Epidurálna anestéza. Aké máte skúsenosti?

anndrea
10. júl 2006

Ahojte buduce mamulky a mamulky. Chcela by som sa Vas touto cestou spytat ci mate nejake skusenosti s uzitim epiduralnej anestezy pred porodom a kedy sa vlastne treba 'prihlasit' ze chcem rodit s epiduralkou. Dakujem (o:

savana
10. júl 2006

No ja som sa tiež rozhodla svojho druhého anjelika rodiť epidurálne (to pre prvý príšerný pôrod). Vraj stačí ak po vybratí konkrétnej pôrodnice tzn. mesiac do pôrodu - keď tam začneš chodiť pravidelne na prehliadky - povieš že chceš epidurál....ja som sa rozhodla pre Ružinov - tak uvidím....

danii
10. júl 2006

sice moj manzel nechce, aby som isla s epiduralkou, ale ja ju chcem pouzit. lebo rodit budem v bolestiach ja a nie on ....sice to bude prezivat so mnou, ale predsa si to len ja sama odtrpim. takze som za!

expertka8
10. júl 2006

..myslím,že objednávka EPI je individuálna záležitosť každej pôrodnice...v Martine napr. nie je potrebné EPI objednávať...stačí,keď hneď pri vstupe na oddelenie zahlásiš,že máš záujem o EPI 😉

savana
10. júl 2006

No jasne - to poznám!!! Ten môj bol somnou prvý krát a odvtedy tvrdí že on rodil tiež 😅 Ale teraz pri druhom povedal že on to zaplatí aj keby to stálo desaťnásobne viac ako si môže dovoliť - lebo to už nikdy nechce vidieť a hlavne počuť 😀 - no možno to nakoniec bude dobrý pôrod keď človek bude vnímať aj niečo iné ako bolesť 🙂

zuzu13
10. júl 2006

Mala som epidurál pred 12 rokmi ešte zadara. Som rada, že som ho dostala. Po 3 vyvolávačke a 15 hod. bolestí mi ho dali. Nakoniec som išla cisárskym, pri vedomí. Všetko som počula, lekár sa so mnou rozprával čo robí, a len čo začal rezať maternicu počula som malého plakať. Videla som ho hneď, a výhoda bola, že som sa bez bolestí vyspala a žiadne bolesti som ani namala ( všetko stŕpnuté). Ostatné maminy prosili o tabl. resp. injekcie od bolesti.

newyorkgirl
10. júl 2006

aj ja chcem rodit s EPI, aj ked v TN su lekari vraj dost proti tomu, ze to spomaluje porod 😒 ale ja ju chcem pre istotu mat po ruke 🙂

zuzu13
10. júl 2006

My sa naháňame z témy do témy. Možno ju ani nebudeš potrebovať, ale keby náhodou, je fakt lepšie ju mať zaistenú.

slavulka
10. júl 2006

Ja som požiadala o epidurál počas kontrakcii asi okolo 11tej.O jednej mi ho zaviedli a o 14:10 sa narodila naša krásna Natalka 🙂

expertka8
10. júl 2006

..tak ma napadlo..koľko ste zaplatili za EPI?????..príp. nadštandardy???

...nás vyšla EPI 3.000,- + prítomnosť ocina pri pôrode 1.000,-

slavulka
10. júl 2006

nás stála EPI 1.500,- + ocino pri pôrode 200,- Sk

expertka8
10. júl 2006

...slavulka...ty si z nejakého lacného kraja 😅 ..z kadiaľ si???

peha
11. júl 2006

mate niekto skusenosti epidural - kombinacia po operacii platniciek L5L4- S1 v krizovej oblasti ????? asi to nebude mozne ze ?
alebo rodila tu niektora kocka, ktora je po operacii chrbtice, uz akymkovelvek sposobom ?
dakujem 🙂

katrin
11. júl 2006

peha: bavila som sa o tomto s kamoškou, ona má presne operovanú chrbticu na mieste, kde sa pichá epi. U nej epi neprichádza vôbec do úvahy, lekári jej to vyslovene zakázali

sunny6
11. júl 2006

jeeezis baby to sa u nas za EPI plati????a za pritomnost ocina????
Tak to este ostanem v UK kym naplanujem druhe,nase zdravotnictvo ma riadne odstrasuje ☹

peha
11. júl 2006

dakujem katrin, to bol nazor aj mojho ortopeda. moj gyn zatia preferuje cisar. ale hlavne ja preferujem, aby som mala konecne v brusku fazulku 🙂 😵
a ona uz rodila ?

slavulka
11. júl 2006

expertka8:rodila som v Žiari nad Hronom a bola som spokojná 🙂

expertka8
11. júl 2006

...super,že spokojnosť takéhoto typu sa konečne rozmáha po celom Slovensku 😉

katrin
12. júl 2006

peha: tá kočka má termín v októbri. Takže až v októbri budem vedieť, že ako išla.. Ona preferuje klasický pôrod bez akýchkoľvek pomôcok. Takže uvidíme.. Ale nakoľko pracuje s postihnutými detičkami, odmieta kliešte a podobné, že radšej podpíše cisársky. Ale zatiaľ chce ísť normálne

tessa
12. júl 2006

V Ruzinove sa plati za EPI 2500Sk, za pritomnost tatina pri porode je 500Sk...tiez ziadna sranda... 😖

sunny6
12. júl 2006

fiiiha,tak to som nevedela,ze sa plati,i ked ja by som mala protekciu-nepaci sa mi,ze to stat dovoli,platit za ocina ,ked je pri porode -ved on by tam mal byt ako samozrejmost 😲 a za EPI,co dodat,to zdravotnictvo je mizerne,nechapem naco potom davaju porodne 5000,-sk ked ich minies za porod ☹

rajcalu
12. júl 2006

Peha, nepozname sa my dve len tak nahodou? Zilincanka 😀

expertka8
12. júl 2006

...sunny6...príspevok pri narodení dieťaťa činí 4.000,- ☹

sunny6
12. júl 2006

expertka-este lepsie 😠 mamicky,vzbuuurte sa,o com toto je vsetko????
Ma toto riadne nahnevalo,tu stale cucim,ze sa tu plati velka tax ,city council,ale do roka mam narok na vsetky lek.zakroky zadara a maly do 16rokov.Myslim,vsetky ako zubar,vyberanie znamienok,lieky,kvapky pre celu rodinu.Asi prestanem nadavat,ako vidim SK je sice v EU,ale nic sa nezmenilo ☹

simonkas
12. júl 2006

Ahojte. Aj ja som mala EDU pred tromi rokmi a bolo to super, počas pôrodu takmer bez bolesti sme si pozerali fotky a rozpravali sa. Dcéra sa narodila po 5 hodinách. Bolo to v nemocnici v D.Kubíne a platilo sa 1500 Sk + 500 Sk za manžela. O tri mesiace čakám druhé dieťa a neváham, EDU si dám opäť.

expertka8
12. júl 2006

..sunny6...to čo popisuješ..to mi pripáda ako u nás *sci-fi* 😠 😠 😠 😅

sunny6
12. júl 2006

len mi to pripada smutne,hlavne co sa tyka ocka pri porode,tych 500 sk nie je vela,ale preco za to platit????????????ved on je tiez sucastou,ved on pustil spermie do vajicka,ved je to proces obidvoch,on by mal byt sucastou porodu svojho potomka ZADARMO 😕

expertka8
12. júl 2006

...aj ja zdieľam taký istý názor..obaja rodičia sa podieľajú na splodení rovnako..tak nevidím dôvod..prečo má dielo *dokonať* už len žena samotná??? ☹
..množstvo mužov sa po účasti pri pôrode vyjadrilo,že sa na ŽENY pozerajú inou optikou...nie že by si ix predtým nevážili...ale,keď vidia,čo všetko musí žena podstúpiť pre taký veľký zázrak akým je i samotné privedienie diaťatka na svet...maminy patrí nám veľký hold 😵

sunny6
12. júl 2006

uplny suhlas expertka,jeden znamy mojho muza bol pri porode svojej zeny a vyjadril sa ,,to bol moj NAJHORSI zazitok,,......?????????? 😠 hlupaaak
pre mojho to bol krasne,i ked tazke,pozerat sa na zenu v bolesti ktora mu lame ruku 😉 a hned po porode ma poziadal o ruku 😵

expertka8
12. júl 2006

..sunny6... 😀 😀 😀 ..ja som mangela pri finišivaní na pôrodnej sále tak xytila pod krky-doslovne...že strácal dyx... 😀 ..potom sa mi priznal,že ani netušil,akej sily som sxopná,keď mi *ide o život* 😀..ja som si to ani neuvedomila 😀
...skonštatoval,že nič krajšie v živote nezažil..a to dokonca videl všetko 😉

meg
21. júl 2006

pre vsetky: asi placeme na nespravnom hrobe ☹ , na zrusenie platieb za otca pri porode a za znizenie taxy na epidural pri porode je treba bombardovat ministerstvo zdravotnictva. Keby sme tam napisali kazda, mozno by to zabralo. Kym sa neozveme, kazdy na ministerstve siurci svoje priority a mozno zachvilu budu po nas chciet priplatok aj za to, ze si nas nafilmuju studaci mediciny - ze ako kolko skorodoktorov sa na nas pozrelo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre