Epidurálna anestéza. Aké máte skúsenosti?

anndrea
10. júl 2006

Ahojte buduce mamulky a mamulky. Chcela by som sa Vas touto cestou spytat ci mate nejake skusenosti s uzitim epiduralnej anestezy pred porodom a kedy sa vlastne treba 'prihlasit' ze chcem rodit s epiduralkou. Dakujem (o:

m.andrea
16. aug 2006

Súhlasím s tebou expertka 8, ja tiež ľutujem, že som si to pozrela, asi ako každej prvorodičke doľahli na mňa obavy, ale povedala som si, že sa tým už nebudem zaťažovať.Predtým naše mami pomali rodili doma a všetko bolo ok. . .

danii
16. aug 2006

ale zasa na druhej strane nie je zle ked clovek vie do coho ide nie?
ja som teda sice ziadnu kazety nevidela, tak asi preto tak hovorim .... 😀

m.andrea
16. aug 2006

Danii, ja som tiež nevidela žiadnu kazetu, ale na tejto stránke v sekcii pôrod sú dve videa jedno je cisárky pôrod a jedno klasický, večer som to pozerala s manželom, ja som to brala celkom v pohode, ale on nie, preto ani nechcem, aby bol pri pôrode, nezniesol by, keby ma videl, že trpím.Potom som aj ľutovala, že som mu to video ukázala, lebo sa z toho nevedel dostať. Myslím, že mi ženy sme trošku silnejšie pohlavie ako muži . . .

danii
16. aug 2006

sme silnejsie 😉

m.andrea
16. aug 2006

Ja to hovorím stále . . . 😀 😀 😀

danii
16. aug 2006

nenasla som to tam ale ani sa nejako extra nesnazim patrat po nejakych ukazkach ....

m.andrea
16. aug 2006

Sorry Dani, je to v sekcii Pôrod a potom klasický alebo cisárky pôrod, ak ťa to zaujíma . . . Je to celkom normálne, takto som si to nejako predstavovala, ale horšie budem keď tam budem v tých bolestiach ležať ja 😀 😀 😀

danii
16. aug 2006

uvazujes o epi? alebo bez nej ani na krok?

m.andrea
16. aug 2006

Rozmýšlala som o epi, ale neviem, bojím sa , že to môže mať nejaké vedľajšie účinky, ani moja krsná, ktorá robí zdravotnú sestru mi to nejak nedoporučovala...,uvidíme sestra teraz rodila druhý raz a celkom v pohode, keď to zvládla ona,zvládnem to aj ja

expertka8
16. aug 2006

..robili sa nejaké výskumy zamerané na zistenie...ktoré pohlavie vydrží po psyxickej stránke viac???...zistili,že ženy oproti mužom vydržia 7x viac 😅 ..takže už si nelámem hlavu..prečo musia práve ženy privádzať na svet deti??? 😉 😀

danii
16. aug 2006

je to uz davno poznana pravda 😅 sme to silnejsie pohlavie .... 😀

m.andrea
16. aug 2006

Len si týmto potvrdila náš názor 😀 😀 😀

danii
16. aug 2006

andrea, podla mna aj ked teraz vahas ci ano alebo nie, ked zacnu bolesti budes chciet vsetko preto, aby ti niekto pomohol 😉
moja sesternica rodila zaciatkom jula. tiez bola hrdinka, ze vsak ona tu bolest prezije, jej bolest nevadi. no ked to zacalo a trvalo a trvalo a bolelo viac a viac, chcela nieco co ju tej hroznej bolesti zbavi. ze sice je na bolest je zvyknuta, ze nieco prezije, ale toto sa uz proste nedalo. a bola taka vdacna za epi...

m.andrea
16. aug 2006

ja nehovorím, že som hrdinka, alebo, že si epi nedám, ešte nie som na 100% rozhodnutá, a ako sa poznám budem tam prosíkať nech mi niečo dajú, teraz sa tým nebudem ešte zaťažovať, do pôrodu je 7 mesiacov, takže sa uvidí . . . 😀

melory
16. aug 2006

m.andrea budes konat na mieste to je najlepsie

katulilinka
12. okt 2006

zaujimalo by ma, da sa epiduralka zvolit az vtedy, ked vidite, ako rychlo a bolestivo porod prebieha? pokial napr. to bude velmi rychle a znesitelne, preco by som si ju mala dat i ked ju mam dohodnutu?

zuziq26
30. okt 2006

babulky, poradte: mam tehotnu kolegynu, ktoru coskoro caka porod a uvazuje o epi. tie, kttore ste to uz prezili, mohli by ste nam napisat, cio ste pri tom citili sitie, alebo vam epi tak umrtvila, ze ste ani nevedeli, kedy vas zasivali? lebo ona sa najviac boji asi toho sitia...

ritaklea
30. okt 2006

zuziq... Mne predvčerom rodila kamarátka s epi. A povedala, že keby nevidela, že doktor niečo poťahuje, ani by nevedela že ju zašíva. Horšie to bolo vraj na druhý deň. To už si bola istá, že ju zašívali.

liska
30. okt 2006

zuziq,ja som rodila bez epi a tiez som necitila sitie-oni tam predtym pichnu lokalnu anesteziu...teda,dufam,ze uz aj u nas na Slovensku je to tak...

zuziq26
30. okt 2006

vdaka za info. ja som pocula, ze prave to najviac boli

ritaklea
30. okt 2006

zuziq... Každá to opisuje inak. Jedna hovorí, že to bolo to najhoršie a iná zas, že to vôbec necítila. Ostáva, nechať sa prekvapiť. 😀

luben
7. nov 2006

Baby prosim vas tema epiduralka utychla

napiste este babenky co ste rodili s epi, da sa to vyziadat aj na zaciatku bolesti?
Je to s tym naozaj lahsie??
Dnes mi vravela jedna kamoska ze injekcia do chrbta ohromne boli, boli aj epi?

PROSIIIIIIIIIIIIIM NAPIIISTE ESTEE 😵 😵 😵

lindda
7. nov 2006

no ja sa chystam rodit vo februari a ja co som sa informovala po kamaratkach tak je to urcite ok popri kontrakciach

luben
7. nov 2006

hej hej hej toto su slova mojej vystresovanej kamosky ktora odchadza o tyzden domov zo zahranicia na stalo,a prave mi tu zere nervy s otazkami
ved ja nie som tehotna a asi este ani nebudem 🙂

ellean
7. nov 2006

hi tak uz som tu aj s novym menom, nevedela som ako sa zaregistrovat tak som vyuzila luben, a baby este raz vas prosim teraz uz v mojom mene 😀
spomente este nejake zazitky ohladom epiduralky, vpichu, porodu s nou

DAKUJEM VAM MOC MOC

kia
12. nov 2006

baby aj mna by to zaujimalo od vas skusenych ako je to z epiduralkou ci vpich neboli a co potom s porodom ci to naozaj ulahci

expertka8
12. nov 2006

..kia..bolí troxen...a skutočne pomáha 😉

melory
12. nov 2006

mam velmi dobru skusenost s epiduralov, bol to jeden velky vydych ked mi zacala ucinkovat. bolela ma sice na druhy den hrooozne hlava ale to su len neziaduce ucinky ktore som mala stastie spoznat. v trnave som ju mala bezplatne.

urcite vpich neboli, aspon mna nie, ani neviem kedy mi to pichli. zacalo to za chvilu ucinkovat. a bola to najvacsia ulava v mojom zivote.

lindda
12. nov 2006

melory velmi pekne dakujem teraz kamaratka rodila svoje tretie dieta po 10r a dala si ipidural a vravela, ze veeeeelmi dobre oproti tym bez epi som rozhodnuta si ju dat aj za bolest hlavy tam ma aj tak bolieva este raz dik 🙂

melory
12. nov 2006

teraz rodila kamoska ktora mala prvy porod s epiduralom a teraz bez a vravela ze bez je hroza.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre