Epidurálna anestéza. Aké máte skúsenosti?

anndrea
10. júl 2006

Ahojte buduce mamulky a mamulky. Chcela by som sa Vas touto cestou spytat ci mate nejake skusenosti s uzitim epiduralnej anestezy pred porodom a kedy sa vlastne treba 'prihlasit' ze chcem rodit s epiduralkou. Dakujem (o:

hondar
4. júl 2010

lizatko1009 nie si nahodou z Trnavy? Lebo ja som dnes bola 1.x v tranavskej nemocnici na poradni a ked som sa pytala doktorky,ci treba predtym ako poziadam o EPI nejake vysetrenia, na moje prekvapenie povedala,ze ziadne,ze ked uz budem v porodnici staci povedat,ze ju chcem a mat peniaze pri sebe.

liba78
9. júl 2010

a mate niekto skusenosti s EPI v Trenčíne, alebo v Ilave ?

sasikas
9. júl 2010

@liba78 - ja som rodila pred cca 3 mesiacmi v Trencine, epi si nemusis dopredu zajednavat, staci az pri samotnom porode...plati sa tusim 100 evri...mne zabrala super...sice nakoniec sme skoncili akutnym cisarskym...tak len dopichli a nebolo treba celkovu anestezu...ja som bola max. spokojna....

liba78
10. júl 2010

@sasikas - dakujem za odpoved. Dufam, že aj ten môj pôrod bude ok.

bibione
11. júl 2010

@suszi vravi sa to,ze zena nespolupracuje,ale chlapi nevedia,co je to za bolest 😠 ...rodila som na kramaroch a bola som pos...od strachu,ked mi dr vravela,ze ideme na to,som sa rozrevala ako mala...uplny amok som chytila 😀
pri prehliadke sa ma spytala ci mam zaplateny epi a ja ze jasne!!! uz aj sem ho dajte 😀 parada...vynikajuca doktorka,pichla na prvy sup, lebo som sa nehybala...aj ked som vraj mala kontra,ja som este nic necitila 😅 vobec neboleloa potom svaty pokoj dalsich 7 hodin...to bola lahoda...v zivote som sa tak dobre necitila 😀 ,dopichovala kazdu hodinu,na monitore som mala riadne kontra,takze chvalabohu,ze som nic necitila...pri porode uz mi nedopichli,aby som citila tlaky,ale este som ich ukecala na polovicnu davku a uzila som si kontra aj tak...ale nemozem si stazovat...uz to nebolo nic hrozne...ani som neplakala 😝

suszi
14. júl 2010

@bibione Tak to ti gratulujem a máš to super... Lenže ja mám problém v tom, že by som mojím presvedčením o epi išla proti lekárovi... ☹ Tak neviem či to riskovať a potom si budem vyčítať, ak by sa niečo stalo ( nechcem malovať čerta na stenu )... Je ťažšie presadzovať si svoje pokiaľ môj pôrodník je proti a snaží sa ma odhovoriť... Vraví, že mi bude vedieť pomôcť aj inak... ☹ 😒 Tak čo mám teraz robiť? Idem sa z toho zblázniť....

bibione
14. júl 2010

@suszi napriklad ako pomoct?? cim to odovodnuje,ze nedoporucuje? ano,moze ti dat infuzku od bolesti,ale to vies,to je vascie svinstvo nez epi...epi ma minimalny dopad na mimi...

suszi
14. júl 2010

@bibione Vraj rodička po epi nespolupracuje, nevie kedy tlačiť...a pôrody potom často končia tzv. zvonovým pôrodom alebo kliešťami. Epi údajne predlžuje pôrod a je to podľa neho móda...On má nejaký taký systém, že tlačíš aj keď nemáš kontrakcie, potom pri kontrakciach... medzi tým ti pomáha, otvára ťa...Vraj mi to vysvetlí na poradni... Moja známa u neho pred par týždňami rodila, vraj chcela tiež epi, ale odhovoril ju. Dal jej infuzku od bolesti, potom ešte niečo od bolesti... to už neviem a porodila do nejakých 2 hodín. ( bola prvorodička ). Priznala sa, že to nebolo úplne super, bolesti mala, ale ani ju nenastrihol...nič. Bola spokojná.
Ale ja som toho názoru, že káždá žena je iná, inak všetko znáša... A ja môžem pri pôrode trpieť ako pes a byť roztrhnutá na neviem koľko cm...

bibione
14. júl 2010

@suszi epi rozhodne nepredlzuje porod,to je blbost jak svet,je uplne jedno co budes snou alebo bez,porod to nijak nevplyvni,co sa tyka otvarania...a ano,moze byt problem v tlaceni a nemusi...zalezi dost na davke aku dostanes a na kolko ti zaberie,mne zabrala vzdy len na hodinu,takze sa vedelo,ze uz mi dalsiu nedaju a pojdem tlacit,a kontra som citila riadne do krizov...znama mala echt statsie,ze porodila tak rychlo,ale nieje to bezna prax,pozri...zaplat si ju,nic sa nestane ked ju nevyuzijes,peniazky ti vratia...len pre zicher 😉

suszi
14. júl 2010

@bibione je mi to jasné, ako vravím, ja môžem mať úplne iný pôrod... Epi si určite zaplatím a budem pripravená, že keby niečo tak... Možno sám doktor usúdi a nakoniec mi ju predsa dá... No a pokiaľ nevyužijem a vrátia peniažky, tak neni o čom... 🙂 Ďakujem... 🙂 😉

bibione
14. júl 2010

@suszi nemas za co 😉 ale na dr sa nespoliehaj,musis si ju pytat sama 😉

mina0101
18. okt 2013

Mamicky z Levic neviete mi povedat kolko stoji u nas Epi? a ake mate skusenosti?

sobotko
21. okt 2013

Milé žienky (mamičky), píšem diplomovú prácu o pôrode v epidurálnej analgézii, chcela by som Vás týmto poprosiť, či by ste mi vyplnili dotazník, ak by ste mali chvíľku času. Ďakujem Vám za pomoc 🙂
http://iankety.sk/dotaznik/294243670/1/
Dotazník Pôrod v epidurálnej analgézii - iAnkety.sk
www.iankety.sk
.sk je služba, ktorá ponúka online dotazníky pre študentov aj pre firmy. Dotazník si môžete vytvoriť rýchlo a jednoducho. Výsledky dotazníka sú graficky zhrnuté a dostupné v Exceli pre ďalšiu podrobnú analýzu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre