Homeopatiká na uľahčenie pôrodu. Máte skúsenosti?

audreyd
24. jan 2008

ahojte, existujú nejaké homeopatické prípravky na uľahčenie pôrodu, napr. od fi boiron, ktoré sa užívajú niekoľko dní pred samotným pôrodom (uvoľnenie svalov panvového dna a krkča maternice), počas pôrodu (odbúrava strach, zmierňuje bolesti) a tiež po pôrode (pomáha hojiť pôrodné poranenia). máte s tým niektorá skúsenosti? tiež vit. b1 (thiamin)... ďakujem 🙂

emjee
25. jan 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bihan • 1d • 1. nov 2007 o 09:19
Susan, ja som užívala homeo hlavne pred a počas pôrodu - otvárala som sa sklvele a pri kliešťovom pôrode som nemala ani nástrih a ešte som si vyliečila hemeroid počas tehotenstva pomocou homeo...
Homeopatiká musia byť správne dávkované, aby zabrali, ale ak si bola u homeopata, ten by to mal vedieť najlepšie 😅 😀

audreyd
autor
25. jan 2008

tak už ich mám doma, ešte ich musím odskúšať 😀

pred pôrodom:
arnica montana - preventívne proti bolesti, krvácaniu, opuchu a trombólii, tiež na urýchlenie hojenia pôrodných poranení
gelsemium - strach z pôrodu

počas pôrodu:
caulophyllum - uvoľnenie svaloviny krčka maternice, uvoľňovanie prudkých, nepravidelných a neúčinných kŕčovitých sťahov, zmiernenie bolestí vyžarujúcich do slabín a stehien

actaea racemosa - silné nepravidelné bolesti, spazmus krčka maternice, intenzívne bolesti vyžarujúce do bedrových kĺbov

po pôrode:
staphysagria - hojenie rezných chirurgických rán (nastrihnutie hrádze)

sonoga
25. jan 2008

a po pôrode sa ma este uzivat dalej arnica na hojenie ran

sonoga
25. jan 2008

lenze pozor aby ste mali tie spravne riedenia, pretoze pri zlom riedeni homeopatika moze zena vraj aj vykrvacat

audreyd
autor
25. jan 2008

sonoga, mám aj podrobný rozpis k dávkovaniu, tak sa hádam nič také tragické nestane 🙂 vďaka 🙂

sonoga
25. jan 2008

ale nemyslela som davkovanie ale riedenie CH, existuje 5, 9 15 a 30CH

sonoga
25. jan 2008

ale asi ked mas davkovanie, tak mas asi aj riedenia

tonita
25. jan 2008

audreyd ja som sa chcela len spytat ci si bola to konzultovat s homeopatom? Ja neviem , ja som ńa to pytala v lekarni tak oni mi povedali, ze sa mam skontaktovat s porodnikom, kt. sa zaobera homeopatikami. Tak ja teraz neviem. Aj by ssom ich chcela uzivat

audreyd
autor
25. jan 2008

tonita, radila som sa v lekárni, kde ich propagujú a tiež s pôrodníkom... ten mi ich odporúčal tiež... s homeopatom som nebola, akosi už nestíham 😖 asi som sa neskoro zobudila ☹

tonita
25. jan 2008

ved aj ja som na tom tak ako ty... 🙂 a bola si na nejakom specialnom vysetreni?

audreyd
autor
25. jan 2008

tonita, nebola ☹ ja nie som chorá, nepotrebujem nič liečiť 🙂 je to skôr prevencia 🙂

bambulka026
9. feb 2008

Ahojte, jasom tiez uzivala vysie spomenute homeo pred porodom a pocas porodu, hoci nakoniec skoncil cisarskym koli tomu ze mal malo kysllika.
No nejake silne porodne bolesti som nemala a tiez som sa rychlo otvarala...
Takze moj nazor: pomozu, no vela zavisi kedy ich zacnes uzivat a ako ich prijme tvoje telo.

zuzana612
10. feb 2008

Ahojte, aj ja uvazujem nad kupou homeopatik. Nemohli by ste mi niektora napisat kolko asi priblizne stoja? Chcela by som Arnicu a Staphysagriu. Diky

audreyd
autor
10. feb 2008

okolo 50-60 sk, ako v ktorej lekárni...

zuzana612
11. feb 2008

tak to je super, som si myslela ze to bude podstatne drahsie. Takze vdaka za dobru spravu 😀

certica
3. mar 2008

baby, neviete, kde v BA by som tie homeopatika dostala?

audreyd
autor
3. mar 2008

ahojte, tak ja už mám po pôrode 🙂

a k tým homeo - no asi mali nejaký účinok. ráno som prišla do pôrodnice na poradňu otvorená na 3cm, bez bolestí, bez tlakov, proste len tak. o 10,30 mi pustili vodu, zaviedli epi, potom začali nejaké boliestky, pichli analgetikum a 13,35h bola malinká na svete. epi mi vydržala počas celého pôrodu, dokonca aj na šitie, mám ho iba také symbolické. takže pôrod trval všeho všudy 3 hodky. nedá sa to ani porovnať s prvým, ten trval 11! ale ťažko povedať, či je to kvôli homeo, ale môžeme tomu veriť veď homeo sú založené aj na viere v ich účinky.

adelka paulínka sa narodila 22.2.2008 o 13,35h, 49cm a 3400g

veľa šťastia ostatným maminkám 🙂

homeo (boiron) zoženiete skoro v každej lekárni, ak ich nemajú, určite ich radi objednajú a budete ich mať do druhého dňa 😉

certica
3. mar 2008

audreyd gratulujem k malej 🙂 a teda poznam osobne asi 4 ludi narodenych 22.2. 😉
a ten boiron je na co konkretne?

audreyd
autor
3. mar 2008

boiron je firma vyrábajúca tie homeo, tak ako sú farmaceutické spoločnosti ako zentiva, walmark, heel, gsk... tak je aj boiron 🙂 od tejto firmy sú tie homeo na pôrod, rozpis, riedenie aj dávkovanie uvedený niekde vyššie... ak chceš, môžem ti poslať aj do ip konkrétny rozpis.. 😉

certica
3. mar 2008

😀 no dobre hviezdim a je kde som ten nazov pocula..? 😀
ked budes taka zlata, posli mi prosim. dakujem 🙂

certica
3. mar 2008

uz som si to nasla na nete, vdaka

audreyd
autor
3. mar 2008

už som ti to poslala...

sorrelia
9. mar 2008

Audreyd a aky maju mat presne ucinok tie homeopatika ???

mohla by si aj mne poslat ten rozpis 🙂 prosiim ?

certica
9. mar 2008

sorrelia, ja ich uz mam aj kupene, mozem ti to preposlat od audreyd

sorrelia
9. mar 2008

certica
dakujem 🙂 😉

audreyd
autor
10. mar 2008

pozor na riedenie "CH", treba to dodržiavať, inak by to mohlo mať úplne opačný účinok...

bihan
16. mar 2008

Tak nech je to aj v diskusii 😉 Tu je všeobecný link http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

A tu sú moje homeo, ako som ich brala po porade s homeopatom (zase veľký rozdiel tam nie je 😉)

Actea Racemosa, Caulophyllum, Arnica všeko 9CH -
na striedačku každý deň iný druh nalačno 5granuliek (napr. Acrea - pondelok, Caulophyllum - utorok, Arnica - streda atď)- začať mesiac pred predpokladaným termínom pôrodu

Actea RAcemosa a Caulphyllum 5CH - od začiatku pôrodných bolestí na striedačku každých 15 min

Arnica Montana 9Ch - prvý týždeň po pôrode 3x denne 5gr

bihan
16. mar 2008

Vedela som, že to tu už niekde bolo 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

A upravujem to moje dávkovanie (nejako mi to vyfučalo z hlavy) - začínala som mesiac pred pôrodom, ale brala som ich prvé dva týždne s odstupom jedného dňa - teda po-st-pia a 2 týždne pred pôrodom každý deň 😉

jarka70
20. mar 2008

ako sa vlastne ta arnica montana 9ch berie? kolko guliciek denne?poradte 🙂

certica
20. mar 2008

jarka, ja mam odporucene davkovanie 2x denne 5 granul a zacat sa ma cca 7-10 dni pred porodom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre