu davku nechceli dat lebo sa uz islo rodit.Tak tie najhorsie bolesti na konci som uz citila riadne len som pri tlaceni necitila ako tlacim telo tak nevies ovladat ..

1sonda
26. feb 2019

Moja skúsenosť je taká, že po podaní "epi" "padli" malému ozvy a následne sa ho snažili čím rýchlejšie dostať von, čiže sa to nezaobišlo bez váľania sa na brucho a nedali mi ho ani na bonding.
Druhý pôrod bez "epi" bol skvelý, ale tam som si mohla vybrať aj polohu, aj ctg sa dalo natáčať v sede, aj som v sede rodila (ani mi nikto nevravel, že to bude bolieť ešte dlho a viac, že by som si ho radšej mala dať). Myslím, že pri mojom výbere polohy by som to zvládla aj v prvom prípade bez...

denidenka
26. feb 2019

Epi.... z vlastnej skúsenosti neodporúčam, prvého syna som rodila s epi..., pôrod sa riadne skomplikoval, mala som nedostatočné kontrakcie, celý priebeh sa spomalil, práve kvôli epi..., syn sa narodil modrý, následne mal silnú novorodeneckú žltačku, dcérku som rodila nedávno bez epi, cvičila som s Aniballom, masírovala som si poctivo hrádzu, narodila sa cca na 4 zatlačenia, bez akéhokoľvek premodrenia, na vizite mi povedali, že sú radi, že konečne vidia krásne ružové bábätko, lekárka, ktorá ma rodila, skonštatovala, "rodili ste krásne, porodili by ste aj sama, bez pomoci". Mimochodom rodila som bez nástrihu, pri synovi ma nevedeli ani zašiť, tak som krvácala. Doteraz si vyčítam, že u syna som si dala epi..., nehovorím, že niekomu to nepomôže, ale...O Aniballe som v tom čase ešte nevedela....Maminky, nerobím reklamu na Aniball, ale koho čaká pôrod, a nemá žiadne vážne kontraindikácie, zvoľte radšej túto cestu pred epi...Želám všetko dobré...

1sonda
27. feb 2019

@denidenka súhlas, ja som tiež cvičila s balónikom a tiež bez nástrihu (druhý pôrod)

junova
27. feb 2019

Ja som rodila dva krát bez epi. Netvrdím, že to nebolelo ale nič čo by sa nedalo zvládnuť. Mňa epi odradila tým, že práve ona môže za predĺženie až zastavenie pôrodu, ženy necítia kontrakcie, nevedia kedy majú tlačiť. Ja som tri krát potlačila a dieťa bolo na svete. Takisto s vytlacenim placenty nebol problém.

luccki
27. feb 2019

@denidenka balonik je sice uz uplne ina tema, ale tiez odporucam. 2x bez nastrihu ci akychkolvek zraneni, necele 2 hodky po porode aom uz sedela v tureckom sede. Prve kakanie bolo sice taky dalsi mensi porod, ale potom som uz ani nevedela, ze som rodila.

katyd
27. feb 2019

@junova ale nie každý má to šťastie 🙂.....mne povedal anesteziológ tak, že keď máme túto možnosť tak nerozumie, prečo sa ženy nevedia rozhodnúť, že to ako keby si niekto mohol dať pri operácii anestézu a si ju nedá, ze to zvládne aj bez nej...teraz to neber doslova, že som spomenula operáciu, viem, že porod nie je operácia 🙂, že je to niečo prirodzené alebo by malo byť, čo žiaľ často nie je hlavne v dnešnej dobe, len by ťa nemali s tým predávkovať, lebo aj dieťa može byť potom trochu prispaté po narodení

haluta
27. feb 2019

Ja som bola vyčerpaná z dlhých bolesti. Pre mňa to bolo vykúpenie. 😀

luccki
28. feb 2019

@katyd alw to nieje len o tom, ci chce byt zena "hrdinka" a pretrpieť bolesti, ale epi ma aj nevyhody. Ako napr ze zena si tak neciti telo a nevie tak dobre tlačiť ako bez nej, ze jej to mozu zle pichnut a mat bolesti hlavy ci chrbta aj mesiace (to si rozmyslim ci ti risknem a pretrpim par hodin), často spomaľuje porod a potom zas podavaju oxytocin atd. Pre mna prevysuju negativa alebo teda riziko spojené s epi a preto za mna nie. Samozrejme to nieje jedina správna odpoved na otazku ci epi ano alebo nie.

junova
28. feb 2019

Máš pravdu v tom, že ešte ma upozornili že po podaní epi môže byť dieťa utlmené. Ja si zvážila plusy a mínusy a rozhodla som sa rodiť bez. Bolesti sa nebojím, poviem pravdu že som zažila bolestivejšie veci. Sú ľudia ktorí si aj pri vrtani zubov dávajú injekciu. Tiež to nerobí každý. Ja som sa bála zbytočného predĺženia až zastavenia pôrodu, toho že nebudem vedieť kedy tlačiť a toho že bude utlmené dieťa. Mne pri pôrode nikto skákať po bruchu nemusel a to si vytlacila 5 kg dieťa. Cítila som každú kontrakciu a vedela kedy tlačiť. Je to len môj názor. Každá nech si urobí podľa seba.

katyd
28. feb 2019

@luccki neviem, či máš osobnú skúsenosť, ale kým nevyskúšaš nevieš 🙂, ja mám skúsenosť, že bez epidurálky by som prirodzene nebola porodila, pretože som mala hrozné bolesti a už by som nebola vládala ďalšie hodiny, nie každý má šťastie a rýchlo porodí a kontrakcie sa dajú zisťovať aj tak, že ťa napoja na ten prístroj, čo ich meria a sestra ti potom hovorí, kedy máš zatlačiť, ak ich teda žena už tak necíti, ale ja som ich cítila, len tak neboleli, to sa nedá necítiť 🙂

junova
28. feb 2019

@katyd Ja som rodila oba pôrody celú noc. Pri dcére mi o pol noci odtiekla plodová voda a do rána som nezazmurila oči. Narodila sa o 8. Pri synovi začali kontrakcie o 1,30 ráno a narodil sa 10,30. Tiež celá noc prebdena. Bolesti posledné dve hodiny super silné ale neľutjem. Keby som rodila tretí krát, zase idem bez epi.

luccki
28. feb 2019

@katyd rodila som 2x, prvy porod 12 hodin. Oba porody bez epi. Ako som uz pisala, pri druhom porode som si vypytala len cez infuzku nieco od bolesti, co mi uplne stačilo a nevidim dovod ai nieco pichat do miechy, akurat ze som rodila horsie ako pri prvom, lebo som to nevedela tak precitit. A to aom prvy porod mala taky, ze noc predtym som uplne zle spala, potom cely den hote, o 9 vecer mi zacali kontrakcie, celu noc kazdych 5 min, maly sa narodil o 9 rano. Takze dost vycerpana. Ale stale samotné tlacenie bolo jednoduchšie bez akehokolvek potlacania bolesti.

katyd
28. feb 2019

@luccki nie je to do miechy, to by dopadlo 🙂

luccki
28. feb 2019

@katyd ano, zle som sa vyjadrila, medzi stavce som myslela... Tak ci onak to nemeni moj nazor na to, avsak nehovorím, ze je jedinym spravnym. Komu ako vyhovuje, navyse kazda ma iny priebeh porodu, komplikácie . Mne sa zatial tlmenie bolesti neosvedcilo, aj ked sprvu som sa citila ako spasena. Dokym som nezistila, ze neviem poriadne dieta vytlačiť..

majuska167
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre