Epidurálna anestéza. Aké máte skúsenosti?

anndrea
10. júl 2006

Ahojte buduce mamulky a mamulky. Chcela by som sa Vas touto cestou spytat ci mate nejake skusenosti s uzitim epiduralnej anestezy pred porodom a kedy sa vlastne treba 'prihlasit' ze chcem rodit s epiduralkou. Dakujem (o:

lienka82
12. nov 2006

Baby EPI vam mozem len odporucat.Bez je hroza a s je pohoda.Aj ked citite bolesti ale nie take ako bez...Odporucam.. 😉

melory
12. nov 2006

ano prestne tak, treba to vyuzit, ked sa da, naco robit zo seba hrdinky, ked to pomoze utlmit boles_ neda si to masochistka.

lienka82
12. nov 2006

Melory ty si das tiez pri druhom babatku EPI?Mala si aj pri prvom?

veronice
12. nov 2006

ja mam skusenost s EPI zatial len taku, ked mi operovali koleno - vtedy som si povedala ze uz nikdy viac bo mi to pravdepodobne zle pichol a strasne problemy s hlavou a chrbatom som mala....no ale ako to tu obcas citam tak aj zacinam uvazovat o tom ze pri porode mi asi nic ine neostane 😀
akurat mi vadilo ze som potom nemohla poradno hybat nohami asi tak 10 hodin...

inak neviete niekto aky je rozdiel medzi EPI a spinalkou? ci to je to iste? 😕
mam v tom hokej...

gulicka
12. nov 2006

veronice, pozri Pôrod a tema: Epidural ci spinal, tu je adresa:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

veronice
12. nov 2006

jeee dakujem 🙂
uz mi je vsetko jasne a zistila som ze som nemala EPI ale spinal....takze opravujem sa - spinal mi neurobil moc dobre...no ale taku traumu som z toho mala ze dalsie operacie mi robili v celkovej anesteze bo len ked povedal "spinal" tak sa mi roztriasli kolena...no proste zla skusenost...

tak vam zienky zelam lahky a rychly porod aby vam ani tie EPI a spinalne zalezitosti nebolo treba 🙂

pekny vecer! 🙂

anabel
23. jan 2007

Ahojte pre krátkosť času som nestihla prečítať všetky príspevky a chcem sa spýtať, či už niektorá rodila teraz niekdey v Žiline a ešte som počula, že v Žiline EPI nedávajú. Prečo? Také veľké mesto aj nemocnica.....

krista
24. feb 2009

lakai.ka • 17tt • Včera ve 13:08
Zdravím všechny zkušené maminky. Jsem ve 4 měsíci těhotenství. Je to moje první miminko a tak mám obavy z porodu. Ráda bych rodila s epiduralem. Můžete mi předat své zkušenosti s touhle anestezií? Jak probíhal váš porod a cítily jste něco? Děkuji za odpovědi

petra1985 • 36tt • Včera v 15:22
pocula som, ze epidural je velmi dobry vymysel preto nevaham a dam si ju tiez.. ale len v tom pripade, ze to bude potrebne.. ale rada by som tiez pocula nazory mamiciek, ktore rodili s epiduralkou.. velmi ma to zaujima

dula_renka • 2d • Včera ve 20:01
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a.d.r.i.k.a • 2d • Včera ve 20:54
ano,ano,ano!!!!je to asi najlepší vynalez hned po žiarovke 😀 😀 😀 ja som povodne nechcela,ale potom som bola stastna,prestastna,ked mi ju pichli....tá ulava je užasná 😵

lakai.ka • 17tt • Včera ve 21:58
Jej tak doufám,že to nepropásnu a dojedu do porodnice včas,aby mi ho též
píchli. Aplikace nebolí?

norik1 • 1d • Včera ve 23:04
pichnu ti lokalku a az tak samotnu epi. A je to super 🙂

deathy • 38tt • Včera ve 23:37
Když to de, tak proč si to "trpění" nezmírnit 😀
Já od svojí porodky dostala papíry s infem o epidurálu. Myslim si že na škodu to bejt rozhodně nemůže a jak v těch papírech psali, mamině ani mimču to nijak neuškodí.
Jedna známá mojí "tchýně" rodila jednou bez a po druhý s. Je to prý jako nebe a dudy, s epidurálem byla v pohodě po celkový stránce.
A mě už i přešlo takový to bání se z toho, že se to píchá do zad...takže já do toho rozhodně pudu 😀

aponchie • 1d, 28tt • Dnes v 08:59
pichani do zad nic neni ja prodelala i lumbalku a neni se ceho bat!!hruzne se to pise a vypada,ale skutek je naprosto jinej a brani krve boli me vic jak epi nebo lumbalni punkce teda 😲

evak81 • 1d • Dnes v 09:08
ahoj vsem,
EPI jsem mela a muzu vrele doporucit. Rodila jsem v Krci, kde se EPI plati (5 700,-) a rikala jsem, ze i kdyby to stalo 3x tolik, ze se to vyplati.
Pichani do zad neboli oni to umrtvi a potom kdyz to pichaji tak citi clovek takovy tlak, ja s tim teda mela problem, protoze jsem instinktivne, vzdy ucukla, ale nakonec se to podarilo napichnout a musim rict, ze uzasny. Pak mi tam dr. dal hadicku na krk povesil tasticku s takovym strojkem v ktere byla inj. strikacka, ktera v pravidelnych intervalech upoustela a bylo. Potom jsem uz citila jen tlak. K memu velkemu prekvapeni jsem mi EPI nechali i pres "finale" takze super.
Bala jsem se, jestli me zada nebudou od toho vpichu bolet a nic, jen kdyz jsem si fakt hodne blbe lehla, tak tozabolelo, ale jako mala modrinka.
Takze co se tyka me, muzu jen a jen doporucit. Porod jsme mela sice rychlej, ale i tak ten odpocinek je neuveritelnej.

dankadina • 1d • Dnes v 09:22
ja som rodila tiez s epiduralom a môžem to jedine odporučiť

sofia27 • 1d • Dnes v 09:27
ja som mala epi, bolo to super,cely cas v pohode, kontrakcie som sledovala ze kedy mam na monitore aby som ich mohla predychat kvoli okyslicovaniu babatka, rozpravala som sa s manzelom aj s personalom, porod trval 4,5 hod., citila som silnejsie bolesti ktore sa dali predychat az tak pol hodiny pred samotnym tlacenim, ktore bolo v pohode - na 2 kontrakcie bola malicka vonku. vedla mna rodila baba bez epi - zacali sme naraz - presne o hodinu dlhsie - tak neviem ci naozaj epiduralka porod predlzuje - ja myslim ze to je velmi individualne. kazdopadne zvladnut sa to da s aj bez ale ja som urcite za - hlavne kvoli tomu ze mam na porod len tie najkrajsie spomienky 🙂 samozrejme okrem sitia ktore bolo dlhe a neprijemne

petra1985
24. feb 2009

a ako dlho posobi ta injekcia?

danu
22. jún 2009

hanam • 36tt • Dnes o 13:36
Baby neviete kde absolvovat predvysetrenia aki chcem epidural. Nejaky kontakt a info. Dakujem

mandyk • 1d, 39tt • Dnes o 13:38
V poradni v nemocke ta poslu na take 5 minutove poucenie a daju ti podpisat jeden papier. Tot. vsjo.

hanam
22. jún 2009

baby a kedy a ake vysetrenie ste absolvovali pred tym ako ste sa pre EPI rozhodli? Ja som pocula ze si treba ist dat prezriet chrbat a mat nejaku konzultaciu.

vefi89
18. aug 2009

ja by som si EPI urcite nedala.mala som prax vo zv nemocnici, a tam sme videli na vlastne oci, ako zena pridusila dieta vdaka EPI.Porod prebieha pomaly, zena nevladze tolko tlacit a dietatu to moze ublizit

kwetinnka
18. aug 2009

Musis mat anesteziologicku pripravu,tam ti povedia o com to je,povies im na co sa liecis,priapdne alergie...dolezite ak si na soju.... a daju ti nejake informacne letaky. JA som robila na ARE,s epi som bola v kontakte casto...a nepovedala som ani jednoznacne ano ani jednoznacne nie,kazdy vnima samotny porod a bolest inak,kazdy porod ma iny priebeh a inak dlho trva.
Ja som na priprave bola,a na sale sa rozhodnem co to chcem,alebo nie...na epiduralke je dolezite spravne nacasovanie,spravneho cloveka co to picha,aby to splnilo svoj ucel bez komplikacii...ktore su malo caste a aby si vedela tlacit ked to bude potrebne.

zuzkaprofant
18. aug 2009

ja som mala epi a som bola masx spokojna to sa neda porovnat ta bolest ked uz konci epi alebo este nie je zavedena a su bolesti to je uolava max ked ti pichnu pri druhom si uz dam hned na vratnici pichnut 😀 😀 mne trvala epi asi 3hodky a som mala ju 3 krat pichnutu zavedenie vobec neboli 😉

briketa
18. aug 2009

Nesuhlasim s tym, ze zena nevladze tolko tlacit.
Praveze vladzes krasne, lebo si dokazes oddychnut bez citelnych kontrakcii, ale je na doktorovi aby Ta spravne navadzal kedy zatlacit, pocitat, vydychnut.
U nas to fungovalo ako hodinky, chce to len naozaj sa koncentrovat a spolupracovat.
Stat sa stane vzdy nejaky pripad, ci uz bez epi, alebo s. Tak to bolo, je a bude.

briketa
18. aug 2009

.. a netlacit do hlavy, ale do bruska. To je tiez na zene.

vefi89
19. aug 2009

Ja sa drzim nazoru, ze pokial zeny pred niekolkymi rokmi rodili v ovela horsich podmienkach, bez EPI a v spine, tak preco by sme mi nemohli citit tiez tie bolesti..ved je to na niekolko hodin, ale myslim si, ze potom ten pocit stoji za to

misskkaa
19. aug 2009

ale preco si ublizovat ked nemusime... 😵 😵 😵 ...

vefi89
19. aug 2009

skor preco si vsetko zlahcovat....teraz nechcem nic v zlom, ale teraz maju napr. problem aj deti skolskeho veku, ze sa im nechce tasky nosit do skoly 😀

misskkaa
4. okt 2009

zas take tasky to neni sranda,sesternica je tretiacka a ked ma dat tasku na chrbat tak aby je niekto pomahal...niekedy je az prehnuta..asi im tam davaju tehli.

misskkaa
4. okt 2009

uz som bola a na nejake vysetrenia co sa tyka epiduralky...to som ani nevedela ze take nieco musim absolvovat... 😵

jonas17
9. okt 2009

no,čítam samé chvály na epidurálku, ja som sa rozhodla, že tiež budem rodiť s ňou, prvé dve deti som rodila bez, ale v novom Zdraví/časopis/ som čítalla rozhovor s dr. psychologičkou, že vraj epidurálka spôsobuje nespavosť bábätiek. vraj má teraz takých pacientov veľa, zistilo sa, že matky, ktoré rodili s epidurálkou, majú tieto problémy.tak ako?

marcela22
9. okt 2009

Jonas mne sa to veľmi nezdá, veď epi sa vraj po dieťa ani nedostane a ako by to teda malo ovplyvniť jeho spánok/nespánok? Ja som mala prvý pôrod bez epi, bol nekonečny a hrozne hrozne bolestivý a malá bola a ešte stále je riadny nespavec. Myslím si že ak sa pri pôrode dostane vďaka epi po bábätko menej stresu od matky z jej bolestí, tak je to pre dieťa oveľa lepšie ako v opačnom prípade...to sa mi zdá viac pravdepodobné, že potom nespí...tak to bolo aj v našom prípade. Teraz som si epi dohodla ale ešte musím mať šťastie na to, aby tam bol zrovna anesteziológ a pichol mi ju... 😝
Po dvoch deťoch už vieš čo sú to pôrodné bolesti, takže asi uznávaš že by bolo celkom fajn "vyhnúť" sa im 😉

czechzuzanaba
10. okt 2009

Ahojte,
v nemocnici nam rikali, ze EPI mozme mit jen po konzultaci a nejakem vysetreni a po zaplaceni poplatku. Jak to ale probiha, kdyz porodim driv? To nemuzou dat EPI potom? Kvuli formalitam?

martinkastanko
12. okt 2009

Ahojte. Ja som rodila s epidurálkou, ale bez bolestí som bola len 4 hodiny. To čo sa dialo potom bolo strašné, mala som pocit, že mi vôbec neúčinkuje. Niekoľko hodín som bola vo veľkých bolestiach. Takže ja mám pocit, že neviem či sa mi oplatilo si ju dávať a platiť za ňu 33 € ☹

brisilda
12. okt 2009

marcela 22 nemusis sa obavat zeby anesteziolog nebol po ruke pretoze ten tam musi byt stale .ja som prve dieta rodila s epiduralkou no pichali mi ju na poslednu chvilu cize som vsetko citila 😀 porod som mala nastastie dobry napriek tomu, ze maly vazil 4320 g 😀 teraz cakame 2 a som zase rozhodnuta pre epiduralku a v pripade zeby trebalo robit sekciu tak by som ju radsej prezile s epi ako pod narkozou lebo tej sa ja strasne bojim 😢 Samozrejme ako vsetke lieky maju vedlajsie ucinky tak aj epiduralka ju ma .Co sa tyka tej nespavosti tak tazko povedat lebo moj syn bol velky spachtos ale v noci sa casto budil zato cezden som mala 3 hodinky v kuse iba pre seba 😀 inak bol velmi kludne a pokojne dieta ktore neplakalo co sa teraz povedat neda 😀

marcela22
12. okt 2009

czechzuzanaba, tak to som tiež nedávno rozmýšlala že čo ak budem rodiť skôr ako budem mať všetko na epi vybavené...ale myslím že keby to nepostupovalo veľmi rýchlo a stíhali by, tak by Ti to vyšetrenie spravili aj počas začínajúceho pôrodu, to len vezmú krv na ketolátky. Inak Ti len anesteziolog povie pár slov a to je v podstate všetko.

Martinka to je mi ľúto že Ti tak slabo účinkovala...toho sa aj ja bojím s mojim šťastím...aby som tak nedopadla...ale zasa s tými 4 hodinami bolestí naviac by to bolo ešte oveľa horšie 😉 teda pravdepodobne... 😅

Brisilda, v mojej pôrodnici je to tak že api pichajú len niektorý anesteziologovia takže to je tam tak, že cez deň v pracovnom čase v pohode, ale v noci a cez víkendy+sviatky záleží od šťastia či majú zrovna službu alebo sú dobehnutý k nejakému inému prípadu...čiže nedávajú ju kedykoľvek 😒
To si teda mala riadneho drobca 😀 Ale ono je docela fajn že ani nestihla účinkovať, nie? Aspoň si to mala rýchle...aj keď vtedy si to asi tak nebrala čo? 😀

brisilda
12. okt 2009

marceli tak potom sa dohodni s anesteziologom aby ti dal tel. cislo tak ako ho pred 7 rokmi dal m,ne 😉 a ano na prvorodicku to bolo velke babo 😀 ale zato porod bol super horsie bolo zasivanie 😠 to som tam aj zaaukala 😀

nikush4
13. okt 2009

ahojte. tiez by som chcela rodit s epiduralkou.. a zvedava som na ceny v B.Bystrici.. v roosveltke.. ako sa pohybuju..ja nemam ani sajnu. a mate s epirduralkou v roosveltke nejake skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre