Hamiltonov hmat - skúsenosti

mamaaaaaaaaaaa
27. dec 2017

Ahojte maminy. Tie ktorym dr robil hamiltonov hmat dokedy ste porodili a na kolko ste boli otvoreny ked vam ho spravil ?

Ďakujem za odpovede.

anjelicek26
28. dec 2017

2x ho robili... prvy krat rano o deviatej absolutne bez efektu (kontrakcie od tretej rana) a potom o siestej vecer (tam sa to uz brutal rozbehlo) a maly sa narodil o 9tej vecer po 18h kontrakcii...ale on bol zamotany v pupocnej snure, takze ho to tahalo dnu, tak to mal chudak stazene.

danusskaaa
28. dec 2017

Otvorena som bola na dva prsty, po hmate prisli neskutocne bolesti (dali mi rovno aj vyvolavacku) a po 5 hodinach som skoncila na cisaraku, lebo mala sa omotala o pupocnu snuru a pridusila sa. Nikdy viac za mna!!!

macik166
28. dec 2017

toto by mali zakázať... kvoli tomu mám traumu z pôrodu..

erika1108
28. dec 2017

Ja si len myslim ze mi ho primar robil.... Tiez ma neinformoval. Lezala som na rizikovom kvoli tlaku a isiel mi spravit "vysetrenie" ako to ta banda nazvala...akurat to bolo akesi divne bolestive vysetrenie po ktorom som trochu spinila. A o 2 dni na to mi rano o 5 zacala odtekat plodova voda. O 19:50 som porodila, ale naladovali do mna 2 infuzky oxitocinu a kadejake cipky aby mi to urychlili. Cvarga mizerna..asi sa ma chceli zbavit.

erika.s
28. dec 2017

Mne ho s mojim suhlasom spravila dr. na poradni lebo som uz prenasala a porodila som na dalsi den. Ja si myslim ze to napomohlo k rozbehnutiu porodu a som rada ze je aj takato jednoducha a rychla moznost ako sa da dopomoct k zacatiu porodu.

anjelicek26
28. dec 2017

@danusskaaa ale toto predsa s hamiltonom nemalo nic spolocne, kde malo dieta snuru. Tu si tam omotalo omnoho skor. Nas ju mal okolo krku 2x a aj pravy uzol, dlho bol bez srdiecka a aj ozivovanie. Hamilton len urychlil porod. Keby nie - mohol sa mi udusit v brusku pocas pochodovania hore-dolu po chodbe a cakani na kontrakcie. S toho mi dodnes nabieha husia koza, ked na to pomyslim.

jatva
28. dec 2017

Hamiltna mi robili tyzden pred terminom a do par hodin sa mi rozbehol porod. Porodila som do 12hod. Bola som druhorodicka, porodne cesty sa uz pripravovali (krcok makky, otvorena asi na 2 prsty)

zdenulecka
6. mar 2022

Zdravim chcem sa spytat mne robyli hemiltona dnes rano kontrakcie slabe naznacuje to porod.

anna131
22. mar 2023

Tak mne ho robili tiež ale bez efektu pôrod sa nerozbehol a čaká ma vyvolávačka. Takže nie každému zafunguje tento hmat

rozovykon
22. mar 2023

@mamaaaaaaaaaaa robili mi ho pri oboch deťoch 1. otvorená asi na dva cm porodila som tri dni pred termínom cca týzden po hamiltone, pri 2. som prenášala a robili mi ho asi dva dni po sebe a porodila som za deň a pol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre